Svadobné prípravy v Martine. Poraďte mi čo,kde,ako...

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte...Viete mi prosím odporučiť z vlastnej skúsenosti dobrú vizážistku, kaderníčku, kvetinárstvo, fotografa, kameramana a reštauráciu pre 50-70 ľudí, proste všetko čo k tomu patrí..Ja mám ešte času ale pomáham kámoške ktorá je momentálne v Nemecku...Ď
Odpovedať
Profilova fotka
Miška a môžeš si tu ozdobu čo ona mala naaranžovanú odfotiť?mne sa to akosi nezdá taká konbinácia a priatelovi to radšej povec,aby potom nebol vyoraný ako myš s toho. Ako môže to byť pekné,ale radšej to tu hod,aby sme ta mohli po prípade usmerniť,no.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak miska, podla mna to moze byt super...len tej ciernej aby tam nebolo vela....ale inak ze cierna je teraz moderná :-) a skus dat foto ak mozes som zvedava, neviem si to predstavit.... Inak ja idem mat kyticu z velkych bielych kal a ruzových frézií a kvetinárka mi má poslať kalkuláciu...kytica+ pierko+2 ozdoby pre družicky, tak potom poviem kolko ma to vyjde, ale predbežne by samotná kytica mala stát cca 900-1000 sk
Odpovedať
tak zoska, vidim ze si ma predstavila.. tak uz nemusim chodit len nakukat co mas pripravene? ;-) :-D :-p inak teda caute baby.. tesi ma x-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj mima, tak ma tesi ....... strawbery nehnevaj sa som rada ze sa o to zaujimate ale ja nepotrebuej usmernit je to fakt super, take nadcasove ale foto tu urcite hodim zoska tej ciernej tam bude uplne minimum ........ a preto som do toho dala ja fialovu aby to bolo trosku take slovenkse na klasicku cierno bielu kombinaciu slovensko este neni pripravene ale v amerike to bezne teraz fici v tych naj hoteloch ....... a priatelovi to nepoviem pretoze on nema moc vkus a urcite si to nebude vediet predstavit ukazem mu uz hotove fotky ....... a ja mam peta takeho ze sa ked sa nieco paci mne paci sa aj jemu... nebojte kocky bude to fakt pekne, hned ako nieco budem mat nafotene vam to ukazem ......
Odpovedať
Profilova fotka
Ja ti to miska schvaluje ;-) Mne by to doma nepreslo, lebo momentalne riešime s drahým ze v hoteli nemaju taky zelený odtien servitok aky chceme, tak si ideme zabezpečiť sami...on sa sice tvari ze nic,nic, ale ked dojde na vec, tak na mna vyvalí, ze nechce aby tam bolo 5 odtienov zelenej, ze to musí ladit...takze neni moznost aby sa o vyzdobe dozvedel az odo mna A viem ze čierno- biela teraz frčí...aj šaty cierno- biele, aj vankúšik pod prstienky...videla som to a vyzerá to velmi elegantne, drzím palce
Odpovedať
Profilova fotka
no ved ja mu to tiez nejak elegantne poviem, ale keby ze mu teraz poviem hej laska ozi ideme mat fialovu vyzdobu s cierno bielymi doplnkami tak sa urcite zhrozi ako ho poznam ze to bude ako na kare..... preto musim prist s konkretnym obraskom a povedat aha laska aku krasny vyzdobu budeme mat ....... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a ozi diem si ulozit aky podklad budem mat tej fialovej no este bez tych cierno bielych doplnou, to si prestavuejma ko nejake svietniky, kde tu mozno nejaky kvietok ..... fakt jemne
Odpovedať
Profilova fotka
ozi baby mam jednu spravu, jedna baba s kvetinarstva zahrada idem mat v sobotu o pol piatej svadbu pred galerkou a ide mat nejak speci vyzdobene auto a za par korun, chcela som sa tam ist pozriet ale mame gulas na kysuciach tak ktora ma zaujem nech sa die kuknut, potom my poslete foto
Odpovedať
