08.08.2009

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
nájde sa niekto s týmto dátumom?
Profilova fotka
monikac> super, gratulujem ku objednaniu saticiek :-N uper ze ich budes mt uz v maji, to budes moct potom krasne zladovat doplnky x-) a ako inak budete mat poriesne oznamienia? budete ich mat dvojjazycne, alebo date vytlcit dve verzie, slovensku a anglicku? my prave nad tym uvazujeme, ze ako to spravit.. hm, no nase .save the date. pozvanky sme mali dve verzie, slo a angl. Inak nase oznamenia navrhujem sama, teda co sa tyka grafickeho dizajnu a davame si ich potom profesionalne vytlacit... luciita a monikac> baby, tesim sa ze vam tie pripravy vychadzaju. ja tiez len budem musiet byt trosku viacej trpezilva, a hlavne si pockat na osobne strenutie s knazom, myslim ze potom budem pokojnejsia aj spokoknejsia :-D nove babule so spolocnym terminom> vsimla som si ze za objavuje viacero pripravnych albumov v nas spolocny termin 8-) ako idu pripravy, hm?
barborao: cauky: no oznamka sme najprv planovali,ze pre slovakov v sk a pre skotov v uk,ale ked sme boli v tlaciarni,tak ten pan nam chobaka a povedal,ze by to bolo pekne keby sme dali aj taky aj taky jazyk na jedno a tie co budeme posielat slovakom,tak slovencina bude ako prva a pod nou anglictina a zas naopak pre ludi z uk,co sa nam tiez celkom paci,tak sa musime este rozhodnut... No aj my sme si oznamka navrhli sami ale v tlaciarni nam ich postrihaju a vytlacia a ja si potom na ne budem davat maslu... :-)
Profilova fotka
a moni, pozerala si aj tu v uk na ceny? vyjde vas to na slovensku lacnejsie?
ano pozerali sme aj tu a na sk to je uplne lacno lepsie sa to tam oplati... ;-) tu co sme pozerali napr. 30 oznamok by nas vysli okolo £80.00 a na sk nas to vyjde okolo £40.00 co je teda polovica
Profilova fotka
diky moni :-N inak kedy sa najblizsie znova chystate na Slovensko? Ja prave pozeram letenky domov a easyjet zacina od aprila lietat z lon gatwick do viedne, a tak isto aj aer lingus! velmi prijemna novinka pre nas (co byvame south of london)
no asi az pred svadbou,ja mozno este sama pojdem v maji ked tu bude bank holiday,lebo sme si dali doma robit obrucky a tak si musim moju vyskusat predtym ako mi do nich vsadi diamanty kedze ich tam budem mat troku viac,tak koli velkosti sa to tam potom dava...tiez idem pozerat letenky a podla toho sa rozhodnem.. ano to viem o tich letoch a aerlingus su cheap,ale ale easyjet...mys sme teraz leteli s ryan air a oni su uplny hnus spolocnost ]-(
baby ja stale lietam ryanairom, aj ked je na h... ale za £30 spiatocnu letenku tie 2 hodky vydrzim!!! :-p Pripravy idu zase pomaly, cakam na kalkulaciu z hotela a potom sa to zase rozbehne. Cez velku noc budem doma, tak si dam vytlacit oznamka a hadam vyberiem aj saty. Drahy necha tlacit oznamka pre spanielskych hosti v spanielsku, nebudeme robit dvojjazycne ani nic podobne. Papiere na matriku stale nemame ale to sa tiez vyriesi cez velku noc a potom okolo maja planujem ist znovu domov uz aj s nim a pojdeme na matriku, takze asi tak. :-N
Profilova fotka
luciita> ano ryanair ma super akcie 8-) len my to mame z Brightonu na Stansted tak minimalne 4 hodiny dopravy :-S takze som tuto moznost prepravy uz davnejsie vylucila!! a tak sa velmi tesim ze konecne nastava moznost aj pre nas od juhu Londyna lietat domov z Gatwicku, sice je to do Viedne, ale to my zase mame stadial do Bratislavy za hodku :-) ako priletia vasi hostia? luci budete mat aj niakych ludi z Uk? A spanieli Vam priletia do Viedne, ci do Bratislavy? super ze sa ti podari byt na Velku noc doma! my to mame tuto Vn obratene tj, pridu za nami moji rodicia, po prvy krat, kuknut Anglicko a zoznamit sa so svorkovcami :-D no ja sa uz neviem dockat, ako niektore veci dohodnem a uvidim osobne! a maj sa mi zda pridlho, len drahy fakt nema dovolenku, tak rozmyslam zeby som zasla sama, na predlezny vikend niekedy v marci!
to chapem, ja mozem letiet zo stanstedu, east midlands a teraz uz aj z birminghamu takze v poho. Vsetko je to tak 1-1.5 hod cesty. Z UK budu letiet v piatok do nedele. napisala som im taky ze "information pack" ake moznosti cestovania maju, ako dlho trva preprava z BA do Brusna, ake moznosti ubytovania a to vsetko s obrazkami a mapami. No a zo Spain, priletia bud vo stvrtok alebo v piatok to este neviem presne. Autobus z letiska im zabezpecime my. Ubytovanie hostom neplatime to by som potrebovala aj milion co teda nemam. :-N No na velku noc vyuzijem bank holidaye a budem doma od 4/4-12/4 co je celkom ok, dufam ze poriesim skoro vsetky podstatne veci.
