Kameraman s dronom s voľným termínom 27.10.2018 ?

Profilova fotka
Pekný deň všetkým, neviete náhodou niekto o dobrom kameramanovi, ktorý pracuje aj s dronom za rozumnú cenu (ak sa podarí do 500€), ktorý by mal voľný termín 27.10.2018? Svadba sa bude konať v okolí Žiliny. Za každú radu/ponuku ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
mam dojem, ze v poslednej dobe sa tu castejsie vyskytuje poziadavka na dron. neviem, ci sa vracia nejaka moda alebo preco nevesty tuto "vychytavku" dopytuju. ale kazdopadne, davam sem copy/paste toho, co som uz pisal inde: na dron treba licenciu a ma ju iba velmi malo subjektov. licencia je draha a svadobni kameramani sa dronov davno zbavili. inak povedane, do 500 eur sa urcite nikto s licenciou nezmesti. zabery z dronu taktiez podliehaju kontrole. co znamena, ze az po par tyzdnoch ich kameraman moze spracovat - ale iba ak mu to schvalia. co ak vase video bude obsahovat zabery, ktore schvalene nebudu a vy ste hladali cloveka s dronom absolutne zbytocne?
Odpovedať
Profilova fotka
@photostancik ak mi kameraman sľúbi dronové zábery v nejakej cene, ktoré vo videu nakoniec nebudú, tak to ja zohľadním žiaľ v sume, ktorú mu reálne zaplatím...čo sa týka trendov modernej doby, ja pozerám na to čo sa mi PÁČI a zábery z dronu sa mi páčia, preto ich vo videu chcem a vôbec neprihliadam na to, či je to moderné zastaralé alebo čokoľvek......ďakujem za Vaše postrehy všimla som si že rád dávate rady vo viacerých diskusiách ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bacluca som rad, ze sledujete moje prispevky. iste teda viete aj to, preco tie rady pisem. v mojom prispevku som vas umyselne neoznacil, preto nie je dovod domnievat sa, ze hodnotim nejakym sposobom vasu motivaciu. ale aby bolo jasne, co som chcel napisat, tak doplnim: nejde iba o to, ci niekto letecke zabery slubi, ci ich natoci alebo za aku cenu. ide v prvom rade o to, ze licencia je bezpecnostnym opatrenim, aby nemohol nad nasimi hlavami lietat hocikto. dron ma svoju hmotnost a vrtule v kombinacii s dostatocnou vyskou predstavuju vazne a potencialne aj smrtelne riziko. preto maju licenciu iba niektore subjekty, preto je draha a preto sa oplati iba malemu poctu firiem. neoplati sa ziadnemu svadobnemu kameramanovi, preto ju ziadny (ak niekto predsa len, tak sa ospravedlnujem) svadobny kameraman legalne neponuka. skusim to priblizit na priklade: nechali by ste sa odviezt vrtulnikom, ktory by pilotoval niekto, kto sice nema vsetky potrebne skusky a testy, avsak ma dokladne nastudovany manual k vrtulniku? bol by som nerad, keby ste moje riadky brali ako poucovanie a snahu zosmiesnit vasu tuzbu mat letecke zabery. pisem vam veci, ktore vas ako nevestu, nemaju preco a ako napadnut, pretoze sa na problem pozerate zjednodusenym, pre niekoho snad logickym pohladom. ja by som ale urcite nechcel, aby nad mojimi hostami poletoval nejaky garazmajster...
Odpovedať
Profilova fotka
aj Bill Gates zacal v garazi a pozri kde je :D
Odpovedať
netreba z tych dronov robit zas takeho strasiaka. Realne nikto na svete nebude skumat par zaberov v svadobnom videu, ktore sa natocia niekde v lese. Pokuta pre fyzicku osobu je 330 euro. Cize realne je lacnejsie sa vystavit riziku jedna k nekonecnu, ze tu pokutu clovek dostane ako platit oficiality. Co je horsie, ze dron sa stal strasne popularny a pri tom podmienky pre jeho pouzitie na konrektnej svadbe su nezarucitelne. Ci ma kameraman licenciu alebo nie, musi sa aj tak riadit predpismi. Cize ziadne lietanie nad hlavami ludi, v zastavanej oblasti, mimo dohlad a podobne. Inymi slovami okrem nejakych zahradnych svadieb je jeho pouzitie realne akurat tak pri portretnom natacani mimo svadobny den. Mat svadbu v kulturaku, fotit sa a tocit pri tom na prave poludnie niekde v meste a chcet dron je nezmysel.
