Je cena 550 eur za kamerovanie normálna?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosim o radu .Kolko stoji kameraman.Aka je priemerna cena.Je 550eur normalna cena?
Odpovedať
@andrea311278 Preco by to malo vadit?? Lebo s dovolenkovym vybavenim nikdy nic nenakamerujes a nenafotis,tak aby si to mohla dalej predavat (tvoju sluzbu) Kebyze to je jedno,tak preco vsetci profesionali maju super techniku? To si mozes zobrat nejaky vreckovy fotacik a nech ti to niekto nafoti tvoju svadbu.ako to bude vyzerat??Ani 100 eur by som za to nedala..Tak isto aj kamera. My sme mali na stuzkovej kameramana,ktory sa do toho rozumie,dost drahu kameru ma (hovorime o sume viac ako 7500 eur) a druha trieda mala niekoho,kto mal malu kamerku do ruky...co myslis,ako to dopadlo??KATASTROFA-to ich video. Nie je asi nic horsie ako ked ti daju roztrasene video...so srdieckami a ostatnymi gycovymi efektmi... Toto je jednoducho SLOVENSKO!!!Hlavne nech je to LACNE..to je najdolezitejsie...ved bude nieco nafotene/natocene aj za 200 eur spolu..nemusime davat jak tamti 1100 eur...My mame lacnejsieho...a vety tomuto podobne ma strasne rozculuju!Slovenska hlupost(niektorych) A este zboznujem ludi, ktori si hovoria "profesionaly"...ja mam inu predstavu o profesionaloch..aj o technike a vybaveni a najma o skusenostiach a vzdelani!!!!Nechapem ako si niekto, kto ma 2-3 svadby (od aprila do oktobra) mesacne povedat,ze je profesional???!!!!
Odpovedať
@nickaaa asi uz mas kameramana, ak nie dam ti kontakt na vyborneho, aj na jeho web,kd euvidis jeho prace. ozvi sa mi do IP
Odpovedať
@felinka0212 mne pošli prosím ta ten kontakt :) dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@bezmena1 ale ked jednoducho niekto nema 200 eur na fotenie a kamerovanie, tak je jeasne , ze siahne po lacnejsej variante.
Odpovedať
Tí najlepší fotografi si pýtajú od 2000€ do 3000€, čo je cca cena reklamnej fotky, ale tých na takýchto stránkach nenájdete :)
Odpovedať
@nickaaa Ked mozem porovnat cenu dost kvalitneho kameramana, ktoreho 1 pracu uz mam doma s 550e tak sa vyjadrujem, ze to je moc. Tento pan si pyta do 250e, zalezi ci chcete 3x dvd alebo hd. Ak aj foto k tomu tak okolo 290e. No kazdemu sa paci nieco ine, nie vsetky sme z rovnakeho kraja a tak potom aj cena za sluzby je rozna. Je diskutabilne vyjadrovat sa ci je 550e vela ci nie je. Ak sa ti praca paci a uvazis, ze ti stoji za tych 550e tak potom to nie je vela. No ak sa musis pytat, asi si si nie ista a potom moja reakcia je : ANO, je to vela.
Odpovedať
Ja mam za 320 eur. Videla som jeho pracu, je kvalitny, dufam, ze budeme spokojni.
Odpovedať
ja som lacnejsie ako 500 nenasla
Odpovedať
@bezmena1 Ono je jedno ci ma dokonalu techniku alebo nie. Ak s tym nevie robit tak by u mna nepochodil. Ja zas milujem "profesionalov", ktory presli z par tyzdnoveho hobby na drahu profesionala. Zoberu pozicku, nakupia drahe prislusenstvo, narobia si reklamu, vycapia si par podarenych fotiek aby sa dostali do podvedomia, daju si prehnany cennik, nalakaju klientelu a potom pan boh ochranuj vsetkych co maju slabsie nervy. U nas bol fotograf, mal starsiu aparaturu, robil uzasne fotky, najlepsie v okrese a vobec si nedaval palky za sluzby. Bol daleko lacnejsi ako ti, co mali najnovsiu techniku a robili zelene fotky s efektom "som bleda ako ziarovka". Hovori sa, ze za malo penazi malo muziky, ale nie vzdy sa oplati davat tisice len preto, ze ma na reklame uvedene slovko profesional.
Odpovedať
Ja sa budem vydavat, nie fotit profi foto pre pansky casopis, alebo bilboard v Hollywoode, nepotrebujem "znackoveho" fotografa ani kameramana aby som mala pekne fotky ci video. Mne osobne cele toto profi sialenstvo pride len ako zamienka ako z ludi vycucat este viac. Pride na trh technicka novinka a podme vsetci, prihodme si cenu, az sa vsetkym bielka otocia. Na Slovensku stale plati co je nove, to je drahe. A to je ....hlupe. Nechcem sa teraz nikoho dotknut, ani panov profesionalov, sak kazdy sa musi nejak zivit, je to len moj pohlad na vec.
Odpovedať
@felinka0212 posles prosim ta ten kontakt aj mne? velmi pekne ti dakujem ;-)
Odpovedať
ja som mala kameramana za 300 eur z radosti mi urobil styri DVD a jedno Bluray ma 20- rocne skusenosti a velmi mily inteligentny pan, kedze mi odisla ziva skupina vecer (kvoli chorobe) ]-( zbehol po aparaturu domov a robil DJ do rana hostia si pochvalovali lebo ich boleli nohy 3 dni po svadbe :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
ano je a kde je fotograf? dj? prip. ziva hudba ............ ]-( ]-( fakt nevedia kolko maju pytat
Odpovedať
Profilova fotka
Holky keď si uvedomíme že tí najdrahší sú obsadení na celý rok ako prví tak to niečo znamená. 550 EUR za kameramana je taký priemer to by mal byť výsledok na DVD už lepší než amatérsky. Jasne že sú aj lacnejší ale sú aj hodne drahší každý čo to robí si to nacení podľa praxe a kvality roboty. Nám ostáva si už len vybrať a je zbytočné ohovárať ich bez toho aby sme si pozreli ako to DVD vlastne vyzerá. Už čo majú ukážky na stránkach tak už tam je vidno obrovské rozdiely oproti 200-300-400 eurovým.
