11.6.2011 - Koľko z nás má v tento magický deň svadbu?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte mile nevesticky, nenasla som temu s tymto datumom. Ako vam idu pripravy nevesticky? Ci si myslite, ze je stale casu dost? My uz mame salu, fotografa, kameramana :-)
Odpovedať
dakujem za privitanie:-))) tak co mame - salu zajednanu:-) to je tak asi vsetko...lenze do konca novembra potrebujeme zajednat kameramana, fotografa, hudbu,, kostol a ja zrejme aj satky...totizto odchadzame do prace do Italy a vratime sa az v polovici aprila, co bude uz zrejme neskoro tieto veci vybavoat, tak preto tie zakladne dohodneme teraz. momentalne mi nedava spavat fotograf:-) mam nejake typy, teraz zistujem ceny, obzeram fotky, kukam dvd a rozhodujem sa...a dalsia vec ktora mi nedava spavat, je fotenie umelecky fotiek:-) ci sa ist fotit doobedu v sobotu alebo v iny den, konkretne pondelok po. jedna moja kamoska sa vydavala pred tyzdnom, a vravela ze fotenie doobedu ju maximalne vystavilo, vsetko sa im poposuvalo a vobec nema take fotky ako chcela mat, lebo ich strasne tlacil cas. tak mi odporucala ze urcite sa mame ist fotit v iny den...tak mi dala chrobaka do hlavy...tak dufam ze sa tu dozviem aj nejake rady a napady ohladom toho fotenia:-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja1985 odporucam fotenie urcite v iny den pv pohode to funguje po celom slovensku zlatko dokonca to stoji u fotografa menej koli tomu ze sa musis ist na namalovat a spravit uces ;-) my sa fotime dobeda pred svadbou nakolko mame sobas o 16.30 v pohodke stihame ;-) co sa tyka siat v Taliansku si kludne mozes kupit cisto nove a budu ta stat tolko ako tu na SVK pozicovne ... takze ak ams tuto moznost byt v zahranici urcite sa poobzeraj aj tam ;-) ja si satky davam sit nevyhodim 400 euro minimalne za saty ktore musim vratit moje usite ma vydu menej a predam ich takze investicia sa vrati ;-) co sa tyka hudby,kameramana a fotografa skus si tu najst temu (vidim ze mas v pase ze svadba bude v Humennom) tak si daj do vyhladavaca tu na stranke Humenne kameraman a napis precitaj si ... od aprila do maja mas cas vyriesit vyzdobu,oblek,topanky,doplnky,vizaz,kadernicku a oznamenia by si mala v maji na zaciatku zacat posielat ;-) aby sa vsetciv edeli zariadit ;-)
Odpovedať
no ja v posledne dni rozmyslam len nad tym fotenim. snubencovi sa ten napad celkom pozdaval, nakolko nie sme z rovnakeho mesta. on byva 25 km , to znamena ze dalsiu hodinu by sme stratili len cestovanim a presunom ( bud ja tam alebo on tu) tak sme sa o tom minule bavili, a vravel ze pondelok rano kludne vstaneme a moze sa vyfocovat cely den...co ma jedine stve, je opat sa ist malovat a cesat :-S myslim ze od tej polovice aprila budeme mat dost casu na doriesenie dalsich veci...a duuufam ze to pojde v klude a bez stresov :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ale ved to su 2-3 hodky maximalne prace u kadernicky a vizazistky a tie baby ti aj do siat pomozu staci ked im povies pred svadbou ked si ich bdues zajednavat ze fotenie mate v pondelok a potrebujes ich znova ... podla mna je to uzasny napad!uz sa netrap nad tym nedumaj bude vsetko superne!!
Odpovedať
Profilova fotka
Kočeny mám termín v kostole ;) asi skočím meter dvadsať. Inak čo sa týka toho fotenia po svadbe aj kamarátka koketuje s touto myšlienkou ktorá sa vidáva týždeň pred nami. Ja by som tiež povedala že je to ok, ale zas by mi tam chýbala asi tá autentickosť, že keď sa pozriem na fotku tak to si poviem že to už bolo po.... neviem.
