Jún 2010. Máte svadbu v rovnakom čase?

Zobraz úvodný príspevok
Má aj niektorá z Vás naplánovanú svadbu v tomto termíne? Podeľme sa spolu o prípravy :-) Ja už mám rezervovanú sálu na 5.6.2010 v Nemčiciach okr. Topoľčany :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby tak u nas darceky pre hosti bude taky originalny darcek, ale nemozem zverejnit, kedze to bude prekvapenie a ma to suvis aj s nasim oznamkom.. ale nebudu to ziadne krabicky, cukriky, vina a podobne.. inak vino do vysluzky nedavame vobec.. iba zakusky, myslim si ze to staci.. Inak dnes sme mali prve posedenie s knazom, spisali sme zapisnicu, musime ist na jedno sedenie parov, taka prednaska o planovanom rodicovstve, a musime ist do Jaroviec na mestsky urad podpisat ziadost... no a este na valentina mame dalsie sedenie s knazom aj s nejakymi dalsimi snubencami.. takze o valentinsky program mame postarane ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak my sme boli už u kňaza, ale ešte sme nespisovali žiadosť. Až keď budeme mať všetky papiere. Krstný list už mám. Papier o svedkoch tiež. Už len na matričný úrad. :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme uz dnes mali vsetko potrebne v podstate, tak som rada, sice sme u neho stravili 2 hodiny, ale aspon to mame z krku, uz len mu doniest tu ziadost z matriky a sme hotovi :) som sa bala ze to bude horsie prebiehat, kedze nie som pokrstena, ale pan farar je velmi fajn, tak myslim ze budeme mat peknu svadbu.
Odpovedať
Profilova fotka
tak to máš dobre potom. Nemusíš sa báť. Aj ja sa bojím, lebo sa stále s farármi na spovedi hádam. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby ja furt dnes dumam o tych dzemoch...ale asi je to nerealne zohnat tolko mini flasiek...a moj mily na mna pozeral ze o co mi ide darovat dzem na svadbe... :-D no pekne..nik nedostane nist! ]-( budu vysluzky a flase, tak nech su ticho vsetci ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nevestyyy, tak ja mam zase 7-mickovy tyzden, tesim sa, budem sem asi davat speci ranne prispevky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hladam info o solarkach> 1.Jednou z metód, ako získať opálenie, je aj návšteva solárií. Od nej však kožní lekári po celom svete odrádzajú. Českí aj slovenskí lekári chcú dokonca presadiť zákaz návštev solária do 18 rokov. To sa podarilo v Nemecku, kde za porušenie bude od budúceho roka hroziť pokutu vo výške niekoľko tisíc eur. Zlé skúsenosti so soláriami má aj Průšová. "Je o mne známe, že som sa pred piatimi rokmi dosť opaľovala, ale zo solárií som odišla so zničenou kožou a pigmentovými škvrnami," uviedla modelka. Medzi negatívne dopady slnečného žiarenia patrí starnutie kože a jej vysušovanie a riziko vzniku rakoviny. "Nenanvštevujem soláriá asi štyri roky a nikomu to ani neodporúčam, pretože nie všetci podnikatelia, ktorí ich vlastnia, sú slušní a pravidelne čistia trubice," zdôraznila Průšová. Šesť z ôsmich solárií, ktoré v Česku minulý rok kontrolovala inšpekcia, bolo závadných. 2.Na trhu existujú dva základné typy solárií - staršie nízkotlakové a vysokotlakové, ktoré využívajú najnovšie technológie. Nízkotlakové soláriá, nazývané aj trubicové, môžu prekračovať limit UV žiarenia stanovený Európskou normou viac ako dvojnásobne. Preto sa negatívny vplyv na naše zdravie spája najmä s týmto starším typom solária. Aby nízkotlakové solárium spĺňalo normu maximálnej hranice UV žiarenia, musí znížiť svoj výkon, čo pre klienta znamená viac času stráveného v soláriu 3.Návod ako predčasne zostarnúť? Solárium! Najčastejším problémom žien, ktoré často holdujú soláriám je, že ich koža si takéto umelé opaľovanie pamätá a rokmi im všetko spočíta. Po pár rokoch dochádza k tomu, že pokožka týchto žien pôsobí oveľa staršie ako ich rovesníčok, ktoré soláriá nepreferovali. Zároveň soláriá nie sú vôbec vhodné pre všetky typy pokožiek. Fototyp I. a II. by sa mali tomuto druhu získavania bronzu určite vyhýbať! Sú to ľudia, ktorí sa niekedy opália, ale takmer vždy sa spália. Taktiež ľudia po operácii očí, či s ochoreniami rohoviek, sietnice a šošoviek by mali solárka obchádzať naďaleko. Podobne je to aj v prípadoch výskytu kožných nádorov v rodine a náchylnosti na alergické reakcie.
