Je cena 550 eur za kamerovanie normálna?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosim o radu .Kolko stoji kameraman.Aka je priemerna cena.Je 550eur normalna cena?
Odpovedať
@karin7777 ja som uz videla xkrat video za 400 eur lepsie nez to za 1500 eur. Stroj na zemne prace za milion ti je na nic ked ho obsluhuje niekto kto nevie a dava si ho zaplatit len pre to aby ho mohol splatit a kupit opat novinku na imidz
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pdmuzik, verim, len som zazila aj svadbu, kde sa ako kameramani citili viaceri pozvani a skoro odtlacili nabok aj farara, len aby mali co najlepsi zaber. U nas v rodine by nepomohla adresna prosba (kokretnej osobe), aby filmovala, vyrojili by sa kamery takmer vsetkych zucastnenych :-x , takze ucast inych "kameramanov" (okrem toho za tymto ucelom pozvaneho) je zakazana. Treba zvazit aj take...Ked mi tam ma ktorsi pobehovat s kamerou, tak nech to nie je jeden s hosti s domacou minikamerou (co si budeme nahovarat, rozoznam film, ktory sa mi paci od filmu, ktory sa mi nepaci, ale profika a znalca pomerov to zo mna neurobi)
Odpovedať
Profilova fotka
@pdmuzik ak to mal ten "profík" horšie než ty s minikamerou tak to profík nebol iba sa tak trocha tváril alebo ty si vymýšľaš to čo hovoríš si overiť nevieme:D Rozdiel v kvalite a spracovaní medzi videom za 300 a za ˂700 vidí na nete predsa každý ale sem napíše opak toho čo si myslí. Slovenská závistlivá neprajná mentalita. Kameraman sa predsa nevyberá podľa toho či to má na plece alebo nie :D Vyberá sa podľa práce ukážky ktorej má každé seriózne štúdio zavesené na svojej stránke. Kto ich nemá je podozrivý lebo sa utajuje a je tam riziko podvodu. Fotografa by som si tiež nevybrala bez toho aby som videla ako fotí! Neviem prečo je okolo toho taký cirkus predsa aj fotografi na SK fotia za 300 ale aj za 1500 prečo by si seriózne video štúdio nemohlo zobrať toľko isto? Taká cena nie je pre každého ale to je rovnako aj u fotografov alebo hoci aj u firmy poskytujúcej výzdobu atď.
Odpovedať
Profilova fotka
A ak sa tu bavím s nedocenenými kameramanmi tak vám môžem len odporučiť viac na sebe pracovať,kúpiť si dobré vybavenie,vybaviť si živnosť,platiť dane a všetko okolo toho a potom keď už budete na úrovni si zapýtate viac aj vy ;-) Tak to funguje všade vo svete a verte že aj na SK to tak funguje iba tu na mojasvadba pribúdajú niekedy čudné názory ako z inej planéty
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@pdmuzik tak si sa konečne vyfarbil ako kameraman vydávajúci sa za na svadobnej stránke za nevestu alebo ženícha tu nemáš čo robiť a administrátori by ti mali zakázať prispievať. V dobrom ti môžem poradiť vymeniť minikameru za naozajstnú a pracovať na sebe lebo len kvalitou dnes prerazíš a s minikamerou a za cenu 300 EUR ohúriš len neznalé nevesty. Nemá ťa prečo trápiť koľko má práce ten či onen oni sú úplne inde než si ty.Toto musíš pochopiť a pracovať hlavne na sebe nie oblbovať nevesty vydávajúc sa za nevestu alebo ženícha.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@pdmuzik mňa ani ostatné nevesty absolútne nezaujímajú tvoje Z5 Z7 NX5 a podobné veci to je vec vás kameramanov.Mňa zaujíma ako vyzerá výsledné video a ak vyzerá tak ako si to predstavujem kľudne za to dám aj 1000 EUR.Je to moja vec koľko som za to ochotná dať.Zarobím si dosť na to aby som si to zaplatila.Uráža ma tvoje vnucovanie sa a urážanie len preto že nejdem s hlavným prúdom šetrivých neviest u ktorých ty ako nízkorozpočtový a s veľkou pravdepodobnosťou aj nelegálne podnikajúci kameraman máš vo svojom okolí určite úspech. Mali by ti zakázať prístup na tieto stránky pretože evidentne si kameraman.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pdmuzik tvoja arogancia a technické znalosti to že si kameraman vydávajúci sa za ženícha dokazujú sami.Aby si bol trocha v obraze s budúcim manželom sme 3 roky v SK podnikali a viem čo to je keď nám nohy podrážali takí ako ty. Bez zodpovednosti bez daní bez ničoho len tak nadivoko. To sa ti machruje keď 300€ ktoré si zarobíš máš už v čistom. Nemáš tu čo robiť a z takých ako ty sa mi chce vracať.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Zaujimavy clanok: http://fotografnitra.blogspot.sk/2012...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@ivavadh odkial boli?
