Michalovce september 2007

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte dievcence, nenasla som vela dievcat, ktore maju svadbu v septembri v Michalovciach, alebo na Sirave a tak zacinam tuto spolocnu temu, Prihlaste sa prosim, mozme si takto vzajomne poradit a podebatovat. mohla by som zacat napriklad vyzdobou, ja mam svadbu v hoteli Jalta.. domov od Michaloviec to mam este asi 30km a tak neviem, ako mam casovo zabezpecit vyzdobu saly atd. Neviete mi niektora poradit, alebo skor odporucit kde si zabezpecite vyzdobu saly vy< diky zatial.. tesim sa na prispevky.. vsetko dobre /daniela
ahoj dani ja uz pomalicku rezervujem veci. Mam salu, kameramana a hudbu. Este mi chyba ten fotograf, ale na toho sa pozriem, ked pridem v auguste domov. Uz sa tak tesim...asi si vtedy obeham nejake veci, lebo domov pojdem potom az na druhy rok. Musim sa pozriet kolko stoji u nas ubytko na sirave, ked mi pride nejaka fajta z talianska, aby som ich mala kde ulozit spat. Moja mamca sa uz teraz boji , ako sa to vsetko zvladne, ked z nasich nikto nerozprava taliansky. Bude to taka talianska svadba, urcite chaos a stres...Danik kolko si dala za popolnocne saty? A ake budes mas na redovy?
Profilova fotka
ahoj Radka, fiha, az teraz som si vlastne vsimla, ze ty mas svadbu az o rok, 8-) ;-) ale vzhladom na to, ze nie si doma, je to logicke, ze si to takto pripravujes dopredu.. mas toho fakt dost zabezpecene, v pohode.. za saty som dala 1800Sk, velmi sa mi pacia, su take jednoduche, korzet sedi ako uliaty, je taky pevny, krasne vystuzeny.. v polsku maju vseliake saty, ale zelena farba je moja oblubena, tak mi hned padli do oka.. na redovy budem mat klasicky cervene, nieco jednoduche, nebudem mat asi kroj, to nie.. a mozno taky biely surcik, /ved vies co to je/ :-) za pasom... ja mam svadbu v jalte, tak je ubytovanie trochu drahsie, tak uvidim, ale mladomanzelom ponukaju apartman zadarmo, a spominali, ze pre hosti sa da tiez nejaka zlava, tak aspon nieco... Radka, a to ty platis ubytovanie za hosti? alebo si to oni sami platia?
Neviem, nemam ponatia kolko by ich asi prislo z talianska. Su informovani, ze svadba bude na slovensku na druhy rok, tak ked mozu nech sa podla toho zariadia a kto bude moct nech pride. Jeden stryko sa uz pytal na ubytovanie a na cenu.V auguste ideme domov, tak sa opytam aj na juliane,ma to otcov znamy, tak uvidime aka bude palka!!! a este aj salas je dobry...Neviem ako to bude s platenim,ale myslim ze som niekde citala, ze nie si povinna to hostom zaplatit, staci im povedat cenu. Ale ked to bude chciet platit moja svokra tak nech plati. My mame za julianou chatu, kde sa zmesti asi 12 ludi, ale celu jeho fajtu tam ubytovat aj tak nemozem, nanajvys svokor, svokra moj drahy a jeho sestry s manzelmi. Tak uvidime!!! :-)
Profilova fotka
no jo, nejako to uz bude, ale co som sa pytala, tak niekto hovori tak, ini zasa naopak, asi je to individualne, len som sa chcela poradit... este ani neviem presne, kolko tych cezpolnych bude, uvidime, nejako to snad poriesime.. dik radka... ako dlho si uz v Taliansku? vratite sa tam aj po svadbe, resp. ostanete tam byvat?
Ja som tu uz vyse roka, ale predtym som zila 7 rokov vo svajciarsku v talianskej casti(Lugano) tam som sa spoznala aj s drahym... Nasi sa uz s tym zmierili ze sa domov nevratim, ale aspon budu chodit na prazdniny do talianska...
Profilova fotka
Ahojte baby, bola som teraz doma u nasich a zistovala som ceny v kvetinarstvach ohladne výzdoby kostola, miestnosti a auta a tak...bola som sa pytat aj na vyzdobu v kvetinarstve oproti jalte tak ako ste odporucali, ale povedali mi ze chcu 3000,- Skk za prácu a navyse ze je treba platit vsetok material, kvety a tak co spotrebuju na vyzdobu.. .. mala som pocit ze ste si pisali o uplne inych cenach.... tiez som chcela porosit, ci mi neviete poslat do posty fotku toho perniku od pani babincakovej. vopred dakujem. PS: saty som si nakoniec kupila na ukrajine, pre draheho na slovensku smoking, este popolnocne a saty na redovy... a kopec iných veci...
