08.08.2009

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
nájde sa niekto s týmto dátumom?
luciita - ahoj, my este stale nevieme, ale uz tento tyzden sa chceme rozhodnut definitivne, bola som sa vcera informovat v Luxe ale ta pani ma dost odradila... A co uz mate vsetko vybavene? My zatial len DJ a fotografa..
jaj kocky vdaka za moju mamcu celu svadbu od saly az po kolace mi vybavila za tyzden este ze som nemusela ja elbo by som sa nikdy nevydavala :-D :-D
cama - ahoj, okrem saly, v podstate nic, vsetko je to v stadiu riesenia a tak. Bola som s knazom v Brusne ale nauky si musime spravit tu v UK. No a hudba sa dufam vybavi tento tyzden. A o ktorich salach este rozmyslas? Tento datum je dost popularny asi by si sa mala rozhodnut co najskor.
Ano ja viem, tento tyzden sme si dali zavazok ze uz musime mat salu vybavenu aj keby co bolo :-) No zatial sme boli len v Luxe (tam sa mi celkom pacilo ale odradila ma ta pani co sa s nami rozpravala) a potom este vo Fiate neviem ci poznas. A zajtra sa este chystame do Kremnicky a neviem este kde ale uz je fakt najvyssi cas. My sme tiez s tym vsetkym len teraz zacali... Ty byvas v UK? Lucinkao - no ty si si to super zariadila :-) my si vybavujeme vsetko samy lebo na spolupracu s nasimi mamami by som velmi nemala nervy :-)
drzim ti palceky nech ti to tento tyzden priklincujete ;-) . Neviem ci si to uz pisala, ale kolko budete mat vlastne ludi? Nie ten Fiat nepoznam. Ano byvam v UK a beriem si Spaniela :-D
luciita: spominala si,ze si nauky idete robit v UK ..boli ste uz za fararom sa pytat ako dlho musi o tie nauky poziadat a kolko to trva? :-)
ahaaa, myslim ze sme si tu uz niekde v starsich prispevkoch aj pisali :-) ale ta moja pamat... No len nedavno sme sa rozhodli pre mensiu svadbu ako sme planovali, iba dakych 30 ludi budeme mat a vy? Chceme sa aj stahovat a treba nam prerabat byt a este musime nasetrit peniazky aj na svadbobnu cestu do Spanielska :-D Dakujeem dufam ze tento tyzden sa uz rozhodneme aj ja ti prajem vela stastia a hlavne trpezlivosti pri pripravach :-)
cama: a kam sa chystate na svadobnu cestu do Spanielska? Mna stale moj drahy lame na poznavacku po Spanielsku, ale este neviem...
zelnikova - ahoj no to este presne neviem, minuly rok som bola v Barcelone, bolo tam super ale Barcelona mi pripada uz taka prilis preplnena cestovnym ruchom, takze teraz by sme radi isli niekam viac na juh - Malaga, Granada alebo Sevilla aj ked v lete tam bude brutalne teplo ale dako to zvladneme hadam. Ja by som chcela ist niekam kde je taky typicky spanielsky zivot, kde nie je tolko turistov... no uvidime.. A vas ktora cast Spanielska laka?
cama: no ved, my sme chceli ist rovno po svadbe, ale v auguste behat po Spanielsku neviem, neviem... ak by sme isli, tak by sme tiez radi pocestovali hore dole, ja nie som moc plazovy typ, ale rada by som toho vela videla, kludne aj juh, co si vymenovala znie dobre. My by sme radi na vlaqstnu past isli, ale este nemam ani zistene ako sa v ramci Spanielska najlepsie cestuje a pod. Vy chcete ist cez cestovku ci tiez na vlastnu past?