Odpovedať
Profilova fotka
Londýn - Ženy, aj muži túžiaci po rýchlom opálení, by sa mali mať na pozore. Použitie solárií alebo takzvaných horských sĺnk podľa odborníkov bezpochyby zvyšuje riziko rakoviny kože. Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC) predtým posúdila soláriá a horské slnká ako "pravdepodobne karcinogénne", teraz však označila ich použitie ako definitívne "karcinogénne pre ľudí". Ako cigarety či azbest Nové hodnotenie tak kladie opaľovanie v soláriu na úroveň fajčenia alebo účinkom azbestu. Aktivisti v oblasti prevencie rakoviny veria, že toto stanovisko, zverejnené v časopise Lancet Oncology, zvýši tlak na prísnejšiu priemyselnú reguláciu použitia solárií. IARC pôsobí ako medzivládna agentúra v rámci Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Svoje stanovisko publikovala po zhodnotení výskumu, podľa ktorého sa riziko zhubného kožného nádoru - melanómu - zvýšilo až o 75 percent u ľudí, ktorí začali pravidelne používať soláriá pred vekom 30 rokov. Niekoľko štúdií navyše spojilo použitie solárií so zvýšeným rizikom melanómu oka.
Odpovedať
Profilova fotka
a na zaver> Kto by sy mal soláriu vyhnúť? ľudia s veľmi bledou pokožkou - tzv. Fototyp I. tí čo užívajú napr. Antibiotika, antirevmatika, lieky proti infekciám močových ciest, lieky proti stresu atď. ľudia trpiaci alergiami na slnko tehotné ženy a deti do 12 rokov ľudia s čerstvými jazvami a po laserovom ošetrení ľudia používajúci umelé sladidlá.
Odpovedať
Profilova fotka
Kati ale davas.. akurat mam v plane zajtra ist do solarka, lebo uz som dva tyzdne nebola :)
Odpovedať
Profilova fotka
monika, no hladala som nejake info o tom solarku...skratka nic moc to neni. ked uz tak sa oplati ist do factory pro, tam maju to vysokotlakove...ale tiez clovek nevie ci to nie je len marketingovy tah... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
no podla mna to je uplne jedno ze ake to solarko je.. proste je to solarko.. nemyslim si ze niektore su menej skodlive.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja netusim :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Katussska tak to nemôžeš brať. Keby si teraz začala zisťovať čo ti všetko škodí. Tak neviem čo by si tu ešte robila. V dnešnej dobej aj opaľovanie na slnku v lete škodí kvôli ozónovej diere. Taže v podstate to je jedno. To je asi môj názor. Ja pôjdem do solária ale len tak decentne. Z ničím netreba preháňať. A podľa mňa v tých výskumoch píšu o tých, ktoré to prehnali.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som len bola zvedava aj na taketo nazory ci prezentovanie solaria...lebo same nadavkz nan pocuvam ale vsak to uz som tu spominala...vsak u mna to je stale jedna z moznosti, len sa o tom snazim cosi zistit, lebo doteraz ma to netrapilo nejak ;-) no zial, zatial mi vsetko potvrdzuje tie tvrdenie mojich znamych medikov a doktorov :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Pozri sa katussska ja chodim do solaria tak dva mesiace pred letom asi dvakrat do tyzdna na max 12 minut. A na tele mám vela znamienok, ale kazdy rok si ich chodim dávat kontrolovat. A zatial nic sa nedeje tak to je fajn. Ale neprehanam to. Ani v lete sa neopalujem na slniecku tak ze lahnem a lezim sa slnku cely den.
Odpovedať
Profilova fotka
vsak heeeej, sicko s mierou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to hej ... všetko treba len s mierov ... veľa škodí ... :-)
Odpovedať
Babyyyy, pocuvajte. Ako to mate s priestormi na hostinu? Kde ju robite? Hotel, restika, sala, kulturak? My vsade kde sme boli, tak na zaciatku vsetko ok, a potom svine zacali vymyslat a zrazu si nemozeme nic doniest, resp. nealko musime brat od nich (mala cappy flasticka za "super cenu" 80 centov) a korkovne musime platit nie len z vina ale aj z tvrdeho chlastu v pripade ze si ho donesieme...ak nam to vobec povolia, lebo niekde nam povedali, ze ani nealko si nemozeme doniest. To co je za bordel kurna. Povedzte mi, ako chapete vetu: "V pripade donesenia alka a nealka sa plati korkovne iba z vina 2,99 eur/flasa". Z toho mi jasne vyplyva, ze si mozem doniest vsetko, aj alko, aj nealko a zaplatim im korkovne za kazdu otvorenu prinesenu flasku vina. Alebo som uz ja debil????
