Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
nelly, mne napr v trnave vybavili pas za 3 dni.... mala som klasickú lehotu - do 30 dní a o 3 dni mi prišla SMS, že pas je hotový. záleží teda asi koľko majú práce.... ale aj segra si dávala robiť a tiež ho mala o pár dní.... tak veľa zdaru... a myslím si to, čo hanka, že bez platného OP ti pas asi nevydajú.... ale za opýtanie nič nedáš... skúš si zavolať...
Odpovedať
Profilova fotka
hej inak ja som sobasny list potrebovala len na OP, vsade inkde uz pytali len OP, ze ked my vystavili novy, tak oni uz ten SL nepotrebuju....
Odpovedať
Profilova fotka
michala, dakujem za info, ale priebezne som sa to tu uz docitala. my akurat riesime s luckou papiere, ktore potrebujem na matriku. lebo obe mame sobas v univerzitnom kostole a tam si treba podat specialnu ziadost na arcibiskupsky urad v TT. takze sobas mame schaleny, ale nevieme, kam si mame ist pre ten papiere, ktore treba odovzdat este pred sobasom na matrike? a co su to vlastne za papiere? uz som sa to tu pytala viackrat, ale zatial som sa k nicomu nedopatrala. neviete mi niekto poradit? najskor tie vydate :-) a tie papiere treba odovzdat na matrike v TT, alebo to mozem vybavit aj na matrike u nas v Krizovanoch?
Odpovedať
Profilova fotka
to ja neviem, ale viem, ze matrika je podla miesta konania sobasa, teda my nie sme ani jeden z TT, ale sobas sme mali v TT a boli sme na matrike v TT a tam nam dali tlacivo, co sme pred nimi podpisali....ale ako to je v katolickom neviem, ved to najhlavnejsie vam na tych pouceniach nepovedali? :-|
Odpovedať
smeji ja keď som bola na matrike tak mi povedali, že oni mi dajú papier pre farský úrad,bez neho sa nepohneme...je to bordel, tieto papiere ]-(
Odpovedať
hanka neverila by si, ale na papiere nezostalo miesto... ponaučenia boli o sexe, ako máš splodiť dieťa a tak... :-D pre nich asi nie su papiere podstatné 8-(
Odpovedať
ahojte baby, citala som, ze sa bavit o vybavovani OP. na vybavenie OP po sobasi nie je iba 15 dni? mne sa zdalo, ze je to len 15 dni a taka som bola stastna, ze som to stihla prave na 15-ty :-) :-) ;-) :-D po akom case po zmene mena ste menili rozne poistenia? ja som sa k tomu stale nedohrabala :-S :-x
Odpovedať
Profilova fotka
hani, my sme na pouceniach este neboli. vlastne pojde iba skoromanzel, lebo ja nie som veriaca. takze by som mala ist najskor na matriku? tak uz mam v tom gulas totalny...
Odpovedať
No ja som sa vydávala 26.04.08 a občiansky som si bez problémov a pokút vybavila 11.06.08. Sobášny list sme mali hotový 3 dni po svadbe. Na matriku nám podpísanú zápisnicu zo sobáša odniesol samotný kňaz, ktorý nás sobášil. Tak isto som nahlásila zmenu vodičáku - ten som mala hotový (už európsky) za 3 dni. Asi sem možno celkom nepatrí môj príspevok, lebo som z BA, ale ako som sa bála týchto vybavovačiek, tak to išlo super hladko. A to som si ešte vybavovala aj trvalý pobyt v BA - aj to úplne v pohode. Mala som asi šťastie. Teraz ma ešte čakajú tie poistky a všetko ostatné.
Odpovedať
Profilova fotka
vive, mne chodia este teraz vselijake papiere na stare meno.... :-D
Odpovedať
Pravdu povediac, veľmi sa mi tie žiadosti o zmenu priezviska a trvalého bydliska nechce písať. Ale bývam cca 100km od rodičov a už ma fakt nebaví, keď doporučenú poštu poštárka nechce odovzdať otcovi ani s mojim splnomocnením. Ale nejde samozrejme len o to. Mám rada, keď sú veci na poriadku.
