Jún 2010. Máte svadbu v rovnakom čase?

Zobraz úvodný príspevok
Má aj niektorá z Vás naplánovanú svadbu v tomto termíne? Podeľme sa spolu o prípravy :-) Ja už mám rezervovanú sálu na 5.6.2010 v Nemčiciach okr. Topoľčany :-)
Odpovedať
Profilova fotka
napodobne...cez sviatky vypnem a potom startujem az v januari.... ja som po Bc. teraz som 1.rocnik Mrg tak este 1 pol roka a snad to mam. no ale musim dat vsetky skusky, a to bude teda zaujimave...
Odpovedať
Profilova fotka
a co studujes? ja som si nikdy nevybrala co by som chcela studovat.. chcela som psychologiu a anglinu, ale nikdy som to ani neskusila.. som leniva :) a kedze mam dobru robotu tak ma to ani netlaci.. moj nastavajuci ma titul zo socialnej prace a nic z toho.. sa ledva zamestnal a zaraba tretinu z mojho platu.. :( tak len dufam, ze sa situacia otoci, ze si najde lepsi job, lebo takto neviem ako sa dostanem na matersku ..
Odpovedať
Profilova fotka
ja mark.komunikaciu v trnave. nic moc, ale co uz, proste to musim dotiahnut, lebo...no ja zas mam smolu s robotou, hladam, hladam..a stale nic. :-( ale snad sa na mna stastie obrati, uz by som brala takmer vsetko :-p no ked ma dobru robotku, tak to je tazke..neviem ci by som sla na tvojom mieste...asi by som sa tiez neprinutila.
Odpovedať
Profilova fotka
no samozrejme ze bude mi luto aj za pracou, ale skor ide o to ze ak on nebude lepsie zarabat tak na tu matersku si nebudem moct dovolit ist.. ide o prachy hold, kedze materska je u nas tak uzasne nizka, nechapem ako si maju mladi zalozit rodinu ked sa musia zadlzit bankam a jeden to proste neutiahne sam :(
Odpovedať
Profilova fotka
no...toto bude este zaujimave u nas... :-S bude sranda by som povedala... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, pred plánovaním otehotnením si začnite priplácať nemocenské do Sociálnej poisťovne. Tak Vám vznikne nárok na vyššiu matersku. Podľa výšky priplatenia si zvýšiete mateskú. Tak si ju môžete zdvinúť aj na 18 000 SK.
Odpovedať
Profilova fotka
kaculiatko, ano je to moznost, ale musis splnat podmienky nejakej maximalne vysky platu.. co ja nesplnam.
Odpovedať
a to pripoistenie plati aj pre zivnostnikov?
Odpovedať
Profilova fotka
akaeliska.. nie som si ista, najlepsie je sa ist spytat do socialky na to.. to pripoistenie je potrebne uhradzat istu dobu pred porodom, a je tam vela podmienok ktore treba dodrzat..
Odpovedať
Profilova fotka
Tak čo ja viem, môžete si to priplácať aj dobrovoľne. A musíte si to platiť cca 270 dni pred pôrodom. A neviem o nejakých podmienkach. Nám bolo iba povedané, že keď sme pracovali v zahraničí a nie na Slovensku a chceme, aby nám vznikol nárok na materskú tu tak musíme mať platenú nemocenskú v Sociálnej poisťovni tých cca 270 dní pred pôrodom. Ale lepšie je sa ísť pýtať osobne a aplikovať to na seba. A podľa mňa to záleží aj od toho na akú pracovníčku natrafíte.
Odpovedať
Profilova fotka
kaculiatko, je tam podmienka, ze nesmies zarabat viac je nejaky vymeriavaci zaklad, spomina sa nejakych 30 219 sk v jednej diskusii, takze ak zarabas viac, tak ti je to na nic..
Odpovedať
Profilova fotka
Aha tak to som nevedela ... ja som teraz nezamestnaná tak ni nám také nehovorili a v zahraničí sme mali príjem pod 30 000 SK.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
hej o tom som uz pocula, planujem take cosi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ta ja ešte uvidím ale predtým by som chcela ešte pracovať, aby mi ešte vznikol nárok na vyšší rodičovský príspevok. A babenky kedy plánujete otehotnieť??
Odpovedať
Profilova fotka
no ja by som rada tak ked skoncim skolu, ale uvidime... ;-) tj rok po svadbe...
Odpovedať
Profilova fotka
ja neplanujem zatial, potrebujeme najskor vacsie byvanie a drahy musi zmenit pracu a lepsie zarabat aby nas utiahol.. alebo bude na materskej on.. aj to je riesenie .. u nas je totiz platovy rozdiel brutalny.
