11.6.2011 - Koľko z nás má v tento magický deň svadbu?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte mile nevesticky, nenasla som temu s tymto datumom. Ako vam idu pripravy nevesticky? Ci si myslite, ze je stale casu dost? My uz mame salu, fotografa, kameramana :-)
Odpovedať
Profilova fotka
noo u nas @romankova je vencekovy tanec to ze sa tancuje v kruhu,hostia si nevestu menia a musia za tanec s nou zaplatit tak ako aj ty pises ale to je este v bielom a na vychode sa to robi v kroji ze je nevesta alebo v cervenych satach takze ano to je ono myslim ;-) my chceme namiesto vecnych darov peniazky takze vyberat asi nebudeme do "klobuka ci misy" nie je to blbe?mne sa to vidi blbe i ked je to zabava a staci tam dat par centikov je to asi uz hlupe ked aj dary peniaze aj vyberat zas potom peniaze??poradte
Odpovedať
Profilova fotka
@trdielko149 mne sa to nezda blbe... pretoze myslim si ze kazdy host s tym pocita, ze budete mat aj vencekovy a ze vam da do klobuka.... ja som rozmyslal, ze miesto klobuka by sme mohli mat nocnik pre babo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
caute... trosku som Vam sem nakukla a ak mozem, dam moju skusenost s redovym/vencekovym tancom... my sme ho tiez mali, este kym som bola v bielom, ale nevyberali sme nic.....tak ako Lilly, tiez nam dali penazne dary a tak sme pri vencekovom vyberat nechceli ;-)... ale princip zostal zachovany.... robilo sa to tesne pred polnocou... DJ nas vyzval na posledny tanec ako zenicha a nevesty a potom vyzval hosti aby spravili kruh okolo nas, po chvilke tanca vyzval rodicov aby nas rozdelili.... no a potom sa to tak prirodzene spontanne zvrhlo na vencekovy tanec bez vyberania penazi ;-)... a ked sa vsetci potocili, vyzval nas naspat aby sme zatancovali... zenich s nevestou a potom sme tam rovno zostali v tom kruhu a prislo zacepcovanie ;-) a co sa hudby tyka, nebola to jedna pesnicka, ale viacero za sebou ....ludovky... a prestavky medzi nimi boli minimalne... jedna sa stisovala a uz zacinala druha....ale ani chvilinku ticho nevadilo....lebo aj tak sa menili tanecny partneri :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hiva diky za typ.... no u nas je to vlastne takto isto.... nevesta este v bielom, v kruhu a vyberaju sa peniazky.... ved nad tym tiez rozmyslam ci to dat.... bo nas bude na svadbe len 28 + ratam tak 25 ludi od 22,00 hod..... cize to nie je az tak vela aby sme robili s tym strapacie.... no budem si to musiet este premysliet :-) ale diky za pomoc
Odpovedať
Ahojte :-) ..tak uz sa pridavam aj ja ku vam :-) .mali sme mat povodne svadbu 10.9.2011 ale podarilo sa nam svadbu vyhrat tak je datum 11.6.2011 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mita9 vyhrat? to akoze v nejakej sutazi? tak to je super, gratulujem a tesim sa s tebou :-D
Odpovedať
@romankova Ano komplet svadbu sme vyhrali zadarmoo :-)))) ...aj my sme velmi stastni :-)
Odpovedať
dakujeme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hiva aaa vitaj moja pekna co ty tu? :-D :-D dakujem za tip :-) @mita9 pochval sa trosku viac tych sutazi o svadbu je teraz ako maku aj cez novy cas zeny aj cez bajecnu zenu aj cez casopis Svadba su sutaze taketo a cez internet uz ani radsej ani neratam :-D kde co a ako budete mat?som zvedavec :-D :-N
Odpovedať
@trdielko149 cez portal tojesvadba.sk sme to vyhrali :-)))) .......malo by to byt v Bojniciach ale mozno nakoniec to budeme mat doma v RK :-))......a vsetko nam zaplatia na kompletku :-) ...sme z toho velmi stastni
Odpovedať
Profilova fotka
@mita9 GRATULUJEEEEEM vam !!!! tesim sa i ked sa nepozname takto nadialku !! x-) aspon kopec tych prachov usetrite a mozete za ne ist na svadobnu cestu alebo hocico ine super !! prajem Vam NAJNADHERNEJSIIII DEN D moja ! budete uzasni a uz teraz sa tesim na fotky! x-)
Odpovedať
@trdielko149 si velmi mila, dakujeme krasne :-)) musim saty na novo vyberat, obrucky ach jaj :-D .....najviac sa bojim siat lebo sa mi nepaci znacka st. patrick a lasposa :-DD
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@trdielko149 cau Lilly... to vies, sem tam v robote, ked sa clovek nudi tak bruzga kade tade po nete :-)... a svadobne fora velmi rada citam :-).. tak som natrafila aj na vasu diskusiu a nedalo mi pridat sa :-) ... na a ten datum je aj pre mna tak trosku dolezity, vdaka tebe ;-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hiva ved viem ze braazdis kade tade aj po netiku :-) ooo a dakujem ti pre mna je tento datum druhy najdolezitejsiiii v zivote x-) x-) ozaaj a co ta sobota vecer moja? :-) @mita9 preco sa ti nepaci st.patrick ved maju krasne a vselijake typy siat neboj daco vyberies a LaSposa sa ani mne velmi nepaci nemaju zle kusky ale ale ale :-p obrucky preco nanovo vyberat?vy ste cez inu firmu vyhrali obrucky asi ze?
