Svadba v kaštieli 2014

chcela by som si pokecať so všetkými nevestami, ktoré plánujú svadbu v kaštieli (Tomášov,Belá, Amade, Mierovo, Oponice atď.) v roku 2014. Ja som začala s prípravami, podľa vybookovaných termínov vidím, že aj vy. Mimochodom Tomášov- nezdá sa Vám tá cena už veľmi prehnaná? Je to tam krásne, ale mám pocit, že už nevedia čo si zapýtať :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Martina, dobra tema. Ked by som mohla svoj postreh, tak Tomasov mi pride prehnany, dokonca som sa nadrzo bola pozriet na jednej cudzej svadbe, pripadalo mi to tam take moc nastelovane vsetko, chladne, neosobne a pridrahe. Mierovo, Oponice a Studene nas termin bohuzial uz maju vybookovany, co ked som sa dozvedela, chcelo sa mi plakat, lebo su krasne, vhodne aj na hostinu vonku, mily personal atd. Takze hladame nove miesto na hostinu, niekde, kde je pekna terasa a netusime kde, co. Chceli by sme Bratislava a okolie do 100km z ktorejkolvek strany. No nevieme nic najst...
Odpovedať
@sandra1989 Skus kastiel Cerenany. Moja kamoska tam mala svadbu, je to tam nadherne, na fotkach vyzerame ako by sme boli v Monaku. Navyse sefkuchar je aj majitel, velmi hodnoteny pre kuchynu. http://tv.hnonline.sk/c1-60505560-slo...
Odpovedať
Ahojte neviem čo Vám na Tomášove príde prehnané, nás to vychádza zhruba na 100euro na osobu, to neni zasa taká strašná suma nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@leushkka Dakujem za super napad, vyzera to naozaj dobre
Odpovedať
@sandra1989 ....este som zabudla, ze obrad mali v zahrade pod oblukom z kvetin a sampanske sa chladilo vo fontane ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
wow :D no my uz mame dohodnuty obrad v Bratislave, ale mozno keby ze vymyslime nejaky netradicny transfer :D
Odpovedať
@sandra1989 ja som v Tomasove tiez bola na svadbe a bolo to tam prekrasne, boli len prvu sezonu otvoreni a tak ani cena nebola taka vysoka. Ale teraz je to nad moje sily. Ak by som chcela aj vsetkych hosti ubytovat, tak by nas svadba vysla pekelne draho a to radsej pojdeme na dobru dovolenku ako za jeden den splachnut tolke peniaze :). A to si nemyslim, ze sme chudaci, co si nedopraju...Inak @leushkka ma pravdu, Cerenany su nadherne, aj dobru cenu maju, skus ich. Aj my nad nimi premyslame ;-). A rezervacie beru az koncom oktobra, takze nebudu vybookovani :-). @delirose teba to vyslo aj s ubytkom? Mne ani 120 nepride vela, ak v tom mam aj ubytko aspon pre polovicu hosti (50-60). Ked to porovnam s krasnymi kastielmi naokolo a s tatranskymi hotelmi, tak uz len z principu nedam 100E len za jedlo a to este aj bez alkoholu.
Odpovedať
Profilova fotka
@martinalicious Ja som sa tento rok s drahym bola pozriet v Tomasove na jednej svadbe {nejak sme sa chtiac nechtiac vopchali na cudziu svadbu :D} a ano, je pravda, ze prostredie je krasne, upravene. Ale mne sa napriklad vobec nepacil ten obrad - prislo mi to velmi suche a nudne, mali to zle ozvucene, ludia sa im rovno po obrade rozliezli, vyzeralo to velmi prazdno, harfistka zacala skladat harfu a zacala sa ta obradna cast likvidovat a odpratavat ked este ani ludia neboli v party stane, ten stan, tiez nebol upraveny bohvieako... neviem. mozno tym, ze to tam je naplnene svadbou na svadbe tak sa to uz berie trosicku ako na pase. ale zas nemozem na zaklade pol hodinky co som videla posudzovat, mozno to tam je naozaj super, len toto je moj dojem. My sme si nakoniec vybrali iny kastiel a som velmi spokojna a uz sa neviem dockat. Ja mam skor problem s vyberom svadobnych siat. Pokial som nebola zasnubena, pacilo sa mi ich desiatky. Teraz ziadne :D
Odpovedať
@sandra1989 Tak to mali zle urobené. My sme mali obrad v kaplnke, ozvučené sme to mali harfou a hoci sa tam ľudia tlačili a niektorí stáli na chodbe, bolo to krásne, a to nehovorím preto, že to bola naša svadba. Nám skrátka pán farár urobil úžasnú atmosféru a s tou harfou to bolo dokonalé. Takže to nezávisí od Kaštieľa, ale od toho, ako si to snúbenci celé zmanažujú. Po obrade sme sa presunuli na recepciu, lebo vonku bolo chladno a ľudia nám gratulovali tam, čašníci roznášali sekt a občerstvenie, na stolíkoch boli tyčinky a pagáčiky. Nikto po nás hneď všetko nespratával, zmizlo to až vtedy, keď sme všetci sedeli hore.
