Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ti budem tiez drzat palce ;-) manza mas v praci?
Odpovedať
dnes zas nadraba..to aby bolo co minat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hehe dost dobre ;-) my ku koncu roka dostavame od firmy kadejake "vsimne", tak sa tesim na novembrovu vyplatu :-D vianocne sme uz dostali tiez :-p ale doba je draha, situacia je pre mladych tazka a kazda korunka je dobra
Odpovedať
my sme tiez cosi dostali..ale to zas musim odlozit..kedze nas po novom roku caka este jeden dodatocny vianocny darcek :-D
Odpovedať
Profilova fotka
heeeeeej? :-D
Odpovedať
noo..ale to tu nenapisem :-p :-p :-p
Odpovedať
Profilova fotka
takk do IP :-D
Odpovedať
no dobre teda :-D
Odpovedať
Ahojte kočky, dlho som tu nebola, ako sa máte??? Dúfam, že pred vianocami len dobre :-)
Odpovedať
jeej..mati a ty zijes? :-N si sa riadne dlho neozvala.. teraz vo velkom kecame na streche,kedze baby sa rozhodli venovat byvaniu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
To tu už naozaj nikto nechodí???? :-( ;-( :-( ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
Veronika ahoj ;-) premiestnili sme svoje prispevky na modru strechu :-D kedze je teraz asi najaktualnejsie pre vsetky byvanie a buducnost x-) pridaj sa k nam ;-) 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Myslela som, že ste pred niekym zdrhli (žeby predomnou :-o ) :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ale kdeze :-D nechavame tu priestor dalsich vydaja-chtivym dievcatam :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte vospolok, po case sa znova ozyvam. vidim, tu sa uz naplno zariaduje :-) leatea, dakujem za odpoved kvoli tej bonite, potom urcite porozpravam, ako sme sa bavili, vidno ze repertoir maju dost dobry ;-) monika, uz davnejsie si mi pisala, ze budete mat tu skupinu v krojoch, co budu robit aj odcepcenie. este som to na svadbe nazivo nevidela... vies, ako to bude prebiehat... a co si das potom na vlasy, ked od polnoci nebudes mat zavoj? rozmyslala som nad vselicim, ale nic take suce ma nenapadlo. myslim, ze by to bolo celkom zaujimave pre zahranicnych hosti...ozvi sa, pa zatial pekny den vsetkym 8-)
Odpovedať
rospina: cauky....ako pokracujes v pripravach?? :-) no co sa tyka toho odcepcenia,tak to dojde ta skupina oni budu v krojoch..neviem kolko ich je ale tusim 4 zeny a 2 chlapi,alebo tak nejak....a to oni spievaju a recituju ked ti davaju dole zavoj a potom ti na hlavu daju satku....a mlademu sa dava na hlavu klobuk a potom vlastne vsetci s tebou tancuju,ludia sa daju do kruhu a ty si s manzelom v strede a ludia sa striedaju na tanec...to vlastne uz oslavuju ze ste zena a muz.... ked ale nas odcepcia,tak mi sa pojdeme prezliect,lebo ja si chcem obliect kroj a moj drahy kedze je skot,tak si oblecie jeho suknu a kym sa mi budeme prezliekat,tak chcem aby ten subor vlastne tancoval zatial urobia take predstavenie pre hosti a ked dojdeme prezleceni,tak potom budu s nami ludia tancovat... :-) mne sa to velmi paci na svadbach...je to taka tradicia u nas.. ;-)
Odpovedať
čaute baby. staré kádre kde ste , ked na streche nikoho na opísanie od rana?? hááá??