Odpovedať
Fotiť sa deň po svadbe je super kvôli tomu, že človek je uvoľnenejší, vie že sa nemusí nikam ponáhľať a nemá ani stresy kvôli zo svojho veľkého dňa. Neviem si však predstaviť fotenie deň po. Hlavne kvôli tomu, že by som si musela opäť dávať robiť účes aj makeup.
Odpovedať
Profilova fotka
pripajam sa k tejto teme, aj my budeme mat svadbu v rovnaky den....az teraz pozeram ze je to "magicky" datum...ked sme ho vyberali ani som nad tym neuvazovala. Najskor sme mali 4.6.2010 ale nebola volna sala kt. sme chceli, tak sa teda tesime na 11.6. S hladanim fotografov som mala dost problemy, väcsina bola obsadenych a tiez ponukali napr. fotenie pred alebo po svadbe...ale myslim si ze pred svadbou na fotenie cas ani nie je a po svadbe by sa uz sme sa uz nemali na co tesit, nebolo by v tom to caro, ze po foteni nas caka nasa velka chvila.....ale kazdy je iny.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj franchise, mozes byt pokojna, nie je to magicky datum, je len pekny ;-) magickym si ho musite urobit vy :-) my budeme mat fotenie pred obradom, nechcem sa dva krat nastrojovat do siat atd.. mame obrad az o 15.30, takze casu ako ceciny ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte a vitaj franchise u nas :-D my mame tiez sobas o 16.30 h a uz sme dohodli s fotografom fotenie na 11 h dobeda bo on nam bude fotit len tie portretne fotky skrz to ze nasa super kamoska aj bratranec maju uzasne zrkadlovky a vedia s nimi robit perfektne takze oni nam aj tak pekne nafotia obrad a prvy tanec a vsetko ostatne ine ... zbytocne by som vycalovala viacej euracikov fotografovi ;-)
Odpovedať
trdielko, ja tiez chcem fotografa len na portretne fotky:-) sice ho este nemam dohodnuteho ale podmienky uz mam :-D som toho nazoru ze zabavu budeme mat na dvd tak nepotrebujem ju mat aj nafotenu...a taktiez svagor robi krasne fotky tak z prveho tanca a zo zabavy nam moze nejake sukromne fotecky spravit on:-) inak mame uz tiez dohodnuty kostol na 15.00 a dala som si zavazok , ze tento tyzden musim dohodnut fotografa, kameramana a hudbu:-)
Odpovedať
Ahojte nevesty:-) tak my sme zmenili datum svadby :-) presunuli sme to o tyzden skor, kvoli kameramanovi, ktoreho som chcela ja...nemali sme toho este vela zariadeneho tak nebol problem menit:-) tak uz moc nepatrim do tejto temy, ale obcas vas pridem pozriet:-) prajem prijemne chystacky:-)
Odpovedať
tento datum som chcela aj ja, ale presunula som to na skor, pre osobu, ktora si to vobec nezasluzila a ani nakoniec neprisla, takže som z toho velmi smutna.... a niektore tu spominate že este casu dost...tak to je omyl, pred svadbou nikdy nie je casu dost...nenechavajte nic na neskor, hovorim zo svojej skusenosti ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
tak tak lenusik ma pravdu:-) ja ked som vcera zacala obvolavat skupiny a vsetky mi povedali, ze su obsadene uz na cely jun, tak jedno mi to vobec nebolo :-S a potom som volala kameramanovi a ten dalsi, ze je obsadeny...tak som cisto stratila chut sa vydavat ;-( ale dnes sa mi chut opat vratila:-)
Odpovedať
Profilova fotka
aho usacek ja som to fotenie myslela ze pred svadbou akoze napr. tyzden pred nou alebo potom v pondelok...o to som nemala zaujem. My sa tiez chystame fotit tak cca okolo 12-stej alebo jednej, aby mohol priatel v pohode prist do ZA z RK a potom uz len pocka na zvysok svojich svadobcanov a pride k nam. Ja zvazujem ze si objednam fotenie aj na obrad v kostole a gratulacie, pochybujem ze sa niekomu bude chciet chodit po pred nas v kostole a cvakat fotakom...tak nech to ma v rukach fotograf......Teraz zaciname mat problem s alkoholom na svadobnych stoloch....nie a nie sa dohodnut :-),aspon na jednom sme sa dohodli, ze obe rodiny si kupime rovnaky druh alkoholu,az je to rovnake,ale kazdy z nas si kupi mnozstvo ake uzna za vhodne....len ked to ratame su to ine palky...
