Svadobné prípravy v Martine. Poraďte mi čo,kde,ako...

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte...Viete mi prosím odporučiť z vlastnej skúsenosti dobrú vizážistku, kaderníčku, kvetinárstvo, fotografa, kameramana a reštauráciu pre 50-70 ľudí, proste všetko čo k tomu patrí..Ja mám ešte času ale pomáham kámoške ktorá je momentálne v Nemecku...Ď
Odpovedať
Ahojte! Vďaka za rady. Ja Vám bohužiaľ zatiaľ neviem nič poradiť, ale s pribúdajúcim časom a skúsenosťami zo zháňania všetkých vecí čo k svadbe patria sa v budúcnosti rada s Vami podelím o moje skúsenosti a zážitky. Zatiaľ budem otravovať Vás - ja... :-D
Odpovedať
ešte ma niečo napadlo. Pred cirkevným sobášom treba chodiť na akési poučenie, či čo...? A to mám ako zariadiť keď som na maďaroch? Domácim nerozumiem a do Turca kvôli tomu chodiť nebudem. Dá sa ten sobáš vybaviť aj bez týchto trápností....? :-|
Odpovedať
Profilova fotka
To Strawbery: Co ja viem, tak tu v Turč.Tepliciach oficialne posobi iba jedna fotografka, ma studio oproti poste. Ak by si chcela, zistila by som ti j meno, terazsi nespominam. Ta chodi fotit skoro vsetky svadby tu v TR a blizkom okoli. Foti ich vacsinou v parku, su to pekne fotky. To buckuliakova: sobas v kostole sa pravdepodobne bez pouceni nezaobide. Treba sa vsak v takomto pripade, ked ste obidvaja prec dohodnut s knazom, ako by ste to poriesili, mozno by sa vam mohol povenovat individualne v case, ked nudete obidvaja moct. A este jedna vec ma napadla, sobas sa obvykle robi v mieste bydliska jedneho zo snubencov (ak su obidvaja pokrsteni) ak by ste chcelimat niekde inde, na inej fare, tak myslim, ze na to treba nejake povolenie.
Odpovedať
Profilova fotka
buckuliakova: tak to sa musis dobodnut s vararom tam kde budete mat svadbu, ona sa skorsiemu prichodu aj tak envyhnes, treba ti zarezervovat kostol a bez tych nauk to nejde mozno by si to mohol odchodit iba tvoj priatel tam kde teraz byvate ked tam nikomu nerozumies, ale bez nauk sa to nezaobíde ..... a inak netrap sa po nas sa tu zas prihlasia nejake nove nevestičky čo budu potrebovať radu tak tym zas pomozes ty, tak to tu chodí ...
Odpovedať
tak to asi vybavíme vo Valči. :-) Priateľ je z Palárikova a vôbec nerozumie maďarsky, ale kúpili sme dom za Šamorínom, lebo robíme v Bratislave a byty sú tam drahé. Takže tam kde bývame nič nerozumieme a ku obom rodiskám je to ďaleko. Možno farár z Martina...keby sme to mali v tom skanzene? Inakšie bratranec mal cirkevný sobaáš v Blave a neboli ani raz na poučení...no ale zaplať si svadbu v Blave :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ale neni to zas take strasne su to iba 4 sedenia, da sa to vydrzat, fakt je to celkom fajn aj sa nasmejes co ta aam budu ucit, mi s petom sme sa na to bavili cely nasledujuci den
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute kočky, tak dnes som vybavila tortu a kyticu :-) Tak sa vám chválim aká som šikovná :-D Predlohu na tortu hodím potom do albumu a kyticu som zatial len zajednla, ale este niesom uplne rozhodnutá :-N Nejdem do Záhrady, proste niesom o nich predsvedčená, uz ma dvakrát sklamali...možno som mala len smolu, ale za Elefantom je nové malilinké kvetinové študio, milá predavačka, poradí čo sa hodí k šatám, k učesu...a ceny? uuuplne super stredne velká kytica z ruží s pierkom cca 900- 1000 sk, to isté z kalí + robí aj výzdoby sál za dobré ceny, taká som spokojná dneska :-)
