Svadba v Nitre. Poraďte peknú lokalitu

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Čaute baby, neviete poradiť nejake pekne miesto na svadbu v Nitre? cca 35 ľudí, nič náročné. Díky. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Baby ja som salu hladala ale mame to za 3tyzdne a viete ako je to so salami v NR, hlavne ked mame nad 70hosti :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Nezostava mi nic ine len v kutiku duse dufat ze to tam spravi...Ale diky za rady :)
Odpovedať
Profilova fotka
prave sa vam hlasim z habovky, rozhodli sme sa, ze vyrazime na "hory" co v nasom preklade znamena, ze budeme asi lehnit v postielke :) v sobotu sa chystame do polska na trhy a potom za majkovou babkou, domov mozno v sobotu alebo v nedelu, podla toho ako bude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby213, do modrej zaby v zbehoch sa urcite nezmesti 70 hosti, tam tak max 30, veľmi dobre to tam poznám, skúš vážne cabaj salaš, kaštieľ mojmírovce, prípadne KD Hrnčiarovce tam je to tiež veľmi pekné neviem odkiaľ si, že či to musí byť len NR, alebo môže byť aj niečo z okolia...
Odpovedať
baby, alebo aj kniezatstvo na kyneku.. ;-) x-) juska, moj znamy mal v modrej zabe okolo 100ludi a v pohode sme sa pomestili.. ;-) :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mari moja svokra býva vedľa modrej žaby a my tam chodíme veľmi často, mali sme tam kar, bolo nás tam cca 50 a to sme len sedeli a bol problém usadiť všetkých tých ľudí...
Odpovedať
juska, my sme sedeli v oboch miestnostiach.. ;-) rodina vo velkej, kamosi v malej.. mne sa tam pacilo.. ;-) :-)
Odpovedať
kocky, potrebujem radu ;-) kde zozenieme/kupime 7dcl flase na svadobne vinecko? :-N :-| ;-) suuuurne :-N ;-) :-p
Odpovedať
Profilova fotka
babulky dakujem moc za rady a napady, dafam ze to nejak dopackame :-| zistili sme, ze v Kolibke na agraci je to volne a staci dat tyzden dopredu vediet ci tam svadba bude alebo nie. Takze zalozny plan mame. Mariynka my sme flase zbierali doma a po znamych, segra chodila do podnikov pytat kde im zostavali flase. Inak ti neviem poradit. Mam doma este 3ked ces ale to ti asi nepomoze :-| ale keby si pobehala znamych mozno by si nasla dostatocne mnozstvo.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj baby :-) ziadna z vas nerozmyslala nad svadbou v kulturnom dome?????napriklad v Janikovciach je novy kulturny!!!este som ho nevidela !!!!!ale vraj je pekny vyhoda je v tom ze si mozes zabespecit vsetko, sala a jedlo su lacnejsie nez v hoteloch, tak nie zvysne peniasku mozete investovat do vyzdoby, osvetlenia, (okruhlich stolov) a mozno to bude vyzerat krajsie nez v hotely!!!!! Co myslite????
Odpovedať
Profilova fotka
mary a odkiaľ budete brať to vínko? lebo napr. vo vinárskych v Topoľčiankach ti nafľaškujú vínko do zelených fliaš bez etikety, ale neviem, či to funguje všade, kde sa dá kúpiť. prípadne sa skús pozrieť vo vinárskych v Nitre, tam by to tiež mohli mať (teda, že len fľašky kúpiš) ;-) brosky: ja osobne som nad svadbou v KD ani sekundu neuvažovala, lebo moja kamarátka sa tak vydávala a bolo tam treba všetko zabezpečiť - kuchára, obsluhu, výzdobu, všetko priniesť, upratať, pomáhať s varením a potom to všetko v pondelok upratovať, v hoteli alebo v nejakom penzióne to máš oveľa jednoduchšie a máš oveľa menej starostí. a keď si to tak zoberieš, tak pri svadbe v KD veľa neušetríš, lebo musíš všetko jedlo kupovať a platiť kuchára a čašníkov a máš len zbytočný stres naviac. ale to je len môj skromný názor :-)
Odpovedať
Profilova fotka
