Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
Profilova fotka
baby ako to je teraz s nahlasovaním dátumu sobáša? treba aj na matrike aj v kostole, alebo stači keď s farárom a on to všetko nahlási aj na matriku?
Odpovedať
Profilova fotka
neviete mi povedat si vybavim na matrike datum sobasa aj sama alebo mi treba aj buduceho manzela k tomu? on je totiz dlhodobo v zahranici, tak potrebujem vediet co vybavim bez jeho dokladov...
Odpovedať
mno najlepsie je ked aj na matriku aj na faru mas istotu ze je to vybavene. a staci jeden. ale musis mat jeho prefoteny obciansky, a rodny list. snad sa moze podpisat aj dodatocne...
Odpovedať
@bambulkat a dominika po dlhom čase som si kupila šošovky...3 týždňové...ale to, aké som mala suche oči, tak to je sila..žmurkala som ako nejaká nána...no to je jedno...týždeň mi trvalo, kým som si zvykla na to, že neičo v oku mám...a ten ďalší týždeň to bolo až na tie sušáky a vyberanie z očí b pohode... slnečné okuliare mávam bežne na očiach (na ne často zabúdam), lebo majú špeciálne sklá s 90% zafarbením...skrátka sú to dioptrické sklá pre vrcholových horolezcov a ludí, ktorí sú furt niekde v snehu zahrabaní resp. blízkosti snehu a ľadu...dávala som si ich pred veľa rokmi robiť v tn-e...netuším, či tá optika ešte existuje, rpetože s takými sklami som sa nikde inde nestretla apotrebujem nové dioptrie... napište mi,pls, akú značku šošoviek používate a aj názvy tých roztokov a aj cca cenu..do ip...díky
Odpovedať
inak vás všetky zdravím... tak ako je to s tou agentúrou? ideme niečo spáchať, alebo ako? lebo tiež nemám prácu...resp. mám, ale nejak sa plácam a neviem sa doplácať..no je to zložité a na dlho a to sa mi nechce tu rozoberať... niekto sa ma pýtal, že čo znamená FKK pláž...nestihla som odpovedať...takže FKK je skratka a znamená freiekoerperkultur, teda inak povedane naturizmus, teda inak povedané nudizmus, skrátka sme bezplavkoví, teda, ak chodíme na pláž(strediska dovolenkového), tak na takú, kde si netreba obliekať plavky...
Odpovedať
Ahojte trnaváčky, tiež som z trnavy a vydávam sa v septembri, tak by som sa rada pridala do vašich diskusií ;) Niektoré veci mám už vybavené, len ešte zháňam niekoho, kto mi vyrobí oznamko a tortu podľa mojich predstáv. A tiež nosím kontaktné šošovky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeden dotaz ma napadol. Az teraz som si vsimla ze vo fore su nie vsetky cakatelky, ale uz aj vydate 8-) ak to neni je tajomstvo kolko vide celkovo taka svadba?ak to uz mate za sebou.resp pred sebou, ale uz to viete odhadnut staci odoka. neviem s akym budgetom treba ratat. sa mi podarilo nieco za posledny rok nasetrit popri studiu a este rok budem setrit..tak aby som mala jasno ako intenzivne sa mam pripravit na skrtanie vydavkov :-| pre info, bude to tak pre 40 ludi svadba
Odpovedať
Ahojte kočky Konečne som sa dostala aj sem :-D Svadba bola kráááááááááááááááááááááásna a už teraz mi je smutno :-D :-D Tak rada by som si to zopakoval :-D Užila som si smiech ale aj slzy. Ako Miška hovorila Olivier hovoril slub v slovenskom jazyku tak som sa nasmiala, ale keď sa karta otočila tak mi do smiechu nebolo. Myslela som, že slub ani nedokončím, ale pohoda :-D Do hotela sme sa dostali o šiestej ráno. Teraz sa venujem 9 francúzom tak nič nestíham. Vo štvrtok odchádzame do Tunisu tak potom už bude pohoda.
Odpovedať
@lucia gratulujem... :-) vela stastia... :-) @lubiduch ak si das do vyhladavania v temach "kolko stoji svadba" malo by ti vytiahnut temu, kde baby pisali kolko taka svadba stoji...osobnu skusenost nemam.... @becky222 tiez s tortami osobnu skusenost nemam, ale nejake kontakty mam...teraz uz nebudem hladat, ae poselm...