no my asi pojdeme cez cestovku lebo nie sme velmi najake dobrodruzne typy :-) aj ked ja tiez nie som velmi plazovy typ, skor taky ze chcem co najviac vidiet a vychutnat si atmosferu.. Ale cez cestovku je to asi take pohodlnejsie. Minuly rok som bola v Spanielsku v auguste a to teplo bolo fakt strasne, nemohli sme kvoli tomu ani poriadne spat v noci.. a to si ani nechcem predstavit ake to bude na juhu.. toto jedine ma odradza ale aj tak pojdem :-)
Profilova fotka
monikac> ja som volala k nam na miestnu faru, a teta co bola na telefone vravela ze father John robi pripravu osobne a ze je to vacsinou 6 mesiacov!! tak som zostala trosku vyplasena, sa mi to zda dost dlho! Ale myslim si ze je to velmi individualne v kazdej farnosti, viem ze niekde je to len ako intenzivny vikend! Co by vyhovovalo aj nam najlepsie! No zisti si to asi co najskor ako je to u vas. Malo by byt normalne cislo na faru na nete.
Článok sa načítava...
monikac - boli sme za fararom, ale bohuzial nepatrime pod jeho farnost, no a vasej farnosti farara nemame iba nejakeho zastupujuceho a toho sa nam nepodarilo este kontaktovat. Zhodou okolnosti ideme za nim dnes vecer tak zajtra budem poslusne hlasit co a ako. Ten prvy father :-D nam povedal ze dlzka navok zavisi od velkosti fary a od poctu couples ktory sa na nej zucastnuju, ja ratam tak od 4-6 sedeni. cama- joj tak to mate super ze len malu svadbu, my budeme mat 60 ludi len zo Spain :-p dokopy ratam okolo 100 teda dufam ze sa do stovky zmestime. Ked chces zazit spanielsky zivot, potom ti radim ist na juh, no a ako som uz pisala predtym moj drahy je zo Seville a to mesto je uplne nadherne aj ked v lete mozes ratat ze tam bude aj 50 stupnov!!! A to neprehanam :-p . No a co sa plazi tyka mne osobne sa najviac paci zapadne pobrezie - costa del luz, nenajdes tam skoro ziadnych turistov iba domacich a neni to tam preplnene a preturistikovane.
barborao: no ja som uz bola na fare,ale farar ma momentalne dovolenku a ta pani co tam bola mi nevedela povedat,tak mi dala cislo aby som zavolala za par dni a popytala sa jeho,tak aj ja dufam,ze to bude len par krat co tam budeme musiet ist ;-) a vy ste uz zacali? luciita: super potom daj teda vediet ako si dopadla,ja idem zajtra volat na faru,tak som zvedava co povie... :-)
luciita - jaaj neviem ci zvladnem take horucavy to bude strasne,ale co uz no.. a nevies nahodu ako je v Malage? Lebo priatel by chcel ist skor tam, mne je to vlastne jedno len niekam na juh chcem ist. Alebo kde je este tak dobre v Espana? :-)
Profilova fotka
monikac> praveze este sme nezacali, ale planujem ist tiez na faru osobne co najskor, a zacat nech to mame z krku :-)
cama- my sme boli v puerto banus a marbella, ale je to dost preplnene a budovy mas uz skoro na plazi tak sa mi to tam velmi nepacilo. A tiez to more neni take ciste. Ja som zase velmi plazovy typ :-D mne sa dovca bez mora a slnka ani nerata!!
barborao: boli ste uz pozerat nejake obrucky?kde si ich idete davat spravit v uk alebo sk?
monikac a ostatne baby v uk - dajte si pozor ak budete kupovat obrucky tu, velmi lahko by vas mohla zlakat cena ktora sa zda byt nissia ale vacsina zlatych vyrobkov je z 8 karatoveho zlata, na sr sa poziva 14 karatove - to je pevnejsie a preto vhodnejsie na obrucky a inak potom cena rovnakeho zlata tu a v uk je cca to iste
stormie: no my sme sa boli pred par dnami pozerat a obrucky maju bud z 9 karatoveho alebo 18 a nas teda hned pytali ze ake chceme z akeho karatu no a jasne ze my chceme z 18,ale v poriadnom zlatnictve by sa ta teda mali opytat z akeho chcete my sme boli v 4 zlatnictvach a vsade sa nas hned pytali...a myslis ze na sk su ceny za obrucky ta ista cena ko tu? nevies ako sa ta cena pohybje na sk?
