11.6.2011 - Koľko z nás má v tento magický deň svadbu?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte mile nevesticky, nenasla som temu s tymto datumom. Ako vam idu pripravy nevesticky? Ci si myslite, ze je stale casu dost? My uz mame salu, fotografa, kameramana :-)
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko ja si myslim ze toho alkoholu ti na 8 ludi staci, ale vinka by som potom este dolozila...lebo to ti na 8 ludi nevystaci ak by si dal kazdy vinko tak ti nevide ani 2 dcl...ale mas pravdu, svadba nie je o tom, ze sa na nej ma niekto ozrat.....to je to najhorsie, ak sa tam niekto opije a otravuje ostatnych hosti...
Odpovedať
Profilova fotka
vinka chceme urcite viacej to vela ludi ma rado a nie je to az taky neviem aky alkohol ... ale tvrde asi spravime naozaj takto a z kazdeho tvrdeho po 1 flasi navyse keby nahodou nech nikto "nehubuje" ...
Odpovedať
Profilova fotka
tak to budeme mat aj my, resp. rodina nevesty, ze tak flasa -dve do zalohy keby nahodou a ked nejaky druh dôjde tak budu pit to co ostalo, ludia nie su na diskoteke aby sa tam opili....a rodina zenicha bude mat do zalohy trosku viac alkoholu, lebo priatel tam bude mat viac kamaratov - chalanov, ktori mozno chytia slinu :-) a okrem toho na stoly dame kolaciky, nieco slane a mozno zozenieme nejake nite alebo korbaciky a to myslim staci...
Odpovedať
Profilova fotka
no aj my nakupime alko a nealko uz teraz, vsak tomu sa nic nestane, jedine ze by sme to vypili a to by skoda nebola xi xi xi :-p :-D no mam jednu zlu spravu, fotografka, ktoru som velmo najviac chcela, tak uz ten termin nemoze, ze vcera jej tento den zarezervovali, moze iba od 16,00 do 19,00 co myslite, mam ju na ten termin objednat? boze taka som nestastna, prve sklamanie :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ak chces mat fotky trosku vecerne tak preco nie.....ak ti nevadi, resp. hostom nebude vadit ze im odbehnes z hostiny.....
Odpovedať
Profilova fotka
a co sa tyka fotografov, nestastie sme mali aj my...mali sme na 100% zajednaneho jednoho fotografa ale cez vikend sa mi ozval ze bohuzial nemoze,lebo ma nejake ine surne povinnosti...tak hold nastal stres, ale zohnali sme nahradu, ktoru sme chceli este povodne, davnejsie ....uhradili sme zalohu a uz sa budeme na nu len tesit a na fotenie, dufam ze si to uzijeme
Odpovedať
Profilova fotka
no ved neviem ako to spravime, ale mam tiez v zalohe este jednu fotografku, uvidime, lenze potom nebude nafotene ani ako sa pripravujeme, ani v kostole, ani prestieranie, .... neviem, ked ja som nejaka nerozhodna, musim si to v klude premysliet :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ak chces fotky z celeho dna, tak nevahaj a rezervuj nahradu...