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj monika, pripravy pokracuju :-) uz mame oznamenia a pozvanky hotove, a dostala som sa aj k prelozeniu priatelovych dokumentov, tu na konzulate ich len orazitkuju a tak ich mozem doniest uz na vianoce na slovensko.. uz aj hudobnu kapelu mame, pocula som o nich pozitivne ohlasy, tak dufam, ze budeme tiez spokojni. s tymi krojmi to bude u vas urcite zaujimave, hlavne aj tym, ze tvoj drahy ma svoj "kroj", takze to bude super pasovat s tou slovenskou skupinou v krojoch. ja nemam v umysle sa prezliekat, ale viem, ze o polnoci sa dava dole zavoj (aj na sestrinej svadbe to bolo tak, ale bez krojov..) to si pamatam, ze symbolicky daju tu satku a ten klobuk, ale myslim, ze len na chvilu. potom neviem, co si mam dat na hlavu :-D kedze mam kratke vlasy, takze uz asi len nejake kvietky alebo drobne ozdoby, ked uz budem bez zavoja... neveim, ci sa mi to oplati tu skupinu volat, ked sa aj tak potom nebudem prezliekat... a povedz mi este, oni v tych krojoch pridu do hotela az po veceri,teda pred polnocou alebo este predtym? a bude vasa tlmocnicka tym hostom aj prekladat tie piesne a basne?
Odpovedať
cauky rospina: no tak super uz mam povybavovane aj papier...nas to este len caka... :-| a moc sa na to netesim... ale ked donesies tie papiere na Vianoce nie je to skoro?lebo nam na matrike povedali,ze papiere nesmu byt starie ako 3 mesiace... no v tich krojoch pridu az tesne pred pol nocou a budu tam len hodku alebo tak...to mi daju len zavoj dole a urobia nejaky tancek a pojdu prec... ;-) no ja sa prezleceim do kroja ale moano ani nie mozno si dam len satku,ale po polnoci sa chcem prezliet aj tak do siat aby sa mi lepsie tancovalo a tak na hlave nebudem mat tiez uz nic a ani mi to vadit nebude... tlmocnicka nebude prekladat kedze tam uz o polnoci nebude...o polnoci budu vsetci v takej nalade,ze ani v ich jazyku by uz asi nerozumeli tie slova,tak budu len pozerat...len aby videli tie kroje a nase tance to bude len tak pre zabavu. my chceme tlmocnicku len na zaciatku a hlavne na priohovroch lebo anglicania maju strasne vela prihovor tak aby sa tam nasi sk nenudili :-D tak nech preklada a potom ju uz nebudeme potrebovat uz sa budu dorozumievat ako sa bude dat.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, nam povedali, ze tie papiere maju platnost 6 mesiacov, tak sme to vyuzili, aby sme nemuseli vybavovat vsetko na oslednu chvilu.. asi nechame tie kroje tak, a nebudeme volat tu skupinu. ja sa prezliekat nebudem, uzijem si tych siat az do konca, len s tym tancovanim to nebude asi najpohodlnejsie... kedy presne dojdu vasi? ja uz za tyzden odchadzam, uz sa hrozne tesim... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj leatea, dlho sa neozyvas. ako dopadla vcerajsia skuska? :-)
Odpovedať
cauky: no tak to super a kde vam to povedali na matrike v Belej?lebo vo Varine nam povedala,ze nesmu byt starie ako 3 mesiace.. ]-( a nam to moc nevyhovuje kedze domov sa chystam marcia potom neviem kedy sa mi podari a enchcem to nechavat na poslednu chvilu keby nahodou tam nebolo nieco spravne.. :-( no nasi pridu 22DEC,tak tiez u za par,uz sa neviem dockat...teraz cez vikend idem do UK na nakupy pokupit nejake tie darceky lebo este nic take nemam.... Ozaj a odkial mas ty saty z akeho salona?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj monika, saty budem mat zo salona Amelia, co je za tescom, vtedajsim priorom. salon nie je moc velky ale maju pekny vyber. uz neviem, ci nam to povedali v belej o tych troch mesiacoch. dolezite, aby ti to povedali tam, kde ti tie papiere vystavia, ako dlho su platne. nam tu v taliansku povedali, ze sest mesiacov. a vlastne v belej je dolezite len to, aby tie papiere boli platne. priatel tu bol aj za fararom kvoli krstnemu listu a tu mu farar zas povedal, ze je platny len tri mesiace a nas farar v belej hovori, ze ten krstny list je platny sest mesiacov... no a teraz si vyber :-D aj ja mam darceky len tak napoly. az ked pridem na slovensko, chcem vybrat nieco pre nasich spolu so sestrou. fakt nemam fantaziu... minuly vikend sme boli na vianocnych trhoch v severnom taliansku, tak sme niektore darceky a male pozornosti pokupovali. ako ides do uk, lodou? urcite je to ako u nas autobusom alebo vlakom, ci :-)
Odpovedať
no ved to kazdy urad ti hovori nieco uplne ine je to na porazenie...kazdy si hovori tak ako mu vyhovuje sa mi to zda...no ale co uz... :-| do uk letim...lodou teraz cez zimu to nie je nic moc kedze more je dost burlive a do UK aj tak vzy chodime lieatdlom sme vo vzduchu len 40min,tak je to v poho.. :-) Lodou chodim len do Francuzka ked ideme na nakupy je to len 1 hodinka a pristav mame hned v meste a na druhej strane nas dovezu tiez rovno do mesta tak to je super...cez leto chodim casto na druhu stranu len tak na jeden den rano tam a vecer naspat...to len aby sme trosku vypadli z ostrova :-D ozaj co ty vlastne robis v taliansku?myslim aku pracu,teda ak sa smiem spytat..
