20.8.2011. Máte rovnaký termín sobáša?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babky, mate rovnaky termin sobasa? Kde?
Odpovedať
Profilova fotka
@mimi1713 ahoj, kamaratka mala presne ent problem, z manzel bol inej viery al nieco take a podpisal na fare papier ze nebude branit manzelke viere, prip.bude ju nasledovat a brali sa pkne v kostole a vsetko bolo super
Odpovedať
Profilova fotka
@fliacik ahojky, my mame obrad a po 16ej, takze sa budeme pekne fotit v meste a okoliu pred obradom ... nemame odobierky take se to alanovli tak, ze sa pripravime, privitame rodinu v nasom byte aby nemsei vlacit tie kytice a pojdeme sa fotit..potom obrad a fotenie so svadobcanmi a nakoniec sa ide na hostinu
Odpovedať
Ahojte nevestičky :-D . Tiež som si vybrala dátum 20.8.2011-svadba bude v Košiciach. Vybavenú máme zatiaľ len matriku a fotografa. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@luciake ahoooj, aj ja sa vydavam v KE... v dome sv.alzbety a oslava je v Rokoku :-)
Odpovedať
@deaneira ahoj :-) tak to ty si mi vyfuka to Rokoko :-D Už máš kameramana a DJ-ja? ja ešte stale hľadám :-(
Odpovedať
Profilova fotka
kamerama a dj este nemame, mame fotografa, matriku, kostol, hotel :-D a ja saty, teraz navrhujeme oznamka.... no ja soms s Rokokom poponahlala lebo dobra ponuka bola a presne som nechcela yb ho mne niekto vyfukol :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@deaneira a ty kde budes mat svadbu? no ja som ostala dost prekvapena ze su s tym problemy ale mamina nam to tam zanesie vo februari a my s drahym to prideme podpisat v marci a vybavime popri tom aj par veci :-)
Odpovedať
@deaneira jeej dakujem si ma potesila :) hadam ten nas farar nebude robit problemy..
Odpovedať
Profilova fotka
@kaciatko215 v KE , Obrad e v dome sv.Alzbety a oslava v Rokoku 20.8
Odpovedať
ahojte mile nevesticky :) ako sa mate? ako ste na tom s pripravami? my sme sa ani nepohli uz asi mesiac... hlavne ze mame salu, dj, kameramana, fotografa, pierka, nejaka vyzdoba je dohodnuta, moje saty :)
Odpovedať
Profilova fotka
@zsuy ahojky my sme sa pohli trosku dopredu.Vybavili sme DJ a forografa takze uz len saty,oblek a obrucky a este par drobnosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, tak mne ostali len oči pre plač. :-( :-( mimi, u vás nebude probém, ak tvoj snúbenec nebol pred tým ženatý tak sa len na fare podpíše vyhlásenie že ti tvoj partner nebude brániť vo viere a udelí sa vám biskupský dišpenz. Absolvujete 4 prípravy a ste tam. My sme už odpísaní. Farár nám nedovolí brať sa v kostole, len ak sa snúbenec pokrstí, čo trvá 2 roky. Ale my už všetko máme rezervované, aj vyrytý dátum na kríži napr. :-( a čo z toho!!! a to len preto, že môj snúbenec už bol ženatý na úrade s nepokrstenou ženou. Neviem čo mám robiť, či preložiť celú svadbu o roky alebo sa zmieriť s civilným sobášom na úrade??? som zúfalá. Poraďte!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
@luna303 neviem preco ti farar vravi ze nejaky krst ci priprava trva dva roky?a skus sa informovat aj u ineho,kazdy farar je iny,co iny nechce to druhy urobi bez problemov
Odpovedať
Profilova fotka
už sme skúšali u dvoch. Tie isté odpovede. Dokonca nám bolo povedané že aj keď sa dá snúbenec na prípravy krstu nemusia mu ho povoliť práve kvôli tomu že sa krstí len kvôli svadbe a nie preto že to naozaj chce. Cirkev nám hádže polená pod nohy, jeden človek vymyslel že aj manželstvo dvoch nekatolíkov a nepokrstených na úrade je pred Bohom právoplatné. A ja katolíčka so všetkými sviatosťami som vytrestaná. ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
@luna303 ahojky. Vies, my sme obaja katolici, obaja mame 1.sv. a berieme sa v kostole. Ak by som vsak bola na tvojom mieste, asi by som pristupila na cirkevny. Fakt takato birokracia je len a len demotivujuca aby sa mladi ldia od boha odvracali, miesto toho aby boli radi, ze maju dalsiu "ovecku". Zavisi to od teba, ako velmi si veriaca a je pre teba svadba v kostole dolezita. Aj cirkevny obrad vie byt krasny, zalezi predsa len na vas 2och
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak aj ja sa pridavam, 20.8 a svadba bude v Ziline ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzuula ako daleko ste s pripravami?tiez budeme mat svadbu v Ziline
Odpovedať
Profilova fotka
@kaciatko215 no este nemam absolutne nic, dnes som bola akurat na matrike, kde mi povedali ze staci prist 3 mesiace pred terminom kedy chceme sobas a tym to skoncilo ;-) a ty si na to ako daleko?
