Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Linduš, tak neuveríš, čo sme my v nedeľu vyparatíli v tom Baumaxe... Kúpili sme si obklad do kúpeľne :-D Nejako ste nás nakazili :-N
Odpovedať
Profilova fotka
superr a aky nemas foto :-D
Odpovedať
Profilova fotka
zatiaľ nemám foto, ale potom určite odfotím a ukážem... Ale je to taká ružovo-smotanová farba... a najmä sme to kúpili preto, že je to slovenský výrobca a za super cenu. Inak Zuzka má ten obklad presne od tej iste firmy
Odpovedať
Profilova fotka
tak fajn ...ani sa nenazdas a uz bude prilepene :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no to dúfam :-D Ste nás riadne inšpirovali :-D
Odpovedať
Profilova fotka
inak mate to pekne....a kludne sa pridet inspirovat kedy chcete :-D
Odpovedať
rospina: no ono tich SK5000 musis vlastne zaplatit na prenajom sale tak ci tak...no ja budem mat zlatu vyzdobu,uz si zacinam kupovat doplnky :-) a ja by som ich chcela poprosit aby stoly dali dokopy uz v piatok vecer a ja by som si prisla dat take mensie ozdoby ako co chcem a to ostatne oni vyzdobia...aspom si myslim.. :-) no a co sa tyka toho koberca,tak oni spominali,ze ten koberec sa da odtiahnut kde by sa tancovalo alebo ze by tam polozili drevenu podlahu na ten koberec uz neviem presne ako to hovorila,ale hovorila teta ze sa to da :-)
Odpovedať
murinko a muma : dakujem za privitanie :-) mate nadherne fotky,boli ste krasne nevesticky x-)
Odpovedať
Profilova fotka
monikac, to je pravda, ze sala stoji 5000 Sk. to je len cena najmu. No okrem tejto ceny ozdoba stoji dalsich ca 5000 SK, keby ju mali robit oni. neviem presne, co tou ozdobou myslia, asi stuha cez stol, lupienky, kvety a farebne servitky. navleky na stolicky nie su ratane v ozdobe, pretoze 75 Sk/osobu/stolicku je uz zahrnuta v cene na osobu/veceru. na jednej strane, ked si clovek nakupi sam tu vyzdobu, asi ho to vyjde to iste... rozdiel je len v robote naviac a v tom, ze si clovek vyberie tu ozdobu sam.. to je super s tym kobercom, ze sa da odtiahnut ;-) s kobercom treba dobre dvihat nohy pri tancovani...a po nejakom tom pohariku sa niekto moze aj pozabudnut.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj muma, tiez dakujem za privitanie. cierno-biela svadobna fotka je velmi impozantna, ma svoje caro :-)
Odpovedať
no to o stolickach viem ale mne pani hovorila ze SK5000 je za najom a tak ja som si myslela,ze v tom bude aj vyzdoba zaratana....teda som myslela,ze oni daju tu stuhu na stol a taniere,pohare atd. a kvety a sviecky si aj tak ja budem kupovat.. a to nechcem aby mi oni zhanali,no niekedy zaciatkom buduceho roka idem na SK tak sa tam skocim popytat ze co a ako presne... :-) a co saty uz mas nejake alebo uz si si skusala?
Odpovedať
Profilova fotka
monikac, teda dufam, ze som to s tou vyzdobou dobre pochopila, radsej sa este poinformuj, nechcem ti dat nespravne informacie... saty uz som si skusala aj zajednala, v lete, pomahala mi sestra. casovo som nemala vela na vyber a teraz pocas vianocnych sviatkov musim vyuzit cas na ine, lebo potom pridem domov po velkej noci a bude to naostro.. :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
rospina: tak super a poziciavala si si z SK? ja som este v salonoch na SK nebola pozerat,maju dobry vyber? ja mam prvu skusku v 2 salonoch tuna 6DEC,tak som zvedava aky tu maju vyber... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
monikac, neviem v ktorej krajine zijes... tu v taliansku nie su pozicovne, saty si musis len kupit, a stoja ohromne vela.. nevidim v tom ziadny uzitok..ty si ich budes tiez len poziciavat? ako som spominala, pomahala mi sestra, pochodili sme v ziline vela salonov a maju dobry vyber, aspon pre mna..neviem, ako by sa pacilo tebe, je to individualne...
Odpovedať
Profilova fotka
niektore salony boli velmi ochotne a brali uplne normalne, ze hladam saty v auguste na april 2009, no niektore boli dost neprijemne, hned spravim aj zlu reklamu salonu nikol na narodnej ulici, ta pani povedala uplne drzym tonom, ze to mam este zbytocne skusat si saty uz v auguste... :-| ale natrafili sme aj na vela ochotnych ludi.. no a zakotvili sme v pozicovni za tescom (malym), blizko hlinkovho namestia. doma mam ten papier s tym potvrdenim, zajtra alebo dnes vecer ti napisem, ako sa vola...