Odpovedať
ahoj franchise...vidim, ze mate svadbu vtedy ako my a pozeram ze uz riesite alkohol:-)to uz treba??? :-o ci?? lebo mne akurat snubenece vravel, ze oni by chceli ist aspon nejaky nakupit, lebo ze buduci rok ma byt alkohol drazsi... ale tak ja som myslela ze to budeme riesit az potom neskor :-|
Odpovedať
Profilova fotka
no ved to je prave ten jediny dovod preco zaciname rozmyslat o nakupe alkoholu pred koncom roka...ano je kopec casu, ale pravdu povediac aj kazde usetrene € na flasi alkoholu sa ti zide na ine drobnosti....a ked sme si to take obzerali, tak ten alkohol je dost draha zalezitost, tak zvazujeme lacnejsie alternativy niektorych druhov alkoholu co sme si vybrali....Co sa nasej rodiny tyka, toho alkoholu moc nebude treba,ale snubencovi kamarati mozno "potiahnu" :-) tak musia viac nakupit a oni to budu robit tak ze teraz nakupia tak akurat a mesiac pred svadbou len dokupia a keby ostalo vedia to vratit spät do velkoobchodu.....
Odpovedať
Profilova fotka
franchise - aha, no jasne, lebo mnohe pary sa idu fotit den vopred, alebo den po ;-) co sa tyka alkoholu - moji hostia budu mat v cene len vino a pivo. Odmietam podporovat a toboz financovat, aby sa mi tam hned strieskali nejakym tvrdym alkoholom, to nech si platia, ak im bude chybat ku stastiu. Ja som znamy odporca alkoholu vo vseobecnosti, tak s tym hadam budu mat pochopenie ;-) a keby aj nie, ich problem 8-) ja musim nabuduci tyzden ist zaplatit zalohu do restiky, tak to uz naozaj potom dufam, ze z tej svadby nevzide :-D no som zvedava, ci dvihnu ceny od buduceho roka, snad nie, najradsej by som si to poistila nejakou zmluvou, totiz poslali mi cennik s cenami svadobneho menu, som si podla neho urobila vyber a rozpocet, tak im to skusim navrhnut, ze tie ceny proste dodrzia. Ak mam ja uz teraz platit zalohu, tak nech aj oni mi uz teraz daju nejaku poistku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak my sme dnes boli objednat obruuucky x-) budu hotove 20. decembra a budu nas stat 150 euro :-D :-D lebo to vychadza na nas cca 9,5 g zlata a my sme im dali vlastne zlato 9,36 zlata takze platime len a len za pracu-obrucky vsak budu nove zlato nie to co sme im dali my ;-) nakoniec budu uplne ine ako sme mali vybrane z netu ale nevadi su este krajsie x-) tak sa vytesujem ... v pondelok este som bola skusat satky konecne som nasla "vysnivane" takze San Patrick model Peralta tu je link na ne : http://www.elegantsophia.sk/peralta.html ale dam si ich usit ... ;-) sadli mi perfektne,urobili ma vyssou,krasne "vyzdvihli poprsie aj mi urobili krasny driek" juj tesim sa opat nejake krociky vpred ku svadbe ;-) krasny vikend prajem
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak to bude asi svadieb neurekom, ale my ked sme vyberali datum, ani sme nebrali do uvahy rok, ten nam trkol az neskor, ked sme si to napisali na papier a videli sme ze je v tom symbolika, uvidime v den svadby to budu rozoberat vsetci numerologovia, tak uvidime co nam datum prinesie :-) Ako tak citam, vy ste dost sikovne, ja nemam este nic, iba termin, salu mame premyslenu, aj fotografa, ale este nemame nic zajednane na pevno, riesime ci kostol alebo urad, lebo ja som evanjelicka a priatel zase katolik, tak neviem, urcite nechcem v katolickom kostole, tak pojdem pozistovat do nasho, ci by to slo, ale na nejake "preskolenia" mi priatel nechce ist, tak aj to nepojde, bude urad, mame krasnu sobasnu miestnost a ak by sa podarilo tak by sme dohodli aj kastiel, ale tam sa dost majitelia menia, tak uvidime aka bude situacia :-) myslim si ze casu este dost :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj romankova vitaj tu medzi nami,hlavne nestresuj aj za pol roka krasne vsetko stihnes ;-) co sa tyka vasho vierovyznania pokial viem ja v evanjelickom kostoliku vas bez problemov zosobasia aj bez pouceni ... evanjelici nie su taki "prisni" ako rimo-katolici ...v rim.kat.kostole by vam to nedovolili ;-) teraz v decembri si foto popripade ak chcete kameramana urcite zajednajte aj hudbu lebo budu vianocne sviatky a potom v polke januara uz naozaj moze byt neskoro ... nakolko my mame zajednane vsetko uz teraz ;-) okrem kuchara aj to bude :-D my sme dali tento datum lebo drahy ma narodeninky :-) chcela som v maji ale odhovorili ma nakolko tento rok bol velmi skaredy maj radsej nech mame 37 stupnov ako prsat a zimu aspon podla mna co zboznujem teplo a chcela by som ho cely rok :-D :-D v tento nas dnik ma svadbu aj princ takze datum sme si naozaj vybrali prenadherny x-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem za privitanie, tutu stranku som objavila len nedavno, je to pekna stranka, nevesticky si su klebenia a vymienaju nazory, super! Ano myslim ze v evanjelickom kostoliku by nam mali zosobasit, ale este som sa nepytala, musim to vybavit a potom aj toho fotografa este v starom roku, mozno aj ceny sa budu dvihat, tak aby to bolo este so starou,....... ano pol roka je casu a casu, myslim ze nemusim stresovat, mame cas, mam super kamosku, ktora mi je ochotna zo vsetkym pomoct a urcite aj rodinka sa prida, cize nevidim problem stresovat, do skoly nechodim, uz pracujem, cize to je o trosku casu viacej :-) tak budeme mat svadbicku v rovnaky den ako princ? no tak to bude krasne :-) veru pre mna by tiez leto mohlo byt cely rok, nakolko som sa v lete aj narodila, som julova, budem mat krasnych 25, tak som svadbu spojila aj s vymenou dokladov, nech nemusim po uradoch chodit 1000x ;-) priatel mi to spociatku zazlieval, ze kvoli obcianskemu sa ideme brat, ale teraz ked mal brat svadbu, pochopil, co je to po uradoch behat, takze mi to odsuhlasil a tesi sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to som ti romankova aj zabudla napisat dobry tip nakomplet vsetci dvihaju ceny nastastie som fotografa aj kameraman oslovila este v lete a tak mam stare ceny obaja zvysili o 20 euro svoje sluzby a dane "balicky" najviac ma trapi alkohol ten ma ist "vraj" o veela hore a nakolko alkohol na svadbe "by nemal" chybat paradne urcite doplatime :-| ale sme sa o tom bavili a povedali sme si ze neviem ako vela ho nekupime kazdemu sa co-to ujde a musia si vystacit aj s tym co dostanu a basta! nakolko my mame malu dcerku uz ma 14 mesiacov Emmuška a dostali sme od kazdej navstevy + na krstiny fernet citrus mame ho 10 flias takze pouzijeme ho :-D :-D na pripitok chceme biely vermut to chutilo dost ludom na krstinach a ja sampanske nenavidim ... bude cervene vino (moja mama kedysi pracovala vo vinarnach v Topolciankach,teraz tam pracuje moja kamaratka-suseda,takze cenu "vybavime") + ten fernet citrus bude a hruska a myslim si ze to bohate staci aj ked niektori "hubuju" ze nech este nieco dame ze budu "prazdne" stoly ale ved svadba je oslava lasky a nie ožran party :-p
Odpovedať
Profilova fotka
usacek to je dobre rozhodnutie o tom alkohole, ze len vino a pivo....fakt super...naozaj ti odpadnu starosti s riesenim, kto co by rad pil.....a nemas zbytocne vydavky , ja sa tiez snazim presvedcit priatela ze svadba nie je o tom, aby sa tam hostia dopili ako rury a ze nemozu od nas cakat ze na stoloch budu mat ten najdrahsi alkohol a mnozstvo ake si zaziadaju...on sa len boji ze ked nejaky druh alkoholu dôjde tak co potom a ja hovorim tak hold ked sa chcu ozrat nech piju to co ostalo, alebo nech idu domov..... Co sa tyka restiky my sme uz zaplatili zalohu a mame len ustnu dohohu s dalsim svedkom :-) ze cena je taka aku nam uviedol pri zalohe a mam aj mail, kde potvrdzuje cenu urcenu na nas termin....ale takto funguje roky, tak snad nebude ... Ale co mna dnes neprijemne prekvapilo...fotograf, ktore sme mali zajednaneho a ledva sme ho volneho zohnali,tak nam odriekol termin, ale nasli sme este jedneho volneho (drahsieho) ale co uz
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko uplne suhlasim, ze svadba je oslava lasky a nie ozran party.....toto budem hovorit priatelovi.....my ideme dat na stoli vino tiez topolcianky ale neviem ci 1l alebo 0,7l flase....a okrem toho hrusku, fernet a nakolko sme sa dohodli s rodinou priatela, ze bude rovnaky alkohol na oboch stoloch tak musim kupit aj Karpastke brandy a vodku (lebo oni chcu aj to :-(( tak nenormalna palka to bude....