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, to je super taky vylet lodou alebo lietadlom (aj ked ja lietadlo moc nemusim).. ale vo francuzsku musis menit peniaze, ci? tam, kde byvate mate asi anglicku valutu.. taku hodinu do francuzska by som brala, teda kvoli uceniu francuzstiny. mam take netradicne hobby, cudzie jazyky :-D ozaj, k tej praci. robim v obore zahranicny obchod, ako som vzdy velmi chcela. ako som ti hovorila, vystudovala som v nemecku a robim pre nemecky hovoraice krajiny. zatial som spokojna, cudzie jazyky a kontakt s ludmi bolo vzdy moje. fakt sa nemozem stazovat. toto je uz druha praca. v prvej som dala vypoved, so sefom sme si po dvoch rokoch nasej spoluprace moc nesadli... to boli teda hadky po "taliansky" :-D chodili sme na vystavy do svajciarska a do moskvy, ale pribudajucou pracou to s organizaciou firmy slo dole vodou. aj ked sa mi praca velmi pacila, rozhodla som sa dat vypoved, zdravie mi bolo cennejsie :-) mozem sa spytat, co robis ty?
Odpovedať
dobre ranko: no tak zase sme v praci a surfujeme po nete... ;-) ano mi tu mame libry a ked ideme do france,tak platim creditkou a aj tam si vyberiem z bankomatu,ale mozes si tu zmenit na Eura ,ale ja si vzdy zabudnem zmenit,ale vsak na to su karty... :-) super tak ty sa ucis aj francuzky? aj ja by som chcela vediet viac jazykov,ale moc sa mi nechce ucit a aj som zlenivela kedze anglincinou sa dorozumies vsade,som tak pohodlna ako anglicania,ani oni sa neucia cuzdie jazyky.. :-N no tak to asi aj vela cestujes pracovne?a s cim sa firma zaobera? ja pracujem v cestovnej kancelarii a je to ok praca,ale moze byt aj dost stresova,ale ktor praca nie je ze?ale zase mam dobre vyhody a trosku si aj zadara pocestujem co je super a vsade kde idem dostanes zlavy ako nahle povies,ze robis v cestovke,tak to je na tom moc dobre... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, tak vidim, ze obidve usilovne pracujeme :-) to je fakt velka vyhoda s tou cestovkou, urcite je to moc zaujimava praca. tak urcite si naplanujete peknu svadobnu cestu :-) kam sa chystate? s tou anglictinou je to pravda, dorozumies sa vsade. francuzstinu som sa ucila uz na strednej, aj v nemecku som chodila na kurz a aj tu vo florencii. ale tu su to len take stretnutia, kde ludia casto hovoria po taliansky, mam taky pocit, ze sa ludia potrebuju stretnut a vykecat (nie po francuzsky), tak som tam prestala chodit. ta parizanka ma teda uplne odradila. s jazdykom nikdy nie si na tej istej urovni, bud ides napred alebo zabudas, no a to malo co som vedela, som uz zabudla :-D pracovne teraz uz necestujem. stacilo mi... v novej praci robim len v kancelarii, hlavne korespondenciu so zakaznikmi, nasa firma vyraba bankomaty na platobne karty pre benzinove stanice... nic vzrusujuce :-D ta firma, kde som dala vypoved, robila krabicky a celkovo balenie na sperky, ako obor to bolo trocha zaujimavejsie.
