August 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojky . Chysta niekto svadbu v takomto roku a mesiaci ????? :-)
Odpovedať
ajojte my uz mame tiez salu, kostol, dj, fotograf, prstene ideme objednat po velkej noci, oznamka riesime, torticku nam maminka vybavuje spolu so zakuskami a idem si zacat skusat satocky :-D tiez mam kadernicku, vizazistku, auticko :-D takze celokom pohodka :-D
Odpovedať
ahojte, takže my mame kameramana, fotografa, Dj, sálu, obsluhu zajednané v kostole sme este neboli, myslíme si, že este máme čas.... obrúčky máme, krížik, ženích má oblek, ja este saty nemám - som vo fáze skúšania.... nemám ani kaderníčku, ani kozmetičku zatial.....Taktiež oznámenia este nemáme, nevieme, či si ich budeme sami robiť, alebo si ich objednáme.. este sa rozhodneme :) Zákusky, torty objednané.... alko a nealko sa postupne kupuje... takže dá sa, pomaly sa rozbiehame....
Odpovedať
Profilova fotka
chcela som sa opýtať, v akom časovom termíne pred svadbou sa chystáte roznášať oznámenia a pozvánky? a ešte či už máte určené menu, alebo čakáte až kým budete mať kompletný zoznam hostí?
Odpovedať
Profilova fotka
iva.jurkova: uvazujem niekedy v priebehu juna .... tych,ktorych chcem pozvat uz o tom vedia .... oznamka uz mame asi mesiac hotove. menu zhruba mame navrhnute hotelom a vcelku sa nam to pozdava, ale jemne ho upravime.
Odpovedať
iva : my rozmyslame obehnut ludi a poslat aj vsetkym znamym SO zaciatkom mája predsa len august je dovolenkovy cas a chceme tam mat aj nasich kamaratov a znamych. radsej skor ako neskoro :-D a menu nam povedali ze staci sa dohodnut tak najskor mesiac pred svadbou lebo aj tak sa treba trosku prisposobit pocasiu a ci nebude velmi teplo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja uvazujem tak niekedy v priebehu maja roznasat oznamka... ako ja mam malu rodinku, takze z mojej strany nebude vela hosti a vacsina o svadbe uz aj vedia, kamosky boli ako prve :o) a menu nemam este ani zbeznu predstavu... len nam povedali v restike ze pevna cena za menu je 20 € a to je vsetko... :o) asi tam budem musiet zavolat radsej :o) a ja by som chcela na svadbu aj ovocne misy... alebo take velke stojany s ovocim... vy si davate robit nieco take?
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat ovocne salaty, iste to dobre padne v tom teple a ako predjedlo sme zvolili zlty melon s prosciuttom :) uvazovala som nad cokofontanou ale kedze bude dost sladkeho, aj ovocia ... ustupili sme od toho.
Odpovedať
si myslim ze to predjedlo s prosciuttom je fajn napad :-D ale kedze u nas nevieme ci by to kazdemu chutilo tak sme zvolili ovocne misy z ktorych si kazdy zoberie co chce a naco bude mat chut :-D co som bola doteraz na svadbach to tak mali a bolo to fajn :) takze ovocie urcite :)
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja tak chcem, ze velke ovocne misy... ze by bol jeden stol a tam by to bolo ulozene... keby sa mi podarilo zohnat niekoho kto by mi to pekne naaranzoval a navyrezaval to by bola uplna parada... no hladam... hadam najdem :o)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, augustové nevestičky :o) už máte všetko pripravené že nič nepíšete? my ideme dnes vyberať oznámenia :o) ach to teda bude sranda :o) obrúčky sme boli vyberať na tri krát :o) a nakoniec sme vybrali úplne iné ako sme chceli :o) a dokonca len čisto biele zlato, pritom priateľ chcel kombinované, lebo on má zlaté prstene a ja mám strieborné a snubný prstienok je z bieleho zlata...
Odpovedať
Profilova fotka
ja uz dokoncujem menovky, vcera som davala oznamenia s pozvankami do obalok, obrucky objednane, aj ostatne veci, vlastne chybaju mi len popolnocne saty, topanky na svadbu, dohodnut vizazistu, kupit lietajuce lampiony .... ostatne uz myslim mame.
