Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
aj mne sa páčila včera viac ako tí manželia, bolo to také nezáživné :-N ale máme to za sebou, už len tá posledná o postupe obradu... :-)
Odpovedať
našťastie sme sa my rozhodli pre svadbu na úrade..tieto náuky a to okolo!! To by sme cestovne nezvládli!
Odpovedať
bre ranko baby..konecne je piatok :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vio nebolo to take hrozne. Dva krat po hodinke a s fararom sa clovek aj tak musi porozpravat, aby vsetko dohodol. Nasti ti si to stihla este s dobrou rezervou :-) Lea dobre, ty si dnes neni v robote?
Odpovedať
ešte aj po tom, ako nám robili problémy s krstením dcéry, keď sme neboli zobratí , tak sme sa definitívne rozhodli, že pre parádu a pre to, aby sme to mali v kostole, to robiť nebudeme. nakoniec nám ju pokrstili na Vlkoch, tam úplne v pohode. Ale čo stým robili po iných kostoloch no hrúza.. Peťa, ty kde robíš? teda, skôr, že čo:-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som na financnom oddeleni, kontrolujem platby a uhrady a tak. Inac zalezi na to, na akeho farar natrafis, to ja viem. No jasne, ze je to kravina zobrat sa v kostole, aby vam tam pokrstili dieta. To by malo pramenit z vasej vole.
Odpovedať
peti..este som doma..za chvilku vyrazim 8-( ale nechce sa mi..radsej by som bola v posteli.. baby..si predstavte,ze konecne mi posielaju saty pre male druzicky x-) bolo na case :-N vio..ale je pokrstena,ze..
Odpovedať
no baby, ja som to vyriešila dišpenzom bo lubo je ateista, ale na počudovanie to celkom dobre zvládol...aj sme sa rozprávali o náukach :-) jeho zaujalo najviac to, že žena musí chlapa poslúchať :-D čo som mu jednoznačne vyhovorila, že v rámci medzí 8-) a tiež si myslím, že niektorí farári s tým robia veľkú vedu vid. farár na solinkách...ešteže sme sa presťahovali na vlky a máme to bez väčších problémov x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, no vy ste sa zase rozpísali :-D Ja mám dnes taký voľnejší deň... Som v práci len do 12.00 lebo potom nám vedúci dal nanútené voľno. júj, tak sa teším. Ideme konečne niečo ďalej povybavovať ohľadne tých sietí na pozemok a potom si pobehám po meste. Normálne sa už neviem dočkať poobedia 8-)
Odpovedať
jani..drzdis? :-N :-D ja budem makat ako fredka az do styroch :-S
Odpovedať
ty sa máš...aj ja chcem nútené voľno :-D
Odpovedať
áno, Kristínka je samozrejme pokrstená. Na Vlkoch majú dobrí modernejší a mladým ľuďom bližší prístup. A to máme obaja príjmanie aj birmovku a robili s tým ofuky. Peťa my nie sme ateisti- ale jednoducho sme akosi postupne startili vieru v katolícku cirkev ako takú (nielen po osobných skúsenostiach, ktorých má asi každý dosť), nie v samotné náboženstvo. A o tom sa dá polemizovať na dlhé trate. Takže finančné odd.? to znie zaujímavo! A v akej oblasti- bankovníctvo, stavebníctvo...??
