Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
rospina: no ja som o tom dispenze nic nevedela,lebo ked nasi boli na fare,tak povedali fararovy ze on je anglikan a oz ze to nie je problem a teraz sa robil velice mudry...ale co uz narobime a podla ich zakona cirkevneho ja uz nie som obcanom slovenskej republiky aj ked mam este stale slovenske obcianstvo a ten dispenz mi musi vydat tato fara kde byvam...tak som zvedava ako dnes pochodime....ked budu robit problem,tak bude to naisto civilny sobas,lebo uz ma nebavia tie ich vyhovarania sa... ]-( no na matrike ked sme boli,tak o poplatku nic nespominala,tak ked zanesiem jeho papiere tak idim co mi povie,ale si myslim,ze tam bude poplatok,lebo on aj tu na svojej matrike bude platit...
Odpovedať
Profilova fotka
moni, skoda, ze to nejde na tom hrade. velmi ste sa na to tesili, ci? a viem, ze si hovorila, ze by sa to ratalo aj hostom. este horsie je na tom, ze ten isty farar, ktory tam uz sobasil, teraz odmieta vas tam zosobasit na zaklade vyhovorky. nie je to moc uprimne od neho.. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
moni: ja by som sa nastvala a urobila si civilny na tom hrade a basta!
Odpovedať
Profilova fotka
holky, budete sa cudovat, ale podobnu skusenost s fararmi sme mali aj tu vo florencii ked sme sa informovali, kde robia tie nauky. uz sme boli rozhodnuti, ze tym svacneme... kazdy tvrdil, ze on nauky momentalne nerobi a aby sme zavolali tomu a tomu ale tel. cislo nikto nevedel.... tak to slo asi so styrma fararmi v okoli. mali sme tiez z toho nervy, lebo dokonca farar, pod ktoreho patrime, nebol dokonca ochotny nam najst nejaky telefon alebo kontakt, len sa nahlil, aby zlozil telefon. zhodou okolnosti som poznala jedneho farara z nigerie, ktory studuje v rime, ale vypomahal tu, a potreboval nieco s nemcinou. akurat ho prelozili asi 50km od florencie, tak ani k nemu sa nedalo chodievat. ale zohnal nam kontakt na jedneho blizko nas (dokonca tam chodime peso), ktory tieto nauky robieva. zda sa, ze bez znamosti clovek ani neumrie.. :-D
Odpovedať
bejka: no isto peniaze im nedavaj,tie podlapacania na sk su strasne,aj nasi povedali aby sme ponukli nejake peniaze...a to urcite nie !!! ak chcu stratit katolikov to je ich rozhodnutie... rospina: ano je to skoda,hlavne drahy sa na to tesil,bol to jeho sen odkedy bol prvy krat na hrade vzdy hovoril,ze tam sa raz zosobasime a teraz mu to nevyslo...ale aspom ze hotel vysiel,lebo to by bol uz uplne nestastny :-(
Odpovedať
bejka: no to aj drahy hovori,vies ale ja chcem mat cirkevny sobas uz len koli rodicom....viem,ze svadba nie je ich,ale boli by radi keby bol obrad cirkevny...nepovedali,ale viem,ze by to tak citili...
Odpovedať
rospina: tak vy ste teda mali tiez mali neprijemnu skusenost :-| ja neviem preco su tak zlozity,ved by mohli byt radi,ze mladi ludia chcu mat katolicke manzelstvo a aj deti vychovavat tak,ale oni miesto toho robia taketo veci... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
moni, a keby ste si spravili civilny na tom hrade, len obrad, taky polhodinkovy a potom sli do kostola na sobas? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
to hej, aj my sme si to hovorili, ze ich asi netesi, ze sa ludia chcu sobasit v kostole. mali sme taky pocit, ze ich strasne otravujeme, aspon to davali tak najavo.. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
tak sa vlastne na hrade mozete aj pofotit, pred tym civilnym obradom, a bude aj vlk syty aj baran cely..ci ako sa to hovori :-D
Odpovedať
no tak sme to aj planovali,ale zevraj nemozes mat 2 sobase,ze ked sa zosobasit civilne,tak sobas v kostole je uz neplatny ]-( no tak sa budeme aspom fotit nech ma drahy dusu na mieste....ved bol taky stastny ze sam vybral papier na oznamka,ze aspom nieco on vybral :-D
Odpovedať
Profilova fotka
inac, moni, mohla si fararovi povedat, ze panbozko je vsade, aj na hrade :-) no nemam slov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ale kedysi to tak bolo, ze mali ludia najskor civilny a potom cirkevny. takze by ani nasi rodicia nemali platny sobas v kostole? oni sa brali najskor na matrike (ako to kedysi za komunizmu bolo), no a potom (niektore pary aj po tyzdni) sa sli zosobasit do kostola... no neviem....
