Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, tak minulorocne su este v norme... moj ma 9 -rocne... :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, bejka dovolila som si pozriet fotky z tvojich priprav :-) ta svadobna schranka je nadherna, asi sa necham niecim podobnym inspirovat :-) my budeme potrebovat peniazky na svadobnu cestu, ideme do usa, a moj priatel chce nejaky klobuk alebo podobne s americkou vlajkou na nom. chceme tm dat najavo ucel vyberanych koruniek (teda eur :-) moja sestra stavali dom a mali spravenu ikonu domu z pomarancov pospajanych spajdlami, bolo to originalne. tak to este s tou amerikou musime premysliet... tanana, s bejkou a monikou budeme mat svadbu v tom istom hoteli Branica (pri belej) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rospina: keby mi to vadilo, tak ich sem nedam, ja rada chvalit... :-D mne sa ta schranka pozdava viac ako to trapne vyzbieranie na tanier... sice niektorym sa to nepaci, ale je to nasa svadba, tak maju smolu, nech si vymyslaju na svojej.... ]-( tanana: rospina ti teda uz odpovedala za mna ;-) je to sranda, ze sme sa tu takto stretli az tri.... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kocky, vedel by mi niekto poradit kde v ziline a okoli zozeniem krabice na vysluzky, potrebujem vacsie klasicke (pre domacich) ale aj mensie, nieco ako darcekove tasky. na sk je zvyk dat hostom pri odchode krabicu so zakuskami, ale ti, co budu cestovat alebo su na hoteli, nemaju moznost to nejako uskladnovat, tak len nejake nekremove zakusky ako pozornost by som im nechcela odopriet :-p dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
videla som jeden druh v hypertescu a viac druhov v metre, tak skus tam... ale inac mavaju ich aj vo vacsich parpiernictvach, aj take vselijake s roznymi potlacami, ze nie su len cisto biele, nemala by si mat problem...
Odpovedať
Profilova fotka
bejka, dakujem, poprosim nasich, ci by to pozreli v tom metre :-) chcem sa ta este spytat nieco k tomu vyberaniu penazi. Tu schranku nechate na stole a kazdy tam hodi obalku, kedy bude chciet? doteraz som na svadbach videla to vyberanie tak, ze kazdy osobne prisiel zagratulovat, pripil si s mladomanzelmi a hodil na ten tanier.... aka ja vasa predstava?
Odpovedať
Profilova fotka
No, ved aj sa som sa s tym vsade stretla, ale nepacilo sa mi to. kamaratka zase nemala na svadbe ziadne vyberanie penazi, a to sa zase nepacilo nam, lebo sme neboli na to nachystaní a nieco sme im dat chceli a bolo to blbe, ze len tak k nim prist a strcit do ruky prachy, tak sme im dali na druhy den v obalke,ale bolo to trapne... preto my chceme tu schranku a dame ju na ten maly stolik nalavo od hlavneho stola (je povodne na tortu, ale ta aj tak musi byt v chladnicke,aby sa neroztopila,tak tu chvilu bude aj na hlavnom stole). Snazime sa vsetkych dopredu upozornit, ze nebude klasicke vyberanie na tanier,ale ze druhy variant,nech vedia ;-) zda sa mi maximalne trapne, ked sa vytvori rad,kde vsetci stoja v zastupe s peniazmi, kazdy sa diva kto kolko ma a podobne. ved pripit si mozme aj tak s kazdym a podakovat hromadne vsetkym tiez...
Odpovedať
Profilova fotka
to je pravda. to, ze by mal niekto vidiet, kolko da druhy, absolutne neprichadza do uvahy. na svadbach som to videla s obalkami, takze kazdy mal len obalku, ale aj tak je ta rada dost blba, tiez sa mi to moc nevidi. unas su ludia dost zvyknuti na tie obalky. na tal.svadbach ludia idu do obchodu alebo cestovky, podla toho kde si parik necha svadobny zoznam a prispeju tam, takze na svadbach sa uz nic nevybera.. tak to musime vyriesit nejako inac..
Odpovedať
Profilova fotka
no, na tych svadbach, co som zatial bola,sa peniaze nedavali v obalkach, ale bez.... no nic moc :-p ale aj tak je to podla mna blby zvyk, na mojej svadbe teda urcite nebude ]-( tak to vyries tak,ze to spojis... talianom dajte oznam darov,na ktory prispeju v cestovke a slovakom nachystaj schranku na stoliku ;-) aby sa taliani necitili blbo,keby sa zrazu vsetci slovaci postavili do radu, ze idu davat prachy...