Odpovedať
rospina: no ja zijem na takom malom ostore medzi UK a France a maju tu zopar salonov,ale to keby som si chcela vypozicat to by ma asi vyslo draho kedze pred svadbou idem domov na mesiac a po svadbe ideme hned z SK na dovolenku....ale predavaju tu saty zo starej kolekcie co su,tak uvidime aka je cena..to zisitm o par tyzdnov.No a urcite pojdem popozerat aj po ZA kym sa rozhodnem :-) a ako budes preprapovat ludi z letiska do hotela?ides zajednat nejaky autobus alebo budu si prenajimat auta?
Odpovedať
Profilova fotka
monikac, tak teda ten salon sa vola Amelia (ten za tescom), z ktoreho budem mat saty. moji dalsi dvaja kandidati boli salon Hela (na narodnej ulici) a salon Kristina, hore pri trznici, to su asi tri najkrajsie salony, z ktorych som sa musela rozhodnut. to je super, ze budes doma uz mesiac pred svadbou, aspon si v klude povybavujes a pochystas. ja budem rada, ked pridem na dva tyzdne pred, asi sa to scvrkne na 10 dni... a potom este tyzden ostanem. na svadbonu cestu pojdeme az v lete... vlastne som este neorganizovala nejaku prepravu ludi z letiska alebo zo stanice do hotela. vela ich pride autom, comu sa aj tesim, aspon budu mobilni aj na SK...tu z florencie su dobre spoje vlakom cez vieden priamo di ziliny. ak niekto pride lietadlom (a to ich vela nebude, asi piati), si budu musiet pozicat auto vo viedni alebo v bratislave. aj tak si myslim, ze pozicanie auta je najlepsie riesenie, hostia su mobilni a trocha si spravia program aj sami a ty sa mozes venovat trocha poslednym pripravam.... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
jasne, ze zalezi aj od toho, kolki pridu, ak ich bude vela, tak by som asi zorganizovala nejaky minibus na prepravu, ale spytala by som sa tych jednotlivych hosti, ci si chcu pozicat auto alebo ma pre nich niekto prist...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte vospolok, no teda taketo predsvadobne problemy sme tu neriesili uz od leta. Ako tak citam, mate toho dost na zariadovanie, ale nebojte sa cim viac sa tomu povenujete predom, tym plynulejsie vam svadba vypali ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Peti, teba som tu už dávno nevidela. Kde sa túlaš? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ale boli sme na Zahori a inac furt doma cosi robime, takze ani nemam casu a inac mame novinku...konecne nove dvere, Nie su sice celkom take ako sme si objednali, klasicky to zasa nevedeli urobit, ale vyzeraju dobre, tak sme ich so zlavou zobrali a sme konecne vysmiati :-D Ale ako citam, nie sme jedini vysmiati.
Odpovedať
Profilova fotka
Peti, tak to je skvelé, že ich konečne máte. V nedeľu sme ťa aj s Lindou spomínali, možno sa ti aj čkalo :-D Akurát som hovorila, že si začínam spisovať už zoznam firiem, ktoré "NIE" :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj petapalko, no budeme sa snazit zorganizovat sa co najviac vopred... :-) vidim, ze vy zariadujete.. tiez prijemne starosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
troska vam aj zavidim, ze si mozete vybrat take detaily ako farbu obkladaciek do kupelne alebo tip dveri.. my sme len v podnajme, je to sice velky a krasny byt (a aj dost stary..) a prerobili sme len to najdolezitejsie a tak sme ho prisposobili nasim poziadavkam... aj ked mame jeden mensi bytik zo strany buduceho manzela, ale v nom byva babicka.. a neviem celkovo, ci by sme tam sli byvat, nie je to moc velke, ale na stare kolena nam to bude stacit... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
..ak teda spolu taaaaaaaaak dlho vydrzime.. :-)
Odpovedať
rospina: tak snad tak dlho vydrzite...kedze chystate tu svadbu?? ;-)
Odpovedať
ahojte babule..tak ja som sa aspon na chvilku dostala aj na net..akosi posledne dni poriadne nestiham..utorky skola,dnes som zas utekala k doktorovi a na nakup a hned varit,nech je zajtrajsi obed..normalne sa nespoznavam :-D rospina..no urcite spolu dlho vydrzite ;-) len sa treba posnazit :-) my sme si este poriadne neuvedomili,ze sme manzelia :-D a ake saty si si vybrala? ja som v amelii skusila asi sest siat..okrem helly som presla kazdy salon..teda bibianu nie,lebo ta je nova..
Odpovedať
leatea: a pacili sa ti saty po salonoch v ZA,ci ani nie?ty si si vlastne kupovala saty cez ebay zw ano?nebala si sa ze ci ti budu sediet?alebo si si ich skusala v nejakom salone predtym?
Odpovedať
moni..pacili sa mi..aj som mala rezervovane jedny v kristine..ale nakoniec som cez ebay nasla tie svoje naj..nemali ich nikde na svk 8-( sedeli super..nemam ich na mieru,kedze sa dodavaju len cez tabulky,no bola som spokojna x-) mozem pridat saty,co som skusala,ak chces vidiet..
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko babule. Ja som priserne unavena a dolamana a to som si rano myslela ze uz je piatok a nic :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?