Profilova fotka
super luci, vidim ze s orgaznizaciou si na tom vo vybornom bode :-) ja som prave rezervovala lety na zaciatok maja, a to je prvykrat co sa dostanem domov od zasnub, trosku mam z toho chaos, ci to vsetko zvladneme, no chvalabohu ze existuje internet :-D
Profilova fotka
Caute osmickove, nebudte off topic :))) Ja sa tesim, lebo sa mi podarilo "odfajktnut" dalsiu potrebnu vec - sladke + tortu. Tesim, bo to bude robit rodinny kamarat s manzelkou a robia vynikajuce veci, nie iba klasiku a ked klasiku, tak vynikajuco... :-) Dajte, co mate nove vybavene? Pozeram ine temy a tam baby doma pomaly secko rucne vyrabaju a ja sice nejsom neschopna, ale akosi malo casu a odhodlania na vyrobu masliciek, ozdobnych prkotin a pod. Jedine, co chcem robit sama je oznamko a ozdobit svietniky na stol - oznamko poriesim teraz niekedy a tie sviecky az den pred, lebo brectan je krasny, ked je cerstvy...
linduss: ja u z mam skoro vsetko okrem auta, autobusu topanok a obleku pre draheho no a este nemam vybranu kyticu
Článok sa načítava...
Profilova fotka
lucinkao: tak boticky som mala tusim ako prve :o) ale to bola skor nahoda, ze som na ne natrafila...svadobne auto bude zabezpecovat drahy, oblek si este nechce kupovat, lebo ze este narastie (to akoze silne reci, ze posilka, ale nestiha - konci skolu a aj pracuje...). autobus alebo auta na rozvoz svadobcanov poriesime tiez spolu, snad vyuzijeme kamaratov... ozaj, kyticka - bratislavske osmicky, kam pojdete si dat viazat kyticu? ja som sa bola pytat ako v zatial jedinom kvetinarstve v centre v orchidei, poznam ich pracu uz roky a vzdy spokojnost, akurat ma skoro vykotilo z ceny - ze min. 3tis. Sk....ake mate skusenosti zatial? ci ste este neriesili? mozno sa cudujem zbytocne, ze to vsade +/- tak stoji, potom by som neriesila.... ;-)
Ahojte, som tu nova a mi mame termin 8.8.2009 o 16:00. Hostinu mame uz od minuleho roka zajednanu ale od vcera mame uz aj matriku :) Takze myslim ze najdolezitejsie mame.
Profilova fotka
brumka> vitaj vo fore :-) ano miesto na ceremoniu a hostinu su 2 najdolezitejsie veci, jednoznacne! A potom podla mna nasleduju saty :-N , mas uz niaku predstavu? Kolko budee mat cca hosti? linduss> co sa tyka kytice, tak ja som tiez uvazovala na Orchideou, kedze to je najviac centralne lokalizovane kvetinarstvo, a som vzdy spokojna s ich tvorivostou.. No zatial este neviem, vsetky kvety na vyzodbu budem mat z velkoskladu Curell, kedze maminka je zahradna architektka, tak pripadne uvidim co ma zaujme tam, a vyberiem si vlastne kvety, este neviem.. 3 tisic sa mi zda ale fakt dost vela! Urcite zalezi aj od toho ktore kvety budeme mat naviazane. Som si ista, ze na trhovisku to bude urcite lacnejsie, skus skocit aj tam a opytat sa.. a inak co sa tyka dalsich priprav> kolace a torty su uz zajednane aj 100 flias vina, prave sa zacinam obzerat po kadernicke... kedze moji rodicia byvaju v Marianke, tak by mi najviac vyhovovala niaka lokalne, ci zo Zahorskej Bystrice, Dubravky, Lamaca alebo Stupavy. Aby som nemusela lietat hore dole z Marianky do Bratislavy, a naspat... baby mate uz kadernicku, tj, kadernicvo? A kedy sa chystate na skusku ucesu, hm?
Profilova fotka
A jou, uz mam zajednanu kadernicku, jupiiiii
ty si ale sikulka barborao! Uz si aj rozmyslala nad tym ako vymyslis kadernicku pre hosti? ja sa pohravam s myslienkou ze by som najala 1-2 do hotela aby sa postarali o zenstiny, ved tam budem mat minimalne 30 zien!