Odpovedať
Profilova fotka
Caute, no ani mne sa vobec nepaci, ked sa vytvori rad a vsetci postupne idu a davaju peniaze do taniera...A este ked to snima kameraman, ze kto kolko dal...Podla mna je to otrasne!!!! :-) Nypr. mydvaja na svadbe nechceme ziadne vyberanie peniazkov a aj ked budeme vsetkych pozyvat tak im vopred povieme, ze ziadne vyberanie "do tanieta" nebude, aby im vopred zaplo, ze co kolko nam chcu dat, nech nam daju vopred ako svad.darcek :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kočky, pozerala som si stranku toho Vášho hotela-veľmi pekný. Asi tam budete aj všetci ubytovaný, však???? :-) Viem, že sa to asi takto verejne nepatrí písať tu cenu, ale ak by som sa mohla opýtať, koľko máte platiť za 1 osobu??? My 20€ aj s predjedlom, alebo 18€ bez predjedla a alko a nealko si mozeme priniest kolko chceme =-)
Odpovedať
Profilova fotka
tanana: na ubytko tam cenník majú, aj z jedálneho lístka cenník tam je, prenájom stojí 5000 Sk. cenu na osobu ešte nevieme, lebo nemame vybrane menu. alkohol mozme vlastny, akurat nealko nie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Jasneee, no keďže bude teplo, nealko sa bude hodiť, na ňom tam poriadne zarobia... :-o Ako ked som bola v lete na svadbe a sesterka sa potom smiala, že najvačšia položka boli mineralky :-D :-D .Ale no čo už...Bei, som sa snažila nafoťiť, čo mám, až si založím album, ale ešte mi daj čas... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
no jasne :-D to mas pravdu s tym nealkom, ale ja som rada, ze mozme mat vlastny alkohol - aj to je dost vlka polozka a mnoho restik na nom oklamava hosti, tak sa tomu aspon vyhneme...
Odpovedať
Profilova fotka
A aky budete mat prevazne alkohol?? Budete mat vela druhov???? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, nam na hoteli povedali, aby sme pocitali s 800 az 1000 Sk na osobut za veceru + teply a studeny bufet. + 75 Sk za navleky na stolicku (aj s maslou), ak ich budeme chciet. este nemame presne urcene menu, ale pocitame s tou tisickou na kazdeho. ozaj bejka, ked si tam bola, vsimla si si, ze pred hotelom su take dva velke kontajnery plne odpadkov? vyzera to tam uzasne :-| zabudla som povedat monike, nech sa mrkne, ci to tam este je, alebo sa spytat, ci to aj niekedy odvezu.. tymto asi dobru reklamu hotelu nerobim.. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
rospina: nie, nevsimla som si ich tam, mozno to bola nahoda... tanana: toto nechavame na svadobnych otcov, tak neriesim...
Odpovedať
Profilova fotka
tanana, nabuduci mesiac musim oznamit hotelu nase menu a rozhodneme aj aky alkohol nakupime. potom vam dam vediet :-p :-)
Odpovedať
Profilova fotka
OK, to mate dobre, ze si mozte zvolit menu, ake vy chcete. My si mozme tusim vybrat z nejakych 6 ponúk, ako to maju zostavene a nacenene, a ked chceme nieco ine, uz by sme platili viac..Tak chceme prvy chod klasicky nieco dobrucke no a namiesto 2. a 3. chodu obrovsky teply a studeny bufet :-) . A z alka-asi klasika, ze Bororo a Fernet-stock, aj citrus no a pre vinkarov-biele aj cervene :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Zajtra drzte palce, snad zozeniem saticky :-S :-S :-S
Odpovedať
Profilova fotka
no jasne, budeme. potom napis ako si dopadla...
Odpovedať
ahojte..tak nas deli uz len jeden den od vikendu :-) a vidim,ze vy ste v plnom prude s pripravami :-) inac,co planujete na valentina?
Odpovedať
Profilova fotka
dobre ranko, tanana, to aj my si budeme vyberat menu z ponuk, ktore ma k dispzicii hotel :-p tak nech si dnes nieco pekne v salone vyberies :-) ahoj leatea, citala som, ze pre vela snehu su niektore letiska v uk zatovrene, perinbaba je k vam stedra ;-) tu pre zmenu je trinast stupnov nad nulou, zrejme bude zase prsat. na valentina pojdeme na veceru niekam von, ale aj s kamaratmi, tu zvykn ist na veceru aj viac parov pohromade, problem je len zohnat este nieco volne..co budete robit vy? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, my pojdeme na valentina zrejme niekde na veceru, tak dufam, ze sa to nezmeni a 13.2. by sme mali mat uz hotove obrucky - to bude super darcek k valentinovi... :-) inac, citali ste si toto?: http://www.mojasvadba.sk/album/album.... az mi zimomriavky nabehli, ked som to citala, no hroza... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, citala som ten prispevok, mrzi ma, ze ten parik tak dopadol, nech sa im o to lepsie dari v manzelskom zivote :-) vyzera, ze ten podnik nerobieva svadby, podla toho, ked ten personal nevedel, co ma robit.. ja sa psychicky niekedy tiez pripravujem na vselico :-| clovek zorganizuje vsetko co moze, ale potom to uz viac nemoze ovplyvnit... takze si drzme palce, aby sme mali pozitivnejsiu skusenost :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rospina: moj otec tam v belej dva roky dozadu oslavoval 50, dost velka akcia, plne sme ho obsadili, a boli sme spokojni, preto tam aj chceme mat svadbu, ze sme to uz poznali, tak dufam, ze nesklamu ani tentoraz...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
djjaro: domena neexistuje... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Caaaute babulky :-) , tak a saticky sa podarilo vybrat hned na prvy sup!!!! :-) :-) :-) :-) , takze som HAPPY, teraz uz zohnat botinky a bude to OK... Tak vy uz riesite Valentina??? HM...tak drzim palce, az je v restikach volne miestecko. Pekny weekend
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, a ake si si vybrala? :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?