Odpovedať
Ahojte baby, tak my planujeme kupovat len vodku, hrusku, fernet a vino...budu pit to, co bude v ponuke a komu sa to nebude pacit, nech sa paci hore v hoteli je bar a nech si kupia ;-) my uz nastastie mame dojednane vsetko zakladne...to je: sala, kostol, hudba, kameraman a fotograf...dokonca som si uz objednala tu zbazaru topanocky, tak cakam kedy dojdu.. a rozmyslam este objednat snubencovi vesticku s kravatou:-) a potom mozme spokojne odist na zarobky:-)
Odpovedať
este som zabudla, aj saty mam zajednane :-D to najhlavnejsie x-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja zacinam vazne zvazovat kupu vina este tento rok... Fakt sa tej DPH zvysenej trosku obavam, nasi obchodnici maju tendenciu si nahodit "pre istotu" aj raz tolko, ako treba... :-| zakusky tazko kupim uz teraz :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no ale ak si chces dat zakusky piect, tak treba tiez dopredu na to mysliet, lebo väcsinou tieto tetusko, co pecu kolaciky na svadby maju plne tiez terminy, tak treba aspon zajednat. Ale ak ides kupovat z nejakej cukrarne tak to mas kopec casu....
Odpovedať
Profilova fotka
jasne, to uz mam zajednane davno ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no to mam velke stastie ze som zajednala dodavatelov uz teraz -kamera,foto a blabla a tak mam "stare ceny" DPH sa bojim aj ja ale nic nenarobim s tym nakolko idu vianoce a mame dcerku a peniazky potrebujeme nemozeme si teraz dovolit kupu alkoholu v takom mnozstve ... ale vcera sme sa o tom bavili my budeme mat stoly takto : jeden hlavyn s nami a rodicmi,surodencami co nam idu aj za svedkov+ mala Emmka samozrejme ;-) ostatne stoly obdlzniky a pri kazdom stole po 8 ludi nakolko mame velmi velku salu a nas bude okolo 70 musime zapratat priestor ;-) a na kazdom stole bude nejaky ten aranzman,kvetinky,kamienky,organza asi bude nariasena,zakusky,kosik so slanymi pagacikmi+alko,nealko a premyslam vazne premyslam ze nealko sa bude doplnat ale alkoholu budu mat len to co bude na stole cize 8 ludi = 1 fernet,1 hruska,1 cervene vinom+vermut v poharoch na pripitok co vy na to?a ked sa pride ku nam niekto stazovat ze nema co chlastat tak hold smola vypili ste a koniec viacej nemame! drahy s tym moc nesuhlasi nakolko 1 svagor,dalsi 2 bratia + 2 bratranci lubia chlastat ,nie su ozrani ani nic su to slusni ludia ale ked je oslava si vzdy vypiju radi sa odreaguju tak ale ja sa priznam ze ich moc nemusim a nesuhlasim aby sa na mojej krasnej rozpravkovej svadbe do detailov premyslenej niekto ozral ]-( takze musime urobit nejaky kompromis ... a ten sa tazko hlada ale hadam ho najdeme ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?