August 2008. Podeľte sa o skúsenosti a rady

Zobraz úvodný príspevok
ahojte.. kedze sa mi prvy termin svadby akosi nevydaril :-( (predchadzali tomu rozne okolnosti),tak sme si stanovili "nahradny" termin,ktory sa dufam uz podari ;-) :-) na druhej strane,ked sa tak nad tym zamyslim, nieje dolezite,kedy sa dvaja beru,ale je dolezite to,ze sa maju radi,nie?? ;-) takze vsetky,ktore ste si vybrali prave tento krasny letny mesiac buduceho roka za ten vas den "D", tak tu piste prosim, aspon sa podelim s vami o moje doterajsie skusenosti :) CMUK
Odpovedať
Profilova fotka
domaca = majitelka bytu este s drahusikom nebyvame...a teraz som sa vlastne dozvedela/nedozvedela, ze asi sa budem musiet vypratat...proste zacina vymyslat hovadiny, aby ukazala, ake sme neprisposobive a tym padom mala dovod nas odtial vypsikat...spolubyvajuca aj tak odchadza, takze k tomu datumu si budem hladat podnajom...docerta, ako sa mne nechce :-p 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
gai nezavidim, 8-( kati tebe zavidim, i ja ceeem domov ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to: atinkaa ani ja sebe :-D ...horsie je, ze to bude treba poobehavat a potom to stahovanie...fuj tajbl!
Odpovedať
Profilova fotka
no prave, viem, co pisem mne by sa uz nic obiehat nechcelo...moja budes musiet nadychnut a zvladnut ;-) ...budem na teba mysliet. :-) ..katka sa nam uz asi vyparila x-) x-) sa ma betarka jedna
Odpovedať
ale coby som sa vyparila.. sak viete,ze vas vzdy pozdravim predtym ako odidem ;-) nieco som riesila s kolegynkou.. ale uz sa idem pobalit a odchadzam uz..takze zajtra papa.. gaia - a to so stahovanim velice dobre pozanm..mala som obdobie,kedy som sa za rok stahovala 3krat,lebo majitelia ma vzdy chceli vyzmykat s penazi.. svinaci ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
pa kati ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to: katmi ja tiez sa nestahujem prvy raz...ale nejako sa mi do toho coraz viac nechce (proste starnem :-D )
Odpovedať
ahojte holky.. dnes u nas zase prsiiii.. :-| ale svieti aj slnko,tak asi bude duuha.. jupiiii :-D gaia - ja to velmi dobre poznam...neboj nic..
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj katus, tak pozeram, ze si od rana vsade ;-) ..na puncosky v spreji som sa chcela pytat ja :-) :-) meno budem mat zaujimave, ked to slov.urady povolia, nevies ako je to s ova na konci? :-.
Odpovedať
ahooj.. ale tak.. pomaly..kym mozem..lebo mi tu od rana drncia telefony,tak som zvedava,dokedy to tu takto bude.. uz ma trafi z toho.. s ova na konci? no viem,ze ho mat nemusis.. ale v ktorych pripadoch,to ti teraz neviem povedat.. zavolaj na matriku,tam ti to isto povedia.. alebo ti kuknem zakon o matrikach??? tam to tiez urcite bude..
Odpovedať
Profilova fotka
to: atinkaa ja budem mat normalne pancusky co sa mena tyka a koncovky "ova", jeden cas bolo, ze pre urcity druh priezvisk sa to dalo zrusit...ale ako je to teraz, neviem...treba sa spytat na matrike (da sa aj telefonicky), resp. na mestskom úrade
Odpovedať
Profilova fotka
no sak prave zato sa pytam tu ....nech nemusim nikam volat ;-) ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
gaia - a ake? biele ci telove? lebo tiez tu bola dakde taka diskusia ale ja nenavidim biele pancuchy.. dokonca rozmyslam,ze pojdem bez.. aj tak byvam v lete pekne opalena.. no neviem.. este to je daleko ... adi - tak pockaj chvilku.. idem sa na to porziet..
