Kameraman do 200e?

/ začiatočník/ktorý je naozaj sikovny:)necakam ze to bude kvalita ako u tých dlhoročné zabehnutých ale aby to aj nejako vyzeralo😊 Ide o cenu, nakoľko sme si priplatili foto, neostalo veľa v rozpočte;) no chcela by som mat aj nejaku video spomienku...nájde sa tu nejaký?
Profilova fotka
Rada nad zlato: - nech Vám to natočí niekto z hostí, hoci aj telefónom, a nebude to pre Vás vyhodených 200 Eur ;-)
Profilova fotka
Asi tak, treba sa na to pozriet aj opacne: priplatila som si za kameramana, tak chcem fotografa za 200, zaciatocnika, lebo neostalo v rozpocte. Nejake fotky sice dostanete ale po prvom a poslednom zhrozenom pozreti ich ulozite a radsej ani nikomu neukazete. 200e viete vyuzit aj inde.
@zolidiver @pandak čo tak byť trochu nápomocný? a nie kritizovať, ak to tak chce, tak prečo by to nemohla mať a prečo by to nemohlo byť pekné video... @monikaness ja osobne kameramana nemám stačia mi fotky... video si aj tak nikto nepozrie pre mňa je to trapošina video...ale každý sme iný...tu ti tí profesionáli asi nepomôžu skús medzi známymi či niekto nevie o nikom... alebo teraz veľa fotografov natáča a naopak.. nechcela si to tak? 2v1 väčšinou je aj dobrá investícia...
Profilova fotka
@mouky kto kritizuje? uviedol som len opacny priklad ako budu vyzerat fotky od zaciatocnika, len preto aby boli, no a presne takisto bude vyzerat aj to video. A ku komentom video je len traposina a nikto si to nepozrie a 2v1 je dobra investicia sa ani nebudem vyjadrovat. Samozrejme ked je nieco zle, odflaknute, amaterske to si nikto nepozrie, mozno raz, ked uz za to zaplatil...
Profilova fotka
@mouky nikto nekritizuje, reagoval som práve preto že som chcel byť nápomocný, a verte mi, že viem o čom som písal :-) , netreba to brať v zlom, my pre Vás chceme iba to dobré... P.S. za 200 EUR pekné video z celej svadby určite nebude, možno 2 - 3 min. klip
Profilova fotka
@mouky V ramci rozpoctu 200Eur, tito dvaja PRO napomocnejsi byt nemohli. Nevestu je potrebne trochu uviest do obrazu, mat vyclenenych 200Eur na kameru nie je hanba, ale ocakavat pekne video (najlepsie este niekolko hodinove :) je naivne a nedopadne to dobre. Cim skor nevesta pochopi, ze tato kombinacia poziadaviek je nerealna, tym lepsie pre nu - bud sa na to vybodne, tym padom sa vyhne sklamaniu, alebo do toho pojde, ale nech tu potom nenarieka v novej diskusii, ze je sklamana z videa.
Ďakujem, no nepridala som to sem na vaše nazory;) pre nás sú základ foto, ktoré budú určite profesionálne....video sme naplánovali no na poslednú chvíľu si vravím že by to bolo fajn mat aj takúto pamiatku, tak ako aj píšem vyššie ze je jasne, ze za takú cenu necakam profi kvalitu ale verím že už len to ze majú kvalitnejšie vybavenie ako natáčať cez mob a spoliehať sa na niekoho z hosti, ze miesto zabavi bude sledovať priebeh a natacat naj chvíle a pod.. I keď nie v 100p kvalite verím že sa určite nájdu aj šikovní ktorým sa naklepeme ruka😂
@monikaness tu ide o to, ze ak chces mat na videu zachytene vsetko cez obrad (pripadne este priprava pred obradom, odobierka ak budete mat), hostinu, zabavu, cepcenie ak bude, redovy a pod. tak platis nielen za to ze profik ma lepsie vybavenie, ale aj za jeho cas, ktory stravi na svadbe natacanim (takmer cely den), aj pracu co sa tyka upravy, strihania a pod. K tomu pripadne cestovne naklady... Ak mas budget 200eur, tak mozno by som sa skusila popytat na filmovej skole, kde by si na to niektori studenti mozno trufli, ale tam musis ocakavat aj zodpovednu kvalitu. A okrem toho, neviem ci student pride na komplet celu svadbu za tolko, kedze za tym je este plno prace. Alebo najdes studenta a natoci iba obrad + zaciatok zabavy a neostane az do polnoci.
