Kameraman, 18.5.2019, Prievidza

Ahojte vsetci. Hladam kameramana na nasu svadbu ktora bude 18.5.2019 Prievidzi. Je vela ponuk, ale niektore su cenovo naozaj trochu "prestrelene" 🙈😒...aj ked chapem, ze za kvalitu sa plati. Pokial viete o nejakom sikovnom kameramanovi za rozumnu cenu, tak budem vdacna za kontakt 😊 dakujem a prajem krasny den vsetkym 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Kolko je rozumna cena vo vasich ociach?
Odpovedať
@jilekproduction cca 400 eur... nakolko fotografa uz mame predbežne zajednaneho...no ked pozeram, vidim aj rozne baliky foto+video napr za 1000eur dokopy. Co je podla mna priatelna cena..ale napr 1200 eur len za video za mi zda prehnana cena..kedze my sme si zajednali fotografa za cca 700eur,lebo povodne sme video nechceli..no ale zmena planu...takze teraz hladame...je este aj moznost zrušiť fotografa a najst nejaky komplet balicek teda.
Odpovedať
Profilova fotka
Kameranan Frank, je od Žiliny. My sme boli veľmi spokojní :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubka185 Zaslali sme Vám IP
Odpovedať
Profilova fotka
Pekný deň, rád Vám ponúknem služby kameramana ,alebo i s fotografom v jednom výhodnom balíčku :-) Posielam Vám správu . Viac info i na webe , Pozdravujem, Milan
Odpovedať
Tak, keď napíšete kameramanom, ktorý nerobia reportáž z telky ale robia kreatívnu a kvalitnú prácu tak 1200€ je klasika. Ak vám dal túto cenu klasický ujo z kamerou na plece a prácou jak reportáž zo správ tak áno, cena je trochu nad jeho kvality. Každý na čo má. Ak hľadáte kameramana za 400 tak tu ste na dobrom mieste. Píšem to v dobrom samozrejme, určite najdete to čo hľadáte. Pekný deň
Odpovedať
@elizo dakujem za reakciu 😊 ano, ja samozrejme chapem ze za kvalitu sa plati. Len viete, ja ako lajik pozriem si pracu ci uz kameramana alebo fotografa a vyplnim formular...no ked pride odpoved s takou sumou okolo 1000eur tak sa mi to zda privela koli nasmu rozpoctu..😓😒kedze fotografa mame za 700eur.Sama teraz vravim, ze sme sa mozno uponahlali tym ze sme zajednali len fotografa...no na druhej strane verim, ze tie fotky budu zodpovedat cene...😊a najskor sme chceli len foto, ale teraz sme sa zhodli ze video ze zas ina spomienka🤔😉uplne rozumiem tomu, co ste napísali a verim ze sa nam podari najst kameramana ktory vyhovie nasim požiadavkam. Prajem pekny zvysok dna 😊
Odpovedať
@lubka185 Skúste si prejsť váš svadobný rozpočet poprípade prehodnotiť niektoré položky. Ak budete ochotný prihodiť aspoň 3 stovky k rozpočtu na video tak už budete môcť očakávať ako takú kvalitu alebo aj naozaj kvalitné video. Predsa len, video je video. Je to pohyblivé so zvukom a z videa ak je samozrejme kvalitne spravené, môže vyžarovanie omnoho viac emócií ako z fotiek. Samozrejme týmto nedegradujem fotky len hovorím fakty. Teda odporúčam Vám zvýšiť budget aspoň na tých 700 aj na video a budete môcť očakávať už kvalitné spracovanie. Verím, že sa Vám to podarí a buďte spokojná.
Odpovedať
@lubka185 tak ako rozpočet nepustí Vás tak isto nepustí aj kameramana. 400€ v roku 2019 je veľmi málo za kvalitnú prácu, veď sama vidíte že za fotky čo sú len nemé statické obrázky a je s nimi len 1/3 práce oproti videu budete platiť 700€. 400€ stáli videá pred 10-15 rokmi :) a kvalitou a pracnosťou to ani zďaleka nebolo to čo sa robí teraz. Určite však nájdete kameramana aj za 400€ ale s istotou to bude svadobné video na spôsob videa zo stužkovej. A presne to nechcete. Hlavne si dobre prezrite ukážky tie veľa napovedia. Druhá možnosť je objednať si len samotný videoklip, keď prihodíte 150-200€ môžete mať pekný klip zo svadby.
