Kameraman 11.10.2014

hľadám kameramana na svadbu 11.10.2014 ...nechceme video od skorých ranných príprav ale stretli by sme sa až na fotení....a potom ostatné-odobierka,kostol,zábava......som sklamaná z niekorých ponúk ktoré sme dostali....a keďže rozpočet nepustí..tak max 350 eur....(myslím že to nieje málo)... odporúčania? referencie? ďakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megimegi sklamaná z ponúk? Každý si cení svoju prácu inak a každý má iné výsledky. Kto robí svoju prácu poctivo a na 100% nemôže mať cenu 350 EUR. A to má niekto ako privyrobenie popri zamestnaní alebo sociálke tak pôjde aj za 200 EUR ale taký bude aj výsledok ;-) Musíš si ujasniť čo chceš. Ak chceš cenu tak už nemôžeš pozerať na kvalitu.
Odpovedať
@manka555 áno súhlasím, že si každý prácu cení inak... Ale videla som veľmi dobre a kvalitne odvedenú prácu a cena sa pohybovala okolo 300-350 eur-problem je ze tí sú už obsadení......No ja si nemyslím že 350 eur je málo ....
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň prajem, ceny sa pohybujú aj podla lokality, v Bratislave iné a zasa v Žiline iné. Samozrejme v neposlednom rade cena závisí od vybavenia kameramana a náročnosti klienta. Vždy sa dá nájsť aj kompromis, Váš termín máme zatial volný , ponuku som Vám poslal do IP. Štúdio KAMA
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Treba si porovnať komplet DVD od kameramanov za 300 a 700-900-1000 lebo možno ani netušíš aké je to DVD za 300 nekvalitné. Kým neuvidíš nič lepšie budeš chváliť aj 300 eurového amatéra :)
Odpovedať
manka555 dovolim si nesuhlasit, pretoze vsetko co je spojene zo svadbou je zbytocne predrazene. Skus sa opytat na cenu kamerovania nejakej firemnej oslavy, alebo niecoho bezneho a vsetci budu pytat menej. Vsak Megi mozno nepotrebuje ukazkove video. A tym nechcem znevazit ich pracu. Rozumiem, ze stym maju vela pracea investuju do techniky. Ale zase kazdy z tych profesionalov bol raz amater. Urcite existuju aj taky co odvedu dobru pracu, za menej prave preto, ze si potrebuju spravit dobre meno.
Odpovedať
Profilova fotka
@rheuska ja viem od známeho len toľko že za 1 reportáž v TV novinách televízie platia okolo 150 EUR. A to si zober že to má pol minúty. Tak ako predražené?? Svadba sa kameruje aj 16 hodín+ strihanie + DVD a Blueray atď. no niekoľko dní práce. Tak koľko si za to majú pýtať?? Ja viem že sú kameramani svadobní aj za 200-300 EUR ale od takých som ešte dobré video nevidela. Je to tak že len drahí majú remeselne poriadnu robotu a oni to vedia preto si vypýtajú. Zas nezhadzujem lacnejších amatérov veď každý robí ako vie ale verím tomu že rozdiel vidí 1 z 20 neviest a to je kameň úrazu :)
Odpovedať
Profilova fotka
Všade sa píše že svadba je na foto video najnáročnejšia udalosť. Firemná akcia je niečo úplne iné to bude pre fotografa a kameramana oproti svadbe malina. Ťažko je ale nám neznalým hodnotiť primeranosť ceny niečoho o čom nemáme ani šajn čo to obnáša. Zhodneme sa asi všetky že na home video sa pozerať nedá. Je to nuda a amatérčina. A svadobné video za 200-300 je skoro to isté :)
Odpovedať
Profilova fotka
Zopár poznámok , všeobecne platí - čím drahší kameraman tím prepracovanejšie a kvalitné video. POZOR! Nie vždy je to tak. Takže treba hľadať kameramana ktorý vám niekto doporučí alebo mal už nejaké skúseností. Ak si vyberáte kameramana ,pýtajte si od neho svadobné video na pozretie a potom si budete môcť urobiť predstavu o jeho práci. Svadobné videoklipy ktoré ponúkame na našich stránkach , sú len krátke upravené zostrihy alebo ak chcete - reklamné videoklipy . Celé svadobné video je o niečom úplne inom. Štúdio KAMA
Odpovedať
Profilova fotka
@mkstudio súhlasím s Vami, gro svadobného videa je celý priebeh svadby zachytený a postrihaný do 1-2-3 hodín, ako si ktorá nevesta želá a práve za to si my nevesty platíme. Klipy sú fajn na net alebo pre návštevu ale to je len bonus k tomu dlhšiemu videu. S fotografiami to je rovnako asi žiadna nevesta sa neuspokojí s 20 top fotkami ak zvyšok fotiek bude v kvalite ako od hocikoho z rodiny.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý kameraman alebo fotograf musí mať cit a nadšenie pre svoju prácu, musí vidieť ďaleko za horizont aby dokázal vdýchnuť život svojím fotografiám alebo videu. V neposlednom rade musí mať nie len dobrú techniku, ale predovšetkým by mal vedieť s ňou pracovať.Naozaj sa dá dlho debatovať o práci kameramanov a fotografov , je to skutočne náročná práca, hlavne na čas. Výsledné video či fotografie však závisia aj od mladomanželov a ich spolupráce. Sú typy pri ktorých nepomôže ani technika za tisíce eur, pokial majú " kyslé úsmevy" :-) Samozrejme nič v zlom , ale aj také prípady sú. Preto vzájomná spolupráca je na prvom mieste. Štúdio KAMA
Odpovedať
10 rád pri výbere dobrého kameramana :) http://www.mojasvadba.sk/catalog/vend...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@caw_studio To je oveľa zložitejšia alchýmia ako 10 rád . Poznám kameramanov ktorí točia okolo 15 - 20 rokov , mýlne žijú vo svojích predstavách akí sú profíci , bohužiaľ stále patria k amatérom . Aj na portály MS ospevujú nevestičky svojích 200 - 300 €čkových kameramanov , videl som niektorích , majú referéncie , ale opäť omyl . Naozaj tu nejde o to , aby nevesta mala za každú cenu kvalitného kameramana , mnohé to nerozoznajú , tak načo ? Peňaženka tiež nepustí . Vždy je lepšie si vziať kameramana za 200 € , ako zaťažovať hosťa . Dôležité je že majú dvd zo svadby , aj tak väčšinou sa nato nepozerajú :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Áno to som aj ja písala že mnohé ten rozdiel nevidia tak načo :) Dobrý argument :) Jasne že na také DVD za 200-300 € potom nikto nepozerá lebo je to amatérske, to zistíme až po čase, teraz je ale podstatná cena :)
Odpovedať
Profilova fotka
Dovolím si povedať, za málo peňazí málo muziky... keď chcete Mercedes nebudete hľadať starý žigulák... Ked si zaplatíte kameramana tak výsledné video nezávisí len od neho.... Veľa neviest sa chová ja som si zaplatila tak buď ticho a natoč. Taký je aj výsledok potom...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?