Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Natália, to je super! ;-) A v ktorej časti Žiliny máte bytík? Adi, ja viem, veľmi dobre o čom hovoríš. Tiež ešte nejaký čas to bude riešiť podnájom :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Murinko - tak to máš čo robiť do 10-tich dní. Ale určite to zvládneš. Inak, najviac ma deptá zavedenie eura. Všetci nás strašia, že keď nekúpime byt teraz, tak už ho nekúpime, lebo to bude šialene drahé. Už mi to fakt lezie na nervy, lebo ma to zbytočne stresuje. Veď nie sme jediní, čo nemáme byť v osobnom vlastníctve.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujeeeeem x-) no ano je to super pocit. Aj ked nas to stalo hooodne sil ale vysledok urcite stoji za to x-) Budeme byvat na Solinkach, na Dubovej ;-) a dokonca na 7. poschodi. Vypada to tak ze tie sedmicky nas neopustia. Este aj v cisle bytu sa jedna nachadza ;-) (27.) No je fakt ze ceny nehnutelnosti stale stupaju, nas bytik oproti cene za ktoru sme ho my kupili siel hore o cca 500 tisic .... a to v priebehu pol roka. Pomaly sa budeme musiet prisposobit standardu EU nielen v ostatnych cenach ale aj v cenach nehnutelnosti :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Adi a kde by ste chceli zakotvit? stale ZA? ;-) Natali - super super, dlho si tu nebola x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Aďka, aj nás stále týmto strašia. Chceme kúpiť pozemok, ale stále počúvame, aby sme ho rýchlo teraz kúpili, lebo potom bude strašne drahý. Ja si však myslím, že teraz sa tie ceny vyšplhajú veľmi vysoko, lebo stúpa dopyt po nehnuteľnostiach. Možno po zavedení eura dopyt klesne a ceny až tak stúpať už nebudú. Teda týmto sa aspoň ja utešujem. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
raz tento booom padne baby, nebojte... nebudu do nekonecna stupat, ludia nie su az taki bohati a nie vsetci to chcu riesit cez hypo a uvery, i ked inak to zial nejde :-(
Odpovedať
Profilova fotka
no nebola veru ... v praci frmol ... vybavovacky kvoli bytiku, kontrola majstrov ... po praci sme hned chodievali tam a domkov tak akurat vyspat. Ale teraz to uz zacina byt oveeeela kludnejsie. Uz aj v praci je to ovela lepsie ked clovek viac veci chape. Postupne sa mi konci skusobna doba takze uvidime co bzude dalej ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
To je tak, inak ako cez hypoúver si to málokto môže dovoliť. Aj aj dúfam, že to nepotrvá večne, alebo aspon že stúpnu platy. Veď sa to musí nejako vyrovnávať. Ešte stále nevieme, kde by sme sa usadili to je najväčší problém - preto to vlastne ani nemôžeme riešiť. Lebo pracovne je to zatiaľ rozbehané a nedá sa povedať, že budeme fungovať tam alebo tam. Takže preto. Kočky, nerada, ale lúčim sa. Končí mi ranná smena, musím ísť čo-to povybavovať do mesta. Dala som si zúžiť šaty, lebo v sobotu mám akciu v Púchove, takže letím ku krajčírke. Ozvem sa, isto skôr, ale najneskôr zajtra. Pekný deň. Držte sa. papa :-)
Odpovedať
no je to veru dilema....no my si kazdy rok uvedomujeme, ze tu je uz euro a stale ceny idu z roka na rok hore....je to hrozne...ale veru na sk by sme nevladali platit vsetko mozne aj hypoteku .... :-( uz sa mozme nechat len prekvapit,kedy zvysia na sk nielen ceny,ale konecne aj platy, lebo platy na sk sa nerovnaju ani platom v cechach..... ]-( ]-( a nieto v inych eu-statoch
Odpovedať
Profilova fotka
Smaily, veru, tie platy sú neskutočné. Ešte stále sú zamestnania, kde robia za minimálnu mzdu. A najviac ma trápi, že študujeme, aby sme sa mali lepšie, ale keď prídeme do praxe, tak naše platy sú neskutočne mizerné, lebo nemáme prax. Ale verím, že raz sa to zlepší ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to mas pravdu Jani a navyse este tie vysokoskolske poplatky... hlavne, ze sa vsecti vo vlade dusuju,ako malo mame ludi s VS, ale ako mozeme studovat, ked nam kladu polena pod kolena??? denne studium si nemohli dovolit moji rodicia a kebyze nemam dobre platenu pracu, tak si nemozem dovolit ani ja to moje externe :-( ;-(
