Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
kocky prajem krasny vikend, ja utekam domov lezat, boli hrdlo =-)
Odpovedať
Profilova fotka
Linduš, no v našom okolí sú susedia tak okolo 35 až 45 rokov. Jeden, čo už má skoro postavený dom, je presne náš ročník a koncom marca čakajú s priateľkou bábätko. Tí sú veľmi zlatí. Naši priami susedia majú okolo 45 rokov, ale duchom sú skoro takí, ako my. Oproti nám sú riadni výmyselnici a trochu vypečenci... Ale to je skôr na taký súrkomný rozhovor :-| Maťa, tak sa rýchlo vylieč. ;-) Aj mňa začína akosi škrabať v hrdle ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
no my mame tiez starsich susedov ...okrem jednych sa celkom da...ale susedov si nenavyberame :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kocky, aj u nas v robote sa siri nejaky virus :-( Jani: zial susedov si clovek nevyberie, snad vam nebudu robit nejake extra problemy...
Odpovedať
Profilova fotka
tak sa majte krasne a uzite si vikend najlepsie ako sa da jani a potom nejake foto z krstin ;-) majte saaa
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Lindus aj tebe pekny vikend ;-)
Odpovedať
luko..tak sa preliec cez vikend..nech si mozes uzivat manzelsky zivot naplno :-) muma..aj tebe pekny vikend.. ja idem pokracovat s upratovanim..ale stale odskakujem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja pokracujem v praci , este hodinku :-D
Odpovedať
no ja som sa pomylila a miesto vypnutia pracky som ju spustila este raz :-S takze musimm nechat oprat znova veci..a to mam tolko toho prania,ze az.. a poobede na nakup a do banky..porad cosi na nedelny obed..cosi ine :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zuzi, ja tiež ešte pracujem. A vidím to tak na dve až tri hodinky :-| No keby som sa tu s vami nevykecávala, už som mohla ísť domov :-D :-D :-D Inak, ja osobne si zatiaľ nemôžem sťažovať na susedov... To len čo som počula od iných. No uvidíme, ako sa postupne vyfarbia... Fotky z krstín určite dám... Už som si aj foťák kúpila :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kati: ministerske kurca :-p do zapekacej misy das trosku oleja, pokrajaj surove zemiaky, posolit, na to tak hrncek surovej umytej ryze, na to 1 leco, na to rozporcovane kuriatko - ktore si nakorenis podla chuti, zakryjes vrchakom a das upiect... pred dokoncenim vrchnak zlozis, aby bolo kuriatko chrumkave :-p
Odpovedať
zuzi..znie to dobre x-) jani..a kto bude krstna? :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no Kati skus, mozno vam to bude chutit, my si to robievame casto, nie je to narocne ani na pripravu ani na suroviny ;-) :-p
Odpovedať
este kuknem net a rozhodnem sa :-) ale ak teraz nevyskusam,tak v blizkej dobe urcite..
Odpovedať
Profilova fotka
alebo: na plech na pecenie trosku oleja, nakrajane surove zemiaky na kocky, posolit, na to nakrajany por na kolieska, na to hydinovu sunku poukladat a na to opat kuriatko -alebo stehna ochutene korenim podla chuti. Vsetko to podliat jednou smotanou na slahanie :-p a dat pomalicky upiect :-p :-p
Odpovedať
z teba je teda inac znala kucharka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, náš Filipko nebude mať krstnú... Za krstného mu ide sestrin švagor (sestrinho muža brat :-N ) Zuzi, to kuriatko znie fakt skvele... :-p
Odpovedať
Profilova fotka
krstna bude potom, ked sa svagor ozeni ;-) skuste to doma baby upiect, spolu s kuriatkom si hned robite aj prilohu a je to ine ako obycajne zemiaky alebo ryza :-) :-p
Odpovedať
aha..no u nas je to troska inac..u nas uz na krste su obaja..a je jedno ci maju niekoho alebo nie..
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, moja sestra je dosť komplikovaný človek. Povedala, že ja nie som krstná preto, že nemám birmovky. Popri tom Jarko birmovku má... Ale jej svokra si dupla, že jej syn bude lepší krstný... tak čo už... Veď krstný nemusí byť ten kto je na papier, ale ten, kto sa tak aj naozaj správa...
Odpovedať
Profilova fotka
to si pekne napisala Janka ;-)
Odpovedať
jani..tak to mate dost divne..tam nejde o to,aby si mala birmovku..ale aby si bola veriaca a napomahala vychovavat ich dieta vo viere a k viere
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, mne to nemusíš vysvetlovať... Ja toto viem veľmi dobre... To je len výhovorka. Ale ja sa im do toho nestarám. Ja budem Filipka aj tak brať, ako by aj bol moje krsniatko :-)
Odpovedať
nevadi..mozno pri dalsom dietati sa rozhodne inac.. alebo toto ti pomoze rozhodnut pri vlastnych detoch..
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, v tom druhom máš určite pravdu... Už určite viem, ako sa ja zachovám pri našich deťoch. vieš, najskôr to bolo to, že si dala za svedka radšej kamošku a teraz zase s týmto... Aj moju maminu to trochu mrzí. Možno viac, ako mňa... Tiež mi už povedala, že aspoň budem vedieť, ako sa mám ja zachovať
Odpovedať
no vies..mozno si mysli,ze niekto je iny je lepsi ako ty..alebo chce aj niekoho ineho viac spojit s rodinou.. ja som sestrinmu krstna,ale krstny je jej svagor..kedze na vychode je to trocha inac..a neviem ako to vyriesim az budeme mat vlastne..kedze chcem niekoho,kto sa o vieru fakt zaujima.. ale neboj..urcite najdes v rodine niekoho,kto sa o vase deti bude starat podobne ako vy,co sa tyka bozej vychovy ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Kati, myslím, že v našom prípade to bude skôr niekto mimo rodiny... No uvidíme, keď to príde. To budem určite riešiť potom. Kedy ozaj prichádzaž na Slovensko?
Odpovedať
pridem v utorok doobedu..podla toho,ci bude meskat lietadlo..kedze mam pocit,ze letecke spolocni moc neoblubuju bratislavu 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
a budeš tu bývať u svokrovcov? Neboj, určite to bude v pohode ;-)
Odpovedať
hej..u nich budem..ved aj tak v piatok idem naspat..a mam vybavovacky v ziline..na vychod sa chystam az vo feb..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?