Odpovedať
@trdielko149 no sponzor je uplne iny a my sme mali obrucky od sukromneho zlatnika.ale nevadi ahdam vyberieme nejake pekne :-)))
Odpovedať
Profilova fotka
@trdielko149 ... sobota vecer velmi zavisi od toho, ako dopadne dnesny hokej ;-)... ak budeme hrat, budem asi pozerat hokej... ale ak nie mozme sa stretnut ;-)... bud Palarikovo, alebo Nove Zamky, ak by ste si chceli spravit mensi vyletik :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hiva ty si pisala na fb ze sobota vecer a to je pojeeem siroky daleky :-D :-D uvidime do NZ urcite nie mala zaspava tak okolo 20.30 a musime sa tym riadit co a ako bude s Emmkou ...ja by som si aj vyletik konecne bez nej dala ale ale ale...pomlcime ... hokej aj my pozeraaaame :-) :-) aj Emmka fandi v drese a s vlajkou v ruke :-D :-D
Odpovedať
Pekne sa tu rozbehla diskusia :-D To musí byť supeeeer vyhrať svadbu, ušetríte kopec peniažkov a dúfam že si deň D aj ušetrené peniažky užijete, gratulujem aj ja 8-) Inak k redovému- myslím že je to to isté ako venčekový. Len u nás na východe je už nevesta v kroji alebo červených (iných pestrých) šatách. Tiež sa mi nie veľmi pozdáva to vyberanie peniažkov, no väčšina hostí s tým už dopredu počíta a peniažky rozdelia časť ako dar a časť nechajú na redový. Tak si myslím, že je to v pohode:) Inak ešte by sme chceli urobiť svadobnú tombolu pre hostí ako prekvapko x-) Len dúfam, že to nebudú dopredu poznať, lebo už pomaly nakúpujem ceny do tomboly :-) Myslím, že tomboly niektoré nevesty používajú namiesto vyberania peniažkov do klobúka.. No my to chceme bez toho vyberania, len na pobavenie hostí 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mita9 no tak to je super, ze ste to vyhrali na komplet,.... parada.... ale vravis ze dodavatelov mas zuzeny vyber? no ale myslim ze dnes uz su vsetci na dobrej urovni a nejaky "bordel" by neponukali, .... tak to vam moc moc drzim palceky, sme rady, ze ste si vybrali nas datum 11.6.2011 :-) nevesticiek nikdy nie je dost :-D @jenny6 no aj ja si myslim, ze vacsina ludi s tym uz rata, ze bude vencekovy... takze si pripravia aj na to peniazky.... neviem zvazujeme to .... uvidime :-) ale vsak tam nemusia davat majetky... staci aj 5€ alebo este menej, vsak nikto neviem, kolko kto dal :-D my ideme 4.11. na svadbu kamoske a rozmyslam kolko jej mam dat peniazkov ako dar a este aj na ten vencekovy....