Profilova fotka
jamu, ja som si zajednala vyzdobu v kvetinarstve pri jalte, ale nie oproti, je to v tej ulicke pri jalte, tak kolmo na pesiu zonu, vola sa to Kvetinarstvo pani Marsalkovej.. my platime za vyzdobu 2000SK, 500pozicovne veciciek na dekoraciu, ale samozrejme ak sviecky dohoria, nedaju sa viac pouzit, tak ich musime zaplatit, tak isto je to aj so servitkami, ak ti ich zabezpecia oni, tak tiez su vlastne na jedno pouzitie, a tiez ak sa nahodou nieco rozbije a tak, tak to bude treba uhradi, takze vysledna suma bude vyssia ako 2500, ale myslim, ze nie az tak vela..
Profilova fotka
jamu, ako si spokojna so satami? boli presne na teba? netreba ich upravovat? a este som zabudla, ak sa robi na hlavny stok dekoracia so zivych kvetov, tak samozrejme platim to ako kyticu, ale ja som sa rozhodla, ze si dam umele, ani to nie je poznat, a vedia to krasne urobit.. to bude vlastne v cene pozicovneho ... takze asi tak, neviem, ale ty si asi bola v inom kvetinarstve, ked vravis oproti Jalte..
Profilova fotka
Ahoj DAnka, nie nei bola som v kvetinarstve u ulicke pri jalte.... a vraveli ze za pracu chcu 3000,- + navyse vsetok material a kvety.... so satkami som spokojna, aj ked som si ich najprv ani nechcela kupit, myslela som si ze bude ovela vacsi vyber, hlavne z toho som bola sklamana... problem je v tom ze ja mam teraz cca 42 -44 velkost a to mali len v jednej predajni, inak som obehla este 4 dalsie salony a nikde nemali na mna velkost, alebo mali len take velmi zdobene... ale kamoska a moj frajer (ktory ma tam nechcel pustit samu :-)) ma napokon presvedcili aby som si ich zobrala, ze ked nic ine nenajdem tak budem mat aspon do zalohy.... ale su pekne...upravit potrebujem len dlzku a to mozno ani nei....este nemam topanky tak to potom uvidim... ake budes mat saty na redovy a ake popolnocne?
Profilova fotka
fiha, tak vies co ma este napada jamu? v tej ulicke su 2 kvetinarstva....skoro hned oproti sebe.... tak mozno si bola v tom druhom.. ale neviem, ci ty neratas tych 3000Sk aj na vyzdobu auta... ja som si to zatial nedala, takze ak by som aj ja chcela vyzdobu auta, tak by ma to vyslo tiez na 3000Sk. ale poviem ti, co som sa telefonicky pytala v inych kvetinarstvach, tak mi povedali cenu od 4000-6000Sk, zalezi od toho, co chcem, hmm.. ja si tu vyzdobu nemozem zabezpecit sama, to je iste, tak to kvetinarstvo musim urcite vyuzit... tesim sa s tebou, ak uz mas satky a pacia sa ti.... ja uz popolnocne mam, su sfotene v albumiku, ale len na vesiaku, stihla som ich sfotit tesne pred odchodom do ba, a nemala som si cas ich obliekat... su to tie zelenkave... na redovy este nemam, musim vymysliet.. ale asi chcem mat klasicke cervene, nieco jednoduche..
Profilova fotka
kuk dievcata.. verim, ze vsetko ide fajn s pripravami ziadne problemy.. tak majte vsetky radostny dnik.. 8-) uz sa to pomalicky blizi.. :-) /d.
Ahoj jamu mam taky pocit ze viem o ktorej kadernicke pises, ale aj tak ked nemyslime tu istu tak urcite daj na mna a budes spokojna na milion percent.Tato kadernicka ti na hlave vycaruje co len chces a aj take o com by sa ti ani vo sne .....bla bla bla.Vola sa Beata za slobodna DZubakova (Janosova) neviem presne pretoze oni su 4 sestry a asi 2 su Dzubakove a dve Janosove ale proste pre mna ona vzdy robila vlasy na vsetky akcie a bolo to suuuper, ona ma vkus, vie co je in , podla mna je popredu pred vsetkymi.Jej ruky su carovne, je to velka odbornicka a ked hovoris ze je nejaka majsterka tok to je podla mna ona. Povodom je zo Stareho ale teraz byva v Strazskom ale pokial viem tak pracuje celkom na konci pesej hore na poschodi nad potravinkami je nieco ako sluzobny dom alebo neviem ako by som to nazvala.Je to taka chuda chuda kocka velmi chuda a naposledy mala dlhe kucerave tmave vlasy.Je super, urcite za nou skoc nebudes lutovat.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ejha, ale sa usilovne zariaduje, pripravuje a planuje :) ale nevadi... verim baby, ze vsetko je OK, hlavne tie, ktore ste v zahranici... nech sa dari..
