Nové doklady po 1.7.2006

Profilova fotka
caute baby, vybavovala uz niektora z Vas doklady po 1.7.? ak nie, tak ja ano a stacilo mi ... Najprv chodte na miestny urad, potrebujete potvrdenie o trvalom pobyte - ja som ho nemenila a aj tak som musela mat papier o tom ]-( takze ja len tak, aby ste tam zbytocne nestali, ako ja , 2 hodiny ... ]-(
1
2
Profilova fotka
ja som po svadbe zmenila trvaly pobyt.. ale myslela som , ze to pojdem vybavovat na policiu nie na miestny urad. To uz sa nerobi na pollicii?
Profilova fotka
nie nie moja, po 1.7. sa trvaly pobyt nahlasuje na miestnom urade, tam Ti daju doklad a s tym pojdes na poluciu, kde Ti daju OP.
Ja som menila trvaly pobyt v januari a musela som ist na mestsky urad,nie na policiu.Tam som sla az potom kvoli novemu op.
Profilova fotka
baby vy ste mi usetrili kopu času. Diky moc. To som fakt nevedela. A co k tomu nahlaseniu zmeny pobytu vlastne potrebujem, ked sme pri tom?
Profilova fotka
evatu - to neviem, ako to je, ale viem, ze od 1.7. to plati
Profilova fotka
ja som im tam dala len sobasny list, vlastne to opisali podla toho, podla mna som tam bola uplne zbytocne - myslim na tom urade... to iste mohla aj policia urobit - opisat to. Ale na nahlasenie trvaleho pobytu asi treba list vlastnictva alebo nieco take... z katastra sme my nieco niesli
Musela som ukazat stary op,manzel list vlastnictva na dom a suhlas,ze budem u neho byvat :-) a este vyplnit tlacivo s udajmi,ktore ti tam daju..(myslim,ze som na nic nezabudla) Oni by potom mali poslat jedno tlacivo na policiu.
Profilova fotka
na co im je list vlastnictva, ved ty mozes mat nahlaseny trvaly pobyt aj tam kde to nevlastnis. Preboha sa toho desim. Ja mam na liste vlastnictva meno za slobodna. dufam, ze to nebude vadit.
Lenze ja som sa stahovala k manzelovi,tak to sa asi musel preukazat ,ze mu ten dom patri a ze s tym suhlasi...alebo tak nejako nam to tam vysvetlovali.
..jeeeeej, to uz viac skomplikovat nemohli..ale super zuzi, ze si to sem napisala, my s manzelom by sme sa tiez prebehli.. :-) ..
Profilova fotka
to je pekna blbost. Myslim, ze ich to vobec nema co zaujimat. A co ked sme dvja vlastnikmi bytu. Ja a manzel vlastnime byt 1:1, aj vtedy potrebujem jeho súhlas? A on tam musi ist tiez osobne. Boze tento stat vsetko komplikue.
Profilova fotka
anusik . aj my to mame tak - 1:1 a nic nebolo treba odsuhlasovat, list vlastnictva kde ste obidvaja napisany a hotovo ;-)
Článok sa načítava...
Anusik,ja som to riesila tak,ze som si zavolala na mestsky a spytala sa,co vsetko budem potrebovat..vsetko som im doniesla,nic nechybalo a viac som sa o to uz nestarala.Nechcela som riskovat to,ze by som tam sla a az tam by som sa dozvedela,ze este to a to....
Ked ste obaja na liste vlastnictva,tak je to asi inak..
Profilova fotka
zuz : aspon ze tak , uz som sa zlakla, ze tam budem musiet vlacit aj jeho. Ale teraz mi napadla jedna vec. Ako stary moze byt ten list vlastnictva? Maju na to nejake obmedzenie. Nieze ma poslu het, ze si musim na kataster odstat novu radu lebo nie je aktuálny :-.
anusik ..aj my sme 1:1, ale v tom pripade to netreba odsuhlasovat, to len keby si isla byvat k svokrovcom, alebo k niekomu, kde nebude polovica nehnutelnosti tvoja..proste ze dotycny suhlasi s tym ze tam budes byvat, ked to neni tvoj majetok.. ..ja som byvala u svokrovcov a museli ist so mnou na policiu to podpisat ze suhlasia....taka blbost ]-( ..
Anusik,je tam nejake obdobie,ale to si uz fakt nepamatam,ze ake...,len viem,ze sme museli ist najskor na kataster po "cerstvy" LV..
..anusik, sa mi zda ze 3 mesiace, ale niesom si ista, ja som to na policii citala este v oktobri, takze neviem ci sa to nezmenilo...
Profilova fotka
a neviete do kolkych dni treba vymenit doklady? ja este nemam a to som od 10.6. niekto iny ;-)
Profilova fotka
ach jaj.. ved ja mam tak malo dovolenky a to si mam brat dva dni iba na kataster, mestky urad a policiu.. pomooooc :-D . som chcela s vymenou obcianskeho pockat az do dovolenky lenze kukam , ze mi konci platnost obcianskeho uz 16.8. :( BTW: baby oni to na tom urade vybavia na pockanie a poslu ma policiu kde mi rovno vystavia novy OP? Mam asi blbe otazky , ale zatial som to velmi nestudovala, tak Vam dakujem za trpezlivost :-D
Mne s azda,ze do 7-8 dni???? Aspon zdravotnu poistovnu urcite,lebo tam potom uz davaju pokutu..
Profilova fotka
hej?? nech skusia, ved to vsetko komplikuju. a ja nemienim brat tyzden volna ! uz chodim na policiu asi ako na klavir :((( a do poistovne som volala a ze ok, ale malo by sa do 7 dni?? ako to len stihnut?: (( popri praci a ked nemam novy OP, co im mam nahlasovat? :((
Profilova fotka
to trva tyzden kym mi miestny urad vyda potvrdenie o trvalom pobyte? to snad nie. Evatu a to s tou zdravotnou som nepochoplia. Mozes mi to ozrejmit? Myslela som , ze na zdravotnu zmenu v OP nahlasujem sama hned ako dostanem novy OP.
Tak som teraz pozrela vseobecnu zdravotnu a tam maju do 8 dni...
Profilova fotka
anusik, ja som si vybavovala novy OP este minuly mesiac a poslali ma vybavit si novy informativny vypis z katastra nehnutelnosti (100 Sk kolok). A hlavne som so sebou nemala rodny list, co je vraj potrebne ked menis trv. pobyt (u mna to bola zmena z Martina do Blavy).
Profilova fotka
do 8 dni od vystavenia noveho OP?
Anusik,ano do zdravotnej poistovne to musis nahlasit sama,je to oznamovacia povinnost poistenca a je povinna do 8 dni..
petruska pise dobre..na rodny list som zabudla.
Profilova fotka
evatu, to je v poho. S tym som aj pocitala. Len to vybavovanie OP ma strasi :). Zajtra budem volat na mestky urad :).. nech sa zbytocne neprebehnem :-D
Profilova fotka
a na policiu odporucam ist skoro rano, uraduju od 7:30, lebo tam vtedy nie su skoro ziadni ludia...
1
2

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?