Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky. Vidím, že tu riešite akosi veľa vecí. monikac: ak nebudú mať v reštike nejakú uzavretú spoločnosť, tak by to nemal byť pre nich problém. skôr si dajte pozor, aby ste hostí nepresúvali až moc. počas celého dňa zažijú pár, tak aby niektorí nemali toho už dosť. zažila som to už na jednej svadbe a viem o čom hovorím. rospina: my sme si hľadali muzikanta hlavne kvôli tomu, že je tam málo miesta na parkete a keby sa tam roztiahla ešte nejaká hudobná skupina s nástrojmi, tak to by sme už asi nemali kde tancovať, iba ak na parkovisku :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj bejka, myslim, ze mozno mas pravdu s tou hudobnou skupinou. dala si mi chrobaka do hlavy, teraz musim o tom porozmyslat, ci tam fakt bude dost miesta :-( pravdu povediac, moc som sa nad tym nezamyslala, ze skupina bude mat asi viac tej aparatury ako jeden dj. este tam poslem sestru, nech sa ide na tu salu pozriet. moni, ked budes doma a pojdes do hotela, mozes mi potom povedat, co si ty myslis o tej sale? dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
rospina: ono záleží aj na tom koľko budete mať hostí, čiže pokiaľ budú stoly...
Odpovedať
Profilova fotka
bejka, hosti bude maximalne 70. urcite su aj vacsie svadby, ale aj tak je to dost.. ak ani sestra nebude o tom mieste dost presvedcena, asi na poslednu chvilu budem vybavovat dj.. :-| ale som rada, ze si mi to pripomenula. bejka, vy budete mat kolko ludi?
Odpovedať
Profilova fotka
no, my sme tiež mali mať okolo 70, ale rodičia mi pomaly zvyšujú počty :-. tak možno aj 80, ale to sa uvidí hlavne po rozposlaní pozvánok a ich odpovedí, či prídu alebo nie. ja moc neuznávam pozývať na svadbu ľudí, ktorých človek nevidel dosť dlhú dobu, ale nechce sa mi hádať o tomto s rodičmi. sú aj dôležitejšie veci.
Odpovedať
Profilova fotka
my vo februari obvolame vsetkych a budeme podla moznosti vyzadovat definitivne potvrdenie, ci ano alebo nie. tiez sa uvidi, ale ako to vyzera teraz, zda sa, ze pridu vsetci. najhorsie bude, ked ludia budu sediet pri stoloch kvoli tomu, ze uz je parket plny :-( tak uvidim, ako to dopadne s tou skupinou. s tym pozyvanim chapem tvojich rodicov, pribuzni su niekedy zvlastni, nikdy ich clovek nevidi a ked ich nepozves, su schopni sa aj urazit. je to vsade tak. moja mama je z osmich deti, ale pride len jej sestra s rodinou, kedze je aj krstna....a stale je nas 70 :-D ostatni surodenci, co zenili a vydavali svoje deti, sa tiez medzi sebou na svadby nevolali. keby ano, tak to by nas muselo byt na kazdej svadbe minimalne 150 :-D
Odpovedať
Profilova fotka
nám na bránici hovorili, že kapela môže byť rozložená na tom mieste, čo je vedľa, tá mini miestnosť či ako to mám nazvať, čo patrí k sále. keďže sú to ale miesta na švédske stoly (a tie chceme mať), tak to miesto neprichádza do úvahy...
Odpovedať
Profilova fotka
aj my tam chceme svedske stoly, aspon nestoja v ceste, ked clovek chce tancovat.. a teraz musime rozmyslat nad tym, aby bolo aj kde tancovat :-D na jednej strane, ked clovek rozmysla, svedske stoly su uz v neskorsich hodinach a standardne stoly, kde sa bude vecerat, budu potom trocha aj nevyuzite. teoreticky by jedlo zo svedskych stolov mohlo byt rozlozene po stoloch, tak aby bolo vsetko vsetkym dostupne a ciste taniere do stredu stola, kto chce nech sa obsluzi.. v takom pripade by v tom bocnom vyklenku mohla byt aj kapela. co si o tom myslis?
Odpovedať
Profilova fotka
to ano. a možno ak tá kapela nebude moc roztiahnutá, tak sa do výklenku zmestia oni a aj švéďaky, čo by bolo najideálnejšie
Odpovedať
rospina: dik aj tebe som poslal.... ;-) teda ale ste sa rozpisali ani vas nestiham citat..... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
trochu sme tu "pokecali" ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to je skoda, ze na webovej stranke je ta sala z tych branic odfotena len v urcitych uhloch a nie vsetky strany do detailu. ale ak ta kapela bude v tom vyklenku, co je vlastne za tymi akoze stlpmi, nebudu na vsetkych vidiet ako sa bavia, ci?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
keď ich dáš do ľavého rohu, tak by mali vidieť. tie fotky čo majú na nete ale dosť skresľujú. ja som mala pocit, že je ten výklenok omnoho väčší podľa fotiek, ale skutočnosť bola taká, že to je naozaj využiteľné buď na švéďaky alebo pre tú kapelu (ak nie je moc veľká, záleží koľko miesta potrebujú).
