Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
..aj to mam v plane.. my ubytko vybavujeme uz teraz, lebo to budeme mat v penzione a urobia nam cenu...
Odpovedať
hm my tiez v penzione vedla saly...len zatial nevyzera ze by bola cena nejaka nizsia
Odpovedať
no my by sme to chceli mat v www.villanecas.sk, tak sa snazime dohodnut nejake rozumne ceny :-D uz teraz sa nam z toho toci hlava, alebudeme mat tak do 35 ludi a skoro vsetkych musiem ubytovat. Akurat mu pisem mail, tak dufam, ze dostanem pozitivnu odpoved x-) ako si prekusla presunutie svadby?? :-(
Odpovedať
no tazko tazko, keby sa to dalo aspon na september, ten oktober...vsak vies u nas uz kosa nie jak tu v blave...tak dufam v babie leto, aby boli krasne fotky, sama mal okobrove fotky z prirody a je to fakt nadhera, len nech neprsi a nic mi nevadi,. troska sa tesim koli tomu ze moze ist jeden par, ktory v aguste nemohol, tak snad to bude fajn ;-)
Odpovedať
slniecko: my sme tam tiez boli ohladom cenovej ponuky na svadbu s rovnakym poctom ludi, ale ked sme to docenili a ja som to nascitala na ludi, tak amen tma! len hostina (bez ubytovania) by vysla cez 100tis. Tak sme zvolili dubnu skalu - cena je kdesi uuplne inde, jedla je o dost viac a mame tam aj viac volnosti co sa tyka veci typu "doniest si svoje".
Odpovedať
slniecko vyzera to tak krasne x-)
Odpovedať
sharin: a kolko vas to vyslo v Dubnej Skale? my sa s nim este chceme dohodnut, ci si tam nebudeme moct doniest vlastne vino a nealko (popripade whisku, alebo tak nieco), to vam nedovolili?? Luko: je to tam pekne, ale dnes sme rozdychavali ceny :-( ono sa ta villa vola ako moj nastavajuci, aj preto padla tato volba x-)
Odpovedať
slniecko: ale zas na druhu stranu tam varia priam fantasticky. ako kazdy par, aj my mame urceny rozpocet a hostina v tak uzasnych priestoroch by nam rozpocet znacne prekrocila :(
Odpovedať
slniecko tak to s tym meno je super :-D
Odpovedať
luko: tiez si myslim, skoda, ze to nevlastnime chichi sharin: ak smiem vediet o kolko vas to vyjde lacnejci v Dubnej skale? teraz pozeram ich stranku a ubytko je dost drahe... a asi aj cena jedal.. co vsetko si tam mozete doniest?
Odpovedať
slniecko: len prvy chod cena ako inde za celu hostinu, druhy o nieco vyssie a to tam nebolo ziadne pitie. A co sa tyka pitia, tak nam ponukli lepsie ceny na vino (- 20%), nealko cennikova cena a myslim ze nam povolili osatne alko (okrem vina). Vyzdoba nie je v cene. Svadobny apartman 5400,- (ine izby cca 3tis/2os). Aj ked je nadherny, ale za tie peniaze si viem predstavit nieco ine. V podstate s jednanim sme boli spokojni, ale z ich strany ide len o to, "ano urobime ak zaplatite a nerobime to preto ze nas akcie drzia nad vodou". A ja som sa chcela len uistit, ze villa je ten najlepsi vyber, tak sme len zbehli omrknut zopar inych alternativ (chceme nieco ine, netuctove, smrncovne-tym nechcem urazit vyber druhych, ale snad chapete, co tym myslim) no a dubna skala je rovnako nove krasne miesto a rovnake hviezdicky. A z tej cenovej ponuky od nich som bola v miernom soku. prijemnom. tak sme vsetko prehodnotili. Lebo vo villa necas by sme boli rozdeleni do dvoch poschodi... vo vinnej pivnici stol a v priestoroch restiky by sa tancovalo, a na novovzniknutej terase by sa grilovalo. A v dubnej skale je vsetko v jednom priestore. Cena za hlavny podavany chod, bufetove stoly a popolnocnu kapustnicu, vratane 0,5l mineralky a 0,2 nealka (to som dala nacenit do prveho chodu, lebo to urcite kazdy vypije) je cca 900,- (ale jedla je tam az az, a zrejme budeme este jedlo upravovat aby toho zas nebolo az zbytocne vela), plus mozeme si doniest absolutne vsetko ostatne, ale nealko sme sa dohodli od nich, nech je dobre vychladene a vyrazne nam nan upravili cenu... alkohol vsetko mozeme svoj... slane, sladne svoje... vyzdobu urobia podla poziadaviek oni (chcela som aj baloniky, aj tie vybavia)... takze je to kdesi o inom. Financne zacala byt villa necas mimo nasho rozpoctu. Aj ked priznavam, ze chcem vyskusat moznost ist sa ku nim aspon fotit v pripade nepriazniveho pocasia. Snad nam dovolia.
Odpovedať
slniecko: cena dubnej skaly oproti villa necas, je polovicna a vzhladom na mnostvo jedla si dovolim tvrdit ze az tretinova.
Odpovedať
Článok sa načítava...
dakujem ti velmi pekne sharin x-) presne viem, co mas na mysli s tym, nieco netuctove, ine.... presne to chceme aj my skusim tam napisat mail priatel sa este popyta, co si budeme moct doniest vlastne do villy... a cenu mate teda fakt dobru, lebo na podobnej cene sme sa dohodli len na predjedle, polievke a druhom jedle.. grilovane prasiatko a misy budu zvlast.... dost ma zabila ta cena vina, nealka a tvrdeho alkoholu :-(
Odpovedať
luko a ty si nam kde zmizla?