Odpovedať
Profilova fotka
myslim ze ano, treba si vsak pozriet aj jeho pracu, ci ti bude vyhovat,ale da sa najst aj lacnejsi, je to len na tebe do coho chces viac investovat......
Odpovedať
ja som tym nechcela nikoho urazit.viem ze nie kazdy ma tych trosku drahsich..a kazdy ma najma ine naroky. Niekto chce mat na tocene/nafotene aby to kukal min. 3 hodiny,niekomu staci 1 a 1/2 hodiny... Chcela som tym len povedat,ze naozaj by som chcela vidiet video a fotky toho,kto robi za 200 obidvoje..to sa neda...poviem ti to takto...dobry (alebo aj kazdy)fotograf ti povie,ze na fotoaparte viac menej nezalezi(je jedno ci je za 300 alebo za 5000 eur),ide o to,ako s nim vies narabat,poznat ako pracuje,mat napady a samozrejme skusenosti.a aby som nezabudla kvilitne objetkivy..ale na fotaku nezalezi az tak moc...Kdezto kamera-neni jedno ci kamerujes s kamerou za 130 eur,alebo kamerou za 7000 eur so stabilizatorom...samozrejme ze sa ti ta cena za sluzbu navysi...ved by x rokov prerabal...ked bude mat len vybavu za min.10000 a druhy za 1000 eur...asi bude na 98% iste,ze to bude kvalitnejsie s drahsou technikou...Lepsi obraz,farby,ostrost atd...Pochybujem ze by si niekto kupoval techniku za x tisice eur,keby to nevedel drzat..toz asi tolko odo mna..Ale ja to beriem tak,kto si kolko pyta je jeho vec,pokial ma zakaznikov a ide mu to,tak je dobre...niekomu je to jedno,niekto nema peniaze na lepsich a niekto si potrpi a zaplati si...to je individualne :) @zuzulka86 @gabikastefulova
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj ..... Tá cena by mala byť reálna, ALE !!!!!!........Prečo ? Naozaj treba pozrieť od kameramanov ich práce .... a porovnať s ostanými. Mne sa tiež nepáči , že niektorí kameramani už v názve ich ,,vlastných firiem,, uvádzajú napr, / Professional kameraman,wedding, Luxory, a neviem čo také ešte, že Študio kvalita atď,atď.../ .... Lebo keď kúpiš kameru za,, čo ja viem, za 3000 eur, ešte neznamená, že si kameraman alebo Profesionál !!!!!!!! No ale je pravda..... česť výnimkam !!!!!! lebo naozaj, sú aj PROFÍCI. Veľa ľudí si ani neuvedomuje, že koľko práce .... koľko hodín...dní,....týždňov roboty je na tom, aby výsledný film bol akýsi ,,kvalitný,, A ešte nehovoriac o tom, že už tie samotné nahrávky v deň svadieb alebo aj predtým musí kameraman zvládnuť ..... tak nafilmovať, takým štýlom , spôsobom, aby potom mal krásný materiál, z čoho by potom mohol nastrihať ten krásny svadobný film. Keď v deň svadby kameraman spolu s párom si nedajú záležať, nenahrá tie scény tak elegantne alebo kreatívne .... potom už nebude mať z čoho strihať , nebude mať materiál aký chce. Zo zle natočených scén už dobrý film nevznikne. A preto v cene nie je len samotné natáčanie, tam je úplne všetko od prvého nápadu ako chce kameraman vytvoriť, nahrať, spracovať....... svadobný film a až do konca, keď odovzdá výsledný film na DVD a HD. ....... a ešte nehovoriac o tom ..../ TO je Téma na inom fóre / ... že za takú prácu...... plus nehovoriac o tom ,že dobrý Svadobný film zachytá reálne emócie, atmosféru, v podstate všetko čo sa udeje v deň svadby ........že nektorí ,,svadobný fotografi,, koľko pýtajú za fotenie ----- jednoducho nechápem !!!!!!!! Takže nakoniec, naozaj treba pozrieť ich práce ........ lebo sú takí, ktorí robia aj za 350 eur v kvalite HD a sú aj takí, ktorí robia za 600-800-1000 a ich kvalita, spracovanie nie je až za tie peniaze vhodné. Ešte raz česť yýnimkam ! Ďakujem S pozdravom
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ahoj, neviem môj berie 300 € a som spokojná. Asi si musíš určiť cenu a do akej pôjdeš.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
poznam aj za 350 eura
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, my mame v ponuke kameramana za 300€+cestovne. Kludne sa ozvi.:-)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme platili kameramanovi 800 EUR, pre niekoho je to vela, aj pre mna, ale jeho praca stala za to a nelutujem tie peniažky. Je to spomienka na celý život.
Odpovedať
Profilova fotka
my tiez 330+18eur za cestu na fotenie, edze to bolo 80 km tam a naspat
Odpovedať
kamerovanie na svadbe celkovo nie je normálne
Odpovedať
Profilova fotka
ja som dostala šok ked mi prišiel email za kameramana 1000 eura . dobre čitate :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@janetsalon a odkial je ?
Odpovedať
nie :) a vobec, video zo svadby je riadna somarina...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?