Dátum svadby 31.8.2013

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata... zakladam tuto temu, lebo viem, ze nas je tu vela s tymto krasnym svadobnym datumom. bola by som rada, keby sme si tu radili, podporovali a motivovali v tom, co ktora z nas uz ma, popripade co potrebuje pozhanat atd. takze pisme, pytajme sa, odporucajme a hlavne debatujme :-)
Odpovedať
@barborkao no sak u nas je to rovnake... nemam predstavu, ale musim to nejako naplanovat... lebo bez planu to nejde a okrem toho som dost pedant :-D takze toto musi byt... co sa tyka tych kolacov, tak este musim nejako poriesit, ze aby mi doniesli co najmenej toriet (lebo na vychode to je tradicia - a podla mojej maminky a babci im to nemozem zakazat, tak sa s nimi skusim dohodnut aspon na tom, aby tie torty boli aspon male alebo aby doniesli radsej kolace a najlepsie uz v piatok :-D nech ich mozem rovno zaviezt na hotel a nakrabicovat do vysluziek :-D) musim si pozistovat ake vsetky cinnosti treba porobit v suvislosti s organizaciou (a kedze v tom bohuzial nikomu na 100% nedoverujem - vzdy to musim prekontrolovat, aby som sa vyhla nejakym sokom, tak to budem asi robit ja :-D) u mna su najhorsie tie presuny... lebo na hotel to mam asi 30 km od domu... cize s tym musim pocitat...
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka presne, ja mám tiež v pláne požiadať moju rodinu, že ak chcú torty alebo čo, tak nech radšej napečú rôznorodé koláče a tie budú aj na hostine... ;-) môj frajer je tiež z východu a jeho babka veľmi rada pečie, tak hádam s ňou nebudú problémy. :-D no, a verím tomu, že s organizáciou mi pomôžu aspoň sestry, jedna sa mi už ponúkla. sú odo mňa staršie a celkom rozumné, tak dúfam, že sa na ne budem môcť spoľahnúť. ;-) tou organizáciou myslím napríklad nasmerovanie ostatných hostí do hotela a rôzne hlúposti, ktoré by mi len pri doobedňajších prípravách uberali na čase a pridávali na nervoch... :-D
Odpovedať
@barborkao ja mam segry mladsie, takze na tie sa spoliehat nebudem... jedna uz ma male babo, takze sa bude venovat hlavne malemu a druhu vidim na 10 hod pred zrkadlom :-D takze ta bude mat tiez problemy sama so sebou :-D co sa tyka organizacie do hotela, tak to bude asi tak, ze od draheho pojde autobus, ktory vezme svadobcanov ze jeho strany (dufam, ze ludia pojdu aj vlastnymi autami :-P), cestou sa zastavia v hoteli (ten je uprostred cesty) a vyzdvihnu kamaratov a dojdu potom vsetci ku nam alebo to bude tak, ze najskor pojde autobus na hotel, potom ku zenichovi a tak ku mne... taka vzdialenejsia rodina z mojej strany ma napr. nezaujima ako sa k nam dopravia a ci potom na hotel pojdu od nas autom alebo autobusom (nikdy nikoho netrapilo ako sa my dopravime k nim na svadbu)... takze dopravu zhruba viem... uz len nejako naplanovat tie ostatne cinnosti :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka s tou sestrou pred zrkadlom si "zabila"!!!!! :-D neboj, Ty to zvládneš!!!! ;-) mňa minulý týždeň frajer dorazil, že jeho rodina možno už príde v piatok, aby v sobotu nemuseli cestovať!!! ]-( to mi skoro oči takto vybehli z jamôk. :-o ja chcem mať pred svadbou pokoj a tešila som sa, že v piatok si zoberiem voľno, aby sme si predtým mohli všetko poodnášať na hotel a ešte si tak v kľude oddýchnuť. ja sa nechcem starať o program jeho rodiny... :-(
Odpovedať
@barborkao no to ti verim... u nas su rodina z okolia, takze ti ma fakt netrapia... horsie je, ze zatial je dost skoro na to, aby kamarati rozmyslali, ze kedy pridu ci uz v piatok alebo dokonca uz vo stvrtok (lebo je tam volno)... ako moj drahy si predstavuje sobotu asi tak, ze baby budu u kadernicky a on bude v sobotu behat s chalanmi po muzach... to ma skoro vystrelo :-D musim mu vymysliet nejake cinnosti :-D aby som ho zamestnala... nastastie kamarati budu na hoteli, je tam jazero, cize sa kludne mozu kupat a su dospeli ludia, tak nech si program vymyslia... ja budem mat ine povinnosti...
