Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
no budem studovat matiku tu v uk..tak ti poviem ako to je..idem o tom pisat pracu..
Odpovedať
ok :-)
Odpovedať
som velmi zvedava,ze co sa berie tu..lebo v usa je to teda riadne lahke oproti nasim skolam..a este aj ovela narocnejsie,ked chce ziak prejst z jednej skoly na druhu..
Odpovedať
mne rozpravala jedna znama, ktorej dcera studuje v Ocean City v USA na univerzite, ze ich tam ucila poitat na VS percenta :-N ona tu vystudovala SJ a AJ na VS, lebo matiku nikdy moc nemusela a tam patri k najlepsim z mat ale ja myslim, ze je velky rozdiel v skolach, tak zakladnych strednych a vysokych, taky Harvard, Yell, Berkeley, Columbia a ine, to uz je podla mna o niecom inom ako tie lokalne univerzitocky
Odpovedať
no napr. oni tam maju dane min poziadavky ja jednotlive skoly,rocniky..na zakladnej skole je vsetko rozpisane na jednotlive rocniky..a stredna ma len celkove zhrnutie..k tomu som sa dostala..ale kazda skola si moze urcit,ze co vsetko bude s nimi preberat..takze,ak das dieta na sukromnu skolu,ktoru si aj patricne zaplatis,tak tvoje dieta dostane lepsie vedomosti..a ked ho budes chciet dat na inu skolu..tak bude mat riadne problemy,lebo nemusi zvladnut rozdielove skusky,kedze druha skola bude mat vlastne osnovy..
Odpovedať
my mame inak tiez vlastne osnovy ako skola, chvalabohu
Odpovedať
ale zas ministerstvo si drzi tie poziadavky na ziaka..takze su dost vysoke..co je len a len dobre..
Odpovedať
ano poziadavky by mali byt vysoke len u nas by mohli ucit ziakov aj rozmyslat a nielen reprodukovat nabiflovane vedomosti, ale to zavisi aj od ucitela...aj ked niekedy presytene osnovy prakticky nevyuzitelnymi pozntami mozno nedavaju vzdy na vyber :-|
Odpovedať
no nie kazdy rozumie vsetkemu..a je na ucitelovi,ako to poda ziakom.. hadam budem dobra ucitelka..a pomozem vacsine ziakov..
Odpovedať
no s takym pristupom, co si vyjadrila v poslednej vete o tom nepochybujem ;-)
Odpovedať
no na doucovani som mala uspech..a velmi ma to bavilo..urcite sa dam este na doucovanie..lebo je to uplne super pocit x-) x-) x-)
Odpovedať
no ak budes stihat :-D ja som doucovala jedneho stredoskolaka NJ, musel sa za tri mesiace naucit to co jeho spoluziaci za rok, lebo robil prestupove skusky, urobil to za tri a skakali sme tri metre do vysky :-D :-D :-D ale on bol velmi snazivy a chcel, rada som tam chodila x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
no dufam,ze ano :-D
Odpovedať
ja uz teraz odkedy mam Michala nestiham :-D
Odpovedať
no ja budem chciet stihat..ale fakt neviem..lebo mozno by som chcela este chemiu spravit externe..takze uvidime..
Odpovedať
no uz idem spat, este hodim tu sprchu a bye :-D
Odpovedať
pekne sny prajem.. ja este cosi pobudnem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, som sa tu dlhsie neukazala, lebo akosi sa mi roboty nakopilo a dnes je tu prazdno :-|
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Peti, ja som už v práci, tak môžeme pokecať :-D Tak aké to je byť medzi nami vydatými? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Super, sice som tu zmenu az tak nepocitila, kedze uz spolu byvame, ale v praci sa stale mylim pri podpisovani a predstavovani. Je to komplikovane, lebo este stale nemame sobasny list a ked nam ho daju, budu vybavovat uz tie nove obcianske a to neviem kolko bude trvat.
Odpovedať
Profilova fotka
to si pamätám na to nové predstavovanie :-D Keď som prišla v pondelok po svadbe do práce tak vedúci mi stále volal a skúšal, ako sa predstavím. No bola to sranda :-D Ja som si občiansky aj vodičšký vybavila za jeden deň. A teraz je to vraj všetko na Mestskom úrade, tak by to malo byť v pohode. A to ešte stále nemáte sobášny list? My sme ho mali do týždňa
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, Peti: doklady aj u mna sli rychlo, ja som si menila aj trvaly pobyt a vybavovala som to na mestskom urade a potom u policajtov, trvalo mi to 2,5 hodiny vsetko obehat. Ked je to teraz na jednom mieste, bude to pre teba lepsie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ano, ale nam povedali, ze na matriku sa mame dostavit 2 tyzdne po svadbe, tak som ani neskusala skor a v pondelok maju byt obcianske zatvorene, lebo budu nabiehat na eurosystem a tie nove obcianske vraj uz nebudu vybavovat na pockanie. To je to, co sa aj lea stazovala, ze nebude mat cas ostat tu mesiac, aby sa dostala k obcianskemu. Tak sa necham prekvapit, ale pochybyjem, ze budem taka rychla ako vy :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ahaaaa :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Inac ja idem tiez menit aj trvaly pobyt, aj s manzelom, takze si aspon mozeme ist doklady vybavovat spolu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
To máte super, ja som si tiež menila trvalý pobyt spolu s menom, ale čoskoro si ho budem musieť meniť znova. Ale dúfam, že to už bude posledný krát :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No Jani verim tomu, ze ked konecne dostaviate, tak vas chut na dalsie stahovanie prejde. O potom komu by sa chcelo z novostavby ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute baby...len tak na skok..aby ste vedeli co je so mnou....bola som teraz 3 dni v nemocnici, lebo som trosku krvacala....ale uz som domka a vsetko je zatial tak ako mam byt...takze este stale cakame, kedy to uz pride ;-) ak bude nieco nove, urcite vam dam vediet.....sice tu moc nepisem, ale poctivo sledujem aspon dianie, aby som bola v obraze....... petapalko...este raz vsetko dobre......
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem Marcelka, tak aj vam hlavne nech sa narodi na cas, nech porod prejde rychlo a nech ja male zdravucke :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Marcelka, to je super, že je všetko OK. Včera som na teba myslela, že sa ti to už riadne kráti. Držím palčeky, nech to dotiahnete úplne v poriadku do konca. A určite sa ozvi a daj vedieť čo je s tebou ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?