Jún 2010. Máte svadbu v rovnakom čase?

Zobraz úvodný príspevok
Má aj niektorá z Vás naplánovanú svadbu v tomto termíne? Podeľme sa spolu o prípravy :-) Ja už mám rezervovanú sálu na 5.6.2010 v Nemčiciach okr. Topoľčany :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mucinka69 Je mi luto co sa stalo tvojej babke. Ja som zrusila uz jednu svadbu bo priatelovi zomrel dedko ale povedala som si, ze uz nebudem to rusit. Moji aj priatelovi stary rodicia su uz v takom veku kedy sa to da cakat. A za kazdym odkladat svadbu tak to sa uz nevydam nikdy. Znami mi povedali, ze aj tak na kare sa kazdy smeje a spomina v dobrom. A bude stacit ked si spomieme vo svojom srdi.
Odpovedať
Kaculiatko: No dúfam, e sa jej nič vážne dovtedy nestane a keby aj áno, tak sme dohodnutí svadbu nerušiť. Niekomu sa to môže zdať sebecké, ale podľa ja si myslím presne to isté čo ty. S tým karom máš pravdu. Len starší to chápu inak, ale to už radšej nebudem rozoberať. OZAJ BABY NAVRHUJEM, ABY KAŽDÁ ČO SME TU, PRIDALA SEM LINK NA SVOJ ALBUM. Lebo vždy keď chcem nájsť niektorej album a pozrieť si niečo nové, tak to musím vyhľadávať a to je strata času. Ak by Vám to teda nevadilo. Tak si budeme môcť každá pozrieť hneď album hociktorej z nás bez hľadania.
Odpovedať
Takže začínam: http://www.mojasvadba.sk/album/album....
Odpovedať
ahojte :-) ste tu celkom popisali za cely den. Ja som sa bola skvarit na kupalisku, chytit trocha farby pred dovolenkou. Cely tyzden si takto vegetim :-D Len keby chceli este vynajst plavky, cez ktore bude opalovat a nezostanu tie hnusne vypalene beloby ]-( Muci: rusenie svadby by som zatial neriesila. A nikdy nemozes vediet, co sa kedy stane. Treba len verit, ze starka bude ok a bude sa na svadbe bavit spolu s vami :-) Moj dedko je taky nazhaveny na svadbu, ze sa mu smejem, aby to neprehanal, nech ho nevezeme z tolkeho vzrusa na pohotovost. A najnovsie sa specializuje na to, ze vzdy ked tam prideme, tak nam s Mirkom rozprava, ako straaaaaasne prestraaaasne sa doma nudi, ked nahodou nie je na zahradke a ze by uz chcel chodit kocikovat...a ze by aj na tu zahradku partaka potreboval :-D :-D :-D Babka mu vraj len nervy zere, aspon by mal vyhovorku vypadnut nachvilu von. No vynaliezavy je x-) Inak, k tym znameniam. Ja som blizenec a Mirko je vaha. A mozem povedat ze si maximalne vyhovujeme, lebo ja som taka hodne akcna, Mirko mi hovori ze od mantinelu k mantinelu, a on je zase neskutocny klidas. Panvicou po hlave by som mu mohla trieskat a on nic. Keby bol ako ja, tak mame inu italsku familiu doma :-D Vdaka panu bohu za takeho skveleho chlapa. Jajar: teda, to fakt ste asi vynimka s polovickou, lebo ako muci hovori, rovnake znamenia sa vacsinou neznesu. No ale tak vynimka potvrdzuje pravidlo ;-) Este ma tak napadlo teraz. Aku svadbu idete robit baby? Klasicku tradicnu so vsetkymi zvykmi alebo idete vynechat nieco? A co take veci ako napr. etikety na vinko, darceky pre hosti, cokoladova fontana a podobne somarinky. Idete z toho nieco robit?
Odpovedať
Profilova fotka
baby zajtra cestujem a pidem az 3.augusta ! tak vam zatial zelam pekne rozhovory rozpravy, planovanie.....a nebojte, beriem so sebou aj otazky na statnice ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mucinka: Narodil se až 14.4. Ale jeden můj bráška se narodil 5.4. (to už je blíž) a druhý 25.3., takže jsou oba taky berani. Asi jsou mi ty berani souzený :-) Ale aspoň to s nima už umím, což se ve vztahu hodí ;-) Pokud jde o svatbu, tak jí neruš. Alespoň zatím ne. Rok je strašně dlouhá doba a může se stát ledacos. Držím ti palce, aby všechno dopadlo dobře. Jarjar: To je super. Asi to fungujr, protože Váhy jsou takové klidné a vyrovnané znamení. Dva Blíženci by byl hukot.