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka no, ja dúfam, že moja strana rodiny bude natoľko ohľaduplná, že sa nedotrepe tiež v piatok. :-D však 2,5 hodiny R1-tkou autom nie je veľa... :-) a najmä dúfam, že frajerovi zase nezačne šiši, ako mu zvykne, keď sa niečo deje, lebo on úplne potom stráca priority a robí roztržito všetko možné, len nie to, čo by mal robiť. napríklad ho bude viac zaujímať program jeho rodiny, ako to, že máme niečo v piatok vybaviť... :-( no, budem ho musieť dať do laty! :-D
Odpovedať
@barborkao nechcem ta sklamat, ale to su asi vsetci chlapi... kokos, niekedy by si teda zasluzili... :-D aj toho mojho bude trapit, ze co asi robia kamarati a nie to co robim ja (sak ja budem bud u kadernicky alebo u kozmeticky, tak naco ma bude riesit)... musim to zariadit tak, aby sa s chalanmi nestretol skor ako je nutne... lebo este by nahodou zacal skor oslavovat ako by bolo potrebne a to by som ho teda asi zabila fakt... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka :-D :-D :-D no, ja som mu na rovinu minule povedala: dúfam, že sa na svadbe neožerieš, lebo Ti to do konca života nezabudnem!!!! :-D tak sa vážne zatváril, že nieeeeee, neboj ;-) tak som zvedavá...
Odpovedať
@barborkao moj si robil tiez srandu, ze samozrejme, ze sa sundam, ze svadbu si musim uzit... teda dufam, ze si robil srandu :-D som povedala, ze do redoveho sa musi drzat a aj zo svadobnej noci chcem nieco mat... :-D
Odpovedať
@antamauru ahoj :) Morushka design sa páči aj mne - zistila si už cca. ceny? som moc zvedavá!!! :)
Odpovedať
Profilova fotka
@silvia_kurekova ahoj silvi, pisala som im, chcla som fakt len zakladnu vyzdobu a vyrubili mi 1.400 eur takze si vyzdobu asi budem robit sama :-(
Odpovedať
no to je pekné veru, tak to budeme na tom teda rovnako :) :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte, tak aj ja sa pripajam k tejto diskusii :) Zacnem tym, co uz mam zajednane ja :D Takze mame uz urceny cas v kostole (15.00), absolvovali sme predmanzelske nauky. Dalej mame fotografku (kameramana nechceme), kapelu, svadobne saty a k nim topanky, popolnocne saty. Mam uz aj svadobnu kyticu (latkovu). Mam aj cloveka, ktory mi bude robit vyzdobu v sale :) Co sa tyka kolacov, tak sa rozhodujeme, ze kde ich dame piect, pretoze nam bolo povedane, ze pol roka dopredu sa treba nahlasit....A to je nasa dilema, pretoze kazdy odporuca nieco ine... A co sa tyka hosti, tak ja mam vsetkych z mesta, takze je to ok, ale moj drahy ich ma z cca 40 km vzdialenosti. A mame problem s nacasovanim odobierky, fotenim pred sobasom a pod. Buduca svokra povedala, ze budu objednavat autobus na dopravenie ich hosti. A ze je u nich zvykom, ze zenich si tych hosti aj odvedie na miesto sobasa. Co pre nas znamena, ze snubenec bude musiet ist 40 km tam a venovat sa hostom a potom zase spat.....Strata casuuu 8-( Ako je to u vas?
Odpovedať
kocky, ako ste pokrocili? my sme cez sviatky zajednali definitivny cas na fare, spisali zapisnicu, vybavili krstny list draheho (kto by to bol povedal, ze to bude taky problem), chcela som este vybavit kadernicku, vizazistku a kvetinarstvo, ale nejako uz naozaj nezvysilo cas... a pritom mi do salonu stacilo len zdvihnut mobil a zavolat... a kvetinarstvo si musim pokukat nejake dobre referencie tu a potom pozistovat ceny... viete mi odporucit nejake dobre kvetinarstvo v humennom alebo v michalovciach? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka ja sa chystám pokročiť po skúškovom, čiže nejako koncom januára, nech sa tomu môžem plne venovať a užívať si to. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka vy uz mate spisanu zapisnicu :-. U nas na fare to je tak, ze krstny list nesmie byt starsi ako 6 mesiacov k datumu svadby, ked to cele ides vybavovat.... takze az dakedy v marci nam to vychadza.... ale urady pobeham uz skor. Ja kadernicku a vizazistku uz mam zajednanu....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak sa ku vam tiez pridavam :) Priatel ma na novy rok poziadal o ruku a dnes sme si vybrali tento termin svadby..takze zatial nemame nic, len vieme kedy by sme to chceli a koho pozveme. Zajtra mame dohodnutu obhliadku saly, uvidime ci sa nam bude pacit a ake su podmienky. Citam ze vy toho uz mate nachystaneho dost vela, dufam ze vas stihneme dobehnut :) Poradte mi ze cim mam zacat, co treba vybavit co najskor? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mishka18 vitaj :) Urcite vybavte salu ako prvu , potom fotograf , kostol a DJ :) pripadne starejsi :) Drzim palce ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@mishka18 ani sa nenazdas a predbehnes nas :o)
Odpovedať
Profilova fotka
@antamauru @nikinka43 dakujem za privitanie :-) dnes sme si predbezne zarezervovali salu. ak sa nam podari rezervovat este kostol na tento datum, tak termin uz bude isty :) dnes som pisala fotografovi ktory je u nas najlepsi a este musime premysliet hudbu.. ostatne uz ma cas :) baby a davate si robit aj video? ja mam dilemu, ja by som aj chcela, ale vsetci ma odhovaraju, ze je to zbytocne a pekne fotky stacia..