Profilova fotka
Ahojte BABY .. tak ja uz mam po ... bolo to velmi pekne,len STRASNE STRASNE rychlo to ubehlo.Ja si normalne ze nepamatam niektore tie momenty... ak nie dvd, tak by som z nasej svadby mala len ''jemne'' spomienky. ODPORUCAM - ak planujete vela tancovat , nezabudnite si so sebou pribalit naplast - dost mi to pred redovym tancom pomohlo,ak nie naplast,nebola by som schopna redovy tanec odtancovat - a to hovorim naozaj. BTW- trval 50 min Nezabudnite si spravit peknu fotku s vasimi druzickami. Ja som si to planovala tiez,ale ... neviem ako sa to stalo,nestihlo sa. Mam kopec fotiek,ale nie taku cisto len s druzickami :( mohlo to byt pekne. Nezabudnite sa este raz dohodnut s nejakym veducim,kde budete mat hostinu,co si ako predstavujete,hoc mu to date aj na papier: my sme si dali spravit tie pernikova srdiecka pre hosti,bohuzial,ked sme vosli do saly,nik ich nemal na stoloch,len ja a drahy- my sme maly take velke,pre nas. Tak neviem kde sa stala chyba. potom sme im to davali osobne,s pripitkom :( skoda,mohlo to vyzerat pekne. - Z UK sme si kupili cokoladovu fontanu,novsiu verziu- dvojitu,z jednej strany nam tiekla biela a z druhej strany tmava cokolada.Dohodli sme sa,ze ju ''spustime'' ako dezert. My sme sa odisli asi okolo 18.hod fotit k jazeru (podotykam,po polievke) ked sme sa po hodinke vratili,cokofontana bola doslova ''vyrabovana'' -som normalne neverila:( viete si predstavit,ked sa na nu ''vrhlo'' takmer 110 ludi ... Jednak ju dali velmi skoro,nezapojili ju spravne - sa kyvala ako pri tanci a cokolada sa ma najprv trosicka zahriat v mikrovlnke. Zial po asi hodinke nam na cokofontane zhorel motorcek :( nevydrzala to ! Som z toho bola tiez smutna,kedze sme sa boli fotit a kameraman + fotograf boli s nami,tak nemame z nej ani fotku :( ale moj kamarat zachytil jednu,tak aspon ze tak .Ale vtedy som to nevnimala velmi tragicky,to az teraz .. ;0) Dalsia haluz: ked sme mali pripitky,sem tam sme si vsimli,ze na stoloch je akosi pomenej alkoholu,malinoviek a pod. ... bohuzial,nasmu casnikovi dosla na hotel nejaka baba,tak sa vyparil (mlade casnicky,kt. rozdavali jedlo nas informovali) Musel obsluhovat moj tato,dedko a mamina - vdaka personalu,ze som si nezatancovala poriadne s najblizsimi! no a nakoniec sa po redovim rozdavali (u nas tradicne) holubky,kde za jednym stolom s priblizne 30 ludmi ich museli jest rukami,na pribor a taniere sa troska pozabudlo. Na taky super vyzerajuci hotel,s tak super zariadenim,lebo naozaj,bola to spica,kazdy si chvalil miesto,jedlo bolo uzasne,krasna vyzdoba,nam aj vyzdobili nasu izbu na nasu svadobnu noc ... sa to takto podrbalo s takymi malickostami. Najlepsie,ze nam dohovarali,ze tu fontanu kludne mozme nachat u nich,ze aj tak nejde,ze oni ju uz niekam daju,ze do srotu,ci ako to povedal ... (to bol nejaky casnik,ale neobsluhoval nasu svadbu,robil v bare) - no my - ze my ju zoberieme... no a o 2 dni,ked moji rodicia boli vyplatit svadbu,sa ich majitel pytal,ci ju nechceme predat .... tak vidite,musite byt opatrne ;) predvcerom sme dostali email,tak nam firma,od kt. sme ju kulili posle novu fontanku ;) baby,drzim vam palce ... nech je to co najdlhsi den pre vas ... a uzite si ho naplno ! nestresujte sa , je to uplne zbytocne!!! len tancite a tancite a pite vela vody ;) je to nieco uzasne byt mladuchou ;-) JANA
Profilova fotka
ahoj macusko, ako citam tak si to mala zaujimave.... Mna to len caka, prave z toho redoveho mam trosku strach, u nas v KK taky zvyk nie je a na svadbe nebudem mat ani krsnu, neviem kto ma bude viest... :-N No sila, mam pocit, ze nic nestiham. Este aj v praci vela stresu. teraz len po veceroch sme zacali robit menovky na stol. A to moja polovicka este nema ani oblek ani koselu, vestu... :-S
Profilova fotka