Odpovedať
Profilova fotka
ved svadobne fotenie sa da urobit aj v pondelok po svadbe ;-) ak sa tyka len portretnych fotiek :-) pokial chcete aj pripravy a tak blabla t :-) k zarezervuj ihned po novom roku zozenies moooc tazko .... my mame nastastie kamaratku ktora ma taky lepsi fotak,zrkadlovku riadnu takze tieto veci ako sala,priprava mi nafoti ona :-)
Odpovedať
Profilova fotka
presne aj my to tak riesime, buduci svagor ma zrkadlovku tak on pofoti obrad, salu a hostinu...len portretove si davame spravit, nech je to vysledok profesionala .....a vazne romankova nevahaj a rezervuj toho kto je volny......kazdy mi hovoril ze 11.6. je najziadanejsi datum
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. tak som prave presla celu temu. my sme sa zasnubili teraz v piatok (19.11) a vymysleli sme si termin 11.6. ako mate aj vy ale my nic este nemame :-D teda ja mam topanky ktore som vyhrala na mieru ale to je vsetko! :D normalne zacinam mat obavy ci vobec najdem nieco volne :D no ved ked nie tak zalozim temu s inym datumom :-D ja predpokladam ze zaklad je mat salu, a este sme sa nedohodli ci kostol ci nie. moj drahy chce mat v kostole a ja.. no neviem rodicia su sice obaja krsteni aj birmovku maju ale do kostola nechodime. a predsa aj na matrike vedia robit krasne svadby nie? no neviem. pisali sme do hotela kde by sme chceli mat svadobnu hostinu no tak som zvedava ci je tam volno. a saticky som pozerala salon v stupave kde sa daju okolo 200e kupit saty na mieru a maju krasny vyber. takze predpokladam ze saticky tam alebo potom v polsku pozrieme :) aky mate rozpocet na svadbu, napr. na osobu svadobne menu ?a kolko platite za salu? ja rozmyslam ze fotograf mi staci, nepotrebujeme kameru.a mame kamosa ktory ma profesionalny fotak, takze to si viem predstavit ako lacne riesenie :) nuz v skratke o mne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj ninocka :-) no ja som uplny "neznaboh", aj moj nastavajuci nastastie, takze pre nas cirkevny obrad neprichadzal do uvahy, ale to musis ty citit, ci ano alebo nie. AKoze je to pekne, tie ceremonie okolo, ale zase je to aj zavazok navyse (zavazok cirkvi, ktora by v pripade rozvodu, co vam urcite nehrozi samozrejme ;-) robila ostaru) samozrejme, ak su pary naozaj veriace, a neberu sa v kostole len preto, ze je to "pekne", tak je to super, ked tomu "posvateniu" zvazku veria. to je naozaj podla chuti, ale zas ak ty s tym nemas problem a tvojho by to potesilo, tak preco by si mu neurobila radost, ci? :-) matrikove obrady su OK, oni vedia prisposobit aj hudbu, spev, recitaciu atd tak, ako si poviete. Mojej kamoske pustili Hapku "divam se divam" a inej sme zase zaspievali my, kamosky, takze uplna krasa a slobodny pristup. Ale to si treba dohodnut samozrejme. No a navyse nemusite sa brat v nejakej osuntelej obradnej miestnosti, mozete si vymysliet aj nejake specialne miesto, ak vam budu ochotni tam z matriky prist. To si treba vopred overit. Ja to mam napr. na hrade Devin :-) Nas rozpocet pre cca 40 ludi je 2500 eur + 500 ratam este na "necakane vydavky", ale budem rada, ak sa nevyskytnu ;-) Ale to je vratane siat, obleku, vyzdoby, kapely, a samotny Devin je velmi drahy na obrad, takze to vsetko uz je v tej cene. Oslava - hostina je cca 25,-eur na osobu (komplet vecera 3 chody, a potom misy a gril..), zakusky a tortu budem mat za max 400eur, napoje pocitam max 400eur (vino, pivo a nealko, tvrde si budu platit sami) za salu neplatime nic, v restikach sa nezvykne platit za prenajom, tam im predsa pojes a popijes ;-) kameru nebudem mat ani ja, len fotografku.. :-) a kde presne chcete mat svadbu, niekde tu v BA?