Odpovedať
Baby a ešte jedna vec k Tomášovu: keď sme začali riešiť svadbu koncom roka 2012, zarazilo nás, aký je cenovo dostupný. V porovnaní s Bratislavou a jej reštikami, dokonca aj s reštikami v KE, ako som tu na stránke čítala. Ceny boli porovnateľné s takou Baštou Pajštún, kde som si dávala naceniť svadbu a menučko bolo teda oveľa menej gurmánske a myslím si, že nech hovorí kto chce, čo chce, ani prostredie nie je také krásne ako v Tomášove. Dnes majú ceny vyššie - ale nie preto, že sú nenažratí, ale preto, že predtým boli fakt lacnejší ako mohli byť... Pretože ak ponecháme bokom prostredie, ktoré je skutočne prenádherné, aj servis je špičkový. Bez debaty. Boli sme s mužom na viacerých svadbách a nikde, fakt na žiadnej, nebol servis taký nadštandardný ako v Tomášove. Všetko tam ide ako po masle, žiadne kiksy čašníkov, zvládnutá etiketa, prvotriedne jedlo, všetci jedia naraz, dostanú jedlo naraz, neexistovalo, že by ktokoľvek čakal len na doliatie - v momente, ako som položila na stôl prázdny pohár, bol pri mne náš čašník a pýtal sa ma, či si ešte dám. Personál je tam naozaj "vycepovaný" v dobrom zmysle, vedia sa správať, sú úctiví. A verte či nie, to nie je všade samozrejmosť. Jedlo je božské, nikto nerfľal, a to sme mali hostí, čo sú zvyknutí papať vybrané pokrmy ;-). Nepotrebovali sme starejšieho, pretože všetko s prehľadom koordinoval ich zamestnanec, ohlásil všetko, čo sa malo práve diať. Takže - neberte to ako platené PR :-), ale treba brať do úvahy aj toto. Faktom je, že my sme vychytali super obdobie a podmienky a keby sme tam mali organizovať svadbu dnes, zrejme by sme museli redukovať počet hostí alebo hľadať inde, pretože by to bolo fakt dosť drahé. Ale keď už môj muž, ktorý je strážca našej kasy a nemá rád vyhadzovanie po svadbe povedal, že to stálo za každý jeden cent... ;-) Či už si vyberiete Tomášov alebo iný kaštieľ, prajem vám krásnu svadbu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hallie Dakujeme velmi pekne :D my uz mame vybraty iny kastiel, dokonca mimo SR ale je nadherny, mame odtial osobne skusenosti, je to prenadherne prostredie, dokonaly servis, uzasna obsluha, ochotni ludia... proste neuveritelna rozpravka :D
Odpovedať
@sandra1989 to je, našťastie, v zahraničí milý štandard - dobrý personál a obsluha :-) určite budete spokojní, a hostia tiež :-) tak nech sa všetko vydarí!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@hallie dakujem velmi pekne. No najkrajsie na tom je, ze personal je slovensky takze ziadna jazykova bariera ani co sa tyka starsich ludi. Pozyvame si max 45 ludi, z toho mozno aj 10 su deti, vsetko len rodina a 1-2 kamarati takze verim, ze bude dobra atmosfera. Aj ked mam obavy z rozburanych rodinnych vztahov - dost komplikovana situacia tam je... a bojim sa aby sa navzajom nepozabijali - nemyslim moja a snubencova rodina ale moja a moja rodina :D
Odpovedať
@sandra1989 hádam sa skonsolidujú aspoň na vašej svadbe :-) u nás sa to vyriešilo tak, že len spolu nesedeli pri stole dvaja otcovi súrodenci, ktorí sa aktuálne nebavili :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Hm, u nas to je trosku komplikovanejsie. A tak ja pevne verim ze aspon v tento den budu schopni fungovat normalne
Odpovedať
@sandra1989 predpokladam, ze budes mat v Chateau Foldvary- uplne skveli su. A tie ceny...Bude to tam naozaj nadherne! Mna cela rodina, aj drahy dotlacili k svadbe v Tatrach a tak som sen o kastieli musela nechat...Ale som si ista, ze aj v Tatrach nam bude skvele. @hallie dakujem! A gratulujem, ze Ti svadba vysla podla predstav, je to umenie to zorganizovat :)
Odpovedať
@martinalicious ono tá organizácia v Kaštieli dosť uľahčila, nemuseli sme riešiť kopu prkotín :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@martinalicious ano presne tam budem mat svadbu. boli sme tam t na vikend a velmi sa nam pacilo
Odpovedať
Profilova fotka
@hallie akych prkotin napriklad?
Odpovedať
@sandra1989 no, napríklad prestieranie - nám stačilo priniesť si kvety, svietniky a takéto veci. servítky, obrusy, prípadne zdobenie stoličiek (ale to sme nevyužili, v Tomášové sú prekrásne stoličky) dodali oni. potom výzdoba kostola - to sme nepotrebovali, keďže sme sa vrali v kaplnke kaštieľa.
Odpovedať
Profilova fotka
mmm vlastne ano, vidis to som ani nerozmyslala nad tym, o co som si ulahcila zivot :D
Odpovedať
Osobne dopprucujem kastiel v Mosovciach, ( okres Turcianske Telice) . Mala som tam tento rok svadbu a boli sme velmi spokojni. Prostredie nadherne, ceny prijatelne, menu velmi chutne , interier ako z rozpravky...
Odpovedať
@martinalicious áno no to máš pravdu, ale my tým že sme bratislavčania tak nikoho neubytovávame ale vozíme domov...takže tak :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mile damy,nezvycajne miesto...zeby nezvycajna kapelka??? ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?