Odpovedať
Profilova fotka
my sme isli na matriku este koncom roka bo zijeme v zahranici a tetuska nam oznamila na matrike ze to staci tak 3 mesiace pred svadbou ze sme prisli skoro ale tetuska nam dala tlacivo a maminka nam to pojde zaniest 21.2 teda 6 mesiacov pred svadbou a my to tyzden na to podpiseme.A zajednanu uz mame salu,fotografa,DJ.kameramana,cukrara,svadobne auticko,pierka pre svadobcanov a skusala som si saty ale tie doriesim vo februari a este oblek pre draheho.No a samozrejem alko nealko to sa bude riesit neskor...tak asi tak :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kaciatko215 fiiiha no ja som v 7 mesiaci tehotenstva, tak som rada ze zijem a nechce sa mi to moc riesit, ale zajtra si obvolam aspon fotografa a kameramana, aby som este vobec zohnala ;-) a salu mate kde zajednanu ak sa mozem opytat?
Odpovedať
Ahojte! Tiež sa vydávam 20.8. Na matrike sme už boli a nebol s tým žiadny problém. Matrikárka mi povedala, že žiadosť sa pokojne môže podať aj dva roky pred sobášom. Tak sme radi, že to už máme vybavené a môžeme sa venovať iným veciam. Už sme si rezervovali aj DJ-a a fotografa (toto bola riadna fuška, lepší fotografi sú obsadení aj rok vopred, asi 20 ma odmietli, že už sú objednaní na tento deň), mamka má ísť ešte rezervovať sálu - pre istotu a máme už aj grafický návrh oznámenia - chcela som, aby bolo netradičné a "iné", tak sme si ho robili sami. Najviac sa teším na skúšanie šiat, ale zdá sa mi ešte trošku priskoro, odkladám to tak na marec-apríl, zatiaľ si aspoň pozerám obrázky :-D Môj snúbenec už oblek má, šili mu ho na mieru, takže sedí ako uliaty, ešte mu chcem kúpiť francúzsku vestičku a kravatu, ale musím počkať, akej farby budú moje šaty. Potom sa tiež vrhnem na nákup doplnkov. Juuuj, ešte sedem mesiacov...
Odpovedať
caute.my uz mame v sobotu prvú náuku na fare :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mne akurat vcera padli po sebe 2 DJovia tak hladam dalej..ale mam dohodnute uz aj auticko a oznamko je tiez hotove, robili sme si ho sami a je prenaaadherne..tento tyzden sme zacali Tour de Kosice po obruckach
Odpovedať
luna303 tak to by som aj ja bola nahnevana ale skusala by som v inych kostoloch kazdy ma svoje chyby aj farari :)) a ked uz ani jeden nebude ochotny tak si to radsej spravte tak ze si date civilny ale opytajte sa na matrike ze kolko sa plati na hodinu mimo obradu myslim to tak ze by ste si to dali na niektorom vasom oblubenom mieste a uz by to bolo ine ako na matrike...ja som nieco take planovala ale v ramci cirkevneho lenze farari su v tomto neohladuplny ..nechcu to robit naco by oni vychadzali z kostola?? ... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzuula juuj tak za chvilocku budes mat maly uzlicek pri sebe :-) salu mame zajednanu v Slovakii
Odpovedať
Profilova fotka
@fliacik tak tomu uz potom nerozumiem ze preco nas nechceli zapisat na 20.8 ze je este skoro.Pritom nam povedali ze to zakonom dane ze len 6 mesiacov pred svadbou.A kde budes mat svadbu ak sa smiem spytat?
Odpovedať
@kaciatko215 Svadbu budem mat v okrese Roznava. Na tych 6 mesiacov som sa pytala matrikarky, tiez som nieco take pocula. Ale vyvratila mi to, vraj to niekedy platilo, ak sa mladi chceli vziat v zahranici, ale pri obycajnom sobasi na Slovensku ziadne lehoty neexistuju. Kvoli nam dokonca prisla na matriku v sobotu, kedze v pracovne dni sme uradne hodiny nestihali kvoli praci.
Odpovedať
Profilova fotka
@kaciatko215 Slovakia je pekna, kamarat tam mal svadbu, a s tym 6 mesacnym terminom mas pravdu, ja som tam tiez bola, a tiez mi to povedali, ako podla mna si to robia ako chcu, ked som sa sa tam ja bola pytat mi povedala ze 3 mesiace pred terminom, nech pridem v maji, a moj priatel tak volal a jemu povedali nech si pride zobrat ziadost a staci ked ju tam donesie v marci.... tak neviem podla coho to urcuju ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@fliacik ale dolezite je ze mame ziadost uz vypisanu len ju mamina pojde zaniest vo februari a potom to uz len podpiseme ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzuula maju tam proste holubnik.Keby ze som na Slovensku tak mi to je sumafuk kedy to tam zanesiem ale teraz je situacia ina kedze sme mimo SR.Ja som tiez pocula na Slovakiu dobre recenzie tak snad bude vsetko ok :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?