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahoj, dik za skoru odpoved :) no svadbicku na orave, kedze som odtial, takze snad aj naklady budu nizsie.ja som teraz poratala ze nam vychadza priblizne 85 hosti . strasneee.. ja som chcela svadbu max 50 ludi ! :-D nuz budeme musiet nejako osekat, ale obavam sa toho ze sa to nepodari. no financny rozpocer preto este radsej ani nerobim. na to si musime sadnut s rodicmi kolko pomozu a kolko si to musime sami zatiahnut. ratala som na osobu 22e priemerne plus vsetko okolo no vyslo mi to okolo 4000e. hruuza. to uz si aj ojazdene auto mozem kupit :-D no neviem budem musiet este ratat a ratat a raaatat :-D citala som ze ides mat na devine, tam to budes mat urcite krasne, hlavne ti prajem nech ti vyjde krasne pocasie! ja sa trochu obavam svadby vonku na orave, tam je to pocasie take vselijake. s matrikou by nemal byt problem lebo u nas sa kazdy s kazdym pozna a mna tam snad kazdy :-D v kostole ono je to take vselijake. ja by som aj mozno chcela, ale ja tam nezijem a aby potom pol mestecka ohovaralo mojich rodicov no neviem to im spravit nechcem. takze tak nejak. nuz uvidim este. zatial sme si nasli hotel teplica ktory je v krasnom prostredi. len neviem ako je to tam s priestormi vnutri a s poctom ludi a vsetko okolo toho. nuz budem musiet zacat zistovat tusim :-D a inac mas kraaaaaaasne saty! :) len ja by som si take nemohla, som bohato obdarena :-D ja si saticky idem vyberat s ramienkom okolo krku :)
Odpovedať
Profilova fotka
ninocka - si bohato obdarena? ja mam zive patky! :-D ten korzet to udrzi v pohode ;-) a dakujem, ja ich zboznujem, to boli moje favoritky na prvy pohlad :-) no veru, za pocasie posielam pozitivnu energiu uz teraz! ja mam aj hostinu vonku, takze to proste musi vyjst! ;-) no ale tych 4000 fakt pocitaj.. Ono sa to pri tom pocte ludi nazbiera, stupne jedlo, ale aj kolace, vysluzky, vsetko... :-| ja sice skemrim kde sa da, ale tak ci tak procte kdesi pod tie tri to bude urcite.. Tiez si hovorim, ze by som za to radsej sedacku kupila, alebo sla okolo sveta, ale holt, svadba je len raz (ak dobre pojde :-D ) tak uz nech to mam z krku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to si ma potesila :) nuz uvidim ked budem skusat, ale korzetov som sa naskusala dost len mne to nejak nesedi. vsade to pretrca a to som vzskusala fakt xy strihov. :) ale super ze ti drzia, hlavne aby vydrzali komplet cely cas. nuz budem fakt musiet pozriet hlbsie do penazenky :-D svadba je len raz to mas pravdu a ja mam este dve sestry a budem prva takze u nas to bude veelmi vesele :-D saticky zavesim do albumu ake sa mi pacia :) a uvidim. tie sa chystam ale riesit az na svad. veltrhu vo februari. a vyzdobu si viem tiez poriesit s kamaratkami, ziadna agentura sa nechysta urcite. a kolaciky tiez usetrim, mamina sesternica ma na to firmu, takze tam snad usetrim :)nuz uvidim ako sa to cele vyvinie
Odpovedať
Profilova fotka