Odpovedať
Profilova fotka
fúha, paráda :o) ja viem čo mám, ale vôbec netuším čo mi ešte treba :o) tak to nejako riešim za pochodu... čo mi napadne to zháňam :o) oznámenia ideme dnes riešiť :o) teda ešte len vybrať a objednať :o) a lampióny ani nebudeme mať... aj keď to vyzerá pekne... a tiež nemám popolnočné šatky ani topánočky... keď budem stíhať možno dnes pôjdem vyskúšať... ani kroj ešte nemám na redový objednaný... aaaaaaaa... ani pre chlapa oblek ešte nemáme... ani nič pre ňho... je toho mooooc :o(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte. moja svadba je tiez v auguste, 28.8.2010 tak sa pridavam k vam. zasnubili sme sa 11.3. a vtedy som zacala riesit veci. sme z okr. Roznava, tak akekolvek typy su vitane. mame salu, teraz dotahujeme obrad, kedze ho chceme vonku je to trosku narocnejsie ale uz dnes konecne vyzera ze ho urobi matrika zo Slavosoviec. obrad chceme vonku pred hotelom Hradok - tu je nasa sala. dalej mame kameramana, v ramci saly je aj jedlo a obsluha, mame dohodnute pecenie zakuskov a torty a to je asi vsetko :) zatial som vyskusala saty v Roznave a zajtra idem do Kosic. obehla som par vyzdob v Roznave, ale ceny sa mi zdaju dost vysoke tak neviem. poradte mi este ked tak vizaz - uces a make-up, fotografa a cokolvek dalsie.
Odpovedať
Profilova fotka
vitaj bianca medzi augustovými nevestami :-) ja som síce z okresu Prešov, tak ohľadom rožňavy Ti veľmi radiť neviem, ale určite sa choď pozrieť v Košiciach do salónu Maggie, majú tam krásne šaty... ja som tam bola včera na topánočky, ale mala som hneď chuť skúšať aj šatky lebo boli fakt úžasné :-) a ešte salón Princess, ja mám šaty odtiaľ ale z Prešova... vraj by to malo byť to isté... tam majú tiež krásny výber :-) a čo sa týka výzdoby, tak ceny sú riadne pálky aj v Prešove... ja som sa nechcela starať a za komplet výzdobu sály aj kostola zaplatím nejakých 450 €... takže dosť...
Odpovedať
čavte kočeny my sa s drahym ideme brat 7.8.10 takze je zas o jednu naviac.uz chystate nejake pripravy?
Odpovedať
ahoj zabka4, my sme chceli povodne mat v oktobri ale nejako kvoli roznym terminom sala atd sa nam to posuva na 14.8 alebo 4.9 este sme sa nerozhodli, uvidime podla saly. len ze sme akosi pozadu v tom planovani takze ked bude sala mozeme sa vrhnut na ostatne. radi by sme to brali tak v pohode, nemame nejake narocne vysnivane detaily len chceme aby to bolo prijemne ale aj tak bude okolo toho vela behaciek. co ty uz mas vsetko zariadene?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte :o) kajgerda ja som tiez chcela mat svadbu v oktobri ale kvoli pracovnym zalezitostiam sme to museli posunut na ten august az lebo september bol cely obsadeny v tej sale ktoru sme chceli...
Odpovedať
ajojte zabka4 a kajgerda :)))) aj ja mam svadbu 7.8.2010 :-) uz mame tak vacsinu veci zajednanych hlavne tie vacsie ako sala, kostol, fotograf a dj. to su asi najhlavnejsie veci. ostatne sa daju za pochodu :-D aj my to tak robime. uz mame aj svadobnu torticku, takze parada :-D teraz uz chodim po salonoch v &ziline a skusam satocky. tu su este na nas termin skoro vsade takmer vsetky satocky volne, ale vraj najvyssi cas hladat a zajednat :-D tak drzim palceky :-D ;-)
Odpovedať
Ahojte. Ivka dakujem za privitanie :) bola som skusat v Kosiciach - Princess, Maggie, Bonnet, Ceremoni, vsade mali pekne saty, a vsade som nasla po 1 favoritkach. V Maggie som to vystihla tak ze tam bolo prislis vela ludi 3 nevesty sme sa striedali a dalsie cakali, takze zazitok sa trochu pokazil. Zaroven nemali tam prave tie najnovsie saty o ktore som mala zaujem. Princess aj Bonnet boli super, kopec krasnych siat. Najviac mi sadli jedny saty z Ceremoni, takze zoberiem tie, pretoze boli idealne na moju postavu, sadli perfektne aj ked som povodne hladala siroke sukne a organzu tak som na zaver zistila ze mi sedi iny strih siat - rozsirene od bokov. ale som spokojna :) A minule som zabudla spomenut ze hudbu sme mali zarezervovanu ako prve, zivu kapelu, uz sa tesim. este mi ostava ten fotograf, make-up a uces a potom dalsi kopec drobnosti. Inak ta vyzdoba v Roznave je az za 700-800 EUR, len vyzdoba saly a brana na obrad vonku z umelych kvetov, dalej kytica a ozdoba auta. Hostina je pre 80-90 ludi, v cene su aj navleky, ale