Odpovedať
Profilova fotka
lucka, gratulujem ti aj ja... ;-) uplne ti verim, ja uz mam mesiac po svadbe, ale stale mam v sebe tie pocity....ze je mi za svadbou luto a chcela by som si to zopakovat.. to ta este hodnu chvilu bude drzat.. lomnicka, ja fakt nemam ani ponatia ako sa moje sosovky volaju.. : ) ale su na A. tusim... a roztok bude asi RENU.. alebo tak nejak..no neviem , by som ta klamala teraz... no a co s tou agenturou?? otvorime si nieco?? :-) budeme podnikat? lubiduch, vyjde vas to spolu priblizne 150000,-...cela svadba...ved uvidite, podla toho co vsetko budete kupovat a na malinkych vecickach sa to nazbiera...
Odpovedať
Profilova fotka
a inak Katrin mi tu chyba.... halo halo, kde si?? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
domi...je na dovolenke na 2 tyzdne v HR... 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
cauky babulky :) ubiduch - zalezi kolko mate ludi, kde to mate, a co vsetko mate. ale takych 100 -150 000 urcite.
Odpovedať
Profilova fotka
uz prisla... som s nou bola v meste... v nedelu, takze uz je doma... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
uz aj je spät? aha ved ona isla kedy ja... :-.
Odpovedať
ahojte... lomnicka, MK chodim citat, ale moc neprispievam... skor len smirujem (je tam makke i, ze?)...
Odpovedať
Profilova fotka
150 tisic je riadna palka na jeden den radosti :-( ale tak kedze sa to odvija od toho co tam budeme mat a kolko ludi bude...sme studenti, cize moc vyskakovat nemozeme ;-) v podstate som ani hostinu nechcela, ale rodina ma presvedcila. tak budeme mat tak 40 ludi dokopy...a okrem toho len kupit nejake blede saty, oblek, topanky a nejakeho trapneho DJ zajednat... takze dufam ze k tym 150 tisicom sa to nevystvera
Odpovedať
lubiduch zalezi tiez od typu svadby, ked cete neco jednoduche a nic komplikovane... tak je to v poho...
Odpovedať
Profilova fotka
hej moj manzel chodi robit kamosom Dj a nie je trapny :-D :-D :-D my sme mali kapelu, to bola väčšia palka oproti dj-ovi, da sa jasne vela usetrit nemusis mat orchidey, stacia ruze, nemusis mat najnovsi model siat, ten spred 2 rokov moze byt rovnako pekny a urcite ovela lacnejsi....nas tiez vysla nejak 150-200 tis., mali sme 80 ludi + 30 kamaratov, ale da sa vela usetrit, ked ti na tom az tak nezalezi ;-) netreba 50 druhov zakuskov, je oderne mat pomaly 1 tortu (aspon Richard Zednik to tak mal :-D ) a x inych veci...
Odpovedať
Profilova fotka
a auticka ake mavate nevesty? je nevyhnutne si nejake faro prenajat? alebo sa chodieva aj na nejakom z rodiny pozicanom? ja mam cerveneho swifta, to by asi vyzeralo dost komicky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
lubi, ja mam cervene clio :-D :-D aj ja som sa smiala, ze sa nastvem a pojdem na nom, muz na svojej audine a ostatni, nech sa dopravia ako chcu... nakoniec nas viezol kamarat (ma peguot 407) a rodicov a babky, krstne bratranci na svojich autach + mali sme jedneho sofera (otcovho kamarata) ktori robil sofera aj potom pre tych, co chceli ist domov + sme mali autobus... milujem ked som na svadbe a ideme na sobas autobusom, byva tam sranda :-D :-D :-D 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja este neviem co na svadbach milujem :-D ze detstva si pamatam tak 2 svadby a najviac ma fascinovali torty a zakusky...z dospelosti som bola len na jednej takej malej svadbe...som stale cakala ze ma moja starsia sestra predbehne , ale nejako sa k tomu nik z okolia nema aby bol prvy. som to musela vziat na seba :-D okolie len zalamuje rukami aka som mlada a ze mam cas (este ze oni sa vydavali a zenili v 18tke uz s bruskom pod satami) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Lubiduch, podľa mňa sa dá svadba pre 40 ľudí s tým, že si dovolš všetko, po