Odpovedať
vidím,že sa všetci čudujete rovankému znameniu, ale je to tak a dokonca...ona sa narodil 12.septembra a ja 15.septembra len iný rok :-D , takže prevažne spolu aj oslavujeme:) a keby sme sa brali toho roku, tak by to bolo určite 12.9:)to by bolo super, ale nechceli sme to tak narýchlo, lebo Luky teraz v máji štátnicoval, takže... a čomu sa sama divím je, že sme rovnaké znamenie skoro v rovnaký deň, ale dá sa povedať, že sme iné povahy...asi preto si rozumieme...on je taký skôr typ na vedenie ľudí (nie na rozkazovanie, lebo to mu nedovolím, to nech si rozkazuje v robote:))ale dá sa povedať, že vie vybaviť aj čerta, ked je treba....no a ja, v podsate už aj ja začínam byť taká lebo ma to naučil, za čo som mu vďačná...ale ja som skôr taká šedá myška:)...takže tak ...no a k tej svadbe...my čokoládovú fontánu určite vynechávame, lebo je to pekné,ale iba zo začiatku, ale potom je tam neskutočný neporiadok, ked detiská tu čokoladu všade našpliechajú a aj oni sami sú celí ošpinení ...no a ostatné sa uvidíí podľa financii:)
Odpovedať
Profilova fotka
jajar1 ahoj,no ja som mala fontanovy osial asi jeden den,a poto ked sa mi to usadilo v hlavicke,tiez som prisla k nazoru ako ty,ze vsade bude cokolada a takk...a hlavne deti budu cele zabrblane v novych sateckach...
Odpovedať
Profilova fotka
poydravujem z vychodu! :-) ziadny aquapark sa nekonal :( snad este cosi stihneme...a vynahradime si to. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
katussska24 a kde si na vychode?? Paci sa ti tam?? Ja si myslim, ze na znameni velmi nezalezi. Poznam pary, ktore maju rovnake znamenie a su stastny a niektory ne. Viac zavazi osobita povaha cloveka a charakteristika. Ja som rak a priatel panna. V horoskope nam pisalo keby sme boli opacne tak sme idealny par. Ale niesme. Neverime v horoskopy. My sa mame radi a dokazeme byt spolu.
Odpovedať
Profilova fotka
Pridávam sa http://www.mojasvadba.sk/album/album....
Odpovedať
babenky, chcela by som takú menšiu radu...čo by som už teraz mohla pripravovať na svadbu, aby som to potom mala uľahčené, lebo teraz mám "prázdniny", síce chodim do práce, ale aspoň od školy mám pokoj, no a v cez semester som rada, že stíham školu, prácu, priateľa a domáce práce :-( a medzi semestrami veľa času nemám, tak sa bojím, že to potom nebudem stíhať, a ešte k tomu letný semester musím makať, aby sme mohli ísť na svadobku, takže máj bude pre mňa otrasný.....tak neviem, je niečo, čo by som si mohla nakúpiť, pripraviť nejakú výzdobu, alebo urobiť niečo už teraz?????.... a inak už máte vybratú farbu výzdoby? lebo ja sa neviem rozhodnúť a každý mesiac to mením... :-S
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte Jajar: Ja som v tomto absolútne rozhodnutá pre svadbu v červeno bielej. Tak som podľa toho začala nakupovať takto skoro z rovnakého dôvodu, ako Ty. Pre mňa to ale bolo trochu jednoduchšie, keďže už tú farbu meniť nebudem. Zatiaľ mám: popolnočné červené šaty, retiazku a náušnice k popolnočkám, svadobnú čelenku, vlásenky, podväzok, červený vejár, biely dáždnik, a v piatok mi prišlo 200 ks balónov pol na pol biele/čerené. Môeš pozrieť aj v odkaze na album vyššie. Čo sa týka tej fontány, tak ja som mala rovnaké obavy, ale jedna holka, čo ju mala, mii poradila, že väčšina detí na fontánu nedočiahli, keďže býva na stole v strede a stôl je väčšinou oveľa vyšší, ako malé dietky, ktoré ešte nevedia, čo zo sebou. Takže. Ak aj malé deti chceli niečo, musel im to dať niekto, kto na tú fontánu dočiahne. A vraj paradoxom pri svadbe býva, že čoko fontána aj z tohoto dôvodu u detí nemá úspech, pretože by museli stále otravovať rodičov. Takže vrajona sa tohoto tiež obávala, ale videla, že deti len naháňali héliové balóniky a dospelý sa vrhali na čokofontánu. To ja len, čo som si zisťovala, ešte keď som nad ňou uvažovala.