Odpovedať
smeji na matriku podpísať žiadosť kde uvádzaš prizviská seba detí a nastávajúceho manžela, tam treba rod. list a OP ..tam dostaneš papier pre farský úrad kde pôjdeš spísať zápisnicu o svadbe...tam treba krstný list a dovolenie k sobášu, ale to podľa toho v akej fare si evidovaná...Ja som mala prijímanie a krst na kopánke tak ja to potrebujem a ostatné už neviem... :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
hanka, to poznaaamee.. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
luci, tak to su pre mna novinky. konecne mam aspon trochu jasnejsie vo veciach. dakujeeeem
Odpovedať
lucia - to vazne???? a odkial ako knaz vie ako splodit dieta? nemalo by to byt pre neho tabu???? ci co oko nevidi to srdce neboli?
Odpovedať
Profilova fotka
elanor, kňazi sú neskutočne preškolení. Teoreticky, nie prakticky. A majú za sebou niekoľko semestrov psychológie, a aj sexuoógiu, takže nevidím problém. Len od mužov v celibáte to znie divne. ak by tam sedel lekár alebo psychológ, brali by sme to normálne. ja som sa vyhla všetkým problémom s papiermi, nechala som si svoje meno.
Odpovedať
miška veľa skúsilo aj tú prax :-D elanor by si sa čudovala čo všetko sa človek dozvie na takom ponaučení :-|
Odpovedať
čaute baby... aj v trnave bola taká víchrica?? :-(
Odpovedať
Profilova fotka
caute...neviem, zase som spala ako zarezana..o nicom neviem :-/
Odpovedať
ahoj hani... možno v TT nič nebolo... ale v BA sa strhla o cca 23,00 hrooozna víchrica s dažďom. všetko lietalo, stromy šľahali, okná trieskali.... no hrúza. som sa zobudila, že otvorilo okno a strhla som sa, že na mňa padne :-( padla dokonca sieť, z T-Mobile sa nedalo vôbec volať.... no hrúza.....
Odpovedať
Profilova fotka
hej bola aj manzel mi hovoril, ze zatvaral okna...
Odpovedať
ahojte, veru pri trnave sa vsetci certi zenili. co pocuvam kolegyne, tie si tusim mysleli, ze prisiel koniec sveta :-N
Odpovedať
ale už zas svieti slnko jak šialené :-) jéjda, ja už odškrtávam dni do dovolenky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
leni, aj my s muzom uz kazdy vecer kvakame len o dovolenke...este nekonecny tyzden :-| ...no tak ja by som aj koniec sveta prespala, tusim :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
aj ja chceeeem dovolenkuuuu!!!!! ale zatial nehrozi :-( :-(
Odpovedať
idete už za týždeň?? a kam hani? neviem, či si to už písala, ale ja som nepostrehla...
Odpovedať
Profilova fotka
viver...keby som nemala naplanovanu, tak ma to tiez nejak neberie, ale ked uz clovek vie, ze sa to blizi x-) leni, ideme teraz na tyzden sa okupat do chorvatska, len tak autom a v septembri by sme chceli ist na nejaky lastminute do Turecka, ale to este nie je na 100% (podla toho, co a ci zozenieme, nieco k veci...) :-) a vy to kedy idete?
Odpovedať
jujjj, baby, tak vam zavidim... ale tak v dobrom ;-) uzite si dovolenku, vratte sa krasne opalene a v dobrej nalade ;-) idem makat :-(
Odpovedať
my odlietame 20.7..... to je niečo menej ako mesiac, ale bodaj by to už bolo za dverami :-D :-D ja som tuším 6 rokov nikde nebola .... teda dovolenku som mala, ale nebola som nikde za bránami SR... odkedy som s drahým, tak sme stáli investovali do domu a to peniažky nezostávali, tak o to viac sa na to obaja teraz tešíme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som si tak myslela, ze tento rok tiez nikam nepojdeme, dokoncuju nam byt, zariadujeme, svadba stala kopec penazi...ale ked sme to tak zratali, tak nam vysli aj 2 :-) tak ma to o to viac tesi.... 8-) idem dnes na skolenie, tak sa tu majte pekne :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?