dakujem macusko za podrobny opis co a ako bolo... aj sranda fakt, tie holubky, casnik, coko fontana a tak... verim, ze si sa citila v pohode, ako pises, ze je uzasne byt mladuchou... som rada, ze ti to tak vyslo.. nech ste spolu stastni... duha18.. nerob si z toho nic, ja tiez teraz robim menovky, este nemam pierka, neviem ake, musim nieco vymysliet, tiez cukriky na darceky pre hosti, mandle v cukre tam nedam, nieco ine, este hladam.. vsetko postihate, neboj... na redovy ta nemusi viest krstna, zvol si 2 damy, jednu z tvojej strany a druhu zo zenichovej a vybavene...
Profilova fotka
uz sa to krati... :-| Snad nam to vsetko dobre dopadne 8-) Davali ste niektora z vas svojim polovickam sit vesticky? Kolko vas to zhruba vyslo? Na mojho potrebujem aspon velkost 60 maslovej farby...
Profilova fotka
ahoj duha, ja som davala sit vesticku, resp. Jarino si ju dal usit sam, kamaratovi este zo skoly... atku sme kupil sami... este ju ma len vystrihnutu, koncom augusta ju ide vyskusat na seba, pomerat a potom aj vyzdvihnut.. ale vies, cena bude urobena tak kamaratsky, tak neviem, davali sme si sit aj francuzsku kravatu, ale to bolo inde... opat latku sme kupili sami a dokopy aj s sitim nas to stalo 500SK..
Profilova fotka
Ahojte, dlho som tu nebola, vidim, ze macusko to uz ma za sebou :-) velmi blahozelam!!!! ja idme zajtra do viedne, lebo si nejako neviem na seba kupit redovy saty, mam velmi jasnu predstavu a nic take neviem najst...uz som aj zvazovala ze si ich dam usit,ale ani latku som taku nenasla.... tak som zvedava... kamosky mi vravia, ze mam nervy zo zeleza...8.9 svadba a nemam saty na redovy ani popolnocne a ani topanky k nim, ale mam take zlate a tie si vezmem aj k svadobnym... baby ako je to s redovym, kto to u vas bude tancovat? ja totizto nikoho takeho na svadbe nemam co by drzal take zvyky.... :-( a to s ami velmi nepaci. A co s atyka obleccenia pre muza, aj oni maju mat nieco cervene? prezliekaju sa aj muzi? a nemyslim len na redovy ale aj potom ...preziekaju s aaj muzi? ja vobec neviem.... ako ma ten redovy prebiehat? poradite niekto? dik j.
Profilova fotka
ahoj janu, tak ti drzim palce s tymi nakupmi, verim, ze si nieco najdes, co sa ti bude pacit... a este stale mas dost casu, takze pohoda 8-) ja na redovy budem mat taku cerveno/bordovu suknicku, taku siroku, ked sa budem tocit, tak aj ona so mnou a pekne do siroka :-D a k tomu budem mat vrch, kupila som si ho, aj suknicku v terranove, je biely a taky vysivany pestrymi farbami, vyzera podobne ako krojovy top... tak trochu len, musim si ho sfotit a dat do albumiku.. nemam nic extra.. a zenich po redovy pride po mna uz v koseli, ktoru sme kupili k mojim popolnocnym satam.. je zelenkava, ja sa potom prezleciem aby sme spolu ladili.. redoby prebieha asi tak, ze nevesta, po prezleceni zo svadobnych siat pride do saly s takym kosickom, a bude rozhadzovat take dukatiky cokoladove, alebo nieco podobne, bude hrat rezka hudba, ako na redovy..a viest ju budu but krstne z oboch stran, alebo to moze byt hocikto z rodiny.. prejdu okolo saly a potom na parket, spolu sa pochytaju a zacnu tancovat, to redovy vedie/kontroluje prvy druzba, alebo starsi druzba, aj tak sa mu niekde hovori.. postupne prichadzaju tancovat hostia s nevestou, zatancuju si chvilku a potom daju peniazky neveste do zasterky, alebo na stol do kosika, dostanu nieco vypit a kusok svadobnej torty.. tak sa postupne hostia striedaju... ked prave nikto nestoji v rade, tak prvy druzba tancuje s nevestou... je to celkom zabavne, nevesta sa dost vytancuje... povykrucaju ju .. tak asi aj makacka.. no neviem, uvidim to az na vlastnej svadbe... ale ked bude malo hosti, co chcu tancovat, tak sa vela nenatancuje.. je to ine na kazdej svadbe.. kolko budes mat hosti na svadbe?? /d.