čom si túžila, ale budeš veci premýšľať dopredu, vyjde na 80 tisíc. Napr, ak si u niekoho objednáš oznámenia, vie ti s obrovskou zľavou spraviť ostatné tlačoviny - menovky, pozvánky k stolu, menu, štítky na svadbu a podobne. Alebo si to vyrobíš sama. Fľaše na výslužky a svadobné víno sa dajú zohnať z reštiky, stačí sa s nimi dohodnúť, že ti udú nejaké rovnaké odkladť a máš to za 4-5 sk za kus. Víno sa nakúpi vo vinárskych závoch a sama si naľaškuješ a zazátkuješ. Zákusky sa dajú zohnať za 8,- sk za kus a ešte aj zľavu môžeš dostať, ak si objednáš u nich aj tortu. Šaty sa dajú zohnať do 5000,- Aj s doplnkami, oblek takisto. Do topánok a spodného prádla pre oboch doporučujem investovať. Jednak to vbudeš ďalej používať a jednať sa potrebuješ cítiť konfortne. Kytica ťa m.že výjsť do dvoch tisíc pokiaľ sa uspokojíš so sezónnymi kvetmi a nebudeš chcieť tulipány v zime, alebo niečo exotické ako orchidee alebo heligónie. Hostina - tam treba rátať 1000,- Sk na osobu. Aj keĎ budeš mať dva chody a studený bufet od reštiky za 800,- treba pripočítať zákusky, alkohol, slané pečivo, pohostenie pred obradom, výslužky a podobne. Ak sa nebudete veľa presúvať, tak sa dá ušetriť aj za benzín. No a prenájom auta - podľa mňa známi s lepšími autami radi zapožičajú auto na a z obradu. A tak podobne. Ani ma nenapadá, čo všetko ešte.
Odpovedať
Profilova fotka
ach super, michalka pomohla si mi ;-) ked sme sa rozhodli s priatelom zobrat nevedela som co vsetko taka svadba znamena. v podstate sa to tu docitavam v tychto forach...takze dakujem tebe a vsetkym prispievatelkam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
lubi, tuto stranku nesmies brat velmi vazne :-) moja kamaratka (davnejsie vydata), ked tu raz so mnou bola zacala rozmyslat, ako sa mohla vobec vydat bez tolkych "nevyhnutnych" veci :-D :-D :-D hovori, ze mala stastie, ze sem nechodila, ze by ju to stalo 2x viac, keby podlahla tejto "panike" :-D napriklad my sme usetrili na tomto: - fotograf (kamarat, ale robi to profi), kameraman (detto) - obaja zobrali po tisicke (co im manzel nanutil, aspon za "material"), co je podla mna teda dost usetrene, ked sledujem, ake palky sa platia za tieto sluzby a mozem povedat, ze jedine, co sa mi nepacilo, ze sme nemali dost casu na viac fotiek, co bola ale nasa vina, s vysledkom som spokojna na 1* - usetrene asi cca 15-20 tis. (toto neviem presne odhadnut) - auta - vlastne zdroje (bus vybavil svokor cez znameho sofera, takze mu islo len nieco "bokom", neislo to oficialne) - usetrene cca 5 tis. Sk - oblek - kedze manzel mal rocny oblek, co mal na sebe 2x novy sme nekupovali (usetrene cca 10 tis.) - moje topanky - mala som jedny od vlanajska biele, co som mala len 1x na nohe + topanky po polnoci som mala klasicke lodicky, kedze (usetrene 500-2300 SK) - vino - flase sme mali nase a kedze otec aj svokor su vinari...(tuna neviem vycislit usetrenie..) - tlacoviny okrem oznameni vsetko samovyroba (etikety, menovky) - usetrene cca 500 Sk + oznamenia 9sk/ks su podla mna tiez lacne... -moje saty - boli sice uplne nove, dovezene v pondelok pred svadbou, z novej kolekcie z USA,ale podla mna som na nich usetrila, lebo vysli len 10 tis. - Bliss TT (mala som pripravenych na saty 20, kedze som bola predtym v Nicole), ale sestranica mala velmi pekne za 3 tis., takze...+ v Blisse daju zlavu , ak si vezmes aj popolnocne... ale kopu veci som si zase neodpustila a tie ma zase vysli draho, ale tak... a baby, co mali svadby v restike v TT ti urcite napisu este x inych moznosti ako usetrit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Doplním k tým fľašiam - najlacnejšie fľaše z veľkoobchodu bez dopravy sú za 9,90 a to nie sú ktovieaké. Úspora pri 60 ľuďoch cca 800-1000,- Sk.
