Svadobná hostina vo Zvolene a okolí. Poraďte miesto!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosim o radu,v auguste mame svadbu a nevieme najst romanticke miesto na hostinu priblizne pre 80 hosti,Viem,ze je este dost casu,ale uz som zufala.Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
na materskú by som mala mať nárok ak mám odrobených myslím že je to 270 dní. takže mala by som to splnať. vo zvolene pracujem už rok. boze ale to letí. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte snažilky ;-) , Janka Vy sa ale nezdáte :-D . Lucka, veru to beží, veď si pamätám, keď si písala, že pracuješ len tri mesiace a už je to rok :-) .Veď vlastne ja už som 1/2 zo školy von =-) ... Fúú, keby aj tie prípravy tak skoro prešli x-)
Odpovedať
Profilova fotka
To budeš dostávať kým sa miminko nenarodí potom už len od štátu ak to správne chápem
Odpovedať
Profilova fotka
8-6 týždnov pred porodom nastupuješ na materku a tu potom berieš ešte 6 mesiacov. je to asi 60% z platu. no a po pol roku prechádzaš na rodičovský príspevok a tem je 4440 sk. ale ja som si myslela že aj materskú platí sociálna poistovna, čiže stat.
Odpovedať
Profilova fotka
iva ahoj. veru letí to. a radšej nechci aby to rýchlo prešlo lebo potom už budeš len lutovať že más tento krásny den za sebou a nikdy viac sa nezopakuje.
Odpovedať
Profilova fotka
Hmm, aj to je pravda :-) . Toho sa bojím, keď bude pondelok po svadbe a...zrazu najkrajší deň budem mať za sebou :-| . Potom sa tešiť už len na to miminko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
veru celý život sa máme na čo tešiť. ale aj tak mi je luto že tú svadbu už mám za sebou. bolo to také krásne, ta atmosféra sa už nikdy nezopakuje. no čo už. teraz sa teším na miminko a potom si zase niečo nájdem. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Lucka, potom druhé :-D ...
Odpovedať
Profilova fotka
tak to sa uvidí ked porodím to prvé. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
presne vždy si treba niečo násjsť aby ten život bol krásny a štastný. Tá svadba tie prípravy boli nádherné ja som si to užila. A samotný svadobný deň prešiel ukrutne rýchlo až sa mi to nechcelo veriť. Ešte jedna otázočka Lucka a ked mi konči pracovná zmluva v septembri a miminko by sme mali skôr ako v tom sep. dostávala by som materskú ( palti ju zamestnávateľ?)
Odpovedať
Profilova fotka
janka na matersku mas narok po tých 270 odpracovaných dnoch. a ja viem že ju platí sociálka nie zamestnávateľ. ale v tom som si nie istá. :-N skusim to zistiť.
Odpovedať
Profilova fotka
No babenky, práve som letmo preletela na modormkoníkovi tému manželská kríza alebo typickí chlapi?...odporúčam a vtedy zistíte možno aj Vy, že ten Váš vlatne nieje najhorší :-D . Niketoré sa dokonca vyjadrili, že na čo to robili (vydali sa). A tu ma MS len samé chvály na svoje polovičky :-D . Čím to je? =-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Materskú platí zamestnávateľ a materskú dávku, či ako sa to volá /to je po pól roku/ platí sociálka.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak babenky, idem ja domov. Len som sa vtrela k našim na net :-D . Janka, tak dnes ma očakávaj, do tej 18tej by som mala byť u Teba. Ešte si dám na viditeľné miesto Luckine DVD :-) . Monika, v nedeľu pôjdem do kostola, tak omrnem tie lavice, aby som Ti vedela na 100% povedať, koľko chcem tých mašlí ;-) Majte sa tu krásne, papa ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No..rodičovský príspevok nie materská dávka :-D
Odpovedať
Profilova fotka
monika rodičovský príspevok to je ten po pol rok platí urad práce. to viem na milion %. a materskú platí sociálka. aspon tak mi to povedali kolegyne. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ospravedlňujem sa za zavádzanie, preverila som si to. Bolo to tak niekedy, už to nie je. Takže všetko platí sociálka ;-) . Ale veď je to vlastne jedno, len nech platia.