Odpovedať
buckuliakova: vies ak sa ti zdaju nauvky v kostole trapne, tak je mozno lahsie to mat na radnici.. zbytocne budes mat z toho nervy - ale fakt si myslim, ze ti farari radi vyhoveju. ja netvrdim, ze som sa stotoznovala so vsetkym, co sa tam hovorilo (najviac k veci boli podla mna ti manzelia a psychoska - ta dr bola fakt odveci), ale brala som to ako nieco co cirkev ma ako podmienku a bola som rada, ze su to iba 4 soboty - kamoska chodila na nauky kazdy tyzden pol roka!!! a ako hovori miska, v niecom to bola fakt sranda.. zoska: si fakt sikula - ty to mas vlastne tyzden pred nami.. my este tortu ideme len zadat..poradis mi nejaky link kde si sa inspirovala? inak predpokladam, ze hovoris o kvetinarstve daniela dizajn - odporucam kazdemu - danka nam ide robit celu kvetinovu vyzdobu + pierka male, velke a samozrejme kytice.. inak mozem vam ju odporucit aj potom na vianoce, velku noc, proste take to zutulnenie domova, robi krasne adventne vence, vsetko s vkusom a fantaziou..inak zajtra tam akurat idem a potom k pani szabovej - ta nam robi celu vyzdobu + chod hostiny, casnikov a to vsetko - tiez odporucam.. kontakty dodam. + ak by mal niekto zaujem o kameramana - ma povest velkeho profesionala p. trstensky tak potom vam poviem aky bol. no inak ja dnes stagnujem, boli sme na pohrebe a na kare :-( , taky zvlastny piatok a predstava, ze nas caka upratovaci vikend ma moc netesi.. strawbery - vravela si, ze si sa divala majke z okna na svadbu - v ktorom byvas - lebo my tiez vidime na kostol presne cez cestu...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Silvi, hej myslela som Daniala Dizajn, som z tej ženy unesená...keby mal každý tak rád svoju robotu ako ona... :-) Link na torty: www.carriescakes.com ale neviem či ti tu dakto dokáže takú upiecť :-N a inak som pozerala albumy tu na mojasvadba
Odpovedať
Profilova fotka
Čaute baby :-) Miška: neviem meno,niekto my dal na neho internetovú adresu do IP na začiatku,ked som sem začala chodiť,no ja si žiadnu IP nevymazávam,takže ju nemôžem nájsť. :-( Suzi81: ak to pre teba nebude velký problém,zohnať mi na nu kontakt,tak by som ti bola vdačná,vybuchol nám totiž fotograf-no a on sa mi najviac pozdával,ale čo už. Silvisa: ja bývam oproti Majke :-D ,takže som sa pozerala na to ako prichádza ženích a idú na obrad. Sisa: ja viem je to takto ťažké,chcem ta ešte na niečo upozorniť-ten kostol si vybavte minimálne 3MESIACE dopredu,inak vás aspon tu v MT neoddajú.No a tých náuk sa nebojte ;-) ,aspon my dvaja v tom našom kostole to prežívame fakt so srandou-no a ani nás netrápili pozeraním sa na potrat na kazete-čo inde robia a ani nemali zaryté reči o Bohu či viere.Bude to v poho-len budete musieť na náuky chodiť OBYDVAJA.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babenky... idem s vas opytat nemate nejaky tip ci kontakt na kameramana? najlepsie tu z okolia? dik
Odpovedať
Profilova fotka
veslo: pošlem ti do IP
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
zoska dakujem pekne... moj priatel moc nchce kameramana ale mozno o ho spacifikujem tak uvidime
Odpovedať
Profilova fotka