Odpovedať
Profilova fotka
@trdielko149 tak vidis... nakoniec sobota vecer je v pohode... hokej nebude, takze sa potom mozme nejak dohodnut ;-) ... ved si mozme cez den poslat SMS a dohodnut sa ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jenny6 @romankova vencekovy a redovy je to iste a ma to este aj ine nazvy, podla kraja, kde sa to kona :) ja napriklad rozhodne odmietam podstupit utrpenie v podobe tancovania so vsetkymi pritomnymi :-D takze u nas bude tombola, kde budu moct nejaku korunu pustit a bude 90% sanca, ze nieco vyhraju ;-) romankova - a co sa tyka daru kamoske, tak podla mna kedze nie ste rodina, tak max 5000,-sk, teda kdesi okolo 150-200eur, ale myslim, ze aj stovka by neurazila, ved nie kazdy ma na to, aby rozdaval. A na tieto zabavky, ako tombola ci redovy, max 20eur do kasicky ;-) To mozu potom muzi viac za redovy cvakat, zeny ozaj aj keby len 5eur dali, je to OK :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@usacek79 dakujem za radu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@usacek79 jeemine to celej nasej familii povedz ze 100 euro nam maju dat my pocitame ze ti drzgrosi ktori nesuhlasia s nasou svadbou lebo oni maju vydavky nam daju maximalne 50 eur a do vencekoveho tanca par centov ..radsej nesnivam ze nam daju neviem kolko ... i ked od kazdeho stovecka by veru veeeeelmi potesila :-D teda na rodinu myslim stovecka nie na kazdeho ... a aj preto sme sa vcera rozpravali ze ten vencekovy tanec a vyberanie peniazkov bude ... :-p mne neviem ci nie v tejto teme to bolo alebo v inej som citala ze sa patri dat do daru peniazkov aspon tolko kolko host prepapa a prepije cize 30-40 eur by mal dat kazdy aby parik nebol zadlzeny :-) nam moja kamoska zaplatila zalohu za fotografa teda je to malej krstna mama cize 50 euro a dopredu povedala ze viac nam neda ze kupila nam este nieco pamatne aby sme vedeli ze to je od nej :-) a moja teta mi povedala ze tortu nam neda robit,ani piect nic nebude ani kyticku mi nedonesie lebo cesta na svadbu od nich je dlha ale ze nam da viacej do obalky ;-) tak uvidime kto co kolko ...my co sme boli na vychode na svadbe draheho kamaratovi mala som presne mesiac pred porodom,kupoval sa byt,zariadenie cesta tiez stala riadne vela dialnicna znamka,nafta 400 km tam a 400 km naspat jednoducho sme viacej nemali dali sme im poukazku darcekovu do NAY za 50 euro a kupili si vysavac za to fakt viac peniazkov vtedy nebolo ved babatko na ceste kocik,postielka,vsetko,sme v ten rok minuli strasny kopec penazi takze naozaj sa viac nenaslo a kedze vieme kto z nasich hosti je ako "zazobany" a kto je aky lakomy necakame radsej a bude prekvapko mozno ako cakat neviem kolko a potom sklamanie ... my si z tych peniazkov chceme dat spravit na chodbu vstavanu rohovu skrinu lebo nas byt resp.byty tu v nasom meste su robene tak ze chodba je strasne obrovskaaa ako izba zatial tu mame taky starsi nabytok a kocik tam je tak to nevyzera az tak hrozne a kobercek tiez svoje spravil ;-) a vela prerabat nechceme v byte nakolko chceme stavat domcek ale to uvidime kedy a ako nam to vyde baby dnes mame tanecnuuuuuu juchuuuu x-) drzte paste o 16.30 :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@trdielko149 no Livi, my sme na tom asi tak rovnako... boli sme na mnohych svadbach, ale ci nam to aj povracaju,... aj ked pozyvame iba najblizsich... niektory sa tesia,... ze ich to nic nevynde... ale tak patri sa vratit.... no veru, vsetko sa uvidi az na mieste cinu :-D no to idem na svadbu mojej kamoske... aj mna predkvapilo, ze ma pozyva... nakolko sme sa uz dlhsie nekontaktovali.... toto je jej uz druha svadba... prva nejako nevysla....(zevraj som mala byt aj na tej prvej) a ze na tuto nas chce pozvat + este jednu kamosku..... ale drahy mi tam moc nechce ist, bo on tam nikoho nepozna, nie je z toho dvakrat nadseny... ale tak ked nas pozvali spolu, tak musi ist a este to bude taka generalka pred tou nasou, aspon okukame a pripravime sa :-) ved s tymi peniazkami je to aj u nas divike, nakolko prerabame byvanie, svadba, ... vsetko si platime sami, tak neviem ako nam to vyda.... myslim ze 50€ by aj mohlo stacit, nakolko este aj cestovat budeme a tak.....no budem to musiet este premysliet :-)
