Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja by som svadobnu cestu brala aj tu niekde v europe, nie tak daleko.. ale nebudem nic kazit :-) rada si pozriem nove miesta, len ten dly let..... :-S nase plany su tu v taliansku. rada by som sa vratila na sk, ale cim viac clovek starne, tym tazsie sa buduje nejake zazemie, praca, priatelia atd.. k priatelovym rodicom je to tiez len na skok (vo vedlajsej ulici) a na svokru sa teda nemozem stazovat, je mila, privetiva a hlavne sa nestara :-D ale svokor je asi za desat svokier...je zlaty a vsetko chce vybavovat on, a na vsetko sa pyta, a o vsetko sa zaujima.... je dost viazany na syna, kedze daniele je jedinacik.. ale celkovo vychadzam s rodinou pohodka, aj babicka je zlata. a taliani, vies, ze su dost taki rodinkarski. zo zaciatku mi to trocha vadilo, ked som v nemecku bola osem rokov sama, ale uz som si na to zvykla... dufam, ze aj ty si dobre rozumies s tvojou buducou rodinkou.:) :
Odpovedať
ahojte babule..sorry,ze sa moc neozyvam..ale s manzelom sme taki nijaki..mna trapi alergia a jeho zas nadcha...vcera este ani net poriadne nesiel,tak som to vzdala a pustila dvd... test dopadol hadam dobre..nebolo to nic tazke..vysledky budem vediet neskor..maju ich posielat emailom..tak potom urcite napisem ;-) hadam sa mate lepsie ako my tu..aj v praci su ludia taki nijaki..vsetci uz cakaju na prazdniny a priebezne stale niekto chyba,co nevladze vstat z postele..nejaky virus asi poletuje ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj leatea, tesim sa, ze sa znova ozyvas :-) aj mne sa to krati, o dva dni idem na sk, takze hura prazdniny 8-) darceky este nemam vsetky.. pracovne to teraz pred vianocami rychlo ubehlo, minuly pondelok tu bol sviatok, v piatok bol zase strajk, tak ostali len tri pracovne dni..stale nejake vecere z prace a s pribuznymi.. tak sme zleniveli este pred vianocami :-D sneh tu nemame, a aj sa dost oteplilo. tak tu budu mat vianoce na blate..
Odpovedať
rospina: dobre ranko,tak dnes to mas uz len za jeden den a ides na dovcu,ty sa ale mas!!!Este si v praci alebo uz si doma a balis sa? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeee, ahoj moni, este som v praci, aj ked to tak nevyzera :-D aj zajtra pojdem, ale len rano. poobede musim este na konzulat kvoli tym dokumentom, uz tam idem pomaly na treti raz. konzol povedal, ze aby som tie papiere prelozila aj sama, ze mi da na to razitko. tak najskor tam nieco chybalo, musela som to este doprekladat.. no a este chcem nakamerovat nas byt pre nasich, odvtedy co sme sa prestahovali, ho este nevideli. ale dufam, ze na rok sa im podari prist :-) ty uz si pokupovala darceky? cez vikend si chcela ist do UK... aky napad mas pre draheho?
Odpovedať
no tak mas este poriadne vybavovaciek a o ktorej zajtra odchadzas na SK? tak to mas super ze si to mozes prelozit sama,usetris nejake tie peniazky ;-) a vasi uz boli za vami pozriet predtym? ano bola som v UK s kamoskou sme isli v piatok vecer a vratili sme sa v nedelu a nalkupovali sme cely vikend x-) ,ale tolko bolo ludi,ze az na zblaznenie,ale aspom sme vypadli na damsku jazdu z ostrova co bolo fajne.. :-) my sme sa rozhodli,ze tieto vianoce si nic nekupujeme,kedze nic ani take nepotrebujeme,ale dame si viac peniazkov na spolocny ucet co sme si otvorili a setrime si na svadbu a svadobu cestu...no a na rok sa tiez stahujeme a chceme kupovat novy dom,tak sa snazime trosku prisetrit... :-) takze tento rok to mame jednoduchsie s darcekami co som aj rada,lebo adam je strasne zlozity clovek na nakupovanie darcekov...ked to nie je elektornika tak ho to nepotesi a ja o elektronike neviem vela.. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
moni, to mate najlepsie s tymi darcekmi :-) aj tu, myslim vsade je tolko ludi v meste a v obchodoch, ze clovek nema chut na kupovanie.. to ti verim s tou elektronikou, aj moj brat je tiez na taketo veci, takze to uplne vzdavame mu nieco kupovat... vacsinou ho potesime nejakou malickostou alebo praktickym doplnkom do bytu, ktory spravi radost jemu aj manzelke a darcek je hotovy ;-)
Odpovedať
ano to je najlepsie ked clovek nevie co ma kupovat... ;-) nieco do bytu a je to vybavene... tvoj brat je mladsi od teba ze ano?