brosky moji svokrovci chceli mat v kulturaku, ale ten nas sa ide nastastie prerabat. Ja si myslim ze az tak lacnejsie to nevyjde. Pokial nechovas, nemas svoje maso tak ho musis kupit. Musis mat minimalne 3 kucharov (zalezi na pocte ludi) ktorych zaplatit musis, taktiez musis zaplatit salu a energie, casnikov si musis zhanat a ak nemas niekoho z rodiny tak aj tym musis dat peniaze. Dalej vyzdobu si musis sama vymyslat, robit, nakupit, pripadne ked si to das robit nejakej firme tak ta to vyjde viacej ako ked ti v nejakej restike povedia cenu za ktoru ti to spravia. No a najhorsie je to upratovanie po svadbe. Priznam sa ze po svadbe by sa mi nechcelo este upratovat kulturak.A tam tiez nie je zaruka ze vyjde vsetko podla predstav...................Vsetko ma svoje pre a proti, sto ludi sto chuti :-) ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja sa tiez pripajam k nazoru bab ze hotel alebo restika vyhravaju na plnej ciare :-D myslim si ze ceny su porovnatelne, ale ten pokoj pred svadbou a aj na nej sa neda s nicim porovnat :-D my sme mali v PKO a bola som velmi spokojna ze okrem farby vyzdoby, menu a prinesenim par veci sme sa nemuseli s nicim zaoberat :-) iba sme si uzivali najkrajsi den v nasom zivote :-) ;-)
Odpovedať
juska, my budeme mat vinko od svokrovho znameho.. vyhrava svetove ceny so svojim vinkom, tak jednoznacne od neho.. ;-) :-) podla mna moze byt pekna svadba aj v kulturaku.. ;-) ale ja som z mesta a preto aj budem mat svadbu v PKO.. ;-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
mary, tak to bude určite kvalitka ;-) a čo sa týka tých fliaš - dnes sme boli v tých vinárskych v Topoľčiankach a mali tam aj fľašky, tak aj my sme kupovali, 0,20 e za kus :-) takže určite to budú mať aj vo vinárskych v Nitre ako som ti spomínala a keby nie, tak jeden obchod je na Dlhej 2 (Chrenová), ako ideš smer na Zlaté Moravce, tak predposledná svetelná križovatka do prava, smer ako na Veľký Cetín, tam pár metrov za križovatkou je taká budova, prvá je lekáreň, potom potraviny a tretie sú vinárske potreby a tam majú určite fľaše na víno bez etikety ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby213 - asi ste davali v mladosti zalohu... skusila by som to od nich vyhadat a spravit to naisto v kolibe... aby sa vam nestalo, ze to niekto obsadi, alebo ze bude problem s vyzdobou... my ked sme sa pytali v mladosti vraveli, ze vsetko okrem kvetov zabezpecia. zase v kolibe si musis sama, ale cez tusim fantastic flowers, s ktorymi spolupracuju (ak si dobre pamatam), tak treba na to mysliet... inak drzim palce - je to o nervy situacia ]-(
Odpovedať
my sme tiez rozmyslali nad kolibou, lebo sa nam pacili priestory, ale ked sme si presli ich cenovu ponuku, tak nas zarazilo kolko si vypytali za prenajom miestnosti, ak si nezoberieme od nich sluzby v urcitej sume. co u nas bolo otazne kvoli poctu hosti a tiez nas dost zarazila cena vyzdoby saly, nakolko oni daju iba dlhe stoly, obrusy, pribory a taniere a ostatne si treba zabezpecit, co cez napr. FF bola riadna palka aj po zlave. tak by som radila si to najprv zistit aby sa vam to zbytocne nepredrazilo. my sme navyse potrebovali aj ubytovat hosti a preto sme sa rozhodli inak :-D baby213 - urcite si zoberte zalohu spat a zajednajte si nieco ine, aby vam to nepokazilo najkrajsi den v zivote a taktiez drzim prsteky nech vam to nakoniec dobre dopadne ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
bosacka a monicska, babeny ale videli ste aj tu druhu kolibu? lebo za normalnych okolnosti sa prenajima zapadoslovenska a ta je krasna, ale bohuzial aj 3/4roka dopredu na nas termin zajednana. Tato druha, stredoslovenska je asi jedine miesto v tu sobotu volne. Je to v 'komunistickom' style, sede steny, cez stred saly schod, tancovat by sa muselo na chodbe... no lepsie ako zostat na luke, ale aj tak nam dnes slubil majitel mladosti ze nam to tam spravi, takze nebudem silou mocou pytat zalohu spat, ked mladost sa mi omnohoviac paci priestorovo. Uz klen dufat ze to tam naozaj bude. Buduci tyzden ideme prebrat rozlozenie stolov a vyzdobu. Tak som sa trosku ukludnila. :-) ale diky moc, ze mi takto pisete... dost to pomaha aspon psychicky :-N
Odpovedať
Profilova fotka
moni a bosacka vy to kde mate?