Odpovedať
@romankova ano sponzori su vopred urceni ale ked som si ich pozerala na nete referencie tak vsetko vyborne, takze sa velmi tesime :-))
Odpovedať
Profilova fotka
@romankova ja neviem ja si myslim ze ked ste sa dlhsie nekontaktovali a vyslovene je to kamoska a nie najsuper priatelka staci aj 50 eur uuplne ked tak 70 ja by som ani viac nedala ... mna tiez pozvala na august kamoska na svadbu s ktorou si volavame a kontaktujeme sa raz za cas a prekvapilo ma to teda riadne tym padom sme aj my ich pozvali kedze nasa svadba je skor kolko daju oni tolko dame aj my :-) ale max.70 eur,na nasich krstinach nam kazdy dal do obalky 20-30 eur len stare mamy dali po 50 eur a myslim si ze svadba je vacsia udalost a "nepatri sa" dat tych 30 a menej ...50 je take normalne podla mna,keby sme boli nezariadeny tak by som si dary vypytala by som spravila svadobny zoznam a kazdy by si "odskrkol" co kupi-taniere,sada komplet poharov,navliecky,perinky, atd.ako tito nasi vychodniari dostali aj chladnicku,kocik dokonca nakolko bola nevesta tehotna a to je drahy dar taky kocik to je aj 300-400 eur,mikrovlnku dostali,fritezu a tak zariadili cely byt od rodicov dostali peniaze na spalnu a od druhych na obyvacku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@trdielko149 no tak oni to mali super... my sme zariadeny tak do polovice... a na druhu potrebujeme uz len peniazky... takze tie vitame :-) no veru, ja viac ako 50 nedam... ved este plus vencekovy a nejake kvety... tak to nas vsetko vyda aj na 100 pomaly :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@trdielko149 @romankova ahojte, u nas sa tiez do daru dava tak min. 50 a potom na odobierke tak 20 a vyssie.. kazdy s tym rata, kedze je pozvany na svadbu a je to zvykom.. my mame zariadeny byt komplet, tak ja dufam, ze skr tie dary budu penazne ako hmotne.. nechcem byt nevdacna, ale co by som robila s 2 mixermi alebo konvicami na kavu.. ale uz som pocule, ze by sa mi hodila nejaka kavova suprava :( alebo periny, ci obliecky na periny :s takych veci sa normalne, ze bojim.. inak, tento tyzden mam totalny utlm co sa tyka svadby. zacal ma boliet este aj zub a zhanam zubarku, kedze ta moja je na meterskej.. no cele zle.. a od buduceho tyzdna zaciname obtelefenovavat dodavatelov nanovo, aby sme sa dohodli na presny info.. bo obrad je o 15h, tak stretanie je na 13h.. a nech sa podohodaduje kto kedy, odkedy, co kde a ako..
Odpovedať
Profilova fotka
@cicussa presne toto je aj moj pripad, ako budeme radi za dari, ale fakt nepotrebujeme ziadne vecne .... bo radsej si vsetko potom sami vyberieme a doladime ako co treba.... do kuchyne mam uz vsetko, co sa riadikov tyka, okrem hrncov a tie chcem ked tak kvalitne a to malokto by mi dal taky dar :-) vela ludi sa nas uz pyta, ze co chceme, drahy povie stale ze nic a ja sa vzdy osmelim a poviem peniazky, nakolko fakt nic nepotrebujeme, co by nam mohli kupit (obliecok uz mame az az, riadikov tak isto) no s tym zubom ti drzim palce, nie je to ziadna vyhra, nech sa ti to rychlo vylieci :-) no aj ja mam niekedy utlm co sa svadby tyka, ale teraz ma to asi uz nepostretne, bo uz je to len mesiacik a este treba kadeco :-D no nevesticky moje, prajem nam aby nam to vsetko islo pekne odruky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
svadba sa blíži a prišlo preve sklamanie:-(nebudem môct mat môj vysnívany účes:-(vvlasy mam nan kratke a tie príčesky za žive vlasy su nehorazne drahe aby som dala len 100e za pričesok na 1den sa mi zda prehnane..............hmmmmmmmmm takže vymyšlat iny účes a najhoršie je že iny nechcem:-(((
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?