Odpovedať
Profilova fotka
brat je o rok starsi a sestra o rok mladsia. nasi tu sice uz boli, ked sme byvali este v starom byte. na jar by mozno prisla sestra aj s malym, a mozno aj nasi, este uvidim. no a ocakavam hlavne braska, ktory mi spravi satelit so slovenskymi a ceskymi tel. kanalmi :-D a troska mi chybaju aj nemecke programy... tu v telke nie je nic moc, vlastne ani nemam vela casu, ale do kina sa vzdy tesim, ked je nieco nove :-) ty mas slovenske programy?
Odpovedať
no to by si mala super,ze slovensku TV...aj ja chem!!!ja sem tam pozeram nejake sk programy na PC ale nie je to veru ono... :-) ja pozeram len UK tv a terz cez zimu pozeram aj ich typicke seraily...po veceroch sa cez zimu cloveku veru nechce nic ine robit,len sa vyvalovat pri TV a dobrej knihe!! :-D a ako vasi chodia za vami tiez vlakom?
Odpovedať
Profilova fotka
tiez pozeram nieco cez internet zo slovenskej tv, ale clovek nenajde vsetko, co chce, a ked nieco najde, zase to nefunguje... nasi sli autobusom, priamym spojom, co je vyhoda, ze nemusia nikde prenasat kufre. vlakom este nesli, ale je to celkom pohodlne v lehatkovom, chodim takto radsej ako busom. ale dali sme zmenit zimne gumy na aute, takze aj v zime budeme moct ist autom na sk. tu totizto nemenia zimne a letne, maju len nejake univerzalne cely rok a takymi sme si este netrufali ist na sk v zime..
Odpovedať
no tak to je v poho a ano vlakom je to urcite pohodlnejsie aspom sa mozes aj trosku prejst a hlavne si pospat ak je to na noc...ja som zo zaciatku chodila do UK len busom a bolo to 24 hodin,co je teda dost,ale bola som mladunka tak mi to az tak nevadilo,teraz by som tak uz nesla ani za svet... 8-( no to teda ani tu nevymeinaju gumy za zimne a potom to aj tak dopadne...trosku shnehu a mrazu a je tu uplny chaos....vsetko je zavrete lebo su vobec neni na to pripraveni... :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
moni, a teraz uz nie si mlada ? :-D musim priznat, ze mas pravdu, vekom sa cloveku viac nechce, taka dlha cesta busom nie je moc zabavna... hlavne ked je obsadeny do posledneho miesta... clovek sa nevystrie..
Odpovedať
heheeh...no som ale uz nie tak ako pred par rokmi... :-D :-D :-p na ktorej strane sa soferuje v taliansku normalne ako na SK?
Odpovedať
Profilova fotka
moni,tu soferuje kazdy, ako sa mu prave hodi :-D ale oficialne napravo ako na sk. trocha sa v tom zmatku da najst system, treba sa len prisposobit :-) prisla som na to po dvoj mesiacoch jazdenia, ked som buducemu svokrovi uplne rozbila motorku. uz sa nedala ani opravit :-( tak si musel kupit novu.. chodim aj na aute, ale lepsie sa orientujem na motorke, auto len ked sa inac neda... v nemecku som zila dva roky s anglickou rodinou a tiez som jazdila s volantom na pravo.. ale to len par krat na vyskusanie. netrufala som si na to, a mala som stastie, ze som nebola moc na to auto odkazana..u vas sa chodi na pravo, ze? ako si si zvykla ?