Odpovedať
Ahojte,ja zial odkaz na fotoalbum este nepridam,lebo nemam vytvoreny...ale verim, ze v dohladnej dobe uz bude-aj moja fotka ;-) Ja rozmyslam nad marhulkovo-bielou vyzdobou,alebo vanilkovo-bielou....este neviem... S drahym sme sa boli v sobotu osviezit v Aquaparku-uz ani nepamatam kedy naposledy sme si spravili taky vikendovy den-lebo vzdy trcim v praci alebo nie je drahy u mna...uz sa neviem dockat,kedy sa to zmeni! co mate nove?
Odpovedať
v prvom rade sa pridávam: http://www.mojasvadba.sk/album/album.... no a ďalšia vec...ja sa neviem rozhodnúť medzi farbami,lebo mne sa páči jemne fialová, ale aj žltučká ako citrón, ale aj ružová, no a najnovšie rozmýšlam nad kombináciou žltej a cyklamenovej, ale bojím sa že to bude divoké.... dohodím nové fotky do albumu, ale tie ste tu už určite videli...tak ja už bežím domov z práce, zajtra sa ozvem
Odpovedať
Profilova fotka
awojte babenky ja som niekde citala ze teraz sa mozzu kombinovat aj tri farby. Ja mam vybratu bielu, zlenu a smotanovu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, taky bych se k vám ráda přidala, přesný den ještě nevím, ale červen to bude na 99%, jak už jsem psala v "červen 2010" :-)
Odpovedať
Profilova fotka
já zatím stagnuju, když na vás tak koukám. Nemůžu si vybrat nějak místo. Měla jsem představu, že bych chtěla vše na jednom místě (obřad, oběd a večírek).Nerada bych roztrhávala společnost. Ale co se týká organizace, nebude to asi žádná hit-paráda Možná by to mohly být i dvě místa, ale tři opravdu ne. Mám na to vše rozpočet Cca 80 - 100 000 Kč. Nenapadá vás některou náhodou nějaké místo v Praze a okolí do 100 km? Moc děkuju.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte vsekty vydajachtive spolubojovnice ;-) ... Pridavam ted aj ja zopar riadkov. Ale asi skor vas budem ziadat o radu. Takze pekne poporiadku :) Ako tu tak citam, vacsina z vas si s pripravami pekne pohla. Mno ja zatial len pozeram, ze co kde a ako a jedine co mame zabezpecene je fotograf :( Nakolko zijem v zahranici a dovolenky je zalostne malo, tak budem rada, ak sa mi podari drvivu vacsinu vy-majlovat a vytelefonovat :-| Mozete mi prosim poradit co ste zacinali riesit ako prve? Co je najpodstatnejsie? A s cim by som si mala co najskor pohnut? Dakujem za kazdu radu. Aaaa ... este som zabudla podotknut, ze na SK pojdem teraz v auguste, potom najskor januar, mno a potom az dva tyzdne pre svadbou :(
Odpovedať
ahoj antigua... hmm vidim ze aj ty budes vybavovat svadbu zo zahranicia... ja som prave teraz doma na 2 mesiace tak vybavujem co sa da..... prve som si vybavila miestnost.. bo v TT je s tym obcas problem... no a tento tyzden sa chystam este na fotografa a kameramana a idem aj za fararom..... chcem toho stihnut co najviac bo potom pridem aj ja az v januari a tiez asi tak dva tyzdne pred svadbou... tak dufam ze nebudu ziadne problemy s vybavovackami cez telefon a maily :)
Odpovedať
antigua: si podobne ako xtinakc som začala reštauráciou, kameramanom, fotografou, hudbou, no a kedže ja niesom v zahraničí, tak farar má ešte čas, ale aj za tým mi som zašla,(lebo neviem ako u vás, ale u nás musí byť náuka s farárom 3 mesiace pred svadbou, a niektorí farári preto nechcú ani zosobášiť, tak toto by som si s ním vydiskutovala radšej osobne ako telefonicky),...no a napr.oznamka, výzdobu a podobne tomu sa môžeš venovať aj v zahraničí ak maš na to čas, a ostatné veci(čojaviem ako rezervovanie koláčov, nakupovanie nápojov a pod. to môžeš nechať aj na iných, to není až také podstatné- a popravde, aspon sa zbavíš, kopy zbytočných lietačiek)... no a samozrejme najpodstatnejšie šaty= tak to už žáleží na tebe, či ich budeš požičiavať tu na Slovensku alebo v zahraničí, alebo si ich kúpiš, ked si ich chceš požiciať tu, tak kľudne obehaj sálóny teraz ked budeš doma v auguste, síce budeš mať toho dosť na stihnutie, ale nemáš veľmi na výber, no a na január si nechaj len to, čo teraz nestihneš... tak to je môj nazor ;-) a hlavne neboj, všetko dobre dopadne :-)
Odpovedať