och baby ja by som tie vase 5-tky hned brala!ja mam hnusne nulky :-( a nakolko mi otec dlhuje na vyzivnom a mame dohodnu so sudkynou ma termin splatenia a pevne verim ze to dodrzi a prve kde pojdem bude plasticky chirurg lebo tie narazky a otrasne pohlady uz naozaj neviem ani zniest ani vydrzat svojmu drahemu sa pacim taka aka som a moje nulky splnili funkciu pre aku tu su ze som dcerku vykojila aspon par mesiacov takze teraz je to moja najnovsia vyhovorka na sproste urazky :-D teta v salone ked som dosla skusat mi vravi " joj moja,vam nic nebude dobre ved do juna stihate plastiku s tymito nulami vam vsetko padne!" ako by ste sa citili????? cely vecer som preplakala ze ja sa vydavat nebudem lebo budem skareda a kazdy sa mi bude smiat :-( ale viete co som jej na to povedala? " pani,dajte mi peniaze a ja na tu plastiku milerada ihned pojdem!a navyse mam dcerku a moje prsia ju vykrmili na to ich nam pan boh dal!" a bola cela mimo chudera zo mna ... tak jej treba nema si otvarat papulku na mojom najcitlivejsom mieste ... my mame usacek okolo 60 hosti len je tam 11 deti takze budu polovicne porcie a aj na zakusky nemozeme ratat predsa 4 kusky na 1 dieta ktore nema ani 3 rocky takze nam uuuplne bude stacit tych nasich 2800 euro ktore realne mame za svadbu viacej nedam aj ked je to iba 1 den v zivote co je vela to je vela ;-) neskrblim na vela veciach ale zohnala som si vysnene satky za stvrtinovu cenu ako mi davali v salone! oblek nejako zriesime na jar,cakame na veltrh v Nitre ... na narodky,meninky a teraz na vianoce chcem od mamky a segry bizutku,korunku a topanky ;-) takze poriesim nejake veci aj takto aj drahy chce na vianoce a meninky kosielku,kravatku a manzetky takze minimalne 100 euro setrime takto ved zoberte si naco by nam kupovali nejaku "trapnu" kozmetiku ale ked nam mozu kupit od "jeziska" to co chceme a k svadbe potrebujeme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko tak to si natrafila na inu "dolezitu madam" v tom salone, ze ti nieco take vie povedat do oci....Ja mam zas ten problem ze ani za otca pribrat, 50kil a ani ranu na vyse, mozem robit cokolvek a jest cokolvek a nic, len ti mi lekar povie ze mam vyssi cholesterol, ze by som nemala jest masne a ja na neho vsak sa na mna pozrite, z dialky ma nevidno a ja nemam jest masne....a tak isto ked som skusala saty, vsetko velkosti od 38hore a zo mna vsetky saty padali, tak som tiez pocula narazky ze by som mala viac jest a podobne...ale kaslat na takych ludi
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko - juuuuuj, no teda ta pani asi vela slusnosti nepobrala... :-( ale zas my s patkami cely zivot tiez "trpime" pohlady a narazky a vtipy na nase "vemena" :-D :-D tak neviem, co je horsie, ale urcite ti nezavidim a asi by som na tvojom mieste tiez uvazovala nad plastikou, ak by ta urobila spokojnejsou. Ak si spokojna tak ci tak, tak kasli na reci ludi, hlavne, ze sa pacis svojmu chlapovi! :-) No ja mam na hostinu vyhradenych max 2000,- (idealne 1800) vratane napojov a kolacov, takze ak ty mas 2.800,- tak to mame potom zhruba rovnaky rozpocet na osobu.. Ja dost skrblim, ale nie ze nieco vynecham, ale skor googlim a googlim najlepsie ceny, objednavam z USA, UK, Ciny hocikial, len aby som mala najlepsie ceny. Lebo u nas su desne! :-| franchise - presne, tak kaslat na vsetkych, hlavne ze my sme so sebou spokojne (a nase polovicky) ja priberiem raz dva ani neviem ako z kazdeho cukriku, ale nastastie, aj rovnako rychlo to viem dat dole, ked sa rozhodnem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no teda holky vidim ze kazda iny problem :-D ja zas nemozem jest lebo ide rucicka hned hore, to som