Profilova fotka
@petersdottir velmi dobre napisane, ludia stale veria v zazraky, no ale predstavy @monikaness, clovek s kvalitnejsim vybavenim, sikovny co sa mu ruky netrepu, nepojde robit za 4-5€ na hodinu (tolko to realne vychadza), to brigadnik v markete ma viac a nepotrebuje ku tomu vobec nic, ziadnu techniku, pc atd. a vacsinou nemusi robit v noci.
Profilova fotka
@monikaness Takze si to zrhnme, hladas cloveka, co tam s vami bude od priprav nevesty az po zabavu (cca 12 hodin)? Cloveka, ktory pride/pricestuje na miesto svadby, teda si zaplati cestovne/benzin, potom s vami stravi cely den, nasledne stravi x hodin strihanim vasho videa (nie, ozaj to nie je 5minutova pracicka), plus ma mat este aj kvalitnejsie vybavenie ako len mobil, a predpokladam, ze to nema byt kompletny amater, lebo to by si potom mohla ozaj niekoho z hosti poprosit, a odmena mu budiz 200Eur? To je ok, ze ta nazory nezaujimaju, ale mozno mala rada ti ho pomoze najst – zmenila by som to kameraman na otrok :-D
Profilova fotka
Najlepšie ako ušetriť je vynechať svadobnú polievku, skromnejšiu výzdobu, osvetlenie od DJ.. a máte aj na kameramana za 350€...😀😁
Profilova fotka
@monikaness kolegovia svoje slova nemysleli ako kritiku tvojho planu alebo snahu mudrovat. pointa spociva v tom, ze tento biznis uz nejaky piatok robia, zazili vela svadieb a vedia, co vsetky aspekty celeho dna obnasaju a aku hodnotu realne maju. a poskytli ti informaciu, ktoru ako nevesta nemas odkial mat, pretoze svadba je pre teba jednorazova zalezitost a s kazdou informaciou prichadzas do kontaktu prvy a posledny krat. a to taku, ze ak chces video za 200 eur, tak ho neobjednavaj a tie peniaze radsej pouzi na svadobnu cestu. za tie peniaze dostanes iba zlu a este horsiu kvalitu. je tu miziva sanca, ze po umornom patrani natrafis na talentovaneho zaciatocnika, ktory to rad urobi aj za krabicu zakuskov (kvoli referencii), no to je hladanie ihly v kope sena.
Článok sa načítava...
Zvlastne ze uz som dostala naozaj dost ponuk :) Dakujem za vase nazory.... ako som sa uz vyjadrila vyssie na tom si trvam :) a uvedomujem si ze je to velmi mala suma, takze mi tu nemusite pisat ze nenajdem profika pretoze to mi je jasne :P Ja neziadam 4h video ide mi len o zostrih z celeho dna co je do 30min (video). Pekny den, vsetkym uz okrem ponuk na nic ine nereagujem:)
@petersdottir neviem odkial si prisla na to ze za cestu neplatime ale ok, asi potom nevies co znamena slovo otrok...ja neziadam aby sa mi na moj inzerat ozyvali profici:) takze tak
Posledne co napisem je... Nemame odobierku, cepcenie a natacanie priprav vobec nepozadujem! Myslim ze od obradu do pol noci nie je otrokarcenie ! Tak tu uz zo mna nerobte .....,
Nejdem držať stranu nikomu, len taká malá úvaha A. Kameraman od obradu do polnoci = 10hodín / 200€ (20€/hodina) B. DJ 16.00-4.00 / 12 hodín / 300-600€ (35€/hodina) S tým rozdielom že DJ si už nenosí ďalšiu prácu domov (nemusí pracovať na PC, nemusí strihať a upravovať video a zvuk, vyrábať videoklipy atď atď). Z tohto porovnania je to myslím jasné a to ešte nepočítam techniku. Keby som započítal aj ďalšiu prácu kameramana-strihača ktorú DJ už nemá tak kameramanovi vyjde na hodinu možno 7€ :) V porovnaní s DJ smiešna suma na to že si zabije celý voľný víkend a ešte má kopec práce po svadbe a peňazí v technike.