Odpovedať
ako tak citam,tak riesite kapelu...no aj mne sa tam zdalo malo miesta na tu kapelu,ale mi sme hned chceli dj,tak ma to potom nejako nezatazovalo,ale ako hovorite,tak do toho vyklenku bu sa snad ta kapela zmestila...le ked tam pojdem za 2 tyzdne tak potom sa na to pozriem a dam ti urcite vediet rospina....aj si to tam trochu pofotim a poslem ti nejake foto mozno na foto si budes lepsie vediet predstavit tu salu... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, diky, fakt si zlata :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte poznam ozaj zlatu kadernicku bude robit vlasy aj mne....vlasne mi ich robi uz 8 rokov tak by to bolo divne keby na svadbu nie mozno ju aj poznate vlastni ten malicky sanon pri vojtovej zmrzline. A zatial ma nikdy nesklamala. A pozeram ze ked ma clovek okolo 70 hosti s miestnostou zacina byt velky problem...tak vam drzim palce nech sa vam to pomesti.
Odpovedať
ahojte babule..co sa tyka toho miesta,co zaberie kapela,tak to vobec nie je vela..asi tak 1,5x2,5m(mozno aj to je moc)..spevacka k tomu chodi medzi tancujucich hosti..oni sa nemali problem prisposobit..dokonca boli pri toaletach a do nich sa dalo bez problemov dostat.. ja som mala hrozne obavy,ze sa nam tam vsetci nezmestia..a uplne to stacilo..svedske stoly sme dali do salonika nakoniec,nech na ne nepada tolko prachu.. fotky pozriem zajtra,lebo v tomto pc nemam vsetky a nie je tu ani mechanika a moj oblubeny program zatial..takze sa s tym musim troska pohrat ;-)
Odpovedať
veronika: ahoj a dala by si vediet kde je vojtova zmrzlina? nejak mi to nie je zname... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
veronika, diky, budems sa snazit tych ludi pomestit :-) moni, napisala som ti do IP to cislo na tu evku, akom som ti vcera slubila. pozerala som este raz tie fotky z tej saly na internete, ale su dost predlzene, a davaju dojem, ze sala je dlhsia, ako v skutocnosti, tak ako uz napisala aj bejka. leatea bola zlata a slubila, ze potom posle nejake fotky, kolko miesta zaberie ta kapela.. na konci januara a najneskor prvy februarovy tyzden musim rozhodnut ci kapela alebo dj. ten cas leti tym rychlejsie, cim viac sa ten datum blizi... dnes mam este aj poriadnu nadchu :-S ale nebudem si kazit den a hned ti napisem nieco na zasmiatie :-D : vcera som volala este s uradom v belej, okrem toho vsetkeho, co sme uz odovzdali, chyba samozrejme este jeden papier, ze "doklad o sposobilosti k uzavretiu manzelstva"... urad alebo matrika cudzinca musia pisomne potvrdit, ze podla obcianskeho prava tej krajiny nemaju namietky na uzavretie manzelstva ...toho a toho, narodeneho ...., v.... , slobodneho.... obcana tej a tej republiky ..... s tym a tym, narodenym ...v....., slobodnym...obcanom tej a tej republiky. ak to nevydavaju, tak musia aj tak pisomne potvrdit, ze to nevydavaju. vsetko overit, prelozit a orazitkovat na konzulate. po vsetkych tych papieroch, co sme uz odovzdali, neviem, ci sa mam smiat alebo plakat. dokazu ta odradit uplne od vsetkeho..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte vsetci, som tu na fore prvy krat a v podstate aj na tejto i-stranke som novacikom. Chcela som sa vás popýtat, kde v ZA sa daju zohnat nejake cacane saticky...Pozerala som na nete tusim len salon Kristina, a ich ponuka ma zaujala hned...Tak mi prosim poradte :-D
Odpovedať
cauky...veronika aj rospina dakujem za IP a za info.. ;-) :-) rospina: napadlo ma ze ci nemozem napisat mail alebo zavolat im do hotela a spytat sa ich ci si myslia,ze ta kapela zaberie vela miesta,ci zaberie viac ako napr DJ..... a bude tam malo miesta na tancovanie?ved oni budu vediet najlepsie....mali tam vela svadieb predtym tak budu vediet povedat podla poctu ludi...co myslis? ale ja ked tam pojdem hned ako pridem domov,tak sa tam pojdem pozriet a popytam sa aj ich na to a pofotim,lebo na tom internete je to blbo odfotene to mas pravdu :-) ano o tom doklade viem aj ja a uz mam aj formu ako by to malo vyzerat :-) a je to srandovne...ale co uz s nimi narobis :-D ...ale to ti na urade v belej mali hned povedat..to su ale teda ]-( takto cloveka prehanat ked si nevedia svoju praci robit