stale sa mi zda vela 700-800 eur za vyzdobu, co myslite? Dakujem za radu. Ivka, ked sa mozem spytat co vsetko mas v cene 450 eur, lebo taku cenu by som brala :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Bianca. tak ja mam vyzdobu taku uplne jednoduchu, nechcela som ziadne baloniky ani slavobrany, takze v cene mam zahrnutu vyzdobu kostola a v sale mam v cene uz navleky na stolicky aj s maslami pre 90 ludi a klasicku vyzdobu na stol servitky, organza cez kazdy stol, budu tam nejake kamienky na dozdobenie + umele kvety vo vazach a sviecky a vyzdoba nasho hlavneho stola kde bude aj ikebana a za hlavny stol nejake srdiecka aby bolo jasne ze tu sedime my :) a este okolo vchodovych dveri nam daju nejaku kvetinkovu vyzdobu... nie slavobranu... ale nie je to original ceny, mam tam aj nejaku zlavu aby sa nepovedalo :o) inak by to bolo drahsie... a v Roznave je len jedna spolocnost co robia vyzdoby? ved si sa mohla informativne aj inde opytat... neskusala si v ke? ale tak na druhej strane z ke by si platila za dopravu asi... ale ked tak pozeram ty budes mat vyzdobu aj na vonku z umelych kvetov co ja nie aj kyticu aj vyzdobu auta v tom zaratanu... tak si myslim ze to je adekvatna cena... ja by som len za salu a kostol normalne dala cez 500 €
Odpovedať
Profilova fotka
Kocky, mne sa to zda byt dost vysoka cena za vyzdobu. Ja si to riesim svojpomocne, hoci som bola rozhodnuta, ze pojdem najprv cez agenturu. Pokial nie ste max. nepostradatelne v praci, zoberte si pred svadbou volno, par kamosiek so sebou a je to. My sme to tak riesili, ked sa vydavala moja naj kamoska pred 2r. Ostatne veci si mozete v predstihu postupne riesit. Nie je to nic zloziteho, ved nametov tu je plno. V Ikea sme nakupili vazy, svietniky, sviecky, drziaky na menovky .... menovky dorabam akurat doma. Mame okruhle stoly, tak to nie je tak narocne vyzdobit. Drzim palce nech vyjdu svadby a pocasicko....
Odpovedať
Profilova fotka
dakujeme Lea, aj tebe nech vyjde svadbicka aj pocasie :o) ja nemam odvahu riesit vyzdobu svojpomocne... rozhodla som sa sama si vyrabat menovky a pierka a uz teraz stresujem, lebo neviem najst stuzky take ake potrebujem na menovky a ani papier zlaty aby vyhovoval predstavam :o/ takze keby som si zobrala na starost komplet vyzdobu tak do svadby osivejem :o))))
Odpovedať
Dakujem, Ivka, Lea. Ja som to tiez zvazovala z kazdej strany ci tak ci tak. zatial mi to skor vychadza na agenturu. Ivka, v mojej cene je zhruba to co v tvojej cene, mam kalkulaciu pre 90 hosti: navleky na stolicky aj s maslami pre 90 ludi a klasicku vyzdobu na stol servitky, organza cez kazdy stol, budu tam nejake kamienky na dozdobenie + vo vazach po 1 zivej ruzi budeme mat a sviecky a vyzdoba hlavneho stola kde bude aj ikebana (tato ikebana sa pouzije aj ako ikebana na auto a aj ako ikebana vonku na stol pri obrade a za hlavny stol nejaka dekoracia, myslim nejaky zaves, a este okolo vchodovych dveri nam daju nejaku kvetinkovu vyzdobu - nieco drobne. Slavobrana je z toho len za 67 eur s umelymi kvetmi a 2 stojanmi s umelymi kvetmi co sa mi zda v pohode, pretoze pri obrade vonku musi byt nejaka vyzdoba. plus v tej cene je este moja kytica a mensia kyticka pre moju druzicku/svedka. tak preto sa mi to zda nejak vela. presla som viacere kvetinarstva v RV, ale vsade mi dali len velmi vseobecne a nekonketne ponuky, vsade uviedli ze to bude okolo 700 eur ked aj s kyticami. bola som v 4 kvetnarstvach v RV a mam este ponuku 1 kvetinarstva z Revucej, co bezne zdobi Hradok. Tam je cena za salu 600 EUR, plus slavobrana a kytice, tak je to zas rovnake. Problem s tym ked by sme to vyzdobovali sami je ten, ze hotel Hradok nema podla mna pekne obrusy, su uz starsie, takze mi treba zohnat aj obrusy. dalej slavobrana je vemi velka a oni to vsetko dovezu a odvezu. A aj tak musim z niekadial zohnat navleky na stolicky, lebo tie stolicky co maju k dispozicii musia byt oblecene. Hradok je od nas 25 km, kde byvame. je to cele takto na vacsie vzdialenosti, plus su tam zive kvety a este v stvrtok si pojdem po saty do Kosic, tak toho budem mat asi viac. preto skor zvazujeme agenturu len tie ceny su podla mna velmi vysoke. ale vzhlaodm k prieskumu co som urobila v Roznave asi toto su ceny za ktore sa robi vyzdoba.