Na saty mam presnu predstavu, pred par dnami sme kupili latky. Nebudeme to mat tradicne. Budeme v historickom. On bude mat taky hnedy goticky kostym a ja tmavo zeleny s kombinaciou zlato-zelenou :) Ak budu saty hotove potom vyberieme sperky ale pravdepodobne vo farbe medi. . Sit to budeteta. O kytici mam predstavu lalie. DJ mame uz zajednaneho no len fotografa este vybavujeme. Viem ze niekomu ponaskakuju vlasy na hlave ale tesim sa nato.
cauky: vidim,ze tu rozoberate kadernicku...aj ja mam uz svoju zajednanu a na skusku pojdem az par dni pred svadbou :-) luciita: no mna moja kadernicka bude robit skoro rano a aj celu moju rodinku a potom hned pojde do hotela robit druhu stranu...akurat mi povedala,ze by som jej zisitla asi kolko ludi chce robit vlasy a co asi tak (ci maju kratke alebo dlhe..)no a potom mi povie ci to postiha vi nie.Ak by sa jej to zdalo vela,tak potom by zavolala este druhu...no a samozrejme ze budem mat kamosku ktora to tam bude prekladt kedze moja kadernicka nevie english :-)
monikac: ja chcem mat sobas az okolo 17:00 takze rano robit vlasy asi nepripada do uvahy lebo by mi to urcite padlo. Ale jedna urcite 30 hlav nestiha ani keby chcela... :-| Nepamatam si kolko hosti budes ma ty ale u mna by to bolo zlozite. Takze minimalne 2. v aprili som doma tak obehnem nejake kadernictva ze co by vedeli vymysliet, pre nich to bude obrovska zakazka si myslim
luciita: aha tak to mate dost neskoro obrad,mys sme si nahlasili na 16h,ale uz som pisla na fare aby to prelozili na 15.30...a co tak neskoro chcete mat sobas? Ja budem mat okolo 80-90 hosti,ale tiez si myslim,ze by bolo mat lepsie hned 2 kadernicky...no 30 hlav je ozaj dost vela
je to neskoro, ale moj priatel si to predstavoval este neskor! On je spaniel a tam sa obrady hlavne v lete konaju aj okolo 20:00 tak isto sa mu zdalo ze vecera bude dost skoro a to je o 20:00!!! Ked som bola na svadbe u nich tak bola vecera o 22:30! Ale aspon budem mat dost casu stresovat cely den! :-D
aha ,tak kompromis musi byt ;-) ...no ale vecera o 2230 je teda poriadne neskoro!!neviem si predstavit slovakov tak neskoro vecerat...to by uz ani chodit nevladali dovtedy z toho alkoholu :-D
:-D :-D :-D asi tak!
Profilova fotka
brumka - super napad, aj sme chvilu uvazovali nad niecim podobnym uletenym,ale kedze sa nicomu historickemu nevenujeme, tak sme to nechali na klasiku...aj ked ja tradicna nevesta isto nebudem, s tymi mojimi tetovackami :) barborao - dik za info, ja chcem cisto orchidejkovu kyticu, takze nepredpokladam, ze bude lacna a na trh by som urcite nesla, nemam dobre skusenosti...nevedia tak pekne viazat kytice...ako keby zaspali dobu...ale skusim aj inych dobrych kvetinarov v meste oslovit, uvidime... luciita - kokso, ze su spanieli az tak posunuti som netusila, ale ved siesta je siesta :) ja mam obrad o 16,30 a hostinu od 18tej a uz toto sa zda mnohym neskoro... :)
linduss ja budem mat po kostole taku recepciu na terase v hoteli, kde sa rodiny budu spoznavat, popijat a zobkat jednohubky, zatial co sa mi vyparime na daku pol hodku sa fotit a potom sa presunieme do saly, nejake tie prihovory a vecera o 20:00.
Profilova fotka
luciita> to sa mi zda ako vyborny kompromis :-) a super ze sa stihnete medzi obradom a hostinou nafotit> taky je aj nas plan 8-)
Profilova fotka
lucita - to znie fajn, ta teraska...verim, ze budeme mat krasne letne pocasie :)
No to teda dufam! Ale aj keby nebolo tak sa hostia mozu presunut do lobby. Ja som veeelmi chcela svadbu v stane v beladiciach ale to je vazne iba pre nevesty milionarov! takze dalsi kompromis :-D
baby este sa musim pochvalit ze v nedelu ideme na prvu manzelsku nauku! Robia to nejaky dobrovolnici vo farnosti a bude nas to stat £30 za 2 sedenia. No a potom dostaneme certifikat od pana farara a buedme mat "solid foundations for our marriage" :-D

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?