Pre tie, ktoré chcete svadbu v kostole: Neviem baby, či Vám niečo hovorí Univerzitné pastoračné centrum (UPC) Konajú sa u nich predmanželské prípravy, ktoré sú tusím v Ivánke pri Dunaji. Je to dvojdňová príparava s kňazmi, psychológmi atď, konajú sa tam rôzne hry pre páry... Vždy tam je nejaký obmedzený počet párov a dá sa tam zaregistrovať cez net mailom. Treba len pozerať, či sa v najbližšom čase takáto predmanželská príprava nevyskytne v kalendári akcií. Lebo sa to väčšinou za dva dni naplní. Ďalej treba sa spýtať, svojho kňaza, či Vám túto prípravu uzná. Po absolvovaní získate nejaký papier, ktorý by mal nahradiť 6 - 12 sedení s kňazom. Ale opakujem, že kňazi sú rôzni. Moderní aj konzervatívni, takže sa treba vopred poradiť so svojím kňazom. Koná sa to 3-4 krát do roka a najbližšie termíny budú známe v septembri a príprava bude niektorý víkend v októbri. Ja by som sa tam chcela aj s mojím zúčastniť. http://www.upc.uniba.sk/index.php Dúfam, že som v tomto smere nejako pomohla, lebo to vyhľadávajú zvlášť páry, ktoré sú v zahraničí, alebo aj tie, ktoré sa nemôžu zúčastniť sedení s kňazom, lebo bývajú inde ako v mieste, kde plánujú svadbu.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za rady xtinakc a jajar1. Ja sa asi najviac obavam toho, ze nemam dostatok casu. Aj teraz ideme len na 4 dni, z coho ten jeden den ratat nemozem, nakolko mi bude trvat nejaku chvilku sa dopravit z letiska a s5. Pochadzam z jednej dediny v okoli Ziliny, resp. blizsie je Bytca :) Za knazom by som zasla teraz v auguste, ale nauky budem musiet mat tu v zahranici. Nastatsie je tu jeden slovensky knaz, a myslim, ze aj spadame do jeho farnosti :-) Na dekoraciach a podobnych drosbnostiach mi az tak nezalezi - necham to na fantazii mojej kamosky, ktora mi to slubila este ako dieta :-D Saty budem riesit asi tiez na SK, chcem si ich poziciat. Pozerala som na internete, konkretne Amarel v Trencine ( maju modely san patrick) , mno neboli moc mili a presni, co sa tyka majlovej komunikacie :( bola som troska sklamana. Restauracia - ach jaj, tak to bude asi nas najvacsi problem. Mali sme velky zaujem o sobasny palac v Bytci, ale bohuzial je v rekonstrukcii a predbezne dokoncenie prac je v sept., okt. 2009. Bojime sa riskovat a cakat, ze ci to dokoncia, abo nie. Ako poznam slovenske dodrziavanie terminov ukoncenia prac, tak to nebude hotove ani po nasej svadbe( napriek tomu, ze su viazani to dokoncit vcas, inak pridu o celu norsku dotaciu :-| ) Fotograf je jedine co mame na 100% Kameraman - stadium rozhodovania sa :) Tak to je asi tak vsetko, co sme boli schopni vybavit :( Dakujem za vsetky rady. Asi ich budem potrebovat este vela :-( Mate niekto skusenosti s Amarelom? Vedia vyjst v ustrety, ked je clovek mimo domova? Alebo poznate este nejaky iny salon v okoli Ziliny, kde maju san patrick modely? Dakujem :)
Odpovedať
misha3 a antigua: Vitajte obe. Ja som ako prvé zjednala sálu, pretože s tým bývajú najväčšie patálie. Hlavne v menších dedinkách sú akcie pomaly aj na rok a pol vopred. Ďalej som postupovala foto a kamera: chcela som jednu firmu, nie foto jedného a kamera niekto iný. Je to lepšie, ušetrí sa čas a väčšinou je to aj lacnejšie :) Ďalej som si rezervla DJ a starejšieho. Rozposlala som maily viacerým a nakoniec som si vybrala agentúru, ktorá a.n.d. agency, ktorá má v ponuke aj Dj aj starejšieho a sú vraj zohratá dvojica, napísala som požiadavky a cena bola celkom fajn, tak som ich rezervla. Čo sa týka výzdoby, ak viete, akej chcete mať farby výzdobu a viete, že nebudete mať čas nakupovať, spravte si predbežný rozpočet a oslovte nejakú svadobku na výzdobu. Napr, dobrá agentúra nemá problém vyhovieť predstavám vmestiť sa do 250 € s komplet výzdobou podľa predstavy. Len nesmie byť predstava prehnaná. Alebo aj tu na mojasvadba sú holky, čo vám spravia komplet výzdobu za rozumnú cenu. Ale Vám to iba pošlú a spravíte si to samé. Je na každej, ako sa rozhodnete. Poradila by som aj lepšie, len neviem, aké sú Vaše predstavy. Príp. kontakty do IP Antiqua: A smieme vedieť, kde v zahraničí si? Čo viem, tak tam sa oplatí aj kúpiť za cenu nášho požičovného, tak len záleží na tom, kde si.