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby.. och no solarko prave dnes som sa chystala.. ale nakoniec sa mi nechcelo.. nie som proti nastreku len ja mam staaasne problematicku plen, hned sa zo vsetkeho vyhadzem a na solarko moja plet reaguje dobre..ano ja viem nie je to zdrave, ale co je? ak sa to neprezenie mozno to ma menej skodlivy ucinok ako tyzden vypekania sa pri mori ;-) .. to je moj nazor.. dnes uz vsetko skodi.. ak sa nejaky vedec rozhodne ze svet presvedci o skodlivom ucinku dajme tomu napr. materskeho mlieka tak verim tomu ze najde nejake pripady kedy to uskodilo ( samozrejme som to zvelicila, ale hadam chapete )proste vsetko skodi.. a samozrejme ze solaria si vzali na musku mnohi vedci a vselijake institucie.. ved je to nieco umelo vyvolane to opalenia.. ale ja si myslim ze s mierou nam nehrozi nic... ;-) no a mima.. ono asi si to pochopila spravne.. ale podnikatelia v dnesnej dobe to maju veeelmi dobre premyslene aby co najviac zarobili takze tam bude urcite nejaky hacik :-| ja to mam jednoduche.. nemozeme si doniest nic a basta.. ale co uz ked v nz nie je toho vela na vyber a ja nechcem mat svadbu dakde v nejakej zatuchnutej miestnosti kde by som na wc neposlala ani svojho nepriatela.. :-o . ale mali by sme to financne zvladnut.. a odpadnu nam aspon starosti kedy kolko a coho nakupit.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
my nemame problem, svadba bude v penzione, budeme tam mat izbu aj my dvaja a cezpolni hostia, vsetko alko nealko si prinesieme vlastne, majitel nema absolutne problem. asi zapracovalo stastie a znomosti, ale zas SL je mala, asi aj preto. ludia tam nerobia velke halo okolo takychto veci...napr si viem predstavit ze vBA by toto bolo nemozne... a soalrko...no sak dockajte, pred svadbou tam este aj ja zutekam 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
mima, my sme na tom este horsie korkovne 5 eur za flasu vina, nealko a alko musime mat od nich, na alko mame 15 percentnu zlavu.. ale kedze neplatime za prenajom nic, tak ich aj chapem, ze niekde sa im to predsa musi vratit a bohuzial alkohol je tam teda dost predrazeny.
Odpovedať
Profilova fotka
baby prave som predala moje zlte saty... :-( tie co mali byt popolnocne...aaaach...ale snad mi usiju krajsie teda... |-|
Odpovedať
Profilova fotka
Kati bud rada ze si ich predala. ze ti aspon neostali trcat doma.. ja este nemam ziadne :)
Odpovedať
Profilova fotka
;-) vsak hej ja ich nevyuzijem.... :-| ale dobre no...musim cakat na ten ebay.. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Mima Tak my máme v hotely. A máme ina podmienku, že jedlo musime brať od nich a alko a nealko si nosíme sami aj ovocie a koláče. Aspoň mi tak bolo povedané. Veď nemáš s nimi podpísanú zmluvu.
Odpovedať
Profilova fotka
Mima tu veu chapem persne ako ty ;-) takze debil nie si :-D ...Katuska neboj budu krasne:-)...Muz uz zobral druzickovske na postu ;-) .... a ozja mozem ich rozbalit ked pridu :-N ...vies zvedava som hroooozne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ok. ;-) uz sa neviem dockat ...rychlo, rychlo, rychlo.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
aj my to máme tak ze alko aj nealko si nosime sami aj ovocie a zakusky...celkom mi to tak vyhovuje,nepacilo by sa mi keby sme museli kupovat od nich a mali by to predrazene.dnes k nam pride domov kameraman,som velmi zvedava na jeho ukazky a celkovo aky bude,ci budeme spokojny alebo budeme musiet hladat ineho,berie len 200eur co snubenec skomentoval tak ci to nie je malo ci chceme nejakeho takeho co len tak malo berie a nasledne DJ ze berie 250 tak to okomentoval ci to nie je vela :-D no uznajte,chlapi..vedie oni co chcu???
Odpovedať
Profilova fotka
eli tak ten môj vie presne čo chce na svadbe. A keď prídem s niečím novým tak buď to hneď zamietne, alebo porozmýšľa ale málokedy povie hneď áno. Ale stále si ma vypočuje.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?