Ahojte buduce nevesticky, ja si nejak na to este neviem zvyknut ;-) ale tesiim sa x-) Ak sa nenahnevate pridam sa sem k Vam :-N Svadbu planujeme este len par dni, tak je to vsetko cerstve...a rozmyslali sme, ze by sme ju chceli mat v Martine, alebo okoli. Velmi sa nam paci prostredie, tak Vas prosim, ci by ste mi nevedeli poradit co vsetko mi treba a na co sa mam pripravit, popripade na koho sa obratit s nejakym organizovanim ;-) Dakujem za kazdu radu, urcite pomoze ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
zanetko:tak ja ti mozem poradit skontaktuj sa so Szabovou mozem ti poslt na nu kontakt, ona ti poradi, miestnost, alkohol , vsetko jalutujem ze som si niektore veci uz zajednala este predtym ako som s nou bola fakt ti so vsetkym pomoze ..... ale inak aj mi tu vsetky ti s radostou pomozeme
Odpovedať
bre ranko, miska tak to ti velmi pekne dakujem,zatial sa snazim zhromazdit vsetky informacie, aby sme vedeli co nas caka a neminie... :-D jej teraz pozeram,ze tam mam nejaky zly datum svadby,ze november 99 :-o a mna len caka... :-N zatial este stale nemame presny termin, no ja by som asi najradsej na jesen 2009. Mozno je to este zavcasu cosi rezervovat, no aby sa nestalo, ze sa zbadam na poslednu chvilku a vsetko co chcem bude fuc :-( Co sa tyka miesta, rozmyslali sme spolocne s drahym, paci sa nam hotel Grandis, potrebujem ubytovat aj svadobnych hosti...kedze vela z nich je zo zahranicia... Dakujem este raz ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to maš fakt času a času, ja čo som bola tak dobry je na ubytovani vo Valči a hotel Viktoria na Stranach, je drachši ale vraj su tam prvotriedne služby a ja mam v Piatrovej tiež som potrebovala ludi ubytovať... ale fakt maš času a času
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte budúce nevestičky, ktoré to máte za pár ale aj také ako ja, budúci rok. :-) ! to miska_kac: môžem ťa poprosiť o kontakt na tú pani Szabovu? Vopred veľmi pekne ďakujem. Už sa ti to blíži rýchlym tempom, už máš všetko nachystané a zorganizované? ;-) to zanetka09: tak aj ja chcem svadbu o rok, asi ten august, ak to vyjde. Tak sa môžeme spolu informovať čo sa nám podarí vybaviť a tiež už bývam mimo Turca, takže sa spolieham na Turčianky, ktoré už majú skúsenosti x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, pozerám, že Daniela dizajn tu má naozaj veľa priaznivcov, ale viete o tom, že pani Danka robí okrem krásnych kytíc aj nádhernú svadobnú výzdobu? Je naozaj šikovná.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky,vítam Zanetku medzi nami............tak čo nového?my akurát máme v pondelok predposlednú náuku a nejako sa nám začalo dosť ludí ohlasovať,že nemôžu prísť-choroba,práca,dovolenka čo sa nedá preložiť.......tak som zvedavá kolko ludí nakoniec bude,no.
Odpovedať
Profilova fotka
Inak Miška,teraz som som si pozrela tu výzdobu a vyzerá to fakt,že dobre a luxusne :-D ..........vidíš?stačí vidieť a človek hned ma iný názor.
Odpovedať
ahojte nevesticky... vidim, ze nezahalate miska tu vyzdobu som videla, ked som u pani s. bola.. je to super elegantne, urcite sa bude pacit.. inak k daniela dizajn, nam vlastne robi vyzdobu pani s., ale kvety jej dodavame mi a to je vlastne od danky, ktora ma zlate ruky.. ja som minuly tyzden sa tiez posnazila, menovky som zaniesla, ide nam ich pisat jedna pani ozdobnym pismom, potom som bola u danky zajednat kyticku, pierky, kytice pre druzicky (8ks) a na ruku ten naramok ako spominala zoska pre malu druzicku co pojde s mojim samkom..(myslim zoska ze mi ukazovala take co robila pre teba, myslim ze biela chryzantena tam bola plus dalsie kvietky - my ideme mat vsetko z ruzi takych vino cervenych..) ako inak babenky vikendujete? my sme to mali celkom narocne tento vikend, v piatok sme boli na patdesiatke buducemu svokrovi - teda davno som sa tak super nezabavila, aj ked som teda bola sofer.. dokonca sme tak "besneli" s drahym, ze nechtiak ked ma tahal tancovat ma asi silnejsie stlacil, co dost zabolelo..no a kedze to neprestavalo, tak som si sla domov potom lahnut..