Odpovedať
Profilova fotka
hm, my mame salu tiez od miesta bydliska vzdialenu cca 20km ale zase obrusy a ostatne veci maju v poriadku. navleky uz mame odskusane tu z BA, som rada,ze pasuju. vyzdobu auta nebudeme riesit, kedze obrad mame v areali hotela kde bude oslava, takze presuny nebudu. vonku na obrad mame vyzdobu aj navleky na lavice od hotela... ale na vyzdobu saly som si trufla. farba vyzdoby bude bielo-maslova so striebornymi doplnkami .... aspon si mozem zvolit do vaz akukolvek kombinaciu kvetov a vynikne to pekne :)
Odpovedať
mas to super, lea. Ja este nad tym porozmyslam, lebo je to vyssia suma. Mne sa ten hotel velmi paci, je krasny, romanticky, v prirode, len ta vyzdoba je asi jedine minus. Robia tam pravidelne svadby, sala je obrovska, aj pre 150 ludi, tak sa cudujem ze este ai zakladnu vyzodbu nemaju poriesenu. Cakala som ze v kvetinarstvach v Roznave bude lacnejsia ako v KE kedze je to mensie mesto, ale je to zhruba rovnake. Kamoska co mala svadbu v KE pre 67 ludi tak dala okolo 400-450 eur za vyzdobu, ale bola to nejaka znama, naviac nam by nauctovala dovoz z Kosic, plus ta slavobrana alebo nejaka vyzdoba vonku, takze sa to aj tak vysplha. My este zvazujeme farbu, paci sa nam bielo-zlata kombinacia.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, no teeeeda! tak to som netusila ze ta vyzdoba je taka draha... my stale rozmyslame ci to spravime svojpomocne alebo si ju objedname.. pojdeme sa opytat do kvetinarstva, uvidime co povedia, ale ked mam dat 400€ za vyzdobu tak si ju radsej spravim sama... inak dnes som si kupila topanky, akurat ich mam obute a roztahujem ich :-)
Odpovedať
Ahojte, dokazem to okresat na 650 max, ale je uz v tom kytica pre nevestu za 50 eur, vyzdoba auto, ktora sa pouzije aj na svadobny stol a pri obrade vonku tiez za 50 eur, slavobrana s umelymi kvetmi a 2 stojany s umelymi kvetmi za 67 eur. Plus je tam klasicka vyzdoba pre 90 ludi obrusy, organza, sviecky so svienikmi, vazy so zivym kvetom, navleky na stolicky (po 2,55 eur/ks uz aj s oblecenim) a vyzdoba za mladomanzelmi plus ozdobenie dveri, este kyticka pre druzicku, pierka 2ks pre druzbov, pierka pre hosti. Michelle22: Na tej vyzdobe navleky, kytica a ikebana su najdrahsie a potom tie ostatne drobnosti sa k tomu len pribalia. Mne jedno kvetinarstvo bolo ochotne dat podorbny rozpocet, ostatne o tom hovorili len prilis vseobecne, s jednyme sadli a za 1,5 hod vypracovali rozpocet, polozku po polozke, tak sa mi to pacilo. Inak aj ja roztahujem svoje topanky a tesim sa z nich :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, pripajam sa k teme: my mame svadbu 28.8. v BA ;-)
Odpovedať
AHoj cingi, super, vitaj, my mame 28.8. pri Roznave :) Co uz mas vybavene?
Odpovedať
Profilova fotka
Nuz, myslim, ze uz mame vsetko okrem vyzdoby...snazime sa zohnat nejaku agenturu za neprehnanu cenu. zacali sme s pripravami az v marci, takze som si myslela, ze vsetko bude poobsadzovane, ale nakoniec uplna pohoda :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?