Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
luko: tiež sa prikláňam k názoru fifi. Myslím si, že keď by Ti tie prvé ešte upravili, tak by Ti sedeli lepšie. Ja teda nie som odborníčka v skúšaní svadobných šiat, mňa to len ešte čaká, ja mám síce úplne iný vkus, ale boli oboje na Teba fajn. Ale ak by som povedala svoj názor taký presnejší, tak asi tie prvé.
Odpovedať
Profilova fotka
zustka: tiez sme boli zladeni s "vyzdobou" po polnoci :-D do cervena :-D ;-)
Odpovedať
zustka: my budeme mat na stoloch len vazicku s jednym kvietkom, zelene a biele servitky a zelene sviecky a menovky...nic viac. a na hlavnom nejaku velku prevesenu ikebanu.....keby tam toko bolo viac, tak by to uz bolo velmi zelene.my ziadnu kombinaciu vlastne ani nemozeme robit, lebo na stoloch budu obrusy smotanovej farby
Odpovedať
fifi: nemala som na mysli oblečenie, že sa pôjdem prezliecť a že budem z mojikom zladení. Ja chcem byť v svadobných šatách až do rána. Ja budem mať domček s pomarančov a krepového papiera a je krajší, keď je urobení v kombinácii 2 farieb, je potom krajší. :-D :-D
Odpovedať
my sa budeme hodit aspon k tym smotanovym obrusom :-D :-D
Odpovedať
zustka: a mozem sa spytat, co to ten domcek je?????
Odpovedať
Profilova fotka
aky domcek? =-)
Odpovedať
fifi...si to vystihla, asi to bude tak,lebo v nicei som sa citila uplne prirodzene, ako keby boli pre mna usite :-D pojdem tam este v marci koli novej kolekcii, tak to skusim opat nafotit. vdaka kocky, dobru nocku
Odpovedať
Profilova fotka
luko aj ostane: bru nocku, ja idem tiez hajat, zajtra vstavam 5:30 ]-( praca vola....
Odpovedať
aj tebe luko :-)
Odpovedať
takže babenky: nie je to nič zložité. Ja som raz bola na jednej svadbe a bolo to ako také malé prekvapenie, keď sa ide hádzať na tanier, tak som to začala používať na rodinných svadbách. Takže používa sa to teda, keď sa idem hádzať na tanier. Nie je to také obyčajné ako tanier, a príde mi to také vhodné a pekné. Len neviem, či sa mi to podarí Vám opísať ako sa to robí. Ak nájdem fotku, tak ju dám do albumu. Je na to treba: 9 pomarančov, nie moc veľkých, takých stredných, ale dosť tvrdých 12 guľatých paličiek - na konci zastrúhaných ako ceruzka krepový papier - krajšie je to z 2 farieb priesvitná lepiaca páska 1 sviečku. Postup: ten sa mi ťažko takto dá vysvetliť.
Odpovedať
fifi, luko: dobrú nôcku
Odpovedať
Článok sa načítava...
zustka:vyzera to zaujimavo,ale fakt si to neviem ani predstavit.este som to nikde nevidela. :-.
Odpovedať
aj tebe a aj fifi :-)
Odpovedať
dievčence, už je v albume, ale upozorňujem, tento som ja nerobila. Nie je taký ako by mal vyzerať, pretože osoba si moc nedala na ňom záležať. Ja ho viem urobiť krajší....a to nie je samochvála, naozaj. :-D Krajšie foto nemám, ale na predstavu myslím, že bude stačiť. ;-)
Odpovedať
luko..nicea vyzeraju pekne aj zo zadu..nezabudaj,ze v kostole sa budu vsetci pozerat na tvoj chrbat ;-) takze aj na to mysli..a ja co mam v albume skusane rahman,tak v zadu mi divne odstavali..je jasne,ze mozno by to neodstavalo,no osobne sa mi to nepacilo.. ale ked sa chces este potrapit kukni album murinko..ona mala rahman..a matusik zas mala nicea ;-)
Odpovedať
ešte som zabudla, tento je moc huňatý, a nebal by byť taký, nastrihala veľmi veľké pásiky.
Odpovedať
no vyzera super ten domcek.. :-)
Odpovedať
ozaj, a je celý položený na drevenej doske obalený do krepového papiera.
Odpovedať
a este raz mi povedz,co sa to s nim robi..
Odpovedať
a oprava, zle som spočítala tie paličky, nie je ich 12, ale 16.
Odpovedať
lea: takže u nás je to tak, keď sa ide hádzať na tanier, tak sa zhasnú v sále svetlá, nie teda všetky, ale aby bolo také intimčo, aby vynikla sviečka, pustí sa nejaká pomalá pekná hudba, to záleží už na fantázii, a prvý družba s prvou družicou, teda prvý družba ho nesie a družica ide vedľa neho, a položia ho pred mladomanželov a postaví ho na stôl. No a potom hostia nosia obálky a hádžu ich do toho domčeka. Vlaste je to taká obmena nie na tanier, ale do domček. A je to také zaujímavejšie, teda aspoň ja si myslím. To je môj názor. Mne sa to veľmi zapáčilo a my to tak robíme. A Už som to robila zatiaľ na 2 svadby. Zatiaľ ich v našej rodine nebolo toľko.
Odpovedať
znie to velmi zaujimavo..my budeme mat redovy..takze tam sa budu vyberat peniazky :-)
Odpovedať
to ja nepoznám, niekde tu som čítala, že je to vychodniarsky zvyk, ale ja ho nepoznám. Priblíž mi ho nejako.
Odpovedať
lea: už som si ho pozrela na nete - podstatu redového tanca. Tiež zaujímavé.
Odpovedať
vies,uz ked som z toho vychodu a svadba bude na zapade,tak nech cosi vidia..lebo mne sa to odcepcenie moc nepaci..
Odpovedať
na strede Slovenska :-) jasné, nech vidia niečo nové, aké sú zvyky aj inde. Určite to bude príjemná zmena.
Odpovedať
no a este ked pridame ten slub svokier..tak to bude aspon zabava..
Odpovedať
tak to asi bude sranda. :-D :-D
Odpovedať
lea: tak ja idem už do hajan. Dobrú nôcku.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?