(oni do 4 rano potiahli :-D ).. no a kedze som v noci skoro nespala co to tak bolelo tak na druhy den sme sli na rontgen a ze prasknute rebro!!! ach jaj no ked nam nie je rady.. draheho to strasne mrzi, ale co vsak sme blbli obaja.. no tak, ze mam byt v klude :-D haha.. ma dnes nechali lezat az do obeda, potom som varila a ked sme sa konecne dostali von, tak zacalo prsat, tak sme do tulipu skocili na kafco a teraz zehlenie 8-( vcera som sa mala stretnut s fotografom, no ale musela som to zrusit, co ma aj trochu mrzi, lebo som sa tesila, ze to uz budem mat z krku.. zajtra idem na matriku, potom do kostola u nas na sever, lebo nam musia dat "povolenie" na svadbu v martinskom kostole.. a vlastne je to uz za necele tri tyzdne a to sa mi vobec nechce verit...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, ako ste víkendovali? Vidím, že silvisia dosť akčne! No ja som mala kludny vikend, aj ked som musela riešiť akesi neprijemne veci 8-( ( niektorí členovia rodiny z draheho strany nepochopili, že pozvanie sa týka len dospelých a teraz sme hrozne zlí, kedze sme i naznačili že nech prídu sami...zaujímavé však je, že všetci ostatní to pochopili.... keby si tam všetci vzali deti je tam 15 ludi navyse...) Prekročili sme uz aj tak kapacitu miestnosti, lebo sa nám začali ozývať ludia ktorí su sice rodina, ale uz polroka kričia ze na svadbu urcite nepridu, tak ze nechceli ani pozvanie k stolu...a teraz zrazu ze mozu prist a pridu a nepytaju sa ci mozu ]-( Takze pocet 56 na hostine sa zmenil na 61 a pocet 12 hosti po 21:00hod sa zmenil na 17 :-( Asi si všetci myslia, že berieme sponzorské dary ]-( (toto je možno skarede odo mna, ale uz sa to splha k takým sumam... |-| ) No nič nejdem vás zaťažovat takýmito problemami...začína ma chytať uz nervozita, lebo momentalne mam kazdy den daco na plane a akosi nestiham.. Este musim dorobit pierka, menovky, potvrdit foto, potvrdit DJ(ktorý si zmenil čislo :-| ), ist do ZA po závoj, kupit korunku do vlasov, kozmetika, kadernictvo- skuska učesu, nechty, reštika- upresnenie vyzdoby........ :-S
Odpovedať
Ahojky, vidim , ze tieto tzv, problemy nemame len my. Tento vikend sme boli oficialne pozyvat nevestinu- cize moju stranu, cez tyzden musime obehat zenichovu stranu. Tiez neviem ako mam povedat, ze domacnost je zariadena nech mixery, pohare atd. nenosia. My sme boli v tom, ze kazdy to pochopi hned, ked uz tolke roky spolu zijeme. Zatial to vybavujeme v pohode, ak sa to tak da nazvat. Ja vsetko obeham, zistim a drahy to bud odsuhlasi, alebo osomre. Krasne pripravy......
Odpovedať
Profilova fotka
tak čaute baby asi to bude fakt smiešne ale taketo problemy sme riešili aj mi s drahym, tej rodine už asi fakt hrabe...... tak najprv sme boli na oslave na kysuciach kde sme rozdavali pozvanky pre moju rodinu, na to zavolala peťova sestra prečo sme nešli do Zlatych Moraviec dat pozvanky Peťovej ttete že mu to vraj prizvukovala ..... no chapete ako by to nebolo jedno ...... tinea: čo sa tyka darou ja mam tiež taky problem, niekto to normalne pochopil až na par členou zo ženichovej polovičky, mi byvame zatial u svokra ale do roka sa planujeme odstahovať, čo sa tyka vybavenia kuchyne už ju mam kompletnu no a čo sa tyka dekoracii tak hadam si nebudem kupovať debiliny čo sa potoma j tak do bytu nehodia ked neviem ako bude zariadeny ....... no ale ked niekto cche dat silou mocou niečo na pamiatku tak čo už s nim... Zoska: čo sa tyka tej rodiny tak im normalne na drzovaku povec, že jednoducho si s nimi neratala a že však nech pochopia že to aj niečo stoji a ved kludne možu prisť na popravky no nie ...
