Je cena 550 eur za kamerovanie normálna?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosim o radu .Kolko stoji kameraman.Aka je priemerna cena.Je 550eur normalna cena?
Odpovedať
pre nas je to vela...tolko by som urcite nedala - to uz by muselo byt aj vratane fotografa....
Odpovedať
áno my máme takú cenu ...
Odpovedať
ja platim 600 eur a v cene mam uz aj fotografa a video v HD....takze neviem co zahrna tych 550e, ale aj ja si myslim, ze je to vela.....podla mna je optimum 350 - 400, ale to tiez zalezi od sluzieb...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
no baby ja tiez prave zhanam foto-video a vcera mi prisla ponuka za kameramana na 1450e.... ked tak citam toto forum, tak na ten mail ani nebudem odpovedat. poobzeram sa dalej....
Odpovedať
Profilova fotka
Niekomu na tom nezáleží a berie to ako tradičnú povinnosť kôli rodičom ale sú aj nevesty ktorým na tom fakt záleží a tie to vidia aj z inej strany než z finančnej. Nedá sa povedať aké je optimum ceny každý má iné nároky a finančné možnosti ale z toho čo sa tu píše sa dá vydedukovať že nízku cenu zháňajú len tie ktoré to ani vôbec nepotrebujú takej neveste je zbytočné si objednávať kvalitu za 1000 EUR.
Odpovedať
Profilova fotka
@karin7777 trochu moc zovseobecnujes...nedaju sa vsetky nevesty zadzat do jedneho vreca...mnohe by mozno aj chceli mat kvalitneho kameramana, no jednoducho si to financne nemozu dovolit, pretoze 1000 eur za jedno video nie je malo penazi (nech je s tym akokolvek vela roboty - aj v tovarnach sa ludia nadru a zarobia 300 eur)...cize mnohokrat volia tu lacnejsiu alternativu len kvoli financiam a urcite nie preo, lebo im na tom nezalezi a beru to ako povinnost...
Odpovedať
Musíš saa hlavne pozrieť na to, akú robotu kameraman za danú cenu vie urobiť. Ja poznám kameramana co robi za 400 eur aj foto aj video- 6 DVD a 2DVD v Blueray a vyzera to super! a kameramana za 500 + ak este chce na benzin a robi aj foto aj video, 3DVD a 1 v Blue ray a je to katastrofa! Cize nie vzdy cena zodpoveda kvalite....ale ked je obsadeny termin- co narobis? ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
my sme platili 600 za kameramana a 300 za fotografa..velka spokojnost s obidvoma :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
No ja osobne by som si nedovolila niekoho z hosti oslovit, aby mi natocil svadbu...jednak by som ho tym zatazovala- musel by mat prehlad a byt vsade, pri vsetkom, mala by som obavy ako to bude vyzerat a urcite by tam nebolo vsetko, co tam byt ma! Druha vec je mat material a hrat sa s nim v programe, to by som dokazala aj ja a aj sa na to chystam, kedze ja som s mojim kameramanom spokojna nebola....ale uznavam, ze fotky su dôlezitejsie podla mna, ako video........ze mozno by som uz dnes to video ani robit nedala....ale tak ked je dobra cena preco nie?
Odpovedať
Cena 550 je priveľa.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Moje skúsenosti hovoria, že to, čo natočia amatéri - rodinní príslušníci či priatelia - aj keď majú super HD kameru - sa nedá ani porovnať s tým, čo natočia profesionáli... To isté platí podľa mňa aj na fotenie - ale že koho si nakoniec vyberiete, je vždy Vaše rozhodnutie. Ja osobne by som doporučila minimálne jedného - či už fotografa alebo kameramana - profesionála. Inak, cena za natáčanie svadby dvoma kamerami napr. v našom okolí býva okolo 500-600 EUR, takže to nie je až tak veľa.
Odpovedať
@kirriana omg :D to co je? :D to ma byt akoze pozlatene? :D
Odpovedať
550 je vela. Ja tolko zarobim za mesiac.
Odpovedať
@mohykanica ano je
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mat profesionalku fotografku a dvoch profesional kameramanov a stoji nas to 900. Neviem ci je to malo alebo vela, ale lacnejsich fotografov, co robia dobre foto sme nenasli. Najskor sme dostali od nich ponuku na fotenie za 600 ale potom povedali, ze ak si zoberieme aj video bude to cele za 900.