Odpovedať
ved to,ja by som tak chcela si urobit velmi dobre specializacie vo svojom odbore,ale na slovensku su take ani neni! a v cechach su drahe a tiez nie su dobre terminy a v zahranici sa nedoplatim..... :-( tak ale ti bohati ktori nato by mali,nechce sa im studovat...... :-( mna vsak minule zarazilo,ked som pocula kolko zarobia v jednej brandzi v cechach a za to iste az o 10tisic sk na slovensku menej....tomuto nerozumiem.... :-( takze slovensko pre nas nehrozi dobrych 5 rokov.....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Haló, je tu niekto :-D
Odpovedať
ahojte..no nejdem podpichovat..ale vacsina platu ide bokom..a to sa priznam,ze si nic neodopieram..ved kazdu sobotu chodim na nakupy.. :-D zajtra rano sa zastavim..nech vas tu najdem vsetky pokope..ten casovy posun robi vela..a este aj to,ze zacinam az o 9 v praci 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj Kati :-) neprovokuj :-D ja vstavam 5:30
Odpovedať
ale ja neprovokujem..vies,ked dojdem domov okolo piatej,tak tu uz nikoho niet..tak musim skusit ranne hodiny :-D ako si sa dnes mala?
Odpovedať
Profilova fotka
dnes bol dooooooost pracovny den, taky zaberak... ]-( ale kupila som si prevys - teda taky zaves, co chcem dat do spalne ako baldachyn, tak sa tesim :-p nasla som skvelu farbu
Odpovedať
tak to je super..ja sa chystam na nakupy az v sobotu..treba mi skocit na letisko a chcem si obstarat stolnu lampu.. a rozmyslam,ci sa pustim do sita alebo nie..mame pred sviatkami vianocnu party a idem si sit saty..no moc sa mi do toho nechce.. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
urcite si usijes nieco skvele :-p moj zaves bude tiez az vo stvrtok, musia ho obsit a pripravit :-D my mame vo firme tiez "vecierok", vianocnu kapustnicu :-p tesim sa
Odpovedať
by sa patrilo..chcem to potom vyuzit v nedelu po svadbe..a tam budeme mat taku typicku anglicku vianocnu veceru..takze som velmi zvedava =-) ja este planujem v ziline kupit nejaky zaves a asi aj zaclonu tu..nech mam do zasoby :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hm v ZA zaves pre tvoje byvanie v UK? :-o to tam nemaju nieco pekne ?
Odpovedať
no vymyslela som si,ze chcem izbu do fialova..takze zhanam cosi take..a je to celkovo problem..
Odpovedať
Profilova fotka
hehe Kati, ja som si tak vymyslela obyvacku :-D a uz som nasla latku na ten baldachyn, je krasna, fialkovo- zlato - medena, ked ju nazberkam, bude vyzerat neskutocne... ale musim pockat, kym nebude vymalovana obyvacka :-D
Odpovedať
a akej farby chces obyvacku? ja som si ako prve kupila fialove obliecky..boli jedine,co sa mi pacili..potom som si obstarala aj tienidlo a zo ziliny doniesla jedny fialove zavesy..a este hladam deku..len tu ich maju hrozne male..takze musim pozerat double.. a farba izby je kremova..takze to je uplne v pohode..
Odpovedať
Profilova fotka
no ja chcem steny v obyvacke pastelove fialove :-p teraz ich mame staroruzove, takze budeme malovat. Stenu obyvackovu mame cokoladovu, sedacka je podobnej farby s prvkami bezovej. Este vymenime koberec a kupim ten prevys a bude to super :-D uz som hovorila mojmu ocinovi, ze chcem aj vyrovnat strop a urobit bodove svietenie :-)
Odpovedať
takze si sa pustila do velkeho prerabania :-) ja sa tak pustim do priprav svadby a sitia..a hadam raz sa dostaneme aj k vlastnemu byvaniu.. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
no trosku, videla som par inspiracii a chcela by som ich trosku aplikovat v nasom byte :-D :-D a odnesie to o.i. moj tatko :-D
Odpovedať
ale ved treba trocha zmeny..a hlavne pohodlne a plnohodnotne byvanie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to mas pravdu, i ked v byte zostat nechceme :-D
Odpovedať
chcete stavat..ze..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?