Odpovedať
Profilova fotka
@weddinko v zasade sa s tebou da suhlasit. ale ako hovori klasik, caka sa na prvy vazny incident a potom sa zacne hon na carodejnice. pojdu video za videom a vsetci to maju na weboch, takze dokazov je dost a dost :) je to casovana bomba :)
Odpovedať
@bacluca ty si dalsia nevesta, “ja chcem” a basta :-) Dalsiu co nezaujima pozadie, preco treba licenciu, poistenie, a pod. Poistenie nie preto aby preplatili pad dronu ale preto aby bolo z coho vykryt pripadne materialne skody, podobne ako pri aute. Ked dron padne na strechu hotela alebo vleti do okna alebo prizabije babku, dieta v kociku a hocico ine, treba to z niecoho zaplatit :-) Ked mi to kameraman slubi a nebudu take zabery ake “chcem” tak mu to zohladnim v sume ktoru mu vyplatim :-) Napadlo ta vobec ze nie vzdy sa da dron pouzit? Ked prsi, alebo je veterno, nikto nebude riskovat bezpecnost drona aj ludi len preto lebo ty to “chces” Ziadny svadobny kameraman na Slovensku nema na dron licenciu, lietaju bez povoleni a potrebnych skusok, ja by som na svojej svadbe nechcela sofera svadobneho autobusu bez vodicaku :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@bacluca skús svoju požiadavku napísať do sekcie kameramanov, toto všetko máš vyjadrenia fotografov, predpokladám, že kameramani nečítajú dopyt na fotografovanie, tak ako ani mňa by nenapadlo čítať dopyty na kameramanov
Odpovedať
Profilova fotka
Na filmovanie dronom sú potrebné špeciálne licencia a povolenia. cena sa tu pohybuje od 1000 eur a vyššie Licenciu máme a vykonávame letecké práce, pod čo spadá aj filmovanie dronom. Dron je vhodný max. na filmovanie úvodných videí a pod.. Každý let musí povoliť min.obrany SR Ak máte záujem tak sa s nami skontaktujte a dohodneme sa
Odpovedať
@fotostudiopodhajska Web stranku nemate ale licenciu na letecke prace ano :-) Pochvalte sa nam a ukazte nam tu licenciu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Licencia sa len tak neukazuje na internete, k nahliadnutiu je pri osobnom stretnutí a musí ju mať každý čo lieta s dronom.!!!! Licencia je ako vodičák s povolením využívať vzdušný priestor Slovenskej republiky. a musí mať aj licenciu na vykonávanie leteckých prác.
Odpovedať
@fotostudiopodhajska na web stranke dopravneho uradu je rozpis drzitelov certifikatu pre letecke prace, vy tam vsak nefigurujete !!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
064
Odpovedať
Profilova fotka
@slavka121212 nerozumiem preco by malo mna zaujimat “pozadie” ja sa s kameramanom dohodnem na nejakych podmienkach ktore ma predsa dodrzat (samozrejme poveternostne podmienky a podobne veci su ospravedlnitelne). Je na nom co je a nie je ochotny risovat si myslim...mna ako nevestu nemusia vobec zaujimat vysie spomenute licencie zakony a podobne ja to kamerovat predsa nejdem....
Odpovedať
@bacluca uz teraz ludujem cloveka co ti pojde na tvoju svadbu kamerovat, viem, ze ta to nezaujima a ani sa ti necudujem, nezaujima to 95% neviest a tie ostatne percenta nevypisuju nezmyselne dopyty tu na tejto stranke. Pises dobry kameraman, za prijatelnu cenu, s dronom a do 500... z toho by sa dal uz aj vtip spravit :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kam zmizol prispevok, ktory tu pred chvilou uvadzal, ze licenciu 064 ma firma z roznavy???
Odpovedať
pokial som si to spravne nastudoval, tak na pouzitie dronu treba tri veci. Teoreticke + prakticke skusky, povolenie na vykonanie leteckych prac od dopravneho uradu a povolenie od ministertva obrany. Poplatok je tam 600 euro za prvy rok a potom 360 kazde predlzenie platnosti. Myslim, ze sa vyzaduje aj povinne poistenie dronu. Absolvovat takuto kalvariu kvoli tomu aby mi niekto ledva zaplatil 500 euro za svadobne video to nech je na uvazeni kazdeho jednotlivca. Keby sme mali ist ale do detailov, tak bez ohladu na to ci ma pilot povolenia alebo nie, su tam vyspecifikovane podmienky vykonania letu tak, ze prakticky je dron an svadbe legalne nepouzitelny. Lietat napriklad nad kostolom alebo kulturakom je zakazne aj keby mal operator preukaz ATPL a typovu skusku na Boeing. Zaver z toho je asi taky, nech si dron po tichu pouziva kto chce, ale nemal by sa pouzivat ako marketingove lakadlo. To je ako keby Taxi sluzba lakala pasazierov na to, ze chodi jazdi 200 po meste s platnym vodicakom a PZP.
Odpovedať
Skúste lauraproductions.sk sú z Martina a nemajú problém prísť kamkoľvek ...
Odpovedať
Profilova fotka
@vranka07 oni sú super, aj nám robili videjko s dronom, ale nebolo to do 500e....
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?