Odpovedať
slniecko: nemas zaco... my sme boli z villy tiez v oblakoch, ale bohuzial realita nepusti. Zrejme mate urobene aj obdobne menu, lebo tiez sme mali prasiatko druhy chod. :) len potom sme sa rozpravali s viacerymi ludmi o prasiatku a nie kazdemu chuti, lebo je suche, tak sme radsej zvolili tie bufetove stoly z kazdeho rozku trosku :) jo veru tie ceny maju fakt kdesi inde, ale na druhu stranu, ak ta rozpocet pusti, tak preco nie! Tiez by som do toho isla!!! Mna len zaujimalo, ked robia tie obedove menu po 205,- preco nedokazu urobit lepsiu cenu aj na svadbe, sak tam sa toho tiez dost poje.
Odpovedať
..mam presne ten isty nazor, my tiez nemozeme az tak rozhadzovat ako sa mozno zda (ked to chceme mat vo ville), ale ak sa bude dat dohodnut tak preco nie x-) ale idem pre istotu dnes popisat maily aj do inych hotelov, v Za je otvoreny aj novy hotel, tak uvidime co ponuknu :-. uz mas zabezpeceneho kameramana a fotografa? ja na tom este stale pracujem... budete mat svadbu v kostole ci na urade? ..my by sme to chceli mat v kostole, ale aj tam sa nam to trosku komplikuje... :-( na moju radost..
Odpovedať
slniecko: aky hotel mas na mysli? kameru nebudeme mat profi, ale fotografov mame manzelov cernych (zoomfoto) a svadba bude na urade. Zatial mame predbezne na 16.00 s tym, ze tetuska ma poznacene, ze nas moze posunut az na 17.00, lebo ked sme boli zahlasovat, tak tam mala prazdno, tak kym sa to zaplni, nemoze nas dat na posledny cas. ale boli tam mile. este k tej villa necas... my sme zvolili radsej taktiku za rovnake peniaze viac muziky a za usetrene na hostine pojdeme radsej na poriadnu svadobnu cestu.
Odpovedať
..tak taka taktika sa mi paci :-D nam sa podari ist na svadobnu cestu az v januari... priatel uz nema dovolenku :-( hotel Galileo...akurat tam idem pisat my to mame v kostole o 16.30 hod. ak sa stihne vsetko vybavit, kedze sme v zahranici obaja..
Odpovedať
Profilova fotka
byvam blizko Galilea :-D dobre tam varia a je to pekny hotel... len neviem, ci maju taku salu na svadbu, lebo restauracna cast je dost mala....
Odpovedať
slniecko: tam som tiez chcela, lebo chodim okolo dost casto ale velmi si poserkali priestory... stoly su oddelene pevnymi prieckami a to si neviem predstavit ako to uhadzu na hostinu. A kamarati sa tam boli najest a veeeelka nespokojnost. Tak som ani neskusala. Sklamalo ma to, lebo som sa na nich chystala hned ako sa z toho zacal rysovat hotel a ako sa za "vykladom" objavili tie nadherne stolicky. Velka skoda, ze dali tie pevne priecky.
Odpovedať
Profilova fotka
sharin: my sme tam boli parkrat jest a boli sme spokojni i ked personal by mohol byt sviznejsi :-D ale su mladi, naucia sa...
Odpovedať
fifitko: tak zrejme kamarati narazili na zly den. Neviem povedat, osobne som nebola skusit, ale co sa svadby tyka tak priestorovo si to neviem predstavit ani ja.
Odpovedať
ahojte baby..tak matrika je vybavena..a ani to nebolelo :-N :-D este par drobnosti zajtra mozem ist spokojna spat do londyna..aj ked sa mi absolutne nechce..
Odpovedať
..vsak uvidim co mi odpisu, ae ako to dokazu zrealizovat necham sa prekvapit x-) resp. uz ma asi nic neprekvapi..
Odpovedať
baby kde sa idete resp. ste sa boli dat licit??
Odpovedať
ahoj slniecko..aky si mala den? ja som riadne unavena.. inac..licit sa idem dat na narodnu..do jedneho salonu :-)
Odpovedať
ahoj Lei, dnes bol den blbec ]-( este zistujem aj ine vizazistky... ako si pochodila na matrike?? kolko casu si tam stravila?
Odpovedať
vidis..uplne som zabudla,ze som ti pisala do ip kontakt.. na matrike sme stravili asi pol hodiny,ked nie viac..sme este dopisovali rozne veci..ale trvalo to tolko,lebo som mala poctivo sablonu a ceruzu a pero..takze to cosi zabralo..ale velmi sa to tej babe pacilo..vraj bude vidiet,ze sme sme si dali zalezat :-D :-p no bola uplne super..a dokonca prisiel dalsi par,ktory bude mat svadbu v ten isty den ako my..
Odpovedať
a dali vam nejake potvrdenie, co musite odniest na faru..alebo si to oni posielaju medzi sebou? ozaj, pytali sa vas aj na cas a termin sobasa?
Odpovedať
ze z fary si to pridu vyzdvihnut.. pytali sa len na termin sobasa a miesto..maju obaly vytvorene s datumom svadby..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?