Profilova fotka
ahoj jamu, u nas to je trosku naopak. Ja mam skoro vsetko a moj drahy nema este ani ponozky... Furt mal cas a teraz uz nevie co s nervami, kt. prejdu aj na mna a sme oba nervozní. Najhoršie je na tom, že je to dost dobre stavany chlap a ma strach, že nekupi na seba ani oblek. Ja cely týžden taham 14-tky a prave dnes co som si pestovala nechty vyše 3 mes. tak dnes som ich polamala. Proste smola :-( Baby budete mat aj nejaku kabelocku? Alebo je to zbytocne? ;-)
Profilova fotka
ahoj danik74, aj ja mam svadbu v Mi 29.9.07 ak potrebujes poradit tak sa mi kludne ozvi, navzajom si vymenime napady. Mima
Profilova fotka
ahojte, potrebujem poradit...29.9.07 sa vydavam a máme vybavenu salu v Druzbe v Mi, poradi mi niekto kde si mam v Mi zajednat kvetinovu výzdobu? a tiez zakusky...vopred dakujem Mima
Profilova fotka
ahojte poradi mi niekto dobru cukrarku v okoli So alebo Mi? dakujem Mima
Profilova fotka
ahoj mimka... no ja mam zabezpecnu vyzdobu v kvetinarstve.. vola sa to asi Kvety Marsalkova.. je to v ulicke hned za Jaltou .. na tej istej strane, ako je Jalta, lebo oproti je tiez dalsie kvetinarstvo.... ked mas svadbu v druzbe, skontaktuj sa s Gabikou, ma nick gabkazabka, ona mala svadbu v Druzbe, ona ti bude vediet poradit, co oni davaju z vyzdoby, a co ty nemusis mat atd. cukrarku zatim neviem... u nas torty upecu krstna, teta a tak, tak specialne nemam nic objednane.. tak nech ti to vyjde..
Profilova fotka
mimkap ;-) poslala som ti nejake kontakty na cukrarky do IP...dufam ze pomozu... x-)
Profilova fotka
ahojte, dakujem za info...presne tak nejako si redovy pamatam aj ja, len som si nepamatala ako to konci, ci po mna ma prist moj muz alebo ma ma uniest alebo ma ma vykupit, toto mi hlavne ne je jasne..... baby saty uz mam :-) teda redovy saty.... take uplne hladke cervene, su sice spolocenske, nie az tak dievcenske ako som si predtavovala ale moze byt... :-) danka, hosti by sme mali mat 68, najprv to mala byt svadba do 50, otom sme boli pri cisle 85 a teraz je to 68 hosti. duha, ja kabelku nebudem mat ziadnu :-) baby pekny vecer j.
Profilova fotka
ahooooooooojte, tak ako prebiehaju pripravy???? ;-) U nas je to zaujimave, doteraz nevieme kto nas bude sobasit, a dnes ked na novy knaz povedal, co po nas chce. tak sme ostali pozerat z :-o pusou... Dal nam normalne domacu ulohu... Trosicku mam strach z grekokat. spovedi a primania...
ahojte dievcata ako pokracujete? Inak ako vidim teraz mate vsetky svadbicky, tak mi poradte fotografa, ked tu date nejake foto tak by som si mohla niektoreho vybrat. diky
Profilova fotka
Radka, mna bude fotit ada slivkulinova... vraj foti dobre, spatam si od svagrinej cislo a poslem ti ho, ak mas zaujem.... inak uz to amme za par duha, co? my sme v kostole este neboli,a le v paiotk tam mame ist, tak som zvedava....... pekny den

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?