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no ale inokedy som tu aj do šiestej-siedmej večer... Ale dnes je to super, a ešte aj počasie nám zrejme vyjde
Odpovedať
vio..kazdy knaz je iny..a fakt niekedy nestoji za to sa s nimi natahovat..inc,mozno aj u kapucinov su ochotnejsi.. my to mame super,drahy ma knaza v rodine,takze nasa nauka..sukromna..bola uplne super..najpr sme si presli priebeh sobasa a potom sme pri caji a zakuskoch rozoberali nase male slovensko 8-) :-p
Odpovedať
Si predstav, že aj môj má kňaza v rodine..Ale aj tak sme to mali na Vlkoch. Boli tam fakt ústretoví a zlatí, aj ten kostol na mňa neôsobí takým starosvetským dojmom, je to slnečné, veľké, moderné..Cítili sme sa tam všetci dobre. Ešte mám vpamäti krst netere pred 10 rokmi, ako nebohý p. Noga okrikoval počas krstu rodičov, nech si utíšia deti, nech neplačú:-) A keď jedna rodina uviedla, že krstí syna Samuel Martin, sa na nich osopil, tak "ako teda sa vola?" :-)
Odpovedať
lea to si mala super... murinko no tak ti zaslúžiš ;-) ja nie som tak dlho v robote iba utorky :-)
Odpovedať
No nič bábiky, pokecajte, idem si plniť materské povinnosti..Malá je oblečená, napapaná, mliečko vypila, tak ideme asi na balkon si čítať knižky- už si ich prichystala :-D Sranda, v jednej má anjelikov a ukázala na jedného prstom a vraví "MAMA" :-))) Tak idem po krídla do skrine, som si pred spaním zložila ..:-D
Odpovedať
:-) aby si potom neuletela ;-)
Odpovedať
Red Bull ? :-DD
Odpovedať
Profilova fotka
Evi, tak si postúpila z ťapy na anjelika... To je skvelé ;-) :-D
Odpovedať
Jani, nie z ťapy- ale z ťavy:-) Tiež sa nesťažujem- dnes je mi hneď lepšie, keď somtaká dobrá a krásna , ako na tom obrázku.. Ozaj- Juraj Haydin, či ako sa to píše z počasia na JOJ- ke je " AHA- TETA!"...asi tie dlhe vlasy..
Odpovedať
Profilova fotka
jéééj, prepáč... Asi som si prehliadla písmenká :-N Ale super postup
Odpovedať
Profilova fotka
No Vio nechcela som sa ta dotknut. Ved ani veriaci clovek nemusi mat svadbu v kostole, to je na kazdeho vola...tak som to myslela. Inac pracujem v oblasti sluzieb. Tak pilne citajte :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jani, takze taky lahsi den.....no oproti mne ....ja mam cely viknend v praci a este k tomu zopar akcii......takze...tisko zavidim.... ;-) ani vas tu nestiham citat aj ked sa fakt snazim a uz vobec nie sem prispievat 8-) ale zaregistrovala som ze je tu zopar novych bab.....co planuju svadbicku...aj tym tisko zavidim...a spominam ako sme to mali my :-)
Odpovedať
Peti, čo si šiši!!!??? Ja som sa neurazila..len som uviedla môj názor na vec. Nič iné..Ja naopak obdivujem ľudí, ktorý veria v boha a žijú podľa toho. ALe musí to byť také čisté a úprimné- na polovičato to neuznávam.
Odpovedať
Marcelka, ako rastie brusko? Vsetko OK? Nezavidim ti ani za mak tvoju pracu v tomto stave!!! UF UF!! Peti, z čítania knižiek zišlo- vytiahla si lego a stavala, ja som okukla balkon, ale este je asi zima vonku, ona je stale nachladnuta, tak az neskor.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Marcelka, jej, konečne ťa tu vidieť ;-) Ako sa má maličký? Rastie a poslúcha? No tú prácu cez víkend ti naozaj nezávidím...
Odpovedať
Profilova fotka
No to asi nikto :-S Ale hadam nebudes mat moc roboty.
Odpovedať
Profilova fotka
no baby...brusko rastie..uz som v 31 tyzdni...jaj..us sa mi to krati.....sem tam mam taky zvlastny pocit v brusku ale dufam ze to tak mam byt.....niekedy si ani neuvedomujem cely den, ci sa maly hybe alebo nie a potom vecer premyslam, ci je vsetko OK......ale vcera som mala volno a vystrajal...takze.... :-D musim v praci vydrzat este do konca maja a potom ...hor sa na matersku..... :-p
Odpovedať
takze este mesiac a pol..no a to potom ti rychlo ubehne. Ides rodit v ZA, ci MT?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?