Odpovedať
Profilova fotka
Sami dodavatelia sluzieb / produktov si mozu za to aky je zakaznik. Ziadna pridana hodnota v podobe vzdelavania zakaznikov. Aspon nie verejna. Potom je jasne, ze ide zakaznik za najlacnejsim produktom. Vsak platy v SR niesu vysoke. Doba je zla. Treba setrit. Vsetci setria. Zakaznici nemozu vediet preco im niekto ponuka svadobne video za 200 € a niekto za 1500 €. Zakaznici vidia len ukazky prac. Samozrejme len tych najlepsich, najkrajsich ktore sa podarili. Na to sa zakaznik spolieha. Ale pozor! Ked vtacka lapaju pekne mu spievaju! Ked zakaznika lapia, tak dostane vacsinou len to za co si zaplatill! Nikdy nie viac za menej. Zlavy a akcie su len marketingovy tah. Nizka cena zas napoveda o kvalite. Preto raz niekto vymyslel prislovia: za malo penazi, malo muziky ... niesme taki bohati, aby sme kupovali lacne veci.... asi to chce vsetko len cas :)
Odpovedať
Profilova fotka
priemerná cena prof. kameramana / filmovanie a spracovanie videa / by sa mala pohybovať od 220 eur do 300 eur. Záleží na tom aké má skúsenosti a akú má techniku. Kameraman ktorý má jednu kameru do cca 5000 eur by viac brať nemal aj keby tam bol od rána. To je môj názor. Záleží na neveste a ženíchovi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kameranam s technikou za cca 50 až 100 tisic eur si moze dovolit brat aj viac nez 500Eur, hlavne ak ma zakaznikov a je o neho zaujem aj 2 roky dopredu.
Odpovedať
@michala.s Podstatné je či vie aj filmovať. Amatér neurobí ani so 100-tisícovou kamerou také video ako napr ja z 3-tisícovou, no a pri 500 eurách by sa už malo jednať o ozajstnú filmárčinu so špičkovým zvukom, čo je presne môj cieľ. :-)
Odpovedať
ako pochybujem, je to poraidny biznis
Odpovedať
Profilova fotka
Suhlasim :-)
Odpovedať
Skúpy dvakrát kúpi. platí to aj pre video, len sa to už nedá zopakovať ....
Odpovedať
Profilova fotka
Keď sme si kameramana vyberali my, tak sme si vyžiadali videá od piatich. Cena bola od 300€ (zľavnená cena, pretože poznal môjho svokra) po 560 €. Z troch sme boli tak trochu sklamaní, lebo sme obaja nechceli to klasické video s lietajúcimi animovanými srdiečkami, so strihom v polovici pesničky a pesničkami alá vondráčková :D Tak sme si vyberali už len z dvoch, ktorí boli kvalitou na rovnakej úrovni. Rozdiel bol akurát v cene, lebo jeden z nich bol z ďaleka (od nás asi 65km) a rátal si cestovné. Máme preto vybraného za 420€. A keďže má aj parťáka fotografa, tak sme ich máme oboch za 700€. Takže baby, berte videá a porovnávajte. Držím prsty, aby ste si vybrali k vašej spokojnosti :)))
Odpovedať
Profilova fotka
Ak sa neveste a ženíchovi páčia služby a prezentácie kameramana a majú záujem o jeho služby, tak by sa nemali moc pozerať na cenu, ale výsledok. Či stojí 200 alebo 1000 eur :-D dokonca aj viac .
Odpovedať
Profilova fotka
martin35 - myslím že dotácia z ÚP je asi moc nízka čiastka, aby sa do takéhoto biznisu mohol človek pustiť. Profesionálna technika by mala byť min. 10 000 eur a to je fakt len taký základ bez praxe. Kameraman to musí mať v sebe a pracovať na tom, aby sa jeho práca ďalej rozvíjala ! Najdôležitejšie - práca Vás musí baviť !!
Odpovedať
Tak toto nechápem, otázka je položená dnes, a svadba bola v auguste 2012. Was ist das?
Odpovedať
@lukur Košice KVP, manželia Vargovčákovci
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?