Odpovedať
Profilova fotka
No s tym darom...kedze byvame už vyše roka spolu v nasom byte tak mame vsetko...keby mi dal niekto hrnce, taniere....tak to nemam kam dat, tak sme to vyriesili tak, že vsetkym tetam a ujom sme dali karticku: Ak si niekto na svad. darom hlavu láme, vedzte že doma už všetko mame, poteši nas prispevok v akejkolvek výši, ktorý nám rozpočet na domácnost ci medové týždne zvýši. Dovolili sme si Vám len malú radi dať, nám však postačí, ked nám štastie prídete zablahoželat a budete sa snami do rána zabávať. Bratrancom a sesterniciam sme to nedali, pretote sme im vsetkym dali do daru peniaze, tak dufame ze ani oni nebudu nic vymyslat a daju tiez peniaze... Inak uz sme z nechapavych hosti taky vystresovaní a unavení, ze sme rozmyslali ze nechame padnut zalohy, spravime svadbu na urade s rodicmi a odletime na Seychely.... :-D (Za tie prachy čo vrazime do hostiny, za šaty, alkohol, zakusky.....to by akurát vyšlo)
Odpovedať
Profilova fotka
no a ja som tej osobe povedala že mi nechcemme dar, že to nemame kde dať a doplny si nebudem vyberať lebo že sa mi nemusia hodiť do bytu kedže ešte neviek ako ho budem zariadovať..... že nei ona nam chce dať dar na pamiatku a hotovo a ešte dodala že či nam neni trapne pytať peniaze ako dar a ešte mať aj ten redovi tanec .... a bola som vybavena a ja mam chuť zobrať šaty so zavojom vykašlať sa na všetkych a isť sa vziať niekde do katedraly do Rima .... iba ja Peťo a nejaky ludia ako svedkovia čo ich stretneme cestou
Odpovedať
Profilova fotka
:-D vy máte za nápady :-D Nebojte, teraz je najhoršie obdobie, ale nakoniec budete radi, že ste mali klasickú svadbu s famíliou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mirka, ved hej, asi mas pravdu...ale vies ked sa ti 2 tyzdne pred svadbou zmeni pocet ludi zo 70 na 80 tak je to o nervy.... My sme nechceli robit redovy, ale tak nas vytocili tí pozvaní-nepozvaní, ze sme sa rozhodli aj pre vyberanie do klobuka....a zatial nam to vsetci ktorým sme sa o tom zmienili odobrili, ze s tym pocitaju....a na tu karticku nikto nereagoval, ani ti co to dostali poštou....a mozno nam donesu dar a povedia ze oni si hlavu nelamali..... :-D Mirka, kde mas foto?
Odpovedať
Profilova fotka
a kašlimena to hlavna vec že si berieme mužov ktorych lubimeno nie ....
Odpovedať
Profilova fotka
Správne, Miška :-D Zoska, ved podľa mňa prípravy každej svadby sa nezaobídu bez stresov a nepochopiteľných reakcií rodiny, takže ked to už toľké nevesty zvládli, aj vy zvládnete... ;-)
Odpovedať
Ahojte! už som si myslela, že len ja mám takú podivnú rodinu... :-) Keď ma naserú tak sa riadim jednou replikou Oscara Wildeho z hry"Celkom vážne" v ktorej hrám a znie: "Príbuzní - to je strašná banda ľudí, ktorí nemajú dunstu o tom ako treba žiť a už vôbec :-D kedy treba zomrieť" to ma vždy rozveselí a idem ďalej.
Odpovedať
Profilova fotka
Sis :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky baby,kdo by povedal,že pri príprave svadby budeme musieť riešiť takéto veci? Ja tiež cvokatiem z toho ako istý budúci členovia rodiny rozmýšlajú a pevne dúfam,že nebudeme mať 7žehličiek a podobne.........
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute baby, no tak už som trochu vychladla :-D aspon viem ze nie som sama, co má niektorých členov príbuzenstva z inej galaxie :-D Najhoršie je, ked niekoho o nieco požiadate slusne a on urobí blbca z vás, tak že máte pomaly výčitky svedomia 8-( Konečne sme zistili číslo na DJ-a , on si totiž zmenil číslo, na internete si nechal staré a my sa mu márne pokušame dovolať....ale našťastie som zaangažovala drahého a ten to zistil, tak som mu rovno vrazila do rúk papierik s požiadavkami na neho (piesen na 1. tanec...) a snád to vybaví. Inak fakt super prístup, ked v predsvadobnom zhone, musíš robiť ešte detektíva a zhánať si kade-tade číslo.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?