Odpovedať
Skús mailom sa na nich nakontaktovať. http://www.salon1.szm.sk/svadobne1.html - topoľčany http://www.salonnicole.sk/?section=12 - bratislava, nitra, zvolen http://www.jadei.sk/predkolekcia-san-... - dolný kubín
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, musím se s váma rozloučit, mluvila jsem s panem Wagenknechtem a měl volnou sobutu už jen v červenci a to 3/7/2010, takže se jdu přemístit :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aktuální harmonogram Wagenknechta 4/6, 11/6, 18/6, 25/6 - to jsou volné pátky, soboty má v červnu již obsazené Snad se do toho trefíte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mucinka69: neodoslalo mi predosly prispevok :-( nevadi, skusim znova. Momentalne som v Irsko-Dublin. Co sa tyka cien svadobnych siat, tak som to uz stihla prebehnut aj na nete aj osobne. Vsade, kde som sa dostala a vsade odkial mam informacie sa ceny siat (san patrick Palma, Praguay atd. ) pohybuju od 1700 do 2500 Eur. Objednavaju sa 8 az 12 mesiacov dopredu. Treba ist na preskusanie min 2x a tesne pred svadbou. Na tento vikend mam naplanovane dalsie dva salony, kde ponukaju zlavy az do 600 Eur. Prezrela som moznosti aj v Spanieslu a Polsku. Cena je sice nizsia, ale naklady na letenky a pripadne ubytovanie by cenu dvihlo. Nehovoriac o tom, ze by som tam musela ist viackrat. Londyn ma tiez zlavy, ale len na vybrane modely. Mam kolegynu z Franc., ktora to mapovala tam, lebo sa vydava ten isty mesiac ako ja. Bola som prekvapena, ze ceny su tam tak nizke, ale zase len na vybrane modely. Este planujem, ze by som isla k nej domov na vikend a pobehala to s nou :-| Taktiez som uvazovala nad Rakuskom a Nemeckom, nakolko som tam zila asi 6 rokov a snad by sa mi znizili naklady na ubytovanie, keby som to skombinovala s navstevou znamych. Problem je o5 dovolenka :( Nejak sa pomaly zmierujem s myslienkou, ze nebudem vymyslat a saty si jednuducho poziciam na SK. Uvidim :)
Odpovedať
antigua: aj ja som v Irsku - Cork - tak si potom mozme vypomahat - kto, kde co videl v irskych obchodoch.... :) co sa tyka siat, chcela by som sa ist pozret do londyna - som tam par rokov zila a viem ze vzdy na konci roka maju salony vypredaje.... v pohode tam kupis krasne saty za 100 libier... tak to pojdem omrknut... co sa tyka vyzdoby saly tak nastastie mi to vyzdobia ludia z restiky, len im poviem co si ako predstavujem.. a videla som aj foto z inych svadieb co sa tam konali a bolo to fajn...
Odpovedať
Antiqua: No tak to ťa obdivujem, som rada, že ja som si vybrala také, čo sa v pohode dajú zohnať a ak mi nebudú sedieť v požičovni, tak sa dajú ušiť na mieru cez ebay, takže uvidím. Dúfam, že sa to nijako neskomplikuje. Tvoje šatky sú krásne, pozerala som ich a fakt máš šťastie, že si môžeš dovoliť šatky za takú sumu. Ja mám na šaty tak 250 € vyčlenené, takže to je pre mňa taká reálnejšia suma. No každopádne, sú krásne a mám šťastie, že moje vysnívané nie sú až také drahé :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?