Odpovedať
Profilova fotka
dobreeeeeeeee raaaano.... ja som uz teraz rano jak omacka.. jaaaj, nic sa mi nechce...
Odpovedať
Profilova fotka
hej a este som si spomenula, ze sa da usetrit ak mas dj namiesto kapely (aj 10 tis.) a krabice na vysluzky - je v tt nejaky sklad, kde sa daju kupit superlacno, ale pri velkom pocte kusov (Miska bude vediet) - niekto to tu kupoval napoly... cau domi :-)
Odpovedať
Lubi, je to presne ako vravi Hanka a Michala, je vela veci, na ktorych sa da setrit, ked ich robis s predstihom, svojpomocne alebo sa ich jednoducho zrieknes (ak teda nie su vyslovene dolezite)... ;-) Nas to sice este len caka, takze finanlnu sumu zatial neviem, ale nepatrim k tym nevestam, ktore su uplne posadnute kazdym detailom, skor sa snazim vsetko uhrat na tu "jednoduchsiu" formu, aby som stale ostavala sama sebou... :-) Napr. oznamenia sme si vymysleli sami, kamaratka mi to spravila v compe a zaniesli sme si to len vytlacit do jedneho copyshopu tu u nas - jedno oznamko nas vyslo 12 korun, 55 kusov pozvanok bolo za stovku. :-) Vela zalezi od restauracie alebo miesta, kde budes mat hostinu - my sme mali povodne vybrany jeden hotel, ale v nom by sme museli vziat aj alkohol, a to vychadzalo na riadne palky... :-S Tak sme isli inde, tam si mozeme vela veci priniest, takze uz na tom sa usetrilo dost vela korun, lebo alkohol sa nakupoval napriklad v Metre na akcii, a neboli to ziadne horibilne sumy. :-) Hanka ma pravdu, ze velmi vela usetris napriklad na fotografovi a kameramanovi, ak mas niekoho znameho, kto ti to urobi... My sme chceli mat krasne fotky (tak dufam, ze take naozaj budu) a rozhodli sme objednat si profi fotografku, ktora nas bude fotit iba na svadobnom foteni, a to nas vyjde nejakych 12-13 tisic... :-| Je to dost, ale za tie fotky nam to stoji, neinvestujeme do inych zbytocnosti, tak sa vyburime tu. Ale je pravda, ze pre niekoho je to nepochopitelne, taku sumu vrazat do toho, niekedy aj sama haluzim nad tym, ci to nie je zbytocne vela... :-N Na samotnom obrade a celej svadbe nas bude fotit znamy, ktory ma fotografovanie ako konicka, robi profifotky a nechce za to nic. ;-) Kameru mame tiez objednanu cez firmu, ale hlavne preto, ze nepozname nikoho znameho, kto by nieco take robil. Auto nam poziciava kamarat, ktory je medzi pozvanymi, nechce za to vobec nic. Saty sa daju zohnat ozaj aj lacne aj drahsie, zalezi od vkusu a kriterii. A tiez je pravda, ak mas niektore veci uz doma (ako napriklad tie topanky a obleky a spolocenske saty, ktore mozes pouzit ako popolnocne), netreba to silou mocou zhanat nanovo. A ak si ako ja, ze nepotrebujes zhanat uplne detaily, ako napriklad pero, ktorym sa spolu prvykrat podpisete, nejake specialne drahe darceky pre hosti a podobne veci, tak ti odpadne velmi vela poloziek, a vysledna suma je zase o nieco mensia. :-) Sama som zvedava na nase konecne zuctovanie, lebo zatial si netrufam ani hadat, kolko nas to kompletne vyjde... :-N
Odpovedať
Este mi napadlo k tym krabickam na vysluzky - moja mama bola posadnuta tym, ze chce umele, lebo by neprezila, keby sme ich brali niekde "pod rukou" a kazda krabica by bola ina, alebo aj keby boli rovnake, kartonove jej skratka nevyhovovali, lebo sa to podla nej od tych zakuskov velmi rychlo umasti... 8-( No proste moja mama, ze jo... :-D Tak sme skocili do jedneho velkoskladu kde sa kupilo nejakych sto krabiciek na zakusky, ktore boli umele/priesvitne, a ma dusu na mieste. Vyslo to na nejakych 5 korun za krabicku. ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?