Nové doklady po 1.7.2006

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby, vybavovala uz niektora z Vas doklady po 1.7.? ak nie, tak ja ano a stacilo mi ... Najprv chodte na miestny urad, potrebujete potvrdenie o trvalom pobyte - ja som ho nemenila a aj tak som musela mat papier o tom ]-( takze ja len tak, aby ste tam zbytocne nestali, ako ja , 2 hodiny ... ]-(
1
2
Profilova fotka
tak Vam baby velmi dakujem za super infosky, ste mi usetrili kopu casu :-D
Profilova fotka
petruska ja som tam stala od 7.10 a boli predo mnou uz asi 8... stala som tam do 9.00 a potom ma poslali prec, odporucam ist na 6.00 alebo v utorok, o tom vie malo ludi ze su tam.
nemam sice skusenost priamo s vymenou poisteneckeho preukazu, ale myslim, ze by sa to s nimi dalo urobit aj tak, ze im zmenu oznamite hoci aj emailom a poviete, ze preukaz prinesiete neskor z toho a toho dovodu. Mne to fungovalo tak podobne s oznamovanim niecoho ineho a boli spokojni.
Profilova fotka
Babulky ked menil TRVALY POBYT moj milacik, tak ked si prinesiete vsetko, co treba je to vybavene hned. Ja som vlastnik domu, do ktoreho sa moj vtedy este priatel stahoval. Priniesli sme LV za 100 sk moze byt tusim 3 mesiace stary, ten som mala, takze sa usetril cas. Vypisete tlaciva a musi tam ist vlastnik nehnutelnosti, ten, kto sa nahlasuje k trvalemu pobytu ani nemusi prist. Daju vam oznam pre policajtov o zmene trvaleho pobytu. Na novy OBCIANSKY potrebujete tento papier z uradu, ak menite trvaly pobyt a ten spolu so sobasnym listom, rodnym listom, 150 sk kolkom, 2ks fotkami a pripadne aj diplomami z VS odnesiete na policiu. Dnes som tam bola a islo to jedna radost bola som tam o 11,00. Odtial som hned vbehla na VODICAK. Tam treba len 200 sk kolok a obciansky. Na PAS treba 1000 sk kolok, stary pas, obciansky a ak mate deticky a chcete ich mat zapisane v pase, tak ich rodne listy. Na zmenu v ZDRAVOTNEJ POISTOVNI mi uplne stacil sobasny list, lebo este som nemala novy obciansky a na pockanie mi urobili novu karticku Hned som si dala vystavid docasny certifikat nieco ako docasny papier namiesto europskeho zdravotneho preukazu a podala som si za 100 sk ziadost na Europsky zdravotny preukaz. Panicka mala pindy, ze mi uz tento rok jeden docasny certifikat vystavovala, ale povedala som jej, ze som zmenila priezvisko a neda sa pouzit pas na ine meno a docasny certifikat na ine meno, ze neviem ako to budem napriklad v arabstine u doktora vysvetlovat, ze to som za slobodna a to za vydata :-D :-D :-D Tak pani usudila, ze no tak dobre a vystavila mi nahradny certifikat :-D V BANKACH a u MOBILNEHO OPERATORA Vam staci novy obciansky a len v banke, kde mame hypo uver odo mna chceli kopiu sobasneho listu. V bankach je poplatok za zmenu, neviem ci v kazdej. Meni sa podpisovy vzor. Nezabudnite zmenit aj udaje ak mate dispozicne prava k inemu ako k svojmu uctu. Ja mam napriklad dispozicne pravo k maminemu uctu a musi prist so mnou do banky a obe sa musime podpisat na podpisovy vzor. Ak vlastnite NEHNUTELNOST, tak na mestskom urade, kde dan z nehnutelnosti sa to prehlasi automaticky ako vydaju sobasny list. Ale na kataster treba dat ziadost o zmenu s overenou kopiou sobasneho. Staci to podat na podatelni, tam nebyva vela ludi. Kolky sa tusim neplatia ziadne. POISTKY, KREDITNE a SPLATKOVE KARTY poriesim pisomne poslem tam ziadost o zmenu a fotokopiu obcianskeho a sobasneho listu. Rovnako aj PLYNAROV, ELEKTRARNE, VODARNE a SMETI... Neviem, ci som vynimka, ale ja som dnes stihla fotky, zubara, OP, VP, pas, zdravotnu, 2 banky, mobil, este som si nakupila a o 14,00 som uz bola v praci, takze, co sa tyka mna uplna pohodicka. Len sobasny som si vyzdvihla vcera. Takze nemusi to byt vzdy nocna mora :-D Ak Vas napadne, co som zabudla, tak mi napiste do IP potesim sa kazdej pripomienke, lebo cloveka vsetko nenapadne, viac hlav, viac rozumu. Caute kocky a zelam Vam pevne nervy, alebo radsej aby Vam to islo tak dobre ako mne.
Uf, to je katastrofa! Nemozem sa zbavit otazky, preco si nemusia doklady po svadbe menit chlapi, ale my. A ked uz vymysleli taky super zakon, tak nech je to aspon zadarmo...Tak ma toto rozculuje, lebo ja nebyvam v mieste trvaleho pobytu a kedze byvam v podnajme, nemozem si v mieste, kde pracujem nahlasit trvaly pobyt.Ako mam pobehat vsetky urady, ked v pondelok musim byt v praci? ]-( ]-( ]-( Keby ti tam hore aspon trosku popremyslali...a to mam este behat na mestsky urad aj ked nemenim trvaly pobyt????
Profilova fotka
sharlotta, no na mestsky urad..... treba ist na obecny, alebo mestsky urad, ktory je v mieste Tvojho noveho trvaleho bydliska, vlastne staci aby tam isiel vlastnik nehnutelnosti, do ktorej sa prihlasujes k trvalemu pobytu. Uz si nepamatam, ci tam treba Tvoj podpis, ale urcite tam nemusis ist osobne. Ak by bol treba podpis, tak nech ta napodobni....
A ked nemenim trvale bydlisko?
Profilova fotka
Tak ides len na policiu s rodnym a sobasnym listom, kolkami, fotkami a diplomami z VS, ak chces titul na obcianskom. ;-)
No, to som rada, myslim ze niekto na prvej strane pisal, ze aj tak musim ist.Idem kuknut.Dik
1
2

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?