Odpovedať
Profilova fotka
tak keby bolo na mne tak skoro by som este male nechcela ale moj drahy by sa chcel snazit uz na buduci rok asi o takom case
Odpovedať
Profilova fotka
kaculiatko, hezke saty ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem, ale to som len tak na rýchlo skúšala. Drahý nieje doma.
Odpovedať
Profilova fotka
ani tie moje nakoniec milovany nevidel, videl ma v inych, ale v tychto nie
Odpovedať
Profilova fotka
Ako drahý šatičky videl keď prišli ale nemôže vidieť nevestu vo svadobných šatách. :-) :-) Veď nechceme nešťastie. Neskôr ešte pofotím lepšie. :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja az tak na to neverim, ale zachovat nejake tradicie treba, nech to ma smrnc... :-D plus bude to prekvapenie, troska napätia nezaskodi
Odpovedať
Profilova fotka
tak to áno ... ale inak to bude ešte vyzerať keď to bude všetko tak ako má byť ... make-up, krásny účes, medený otien kože .... potom budú chlapy len slintať :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby idem dnes do infra saunicky, tej vodorovnej, som zvedava!!! :-D pridem chuda a krasna, hehe...no ale aspon realne zacinam pracovat na tom aby som vyzerala o nieco lepsie.upravila som aj stravu, obmedzila sladke napoje a sladkosti...dala som dole zatial pomalicky tri kila... monika, inak po minovom BW mam uz 2dni taku svalovku...pomoc....sotva chodim :-p
Odpovedať
Profilova fotka
katussska, ja makam uz od jula tusim, ale tento mesiac je o nicom, lebo som furt chora, dneska som sa zobudila s troma herpesmi okolo nosa... som si ho neustalym smrkanim zodrala a potom to vzdy skonci herpesom, tak sa tesim.. :( a cez sviatky neviem ako bude fitko otvorene ale budem sa snazit chodit cvicit, ale s tym obmedzovanim sa v jedle sa mi uz par tyzdnov nedari.. ako sa ochladilo mam potrebu viacej jest.. robit su tukove zasoby na zimu :)) my sme mali hodinu s minom v utorok, ale bol nejaky odpaleny, tak to bolo skor take leharo.. aj tak sme boli len dve baby, takze sa mu moc nechcelo asi.. to ale bolo prvykrat co som sa poriadne nespotila na jeho hodine.. inak tie tri kila si dala dole za aku dobu? ja sa teraz vobec nevazim, nevidim v tom vyznam, kedze aj posilujem, takze vaha sa moc nehybe, troska isla dole prve mesiace, ked som sa zacala hybat konecne, ale teraz sa mi to nejak drzi.. dufam, ze po vianociach nebudem zas jak prasatko, lebo u mna je to zvykom ze cez sviatky priberem aj 3-4 kila, tento rok som si povedala, ze to nedovolim :)
Odpovedať
Profilova fotka
3 kila som dala dole za tyzden..upravila som som aj pitny rezim, pijem vela vody, lebo v tom som strasna...ako nie je to nejako extra vidiet, musim vydrzat....ja viem ze zase pridu kila back po vianociach, tradicia je ze kapor po polnocnej pri nejakom vianocnom filme.. :-p a tak...
Odpovedať
Profilova fotka
fuha to je dost za tyzden.. no ja mam pitny rezim v poriadku, aj sa stravujem pomerne dobre, vacsinou len vikendy pokazim prejedanim sa a maskrtenim sladkosti.
Odpovedať
Profilova fotka
ja sa stravujem zle, aj malo pijem vody atd...takze ja ked zmenim take to gro...tak mi hned padne par kil dole, ale to je aj voda atd...potom sa to ale spomali a je to boj
Odpovedať
Profilova fotka
hm, no tak ja idem na to postupne a snad to svadby bude podla mojich predstav.. od januara zacnem makat troska viac ako doteraz... inak vo februari je aerobicovy kongres v Brne, mino tam bude tiez, ma dokonca aj jednu hodinu, tak sa tam chystam, len musim zistit od neho ako sa mam prihlasit, lebo ucet je v Brne. bude to moj prvy, tak som zvedava ze kolko zvladnem odcvicit :)
Odpovedať
Profilova fotka
ta infrasauna bola super, mne sa to pacilo, prijemne sa citim, urcite si to teda zopakujem :-) monika, ten kongres moze byt super, ja by som tam tiez sla, ale pravdepodobne budem v skole... :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?