Odpovedať
ano u nas je to uplne opacne...ale da sa ja som si vodicak robila tu tak mne to nerobi problem,ale na sk som neni zvyknuta,tak tam som si trosku neista a nasi slovaci jazdia strane....tiez ako sa im zachce a to ich obiehanie ..no hroza to ozaj nemusim su ozaj ako divosi... ]-( tu jazdia ludia v poho a beru dost velky ohlad na druhich vodicov ce je fajn... rozbila si motorku? a aj sa ti nieco vazne stalo...no motorka nie je sranda,ja som tiez mala nehodu na motorke na sk ,bola brachova a super som si doriadila nohu,ale aspom som mohla byt na sk mesiac a pol ;-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to na tej motorke bolo pred necelymi dvoma rokmi. zazrakom sa mi nic vazne nestalo, ti, co mali srotovat tu motorku neverili, ze na tom niekto aj prezil.. dostala som sice zaplatene z poistky, ale len na 50%. ta, co ma autom zrazila, sla sice z vedlajsej cesty, takze mala 100% chybu. no moja smola bola v tom, ze som bola prave na pruhu, ktory je vyradeny len pre autobusy, taxiky, policiu atd. ale kedze aj policajti chodia na motorkach, nebol problem v tej motorke, ale v tom, ze nie som nejaka dolezita osoba a nemala som na tom pruhu co jazdit.. presne o rok mal nehodu daniele, tiez na motorke. mal 100% pravdu, ale vysiel so zlomenym malickom na nohe, tak mal tri tyzdne sadru cez tie najvacsie horucavy... myslim, ze by niekedy nezaskodilo, aj viac doma sediet... :-D najlepsie na tom je,ze ked niekto pred tebou da smerovku do prava, este neznamena ze ide do prava a ked do lava, este dlho nemusi ist dolava... a ked neda ziadnu smerovku, neznamena, ze ide rovno... a niekto ide ako debil so smerovkou cely cas, cakas ci odboci.. a nic... :-( treba tu siesty zmysel.. :-D ak najdem jeden stary link, poslem ti, uvidis ako sa tu spravaju :-)
Odpovedať
rospina: mp tak to jazdenie u vas znie dost tvrdo...to by som ja tam asi nedokazala jazdit,normalne ta obdivujem po tomto co si napisala,ja by som sa teda bala tam jazdit uz len z toho popisu... :-N posli link rada pozirem ;-) uz len pol hodinu a valim domov....dnes je u trosku tichsie tak sa trochu nudim,nie som zvyknuta nemat nic na praci....ten cas sa potom len taha |-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, tak asi takto to vyzera http://tcc.itc.it/people/rocchi/fun/e... pekny vecer :-)
Odpovedať
rospina: dobre ranko, hahahah :-D no to je teda tvrde....to sa vazne az tak strasne spravaju?? =-) tak hovoris,ked pojdeme na dovcu do talianska,tak si mame davat poriadny pozor hlavne na tu trafiku .. :-D ;-) tak uz to mas len za par a ides domov,tak si to poriadne uzi a prajem krasne Vianoce. :-) dufam,ze doma budes mat biele Vianoce
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, ten link to teda vystihuje, dufam, ze si si to pustila s audiom, s hudbou je to trocha krajsie :-) este mam posledne vybavovacky v praci a o pol druhej uz musim byt na tom konzulate... dakujem za vianocny vins aj vam zelam prijemne sviatky s rodinou, vela pohody a oddychu a dobreho jedla :-p ak sa mi bude dat, tak sa zo sk ozvem;) pekny den.
Odpovedať
cauky: no som v praci tak nemozem s hudbou lebo sefka by ma nachytala,ze nepracujem... :-. ale doma si to vecer pustim.. ;-) tak si to doma uzi a uz nepracuj tazko...uz to mas len za par hodin. :-) ty sa mas
Odpovedať
ahojte..s tym videom je to vesele..a ciastocne mi to pripomina uk :-N hlavne to s tymi smerovkami..a mam pocit,ze nepoznaju ani vyznam hmloviek :-N ale zas to lietadlo je zaujimavejsie,ked si zatlieskaju pri pristavani..a taky bohaty vyber kavy :-D inac,my uz mame volno..a stihla som co-to nakupit..este sa zajtra chystam..a cez tyzden uz len drobnosti ako ovocie a pecivo :-)
Odpovedať
leatea: no je to parada ze? ja by som tam asi nemohla soferovat,porazilo by ma... :-N no a co sa tyka tich smeroviek tu to mas veru pradu,oni ako keby ich ani nemali na zutach ze ano?? :-D strasne je to s nimi... no ty sa mas,ze uz mas volno,tak si uzivas vianocnej nalady? a kde budete travit vianoce v UK alebo idete domov alebo k vam niekto pride na navstevu?