Odpovedať
@elizo no prave si s tym lameme hlavu, ze prehodnocujeme rozpocet. Je pravda ze velmi by nas zamrzelo, keby to video ma byt ako z 90tych rokov 😏 dakujem pekne za reakcie, tiez verim ze to dobre dopadne nakoniec 😊
Odpovedať
@realista uplne suhlasim a som si vedoma, ze kameraman tiez musí byt zaplateny. V zmysle ze za "5 korún "nespravi asi bohvie co. Prehodnocujeme to vsetko samozrejme 😊 a rozmyslala som aj nad tym, ze len svsdobny klip...ale napr 400 eur za 3-4 minutovy klip to je tiez podla mna prehnane. To uz skor za tych 700 komplet video+klip...kedze v oboch pripadoch tam ten kameraman stravi cca 16hodin... viem moznosti je vela, treba to cele preskumat, preto hladame a vyberáme.samozrejme, ze nechceme video ako z 95roku 😁 tak snad sa nam podari najst to prave pre nas 😉 dakujem za reakciu a prajem pekny den 😊
Odpovedať
@realista @elizo Ak mi viete poradiť z tych technickych veci co si mam vsimat, budem vam obom vdacna. Predsa len ja vidim video a to je cele.bud sa mi paci alebo nie..no ja netuším ake su rozdiely v technike... co je 4k, ci je videlne iny vysledok napr.atd... Dakujem krasne 😉😊
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubka185 to by sa sem museli linkovať kvalitné a na porovnanie nekvalitné videá čo by bola pre dotyčných nepovolená reklama a antireklama a bol by tu z toho iba megaflame ako vždy :-D Ako si si vyberala fotografa? Prečo si si vybrala práve jeho? Čo ťa zaujalo práve na jeho fotkách? No a rovnako si vyber kameramana. Musia ťa zaujať hlavne zábery. Každý má svoj štýl a každý to robí inak aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Tie zábery sú základ všetkého, to sú ako keby pohyblivé fotky preto to porovnanie s fotografom. A zábery musia mať aj pekné kompozície. Vo videu by mali byť aj momentky a plusom sú aj zachytené emócie. Celé si to vyhodnoť či ťa to video baví pozerať a či sa ti páči ako celok alebo je to nudné a obyčajné ako množstvo iných. Z techniky snáď len tie základné veci aby bol ostrý obraz, aby to nebolo trasľavé, aby nebol naklonený obraz ale aby bol pekne rovno. Je toho veľa ale toto je taký základ. Kto sa tomu nevenuje aj tak väčšinu nedostatkov prehliadne.
Odpovedať
@realista no hej presne, s fotografom to tiez nebolo lahke. Ano som za prirodzene posobiace foto, nie nejake nacvicene pozy atd...s kameramanom sa mi to zda ale akosi tazsie vybrat. No ale hladam, preberam, tak snad vyberiem k spokojnosti 😉a dakujem za odpoved 😊😉
Odpovedať
@lubka185 To najhlavnejšie je aby sa Vám páčilo video ako celok. Keď vravíte, že vy si pustíte video a nevidíte rozdiel ale vidíte len video tak sa v to ťažko vysvetľuje. Proste si vyberte koho práca sa Vám páči.
Odpovedať
@lubka185 a ešte si daj pozor, nedaj sa nalákať na videá ktoré majú dlhé spomalené zábery. Lebo na prvý pohľad je to zaujímavé a pekné ale keď si to pozrieš druhý krát tak prídeš na to že v tom videu vlastne dohromady nič nie je :-D Ideálne je keď je vo videu (v klipe) priebeh celého dňa. Niektorí kameramani tam dávajú hlavne zábery z fotenia a všelijaké somariny a zo svadby tam nie je skoro nič. Asi sa im už na svadbe nechce filmovať :) Tak si daj na to pozor. Video by malo byť vyvážené ak má mať hodnotu, nie je to len o "umeleckých záberoch" z fotenia, malo by byť také pekné celé video. Natáčalo sa predsa celý deň. Aj z niekoľkých minút klipu sa totiž dá vyčítať ako to bude celé vyzerať.
Odpovedať
@realista @elizo Dakujem pekne za reakcie, odporucania 😉😊 pekny vecer prajem
Odpovedať
@lubka185 Nikto tu nespomina zvuk co je dolezita sucast videa. Je pravd, ze novodobi video umeci zvuk vobec neriesia, ale verim, ze by si sa chcela pocut ked si hovorite slub, alebo ked bude mat niekto z hosti pekny prihovor. Za 700 uz pozeratelne video bude ale ja osobne by som si dala za tu cenu dlhsi klip okolo 10 minut aj so zvukom ako dlhe video. Ozaj kvalitne dlhsie videa 30 a viac minutove, stoja okolo 1000+ nie je to nic nezvycajne a kameramani velmi dobre vedia preco tolko pytaju. Tiez je velky rozdiel ci toci jeden kameraman na dve kamery alebo dvaja kameramani. A co si pisala ze sa ti zda 400 vela za kratky klip tak ti najlepsi ti za tu cenu klip tocit nepojdu a ti ujovia kameramani ako z 90 rokov ti ho jednoducho dobry nespravia lebo to nevedia tak ti radsej ponuknu za tu cenu 2-3 hodiny neskutocnej nudy :-) Popozeraj klipy a ked ta niekto oslovi vypytaj si ukazky celych videi, dnes v dobe rychleho internetu to nie je problem. A ked sa uz rozhodnes treba dokladne spisat zmluvu a mala by si dostat fakturu ak budes platit zalohu.
Odpovedať
@slavka121212 dakujem velmi pekne za rady 😊presne nad tym uvazujem, vypytat si ukážku videa, nie len klip ako taky...ak ked v niektorých pripadoch je jasne uz z klipu, ze to nie je to co chceme. Ako co sa tyka tych cien, ono niektori maju vyssiu cenu a nie je to podla mna take fajn ako niekto kto ma dokonca nizsiu cenu.nehovorim o 500 eur.rozdieloch...ale napr takych 200 eur..dakujem este raz za reakciu😊 prajem pekny den 😊
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kashee Presne viem ako to myslis. Preto sme hladali aj fotografa ktory zachyti tie spravne momenty. Vravim, na začiatku sme boli len za foto, ale po zvazeni sme dospeli k tomu ze video bude fajn spomienka, ina ako foto. Ako co sa tyka vyzdoby a všetky tie veci okolo ja zas som za jednoduchosť, nie som tak na to ako niektore nevesty, ktore to podla mna aj prehanaju...ale ano, presne mas pravdu v tom ze video, foto su spomienky ktore ostanú 😊 dakujem za reakciu, pekny den prajem 😊
Odpovedať
Profilova fotka
začíname plniť kalendár 2019 a tento termín ešte máme voľný
Odpovedať
@studiom dakujem za ponuku. Uz sme nasli 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?