Odpovedať
Profilova fotka
@mishka18 my si video nedavame , tiez sa mi to zda zbytocne lebo aj zo stuzkovej co mam som ho videla mozno raz za tych 5 rokov... poprosime niekoho z rodiny nech nam dolezite veci nakameruje a bude :-) zato na fotkach setrit nejdeme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nie ani ja nejdem mat :o) nakrutia ostatny to dolezite:o)
Odpovedať
Profilova fotka
@mishka18 ani my nebudeme mat kameramana... zda sa nam to takisto zbytocne a drahe...mame zajednanu fotografku, aj to len na portretove fotenie pred obradom a to je vsetko. Ved niekto z hosti bude mat fotak aj kameru (niekoho poprosime :) )
Odpovedať
@mishka18 ja som zase ZA video... predsa len je to pekna spomienka, ktoru ocenis mozno az po par rokoch, ked uz nebudu napr. stari rodicia s nami alebo pekne je, ked vidis ako vyzerali deti na svadbe a ako sa zmenili po tych napr. 10 rokoch... kamaratka nemala video a teraz ked som sa s nou bavila, tak aj lutovala, ze si ho nedali, lebo mali tak peckovu svadbu... dalsia vec je ta, ze nie si vzdy a vsade a kamera predsa len toci aj ked ty si sla niekde inde... a take, ze sak niekto znamy tam nieco natoci, tak to je podla mna horsie ako zle :-D videla som dvd co tocil znamy a dopadlo to tak, ze cely kostol bolo vidno mladym akurat tak chrbaty a potom na konci natocila babka (ci kto to tocil) kameru na dlazbu a pytala sa, ze ako sa to vlastne vypina... :-D moje dalsie za je aj to, ze rada kukam svadby a mam ich ako podmazy k nejakym cinnostiam ktore treba spravit (napr. vyborne sa pri nich zehli) a fotky moc nekukam... takze u mna je asi najpodstatnejsie video 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja mam krsneho v tomto zrucneho tak chrbaty nehrozia :o) a spomienky sú zachytené aj na fotkách
Odpovedať
Profilova fotka
@guiseppinka ale tak jasne, ze to zalezi od cloveka a od toho kto co chce :) my to nechceme nie len kvoli financnym vydajom, ale aj napriklad pre to, ze by to u nas zapadlo prachom.. a o 10 rokov boh vie co bude.. moje dvdcko zo stuzkovej prestalo fungovat po 3 ci 4 rokoch...a spoliehat sa na to, ze ti kameraman zaruci, ze ti to pojde aj po 100 rokoch a ze je to vec kvality a pod., sa mi zda trochu naivne... a u nas v rodine videa velmi nejdu... a takisto si nemyslim, ze by kamerovanie clenom rodiny u nas dopadlo zle. Ved ked niekoho seriozne poprosis, tak v tom nevidim problem. Pri obrade nikde nemas zavoru, aby s kamerou clovek nemohol ist dopredu. Pri rozbijani taniera a pod. zvykoch sa to da takisto natocit paradne :) Dalsia vec je aj ta, ze skusenosti z mojho okolia vravia, ze ludia nemaju radi, ak im chodi kamera za zadkom. Ja takisto nie...Vela ludi sa neodviaze, robia formu a to ja nechcem... A sledovat na dvdcku 3 hodiny ako ludia tancuju ma fat nebavi :-D Takze aj pre to sa mi zda kamera zbytocna na mojej svadbe ;-) Ale to je moj nazor a respektujem ostatne :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahooojte :) aj my mate tento datum... a tiez je uz vsetko zariadene, uz iba 2 mesiace pred nasim dnom sa mame prist dohodnut na podrobnostiach.
Odpovedať
Profilova fotka
baby ja mam stale pocit ze mam cas :D som spokojna, lebo salu mame, vcera sme boli v kostole, zacali sme nauky a mame DJa..ale to je vsetko :-D Som povedala mojmu milemu, ze tento tyzden sa musime dohodnut na fotografovi a este ci budeme mat kameramana..ale ked nejako na to nie je cas :-| A kedy sa treba ist nahlasit na matriku?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte 31-tky, pridávam sa k vám...!!! my máme sálu, kapelu, kameru, fotografa, starého, momentálne pracujem na kuchárovi a háčkujem si také štvorčeky na servítky do ktorých ich uložím. saty som si skúšala, jedny sa mi aj páčili ale nezapla som ich, tak teraz pracujem na svojej postave. ale zaujímalo by ma, či musím kupovať prierka dvojmo - jedny pre slobodných a jedny pre ženatých a či dávate slobodným dievčatám kvietok pred obradom. ďakujem za odpoveď
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?