Odpovedať
Profilova fotka
@ada260 suhlasim s tebou... host je na svadbu preto, aby sa zabaval. A kedze svadba je len raz v zivote, je lepsie si trochu priplatit a byt spokojny s vysledkom, ako usetrit tu 100 a potom po svadbe si nadavat, ze predsa sme si mali priplatit..
Odpovedať
Profilova fotka
@j_cucu hello, no tak zistila som ze on robi letecke zabery a na to treba techniku, ktora stoji a proste ma strasne drahu celu techniku, takze asi tak... robi fakt huste videa, ale skoda ich je aj pozerat, to ta potom nasere, ked zistis kolko pyta a nemozes si to dovolit, to mas ako zitnansky to iste....
Odpovedať
@kirriana huste videa su ake? Tie kde je super luxusna vyzdoba a super luxusny priestor... Cize nie videa za tisise su huste ake tie svadby. Ak nemas teda luxus svadbu zbytocne ti pozerat take videa lebo taky kameraman tam ani nepojde lebo vie ze tam vyhori
Odpovedať
Profilova fotka
my sme platili 900 e za kameramana,ale mali sme dvoch a dostali sme 6DVD a 1 Blueray,boli sme velmi spokojni
Odpovedať
Profilova fotka
my nebudeme mat kameramana. Mame len fotografku. Brasko bude mat svoju domacu kameru co chce nech si natoci... podla mna je kamaraman zbytocny... vsak to vidim na mojej stužkovej - dvd som videla snad raz a lezi niekde v supliku, kamoska sa vydavala, a kukam 20minut hostia tancuju, kuknem o 10minut stale tancuju, kuknem o dalsich 10mintu stale tancuju no furt dokola to iste... tak by to bolo aj so svadbou, kaslat nato, uz teraz mam vysoky rozpocet
Odpovedať
Profilova fotka
@mohykanica jo mam svadbu trosku luxusnejsiu, tak asi prave preto pozeram po takych sluzbach, ale tych 1450 za video sa aj mne zdalo viac ako je vobec pripustne. neviem ale zatial sa ma ziadny kameraman nepytal kde to budem mat a keby som ho zobrala az potom by mozno zistil ze to budem mat v trebars sope a musel by sa s tym popasovat, ci myslis ze by mi odisiel keby zistil ze to nemam na nejakom fasa mieste s fasa vyzdobou?
Odpovedať
@kirriana kto ma 1500 e na kameru nema svadbu v sope, to je to s cim sa rata vopred. Videla si napr. Ze by mal nejaky milionar skaredu zenu? :) ja nie. Je to nieco podobne. Su to vsak vyhodene peniaze. Pozries to 1-2x.
Odpovedať
Profilova fotka
@mohykanica ja som zasa ešte nevidela aby video za 1000 bolo nekvalitné. Za tie peniaze si totiž kupuješ istotu pozerateľnosti a kvality. Je hlúposť že sa počíta s luxusom veď plno svadieb čo majú kameramani na nete ukážky tak je v kulturákoch. Keď má kameraman v technike možno milion korún a so svadbou možno 70 hodín práce tak čo čakáš aká bude cena? Objednaj si nejaký stroj v hodnote milion korún trebárs na zemné práce na tých 70 hodín a uvidíš koľko zaplatíš. Povedz že dáš max 1000 a vysmejú ťa :) Budeš si kopať ručne :)
Odpovedať
Profilova fotka
A to sa bavíme len o financiách nespomenuli sa ešte najdôležitejšie veci ako sú skúsenosti kreativita dobré oko to je práve to čo robí video za 1000 úplne iné než za 350. Snáď nechceš povedať že za 350 je to skoro to isté čo za 1000? Ja som ešte také nevidela.Je smiešne keď niektoré nevesty budú tvrdiť že je to jedno alebo iné budú odporúčať nech to natočí bratranec a potom šup s tým do PC a postrihať veď to bude to isté :) A zaujímavé je aj to že tí drahší majú plné kalendáre, asi mám predsa len pravdu?
Odpovedať
@pdmuzik, no super, kameru dovlecie polovica hosti a na svadbe si potom pripadas ako na zajazde s Japoncami. Ufff, dakujem, neprosim. Mne sa zda 550 euro za profika nizka cena, hlavne ak by to malo byt na cely den a noc. Nam filmuje kamarat - profik a kameromaniak, za miernu protisluzbu (chce na nasej svadbe poziadat o ruku svoju partnerku) a vramci svadobneho daru to bude zadara :-D Vratane leteckych zaberov (hrozne sa na to tesi, "lietajucu" kameru si kupil pred dvoma mesiacmi a tusim s nou od sameho nadsenia aj spava)...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?