Profilova fotka
monikac> ano boli sme pozerat obrucky tu v uk, vtedy ked sme vyberali moj zasnubny prstienok, ponuka je tu siroka ... ale mame uz vyrobu obruckok dohodnutu na Slovensku u mojej sesternice, ktora je sperkarka :-) zatial som od nasich zasnub nebola s nou osobne. takze v tomto neviem poradit, kde si davate obrucky robit vy?
barbarao: aha tak to mas super,ze mas nekoho takeho v rodine...aspom ti sprave nieco presne podla predstav...ved prave ze neviem kde si dame robit...boli sme tu pozerat,ale mne co sa paci tak dost stoji a neviem ci na sk by ma to vyslo lacnejsie keby som si dala taku istu spravit...na buduci tyden ideme domov tak sa musim ist popytat a potom sa rozhodneme co a ako...ale tu maju uzasny vyber... x-)
monikac: mam kamaratku zlatnicku a v uk bola niekolkokrat, ona nech je hocikde tak vleze do zlatnictva a pozera, zbiera napady a hlavne porovnava ceny - a tie su v podstate rovnake - ak sa bavime o jednej rydzosti...ale netusim a ani ona sa nepytala kolko si pytaju za vyrobu obrucok podla predlohy, tie co videla normalne v obchodoch stali tak ako na sr...a samozrejme cena vyroby sa odvija od toho aku komplikovanu obrucku chces
no tak tu co sme pozerali a take nieco co my chceme tak tie ceny su od £1000 hore za 1 obrucku....ale to by nam robili
coze??? tak ako netvrdim ze nemozne ale pri momnetalnom kurze je to cez 30 000 - takze to musi byt bud strasne hruba alebo ako ja hovorim s riadnym sutrom :-)
no ano dnes mi pani volala a dala mi tuto cenu za tie co sme si vybrali,moja ma 5 diamantov a dreheho 1....a nie su ani az tak strasne hrube ale su nadherne..no a preto sa pytam,ze ake ceny su na sk lebo ked mi dnes povedla cenu tak as mi to zdalo dost....za moju je t este ok kedze ma 5 diamantov ale draheho s 1 a je len o £400 lacnejsia tak to sa mi zda trosku vela
vies aj kolko vazia alebo aspon velkost?? a ake velke su tie diamanty? skusim sa opytat tej kamaratky zlatnicky co by cca stali u nas
neviem presne vahu ale vyzeraju,ze su velmi kvalitne uz len na pohlad....no a moja velkost je N neviem ci je to iste ako na sk...no ked pojdem na sk tak zoberiem obrazok a ukazem a uvidim za kolko by mi ich ona spravila a potom sa rozhodneme....v sobotu ideme este tu do toho obchodu a drahy si ide este poriadne vyskusat tu jeho a potom sa opytam aj na vahu... a diamanty je jeden vacsi neviem kolko mm a potom tie 4 su mensie....ale aj pani hovorila ze tie diamanty na tom robia hlavne taku velku sumu....ale ja nechcem bez,takze asi moja vyjde tak draho a chcem aby aj drahy mal 1 diamant aj ked on moc nechce,ale aj tak bude ;-) :-N
a co takto zirkony??? swarowski?? aj tak ten rozdiel nikto nezbada - jedine tvoja penazenka :-) ale zase chapem aj to ze chces mat diamant, ja mam zasnubak s diamantom a keby nebol tak si ho dam urcite do obrucky
stormie....no vsak na sk zevraj do sperkov davaju briliant viac ako diamant...ale pravdu ti poviem neviem ani aky je medzi nimi rozdiel asi len kvalita :-N no na zasnubaku mam diamanty,ale v obrucke by mohlo byt snad aj nieco lacnejsie ale zase musi to byt kvalitne...swarowski do neho urcite nechcem lebo oni zevraj aj dost vypadavaju co som pocula no neviem...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?