Odpovedať
Profilova fotka
baby213 - ja som asi videla tu zapadoslovensku... to co pises meni situaciu... ja som to uz mala :-) - v DAB
Odpovedať
baby niektora z vas tu pisala o prisavkach na auto, len neviem ktora? nie nahodou mary? my sme dneska so sestrou majstrovali dekoraciu na auticko, ale prisavky budeme surne potrebovat, neviete kde sa daju zohnat? :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
bad - ja som kupila na mostnej, co je aj zeleziarstvo, drogeria a taky so vsetkym obchod na rohu ako je vstup na parkovisko... niekto ale pisal aj o inom mieste nakupu
Odpovedať
baby uz aj ja mam po svadbe a my sme mali v PKO a boli sme nadmieru spokojni :-D dufam ze ti to vyjde s tou mladostou :-) my sme tam boli minuly rok na svadbe a az na par drobnosti tam bolo fajn :-) stredoslovensku sme boli tiez pozriet kvoôi tomu ze mali pisane ze tam ubytovavaju hosti ale ako sme to tam videli tak sme to hned zavrhli, lebo ty si to este pekne opisala. uz viem preco je obsadena iba zapadoslovenska :-D ;-)
Odpovedať
bad, ja som ich kupila oproti tescu v azet domacich potrebach, na poschodi je LaŠ a dole su tie domace potreby.. ;-) :-) moni, kde su fotecky??? :-N ;-)
Odpovedať
dakujem babizne za tipy :-), pojdem to tam omrknut :-) my sme vcera nakupili aj flasky na vinko na chrenovej, zelene 30 centov/ks, biele - 40 centov/ks ...riesili ste uz kolko litrov nealka a alka a ake duhy a co zakusky? tie sme boli zajednat min. tyzden: budeme mat pri nasom pocte 35 ludi - 550 zakuskov: teda do vysluziek a na konzumaciu v restike (rolady - banan, coko, kokos), doboska, puncak, kokosky, karamelove rezy, sanquik rezy, capucino rezy, snehove pusinky, ovocne rezy, nieco s orechmi, coko rozky :-) a podobne, mame hlavnu 3 poschodovu tortu, obtiahnutu marcipanom (plnky mame len dve, hoc sme povodne chceli tri, ale neva - orechova napln, coko napln), krstna mi dava robit jednu tortu tiez orechovu, segra zevraj dalsiu a my sme si s drahym povedali, ze objedname penove dvojsrdiecko, aby nebolo nedajboze malo :-) no ja dufam, ze to bude stacit, navyse obaja sme do roboty davali este robit penovu tortu + zakusky :-) najdrahsia polozka su asi zakuska a pitivo :-D :-D :-D ...a co sa tyka pitiva, fakt neviem kolko toho...a ake druhy alka nealka? snad - perlivu, neperlivu mineralku, colu alebo pepsi, daky bylinkovy rajec, tonic, u nas nikto nelubi ani fantu, ani sprite, dzusy sa hodia...a alko??? pomooooc, fernet - obycajny, citrus, daku hrusku alebo slivku, whiskey, vodku, vino, piva (?), pre mladomangelov tequilu :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
baby poradte mi prosííím: chceme sálu pre cca 100 ludí a nevieme sa rozhodnúť či PKO alebo Agroinštitút alebo nejaký kultúrny dom v okolí?
Odpovedať
Profilova fotka
bad - nam v restike povedali, ze priamo na oslave 2ks zakuskov + kus torty na osobu stacia... mali sme 2+nejaka rezerva a zostalo. Z trojposchodovej torty sa zjedla asi polovica a dalsia torta, ktora sa nacala na ziadost toho, co ju priniesol ostala takmer nedotknuta, rovnako ako ostatne. mali sme 50 ludi + asi 10 vecer. myslim, ze tort budete mat az az :-)
Odpovedať
bad, nealko teraz riesime aj my.. :-| len neviem ako to vyratat.. mami navrhuje 2l nealka na osobu.. ;-) zakusky mame tusim 4ks na osobu.. a dikes za tip na flase, nevedeli sme zohnat.. :-| ;-) a co alka tyka, bude vela vina, tusim 100litrov, draheho rodina je taka vinova, ale uz mame aj 6l metaxy 5*****-teraz je v metre za 12,40eur, vyyyyyhodna cena,lebo je to litrovka.. ;-) urcite budeme mat domace, kedze svokrik aj ocino kazdy rok co to vypalia.. ;-) :-)
Odpovedať
z nealka:kofola, mineralka-sytena,nesytena, rajec, dzusiky-pomaranc a este nejaky druh.. :-) :-) :-)
Odpovedať
mary...tu predajnu z vinovymi flaskami tu uz dakto opisoval, najdete to velmi lahko: lekaren - potraviny - vinarske potreby a je tam mila teta, ktora nam poradila :-), nezabudnite si velku kartonovu krabicu, lebo my sme brali 20 flias (do kazdej rodiny, plus robota, MSU, foto, Dj, kamera) a krabicu sme nemali, ale teta nam s radostou daku vyhrabala zo skladu :-D :-D :-D ...do metra sa chystame aj my, lebo nemam rada nakupy za 5 minut 12, radsej v predstihu :-), tie 2 litre - max. 2,5 na osobu sa mi zda fajn, moja segra mala vyratane, ze cca. 3-3,5 litre a vela pozostavalo, ale vsak dopijali sme po svadbe :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?