este drzala tu 90 dnovu dietu co som zhodila 8 kil, a po vianociach sa na nu dam zrejme znova aspon 5 kil nech este zide dole do toho juna. o velkosti 38 mozem iba tajne snivat :-D baby a detske porcie davaju v restikach nejak polovicne ceny aj alebo ako to mate? lebo mne to v ramci tych hosti vyslo okolo 10 deticiek tak aj na tom snad usetrime trosku. no uz sa tesim na ten svadobny veltrh v ba co bude toho 5.2 . v nitre je vlastne kedy kocky ? zeby ukecam draheho a ideme aj tam pozriet:) trdielko kasli na plastiky, to je moj osobny nazor, kamoska je tak isto (s)prosto rovno povedane ako doska, ale v satickach vyzerala nadherne. mala korzetik a tam jej to pekne vytvarovalo take dvojecky plus pushupka spravi svoje :) pocuvat vsetky reci okolia tak ma drbne, hlavne ze sa pacis svojmu najdrahsiemu, dokazala si aj nulkami odkojit svoju dcerku :)
Odpovedať
Profilova fotka
presne zastavam tiez rovnaky nazor, ale jasne trdielko ak sa ty necitis dobre a mas pocit, ze sa budes citit lepsie kvoli sebe tak skus plastiku, ale len aj to tebe samej zdvihne lepsi pocit...len to nerob pre druhych ludi.....mne su tiez ukradnute poniektore "husy" ktore maju narazky a to si vtedy poviem, ze rypne do mna osoba, ktora zavidi ze sa mozem z chuti najest a nesledovat kalerorie, ale jasne zamrzi to....baby ten rozpocet ako napr. usacek mas vyhradene na svojich hosti, alebo dokopy aj zenichovi hostia?...lebo mna zatial tak cca cca 30 ludi(moji chostia) tak ma to vide cca 1400€ (hostina, alkohol a kolace,vyzdoba)....takze celkom veeeela, boze a k tomu saty a ine kraviny...
Odpovedať
Profilova fotka
tak vcera som si dala zalezat, baby mam fotografku :-) potom aj salu mame, fararka je tiez vybavena, rozpocet nachystany, alkohol ideme kupovat tento rok este, rozhodli sme sa, na kolace mam tiez uz cukrarku, kozmeticka a kadernicka tiez vybavena vec :-) no ked sa chce, tak sa aj vybavi, potom sme ratali pocet oznameni kolko ideme dat robit, vyslo nam 100 kusov aj z rezervou,...... este doriesit obrucky, saty, topanky, vyzdoba bude cervena, len este nemam nic kupene, to je este cas, DJ je vybaveny, bude ho robit bracho, sa vysalie :-) cize to hrube mame :-) bola tema aj o chudnuti, takze saty budem vybavovat az po vianociach, lebo urcite este priberiem, potom chcem zase chutnut tych 5 kg musim dat dole, takze potom sa budu saty skusat :-) joooooj tesim sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
franchise - jasne, ze dokopy hostia - spolu ich budeme mat okolo 40. A tych tvojich 1400 na 30 ludi je presne tak akurat, tak nejako to aj mne vychadza po prepocte na 40 ludi ;-) jedlo, kolace, napoje = cca 40eur na osobu urcite. Najma tie napoje nemilo vyskocia :-|
Odpovedať
Profilova fotka
usacek: no napoje to je kapitola...palky ako hrom....my mame dokopy cca 60-70 ludi, ...aspon sa medzi nimi strati nas "tanecny talent" :-) romankova: vidis fotografku si nasla, parada...pri tychto veciach nesmies vahat, zaplatit hned zalohu az mas istotu a potom uz necukne, a ja sa tesim ze po vianociach priberiem :-D dufam ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no baby ja pozeram na tieto fora a tusim ze sme sa rozhodli neskoro pre prilis skory termin. bohvie ci to este nebudeme posuvat. ine holky z oravy uz maju saly aj fotografov atd a my este stale nic. no uvidim.na vikend ideme hore, tak posedime s rodicmi a prehodnotime. mozno sa zadari predsa len.