Odpovedať
moni..no ved to,ze sa tu neda normalne soferovat..a tie vzdialenosti medzi autami..cosi priserne ]-( sviatky travime tu v uk..nase prve spolocne a uz hned manzelske :-D a budeme mat aj navstevu..ale ziadny svokrovci to nebudu :-D co ty?
Odpovedať
leatea: ale zase ked sa to tak zoberie,tak ovela lepsie sa soferuje tu ako na sk,u nas na sk letia ako blazni a to nase obiehanie...no hroza,mne osobne sa lepsie soferuje tu ako doma,ale zase aj mozno preto lebo som zvyknuta viac tu ako dome a aj ked som si vlastne vodicak robila tu.... :-) no tak fajn,to su vase prve vianoce v UK alebo uz ste tu travili aj predtym? my budeme tieto sviatky tu,pridu k nam nasi teraz v podelok uz sa tesim velmi a aj draheho rodicia,ale ti pridu len na 4 dni a budu v hotely,tak vcelkom v poho a 25 ideme von na christamss lunch lebo keby som ja mala varit,tak by som ich asi priotravila :-N a aj tak by im nechutilo s mojimi skusenostami...kedze sem neni typ co by vedel velmi varit.. :-) a bola si nakupovat an oxford street?tam musi byt napchate..
Odpovedať
no ja som vodicak spravila len v lete..a uz som niekomu aj usporila peniaze a dalsi zas kvoli mne platil pokutu..teda kvoli jeho somarine,ze predbiehal cez plnu ciaru :-D dvaja takto dostali pokutu za sebou :-D :-D :-D ja som hned po vodicaku kupila nalepku Z a teraz takto jazdime..dokonca aj manzel..on nie je moc na rychlu jazdu,co mi obcas prekaza..ale zas niektore miesta su tak krasne,ze sa neoplati ist prirychlo..hlavne,ked je tolko nehod.. boli sme na oxford..a bolo uplne super..hlavne po zotmeni..taka super atmoska..ludi ako maku..ale mam pocit,ze to stale nebolo az take zle,kedze sme sli poobede..a nie az podvecer :-N my sme prvykrat spolu na sviatky..takze budeme mat aj pokusnu veceru,ci to vsetko manzelovi zachuti,kedze u nas sa vari troska inac..aj ked mama je nedaleko od nich..ved potom napisem..hlavne je,aby prisiel nacas domov,kedze 24 normalne robi..a mam strach,ze dostanu overtime :-o
Odpovedať
heheh no dobre si im teda ukazala a to u na ci v UK? no tak hadam vam to len dobre dopadne ta vecera myslim...prajem vela stastia :-) no hned by sm si vyrazila na oxfrod street a este teraz kedze su zlavy!!u nas tie obchody su trosku mensie a nie je ich tolko,ale minuly vikend som si s kamoskou na vikend vyrazila do Southamptonu tak sme sa riadne vyblaznili po obchodoch az mi mpja creditka teraz place....ale dnes bola vyplata aj s odmenou tak jej bude lepsie :-D a ako mate v londyne?nemate sneh?
Odpovedať
to bolo v den,ked som si vyzdvihla vodicak..sli sme k nam na vychod :-D prave som dorobila aspon tu dnesnu..aj ked zrejme ostaneme pri toastoch :-N uvidime,co povie manzel.. ja sa chystam zajtra do uxbridgu a na wembley..hadam aj tam budu rozne zlavy..ved v sportovom maju take dobre ceny na znackove veci x-) tu dnes bolo celkom pekne..vcera pod mrakom..no po snehu ani stopy =-)
Odpovedať
tak si teda hned pokrstila vodicak hovoris? :-) je na wembley este ten trh?tam som zvykla chodievat sem tak ked som byvala v Londyne...a aj obchody su tam super ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?