tak držím palce so spacifikovávaním :-D :-D Ja som tiež najprv rozmýšlala, či ho treba, ale to zas moj drahý, že jasné, že to je pamiatka a budeme si to pozerať ked budeme po desiatich....a viac rokoch manželstva ;-) Je to den, ktorý by mal byť len raz za život, čiže je to niečo jedinečné, čo sa viac už nikdy nezopakuje (ak hej tak už s niekým iným :-D ), takže zatlač na city ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj zoska mas nádherne topanocky ..... ja mam zhananie topanok este pred sebou :-p inak mohla by si ajmne poslat kontakt na tu cukrarku co ti robi torticku, a kolko si za nu vypytala by ma tiez zaujmalo, ja som totiz nasla jednu sikovnu ale chcem porovnat ceny ... inak co sa tyka kameramana mi sme mali jedneho zajednaneho, mozem poslat kontakt, ale nakoniec sme kameramana odvolali. Neviem mne sa to zdala skoda penazi plus su to dalsie vydaje na hostine a ja nejake super spracovanie nepotrebujem a take amaterske budu mat aj hostia tak mi pride zbytočne mat 5 CD, ale je to kazdeho nazor, mne staci aj toto a pozrem si to tak isto iba mozno 5 krat za zivot ako CD od kameramana ta 8 000,-
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Miška, sandálky sú z Deichmanu za 499 :-) dlho som hladala strieborné sandálky a tam ich majú celú kopu ;-) Pošlem ti do IP tú cukrárku, lenže ja som zabudla cenu torty :-( vyberali sme totiž zo siedmich druhov a uz to mám pomiešané, ale boli to ceny od 600- 1000, asi tak nejak, myslím že tá nasa bude stát okolo 800, ale niesom si istá, možno trochu menej, fakt si nepamatám a už je mi blbé teraz jej volať a pýtať sa....ja ked som počula tie ceny tak som sa uspokojila, že je to do nášho limitu.. Kameramana už máme zajednaného, stojí nás 5ooo, mne to bolo viacmenej jedno a drahý rozhodol, že chce mať DVD zo svadby, tak sme ho zajednali
Odpovedať
Profilova fotka
tak to tej pani asi zavolam mne si vypytala 3 000,- co sa mi zdalo strasne vela, zoska aj mi by mse si dali kameramana a teda by sme ho nechali ale nejak sme museli niekde urobiť škrt tak som dala radčej kameramana ako vyzdobu 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
No tak jej skús zavolať, ja si tie ceny fakt moc nepamatám, ale 3000 to určite nebolo, max 1000sk Dať 3000 za tortu by mi bolo lúto. No my sme spravili škrt práve vo výzdobe :-( Nejdeme mať návleky na stoličkách, stálo by to vyše 4000 a to sa zase nám zdá zbytočné, kedže stoličky v Stavoindustrii sú tmavozelené tapacírované, pekné Inak ak budeš volať tej pani, tak rátaj s tým že už asi bude mať plno a ak tam bude mať len jednu svadbu a tí budú mať poschodovú tortu, tak tebe urobí iba nízku, lebo dve poschodové by sa jej nezmestili do ladničky...ja som mala tiež taký problém, ale nejak som ju ukecala :-) Ona totiž pečie doma a dava to do svojej chladnicky
Odpovedať
ahojte nevesticky, zoska mas super popolnocne topanocky, mozes mi prosim prezradit, kde si ich kupila? Zoska daj vediet ako to bude vyzerat bez navlekov , toto iste aj my riesime. Len nam bude vyzdobu asi robit agentira, pretoze v piatok tam maju tiez akciu a sala bude volna az okolo 11,00. Takze urcite to nebudem ja zdobit. Co sa tyka kvetiniek tak som tiez sklamana zo zahrady, pristup hrozny ked som sa na nieco spytala tak som ich vyslovene otravovala, pojdem sa aj ja tam pozriet do toho noveho kvetinarstva. Rozhodla som sa pre kvetinky z orchide,