Odpovedať
Profilova fotka
Jeeeej kocky, ani nestiham sledovat, co to tu vsetko pribudlo ;-) Bejka: no to sa mi nechce verit!!!! Ved aj my mame svadbu 15.8.-cirkevny sviatok....Hned nas na to upozornili v hoteli, ze asi bude problem, ze vsetci knazy na "dedinach" nebudu sobasit...Kedze Cadca je mesto...No a zasli sme za fararom- v januari a on, ze nie je problem, ze aj minuly rok na sviatok Cyrila a Metoda sobasil....Esteze mame na sidlisku takeho suproveho fararka!!!! O omsi sme sa nebavili, to neriesime, ale myslim si, ze ak by sme chceli aspon taku mega rychlu a kratku, spravil by ju :-) :-) :-) .... Monika-no humorna situacia v piatok nastala v salone Kristina, ako som si skusala saty, vosiel dovnutra parik a kocka si vyberala, co si poskusa, a ja som vyletela ako velka voda s tej kabiny, skoro som tam aj figuriny prevalila aaaaa hned som sa zacala prihovarat, ze ahoj, ja som tanana z fora, ty si monika, vsak??? A ona aj s frajerom na mna kukali, akooo ci vsetko v poriadku!!! :-S Rospi-no to bude super, talianska robinka vybera chvilku pred svadbou oblek :-D :-D , aleno co, majuuu cas na vsetko
Odpovedať
Profilova fotka
Inak rospi, predstav si situaciu- to som sa mojim rodicom smiala, vysli z matriky, vsetci im gratulovali, odovzdavali kvetiny, vybozkavali ich....A potom si kytky naspat pozbierali, lebo sa islo do kostola a znova tie iste gratulacie :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
originalne s tymi kvetmi, viem si to predstavit :-D :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tanana, oblek to je nic, este sa to bude dat mozno casovo ustriehnut. predstav si, ze hostia odinadial uz potvrdili kvoli hotelu kedy pridu a kedy odidu a len talianska rodinka a znami este nepotvrdili, ci pridu alebo nie. ide ma z nich urvat.. :-|
Odpovedať
rospina: ano kedysi to tak bolo aj nasi sa tak brali,ale doba sa meni a snou aj zakony...a ano ja som mu hovorila ze panbozko je vsade...a on ze preco nam tak zalezi mat sobas tam a my ze sa nam to paci a chceme to prsote tak mat...no a on potom,ze mladi ludia v dnesnej dobe vymyslaju a tak...vsak jasne ved doba sa meni...no ale co uz narobime...povedala som mu ze kazdy mame iny nazor a aj predstavy ze ludia su proste odlisni... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
:-p ;-( :-D :-) sa smejem a hneď ma napadlo: Moja tučná grécka svadba :-) :-D , oni majúprosto čas...Po svadbičke idete potom hned naspat do Talianska??? A uz tam asi aj ostavate natrvalo byvat, vsak??
Odpovedať
tanana: :-D :-D :-D no tak to musela byt sranda ked si na nich vyletela... ;-) ja som to nejako nestihala v piatok a potom na dalsi tyzden som nemala naladu skusat....a ty si si teda vybrala a co za typ?
Odpovedať
Profilova fotka
Ano, skusila som 4 modely a hned som si vybrala, ze z novej kolekcie San patrick, pekučké, princezničkovskééé :-N
Odpovedať
no tak to fajn,tak mas dalsi starost z krku... ;-) a si is od nich brala ja zavoj? inac ja som bola pozriet vo flore a nakupila som si dekoracie do saly,maju tam super vyber,tak sa tam chod pozriet ...odporucam ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Flóra...počkáááj a tam pustia každého??? Nie je tam taký princíp, ako v Metre?? :-) Som si tak myslela, ze tam mozu len podnikatelia, ale ked hovoris, tak OKááá.... Stale dumam nad tym zavojom, lebo je naadherny, ale ma 4 metre...A nechcem ho mat potom stale omotany na ruke, nech to nevyzera, ako ze mam sadru....Kameraman mi tak poradil, ze to nebude posobit romantikus...Tak neviiim och!
Odpovedať
ano len ti co maju zivnost,ale napytaju doklad,tak ak poznam meno a priezvisko niekoho kto ma zinvost,tak pri pokladni sa ta len spytaju na meno a oni ho najdu podla mena v ich systeme... ;-) no aj mne sa paci dlhy zavoj...je to take romanticke,ale nakoniec som sa rozhodla pre kratsi...a co keby si mala na obrad a fotenie dlhy a potom vymenila za kratky?tak by si si pozicala 2
Odpovedať
Profilova fotka
ved ano, aj ja som si to tak myslela, ale tia sarky su aj bez zavoja genialne, lebo maju krasne cipkovana bolerko... :-) a nechcem mat aj zavoj, aj bolerko, az nie som ako taka precackana torta.... To sa mi nepaci, bud 1 alebo druhe... :-)
Odpovedať
aha,tak si daj len zavoj,ved v lete bude horuco a v bolerku ti bude este teplejsie...a aky typ siat je to ak sa smiem spytat?
Odpovedať
Profilova fotka
Nooo, nehnevaj sa, ale uvidis, ked zverejnim svad.foto ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, dik za tie informacie o hoteli. odpovedala som ti na IP. zabudla som ti dopisat o tych izbach. my budeme brat 17 izieb, a ked sa konecne dozvieme od talianov, kto pride, tak to v marci potvrdime, ale uz sme ich na vianoce zarezervovali 17. zlava je standardna, nad 10 izieb 10%, nad 15 izieb 15%. dufam, ze si to dobre pamatam :-) nam, ako novomanzelom teda nikto izbu zadarmo neponukal :-) ale kedze nebyvam daleko, radsej sa vyzleciem a odlicim az doma, budem tak trocha viac odreagovana ako na hoteli, kde by som si musela nosit aj veci. kolko izieb budete brat vy? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Je mi luto ze mate take problemy s tym kostolom. A trosku sebecky sa tesim ze my sme sa rozhodli pre civilny sobas. Aj ked ma to zo zaciatku mrzelo ale s mojimi nazormi na fararov, keby mi este robili aj taketo problemy tak by asi ten kostol museli vysvatit znova.
Odpovedať
veronika:no nic nie je veru jednoduche....ale snad to nejako len dopadne... a kde mate vy svadbu a hostinu?mate vela ludi? :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?