Odpovedať
Profilova fotka
veru len nech platia a mohli by aj viac. :-D
Odpovedať
caute snazilky 8-) monika a ty sa tiez snazilkujes?zase mi pride tento rk plodny,aj minuly bol-teda nvete bude deti ako smeti :-D ,en nech je bude veselsie ;-) -ja som daka prechorene a to mam pred vikendom co ideme z muzom prec na noc :-| ,hadam nam to nepokazi svad.noc 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Lenže ako to je ked Vám zmluva končí ja neviem v decembri a vy ste v tretom mesia síce máte odpracované tých 270 dní ( či je povinnostou zamestnávateľa Vám to platiť aj ked Vám končí pracovná zmluva a on ju nepredlži)
Odpovedať
Profilova fotka
Sunny tak to sa rýchlo začni liečiť. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
janka čítaj riadne. :-D tebe zamestnávateľ neplatí nič. platí to štát.a ja jedno kedy ti končí zmluva. podla mna. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak v takom prípade by si mala dostávať pravdepodobne len rodičovský príspevok. Tam Ti materská neplatí, lebo musíš byť nemocensky poistená 270 pred odchodom na materskú. Ešte by mohla byť taká možnosť, že by si bola dobrovoľne nezamestnaná a platila si sama nemocenské. Vtedy by si materskú mala dostať. Ale je to asi najlepšie, keby si hovorila s niekým na sociálke ohľadom tohoto. Sunny, lieč sa - najlepšie liečenie je potiť sa na inom tele :-D . My ešte nesnažilkujeme, mne sa do toho zatiaľ veľmi nechce, aj keď ten môj hádže na mňa "oči" každý deň. Ale povedal, že ma rešpektuje a čaká, kedy dám povel :-D .
Odpovedať
Profilova fotka
Pardón, nie 270 pred odchodom na materskú - ale pred pôrodom. Pozerala som sa do Zákona.
Odpovedať
Profilova fotka
samozrejme že tých 270 dní je podmienka. ale ked ti zmluva skončí až potom tak to nevadí.
Odpovedať
Ahojte snažilky. Tak k tej materskej či rodičovskému príspevku vám chcem prihodiť niečo aj ja. Materskú vám môže platiť zamestnávateľ ak u neho odpracujete 2 roky.Materskú potom platí ako sa narodí dieťatko až do 6 mesiaca je to tých 60% z platu hrubého.Ak však nepracujete 2 roky nárok na materskú od zamestnávateľa nemáte nárok. Dostávate len rodičovský príspevok od štátu 6 mesiacou od nástupu na materskú nie od narodenia dieťatka a potom dostávate normálnu materskú 4400,- + rodiné prídavky 540,- Aspoň vtedy to tak bolo ked som bola guľatá ja. Ja som vtedy bola nezamestnaná a na rodičovský príspevok som nenastúpila lebo to bolo tuším dákych 28 Sk na deň tak som si počkala na riadnu materskú od narodenia dieťatka.Pretože materská sa kráti o pol roka a poberáte rodičový príspevok.
Odpovedať
Ahoj sunny. Chcela som sa ťa spýtať aké tam máte počasie,ale keď píšeš že si dáka prechorená tak asi aj viem aké ;-) Tak sa lieč a hlavne poť a poť a poť.
Odpovedať
Profilova fotka
adka 6 mesiacov je materská a potom je až rodičovský príspevok. ten je tých 4440 Sk /od septembra/ . booože radšej už nechajme tému materské a rodičovský. :-D lebo sa dopletiem ešte viac. a kedže to vypláca oddelenie kde robím viem to na milion %. :-D :-D :-D
Odpovedať
bože jasne keď nastupuje na materskú tak materská a potom rodičový príspevok.Vždy si to pletiem to je jedno len nak platia. Ozaj a keď tam pracuješ tak ti musia poradiť a musíš to vedieť. Ja už mám cestovnú horúčku,pomaly sa balím a neviem či som na niečo nezabudla.
Odpovedať
Ahoj, hladam tu na strankach vsetky mozne informacie pre nasu pripravovanu svadbu a pozeram o com sa tu rozpravate, mozem vam na 100% potvrdit, ze materska je 6 mesiacov po narodeni dietatka (+6 az 8 tyzdnov pred porodom v pripade ze robite a odchadzate z roboty) a posiela vam ju zamestnavatel (ale financuje to stat), potom dostavame urcite do troch rokov dietata rodicovky prispevok, ten uz neposiela zamestnavatel ale ide priamo zo socialneho, urcite plati ta podmienka robit 270 dni pred odchodom na matersku, ale to uz ste tu spominali. drzim vam vsetkym palceky nech sa vam dari s babatkami aj s muzikmi :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?