poriadne ze ano?mne pani na nasom urade tiez nevedela nic povedat ked som jej povedala ze nastavajuci je anglican...nemala ani sajnu co k tomu treba,ale bola velmi ochotna a hned volala do BA a prezistovala a potom mi dokonca volala aj domov a este mi dala dalsie info ktore zabudla,co je na sk sokujuce...bola som milo prekvapena :-) myslim ze taliansko ten doklad asi vydava,lebo viem ze anglicko ho vydava...prajem vela stastia a potom daj vediet ako si dopadla ;-) no a coskoro sa vyliec z choroby aj tu okol mna maju vsetci chripku,tak dufam,ze na mna to nepride... tanana: vitaj...a kedy mate svadbu? ja idem po salonoch v ZA pozriet prvy krat vo february,ale o salone kristina som pocula same chvaly a este je tam zevraj jeden dobry a este som pocula ze salon dagmar na narodnej je tiez dobry... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky monik, bude to v auguste. Teraz sa chcem ist pozriet na saticky do PKO v BA na svadobny veltrh, ten ma byt aj v ZA, ale tusim az v aprili, pocula som, ze tam vystavovatelia davaju velmi pekne zlavy, len ci april nie je uz taky hranicny termin....No neviem, ale Dakujem za odpoved
Odpovedať
tanana: a nebol uz nahodou ten veltrh v ZA niekedy v january?alebo sa mi to myli? :-| veltrhy su vzdy super okrem siat tam nazbieras aj ine informacie. a kde budete mat svadbu v ZA?uz mate zajednanu salu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby,chcem sa spytat,ci mate skusenost s VIXom v ZA.mali sme od novembra zaplatenu zalohu a dnes prehodili,ze na nase miesta daju väcsiu svadbu - 120 ludi a nas daju dole do restiky...mate aj vy taku skusenost????? :-S
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj, v Dagmar zavolali sestre dva dni pred svadbou,ze si ma vybrat ine saty,lebo su vraj znicene a sestra neskor zistila,ze ichpozicali inej slecne,ktora si za ne zaplatila viac...sestra totiz vyhrala 5 000,- Sk zlavu... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Monik, svadobny veltrh je v ZA v aprili...Tak som to nasla na nete... A na Tvoje otazky, nie Zilina a nemame zajednanu salu...Sme z CA :-o
Odpovedať
katos: ahoj no tak to je co za drzost,ze vam to len tak takto prelozia??no to by som si veru nenechala :-o to je teda od nich blbe...a co ste platili tak dali vam k tomu nejaky doklad?je tam napisane miesto tej saly alebo nieco?lebo ak je na doklade spomenute meno saly,tak to mas vyhrate ...to si nemozu predsa len tak dovolit..nenechaj si. no a to s tou dagmar je teda tiez nechutne :-o ..no ale ozaj nikdy nevies kde ta takto oklamu ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Veltrhy su 4.4 v Za a 31.1 a 1.2. v BA. A v dagmare sa to stalo aj mojej sesternici ze jej volali a strasne sa ospravedlnovali ze sa stala chyba a ze jej saty omylom pozicali. Ona vsak mala stastie a vyjednala za rovnaku cenu ako mali byt tie prve aj uplne nove este neoblecene ktore im preve prisli. Ale to mala stastie ze je taka konfekcna velkost.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babule. vidím, že su tú aj nové kočky. tanana: veltrhy sú dobré na výber a zabezpečenie šiat, rátaj ale s tým, že ich je tam veľa. v bratislave sú hlavne z Ba a okolia. veľa kočiek si chce šaty skúšať a väčšinou sú tak nekonečnéééééé rady.moja skúsenosť. tak to bolo minulý rok v Ba.v žiline to možno bude ináč, zatiaľ tu žiadny nebol.ale na nete je uverejnený zoznam vystavovateľov v ZA aj v Ba, tak si kukni, ktoré salóny tam budú. katos259: jedna známa tam mala svadbu. bola spokojná, oni ale vedeli dopredu, že to tam budú mať. sťažovali sa ale niektorí hostia, hlavne fajčiari, že museli chodiť ďaleko, alebo aj tí, ktorí sa chodievali vyvetrať. v každom prípade ťa ale mali upozorniť, že vám také niečo vôbec hrozí...
Odpovedať
Profilova fotka
ANO, pozerala som zoznam vystavovatelov, tak som zvedava a teším sa na to, čo tam uvidím. Pojde somnou aj moja polovička, tak skušat sa asi nebudem, aj ked on by chcel somnou chodit po salonoch a uz teraz mi vybera cez mailove stranky saticky... Tak neviem, poradte... :-) ci verit poveram, alebo si ist vybrat saticky s polovickou, HM???
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?