@monikaness ako som pisala, skus studenta z nejakej filmovej skoly, niekoho kto to robi napr. len ako hobby a fakt potrbeuje len referencie ,)
Profilova fotka
@realista tak predaj fotaky a pod za DJa ty čavo .....su aj fotografi co beru do 200 eur ved dievca napisalo ze nehlada profika ked mas tolko akcii naco si tu medzi profesionálmi
@realista Dj maju taktiez rozne ceny :D predstavte si ze my mame s 30rocnou praxou za 300e :) takze asi tolko.... Milujem zbytocne mudrych ludi :D asi nemate co robit :) martinelo, vdaka ze sa najdu aj chapavi ludia, bo niektory to tu beru ako odventilovanie sa a do.... druhych KAZDOPADNE TYMTO VSETKYM DAKUJEM, UZ SME NASLI TO NASHO :) taktiez dakujem vsetkym za ponuky...pekny den
Profilova fotka
@realista vypocty ti sedia, ale aj DJ ma dalsiu pracu na doma, skus si to a uvidis. Netreba to porovnavat
@pandak čo také po svadbe ešte DJ robí? Utiera handričkou reproduktory od prachu? Áno iste, pred sezónou aj v jej priebehu strávi zopár hodín za PC pri sťahovaní nových mp3 /česť málo výnimkám ktorí si poctivo kupujú CD/. Ale to absolútne nejde porovnávať s časovo náročnou, tvorivou a zodpovednou po-svadobnou niekoľkodňovou prácou s foto/video.
Profilova fotka
aj ja hladam kameramana len do 200eur ale len preto lebo pripravy natocene nechceme mat skor len ustrizky z ceremonii, krajanie torty, prvy tanec, dekoracia a redovy a to je asi vsetko cize moj kameraman by tam bol viac ako host
Profilova fotka
Ahoj my sme mali kameramanku za 200 eur, tiez sme si zakladali na fotkach a priplatili za ne a na videu sme si az tak nezakladali. Nakoniec sme boli prekvapeni ze bolo velmi pekne :-)
Profilova fotka
@realista nenariekaj tu stale, vyskusaj si to, howk
@monikaness keď ti nejde o kvalitu tak fakt si to daj natočiť len nejakému hosťovi ktorý bude na svadbe. Nejakej kamarátke. Poznám jeden pár, ktorý to takto spravil. Pozvali si kamarátku na svadbu a ona sa začína učiť takto točiť svadby a potom robí videoklipy a tak im ju natočila a potom zostrihala a mali to za pár drobných
@monikaness ahoj prosím neporadila by si mi akého kameramana si napokon zohnala? kľudne aj do správy :) ja zháňam už pár týždňov a taktiež mám na to vyčlenených max 200-250 €. Tiež už nemám nervy ako mi na moje príspevky kde žiadam niekoho do 250 € niekto odpíše a ponúkne sa za 850, nevyjadrujem sa :D
Ahoj, ani nehovor ... áno my sme zohnali veľmi dobrého ktorý sa nad nami zlutoval :-D inak pýta omnoho viac, som za neho veľmi ale veľmi vďačná:) ak ti to veľmi nesuri poobede ako zaspi dcérka pošlem ti do správy všetkých ktorý sa ponúkli, je ich naozaj veľa a vyberieš si:)
@1anus1 pekny nick, dvojzmyselny 8-) :-D Odpísala som nižšie, zabudla som ta oznacit:)
@monikaness Jasne budem ti veľmi vďačná ;)
@monikaness zlutovat sa nad nami :-D

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?