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ma mrzi ze ste zo zahradou neni moc spokojne, vlastni to maja kamaratka a urcite by bola sklamana keby vedela ze baby tam maju takyto pristup ..... no uvidim ko ja dopadnem ked tam pojdem ohladom kyticky, ja som rozhodnuta ze chcem kaly ....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tinea si z MT? Nemas to napisane v tom medailoniku... Dám vediet ake to bude bez navlekov, dufam, že o.k., tie stoličky su samé o sebe pekné a zelené takže všetko sedí :-) Miska: na záhradu počúvam viac dobrých vecí ako zlých, no hold mna sklamali a nemam doveru zverit im kyticu na taký doležity den... Inak ja som uz pevne rozhodnutá pre to kvetinarstvo Daniela...tá pani si ma tam usadila, dala mi časaky s kyticami na preštudovanie, pýtala sa na typ šiat, učes...dala mi vizitku, na kt. dopísala mail, že jej možem obrazok aj poslať...super prístup a videla som aj dve kytičky kt. urobila...veelmi pekné :-)
Odpovedať
Profilova fotka
AJ ja budem mať kaly... a frézie...kaly biele a frézie ružové...povedala že ich objedná a že s tým nebude problém, povedala že aj keby som tulipány chcela tak objedná z Holandska!!! a ceny má asi o 30% nižšie ako v celom meste Dufam že to neberiete že tu robim nejaku reklamačnú propagandu :-D Som proste len unesená z prístupu tej osoby a ochoty a cien a taaak ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak ako citam ta pani je naizaj ochotna, no som zvedava ako ja pochodim, mozno si nakoniec pojdem tak spravit kyticku tam ..... inak zoska ja som najprv tiez myslela ze si dam bez vyzdoby ale v piatrovej by mi dali iba obrus a biele servitky a tie stolicky su tamneni zas take pekne .....
Odpovedať
Profilova fotka
caute babenky.... idem vas este poprosit o radu ohladom cukrarky sice mam zajednanu ale az z oravy neviem si predstavit ao to tu dovleciem preto by som sa cchela opytat ci neviete o nejakej panej co pecie tu v okoli mt a samo ze dobre a chutne ... dakujem moc... ako kukam poniektorym sa to krati... tak drzim palceky vo vybavovani
Odpovedať
Profilova fotka
:-) akurat som dostala kontakt od jednej babenky tak to tam idem vyzistit
Odpovedať
Profilova fotka
veslo, ja som pocula o dobrej cukrarke z Mosoviec, ale to tu uz baby spominali, hadam ti poradia ;-) ja len, ze tiez som mala kolace az z Oravy, perfektne, za super ceny a nebol problem ich sem v piatok pred doviezt autom.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, veslo: dnes sme volali p. cukrárke do Belej, budeme mať zákusky odtial, mama si nechala jej číslo, tak ked ho dostanem späť tak ti to napíšem do IP, teda ak si už medzitým nevybavíš dačo iné, tá pani pečie svadby už dlho a vela ludí ju chváli a už robí aj priamo výslužky do krabíc miška: mne v Stavoindustrii povedali že výzdobu robia oni z umelých alebo aj živých kvetov, s balónmi aj bez nich...majú pofotené nejaké svadby, tak tento týžden tam ideme dohadovať výzdobu a menu, tak uvidím čo mi navrhnú...ja mám kúpené zatiaľ len dekoračné kamienky a uvidím či oni budú mať organzu, servítky a sviečky, možno sa mi to nebude páčiť a nakúpim si vlastné veci a dám im obrázok ako chcem aby mi to vyzdobili :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak zoska nakoniec budete mat vyzdobu? no ja mam tiez poodkladane obrazky ako si nejak vyzdobu predstavujem tak hadam sa s pani Szabovou nejak dohodneme, ach bay dnes mi treba ist do mesta ale v takomto pocasi sa mi fakt nikam nechce
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky, veru Miška-vonku je dnes hrozne a zima ]-( .........inak ako sa máš?
Odpovedať
Profilova fotka
ale hej da sa, svadbu pripravujem uz intenzivnejsie a ty?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?