Odpovedať
Profilova fotka
baby naozaj vam dakujem za takuto krasnu interaktivnu podporu a pekne slova x-) ste zlate jasne ze sa svojmu drahemu pacim taka aka som ale ja od tych mojich 14-15 rokov ked narazky zacinali som mala pocit ze plastiku chcem a dodnes som na tom tak ze viac ano ako nie koli sebe viete poviem to narovinu "necitim sa dobre vo svojej vlastnej kozi" je to sice az moc expresivne vyjadrenie az takto zle sa necitim ale je to jedine co ma teraz napada :-) do svadby to nestihnem vybrala som si zato satky San Patrick Peralta lebo maju perfektny korzet ktory mi spravil nadherne dvojecky :-D :-D usacek ja mam nakomplet na celu svadbu nie iba na hostinu 2800 euro a preto nakupujem po "malych kuskoch" uz teraz z extra peniazkov co mame kazdy mesiac ;-) ale zohnala som si tie satky v tom Hurbanove za 140 euro pozicovne+bizu,korunka,pelerinka,bolerko a blabla ale korunku,bizutku dostanem na Vianoce od maminy,sestry a tak,postavicky na tortu uz mam tiez ale take obycajne mam nie tie "blaznive" podla je hlupost jedny postavicky na tortu aby stali skoro 30 euro preboha!! ja mam za 10 euro asi 6 postaviciek (na 6 tort) chichi oblek pozrieme na veltrhu v Nitre ten bude 12. a 13. februara 2011 ;-) ninocka vsetko postihas nestresuj do konca roka si poobzeraj foto,kameru a salu,saty ked najdes nieco volne a dobre ihned zajednaj po novom roku sa ceny dvihaju ... ostatne ries potom ako obrucky,vyzdoba,oblek ... :-) my sme tu na to aby ste Ti poradili predsa!
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem trdielko. salu pojdem popozerat teraz cez vikend, snad aj nieco zajedname rovno.na maily hotely zrejme neodpisuju :(. kameru nechcem a foto na hostinu a obrad budeme mat kamarata, akurat profi foto niekde vonku v prirode chceme, tak snad sa podari nejakeho fotografa na to dobreho zohnat.saticky poriesim bud v polsku alebo tu. to este nechavam cas tomu. no snad sa to podari zvladnut.
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko - no ja mam tiez na komplet svadbu presne tolko isto zhruba, tiez nakupujem postupne,v podstate uz vsetko mam :-) mne tu moju svadbu predrazuje ten obrad na Devine.. :-| ale ked musim, tak musim :-D postavicku na tortu mam sialene drahu (vyse 40eur), ale ja som chcela presne len a len jeden typ a prezrela som cely svet a najlepsia cena je takato :-( ninocka - bud v pohode :-) vsetko sa stiha! My uz sice tiez mame vsetko asi od septembra dohodnute a vybaveme, ale myslim, ze za pol roka, co nam este ostava, sa da v pohode vybavit uuuuplne hocico ;-) takze pusti sa do toho a uvidis, za dva tyzden budes mat vsetko! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
usacek dakujem. dam vam potom vediet co sa podarilo vybavit zohnat. inac baby kolko ratate alkohol na osobu? som nad tym uvazovala, liter vina na osobu a pol litra tvrdeho?ci menej? ci viac? lebo nemam akosi odhad vobec na toto :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ninocka - no ako som tu uz pisala, ja nemam tvrde vobec v cene, jednak som proti alkoholu vseobecne (toboz ozratym na mojej svadbe) a jednak ak sa chce niekto nalievat tvrdym, tak nech si to aj zaplati. Takze si budu moct kupit normalne v bare, kto bude chciet. Ja ratam v rozpocte 0,7 vina na osobu + jedno velke pivo (kedze urcite nebude vacsina chciet miesat pivo s vinom, tak sa to potom akurat porozdeluje na pivarov a vinarov a bude to sediet). Samozrejme, par piv navyse zvladneme, aj flase s vinom budu este nejake do rezervy. :)
Odpovedať
Profilova fotka
hii pivoo! to je fakt dost dobry napad. mna to ani nenapadlo! :) dakujeem :) tvrdy alkohol,nuz na orave keby neponuknem tvrdy alkohol tak sa bojim ze ma ukamenuju :-D ale zas nie su vsetci taki alkoholici :) no takze musim pozerat restiku s pivom :) este raz diki za super napad :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?