Odpovedať
no to teda ano keby nasi zamestnavatelia vedeli....hihi.... :-D ale co uz ked sme sikovne a zvladame aj pracu a este aj surfovat cez internet.... :-N no tak v poho znie ta tvoja praca ja tiez rada robim so zakaznikmi. no praca v cestovke je ok stale sa apsom nieco nove ucis a kazdy den spoznavas nove miesta a tak,no a ohladom svadobenj cesty,mame uz nejake plany,ale neviem ci sa to uskutocni hned po svadbe kedze sa budeme stahovat na ine miesto,tak asi bude totho naraz vela,ale v january sa musime rozhodnut co a ako,lebo uz nam bude treba rrezervovat svadobnu cestu. nas plan je zatial ist na par dni do Nairobi,potom Madagascar a potom uplny relax bud na Seychelles alebo na Mauritius,ale to sa este uvidi ako to dopadne ja som povodne chcela ist na male divy,ale v auguste nie je dobry cas tam ist ]-( a co vy chystate sa niekde na svadobku? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, aj tak ta obdivujem v tej cestovke, musis mat dobru orientaciu a vediet sa vyznat v mnohych castiach zemegule :-) zemepis a celkovo zemepisna teoria nie su moc pre mna a ta moja orientacia, ani nehovorim.. to cestovanie by som ale brala, a asi by som sa na kazde menej zname miesto musela ist osobne pozriet, aby som si zapamatala, kde sa nachadza :-D plan vasej svadobky je zaujimavy, take more a oddych, by som brala aj hned 8-) my ju planujeme tiez az neskor, niekedy v lete, jul a mozno august. v aprili budem viac ako dva tyzdne na sk, a priatel kvoli praci tiez nemoze nadlho odist. jeho prianim je usa. chceme prenajat auto a spravit si trocha spoznavaciu dovolenku san francisco, los angeles, hollywood, a ak vyjde aj salt lake city. popripade pozriet este new york a odtial zasa letiet do talianska. takze zrejme tentokrat ziadne more..cakame na cenovu ponuku z cestovky a zaciatkom roka tiez budeme musiet objednat... ty si raz spominala, ze po svadbe budete zrejme byvat v Edinburgu a ze ste tam uz byvali. ako sa tam zije?
Odpovedať
ale nemusis mat az taku strasnu orientaciu,vdaka internetu najdes aj to nemozne,neboj kolko miest je takych,ze som o nich ani len nesnivala...ale naucis sa ;-) no tak aj vasa svadonba cesta znie dobre ;-) USA je pekne,ja som bola minuly rok v Arizone,Pheonix a bolo fakt super hned by som isla naspat,je tam super pocasie a ludia su super a vyzeraju tak zdravo,vzdy som si to tam predstavoval inac a prijemne som sa prekvapila,urcite sa vam tam bude pacit... 8-) ano po svadbe ideme asi naspat do edinburghu,tu na ostrove ma to uz moc nebavi,aj ked je tu dobry zivot,ale je to tu male... :-| edinburgh je nadherne mesto a mne osobne sa tam velmi paci a mame tam obaja vela kamosov a strasne nam chybaju a je to to take mesto plen mladich ludi,lebo je tam strasne vela univerzit a ked ides vyssie do Skotska,tak mi to strane pripomina SK lebo su tam nadherne hory... x-) a to ja mam velmi rada...a budeme aj blizsie k Adamovym rodicom kedze oni byvaju nedalo od edinburghu a co vy ake mate plany ostavate v taliansku alebo zeby ste isli na SK? :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?