Odpovedať
hmm adi.. asi tazko budes bez "ova".. :-| kuk nizsie Ženské priezvisko osoby inej ako slovenskej národnosti sa zapíše bez koncovky slovenského prechyľovania, a) ak o to požiadajú rodičia 9) pri zápise priezviska ich dieťaťa ženského pohlavia do knihy narodení podľa § 13 ods. 1 alebo osvojitelia pri zápise priezviska osvojeného dieťaťa, ak ide o osvojenie podľa osobitného predpisu 9a), b) ak o to požiada žena pri zápise uzavretia manželstva do knihy manželstiev podľa § 14, c) ak o to požiada žena v súvislosti so zápisom rozhodnutia o zmene priezviska podľa osobitného zákona. 10) ------------------------------------------------------------------
Odpovedať
Profilova fotka
dik moja, si poklad. ;-)
Odpovedať
nieje zaco.. sak som ti nepomohla.. jedine,ze by si si este do svadby stihla zmenit priezvisko :-D ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
stihla zmenit priezvisko? ehmmm asi nerozumiem?? ..vysvetlis bez pravnickej hatlaniny?? vadkerti si to vybojovala jak nevies?
Odpovedať
no, zakon ustanovuje,ze z niektorych zakonom urcenych dovodov,sa da zmenit priezvisko..takze by si si zmenila priezvisko,a potom by to slo..ale v tom zmenenom by si musela mat bez ova...co pochybujem,ze by tu u nas islo v tejto neskutocnej republike to po prve a po druhe nevies aka birokracia vladne pri takychto vybavovackach,kolko papierov a potvrdeni a rozhodnuti by si musela mat.. neviem,ci som ti to dobre vysvetlila.. vadkerti? no pokial ja viem, tak ona je vadkerti odkajziva.. :-D od narodenia..alebo nie?
Odpovedať
Profilova fotka
katus a ty s tym asi nic nemas ;-) 8-) ..len ze ma to vzdy nastve, ze si cosi pekne vymyslim a niekto mi to hned zoskrta a nic z toho nie je..to neni fer:-(
Odpovedať
ja? no bohuzial nie.. dokonca by ti musel zmenu priezviska schvalit sud.. tak si to vies predstavit,na ake dlhe lakte to je.. clovek aby si potom planoval svadbu 3roky dopredu.. pri rychlosti tychto nasich sudov.. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
8-) 8-) ja viem ;-)
Odpovedať
no tak vidis.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to: katmi normalne - telovej farby...totalne obycajne...mne sa v tych obycajnych najlepsie chodi...a aspon nebudem zurit, ked ich niekde zatrhnem :-D heh, dnes som sa realizovala v skupine tem "obrad a hostina" :-D
Odpovedať
gaia - ja som uz pisala,ze rozmyslam aj nad moznostou ze bez pancuch.. neviem.. ja totiz pancuchy nenavidim.. :-S ale uvidim.. no vsimla som si :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to: katmi kdesi som kedysi pocula, ze dama bez pancusiek ani na krok :-D ...ja sa v tych obycajskych citim najlepsie a urcite ich budem mat :-D hehe :-D ;-)
Odpovedať
gaia - no kaslem aj na damy :-D ked sa v tom necitim dobre,tak to predsa nebudem mat nasilu
Odpovedať
Profilova fotka
to: katmi hm...ja sa v tom fakt citim dobre...aj v lete aj v zime...asi som nejaka divna :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kati dik i za mailika, milacik musi na to hodit oko, ale dikesik za secky info ;-) ;-) dnes bolo vela prace, vela prace
Odpovedať
Profilova fotka
caute devy :-D ludia, ja tak zistujem, ze ja vlastne mam vsetko pozistovane, premyslene, pripravene rozne alternativy (ak by nieco vybuchlo)...chybaju nam jedine prasule...co ja tu budem este rok robit?
Odpovedať
Profilova fotka
gai, no ja ti neviem...sa mas, ze uz to mas secko premyslene...inak sme rovnaky den, uz je to skoro sto pro ;-) ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?