Svadobné prípravy v Martine. Poraďte mi čo,kde,ako...

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte...Viete mi prosím odporučiť z vlastnej skúsenosti dobrú vizážistku, kaderníčku, kvetinárstvo, fotografa, kameramana a reštauráciu pre 50-70 ľudí, proste všetko čo k tomu patrí..Ja mám ešte času ale pomáham kámoške ktorá je momentálne v Nemecku...Ď
Odpovedať
Profilova fotka
A este k miestu, odporucam miestnost v hoteli Gader http://www.hotelgader.sk/index.html , je tam tiez moznost ubytovania. Cenovo neviem ako to vychadza, treba sa opytat. My sme tam mali oslavu 50 tky a kamarat tam mal svadbu. V lete sa da vyuzit aj terasa pri restauracii. Od martina je to cca 10 km.
Odpovedať
Profilova fotka
Zuzka, vy ste kde mali hostinu?
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali v jedálni na internáte Pedagickej a sociálnej akadémie v Turč.Tepliciach. Veľmi pekná miestnosť a priestranná.
Odpovedať
Profilova fotka
Hm, na školskú jedáleň to vyzerá veľmi pekne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
To ano, staraju sa o to, je to pekna miestnost. Akurat vyzdobu si musi clovek urobit sam, ale to mi nevadilo, lebo ja som mala svoju predstavu a mna taketo veci bavia robit.Mohli sme tam ist den predtym, prichystat si stoly a na druhy den mi prisla kvetinarka dokoncit vyzdobu a casnici dane stoly prestreli.
Odpovedať
Profilova fotka
A ako si riešila prípravu stravy a obsluhovanie?
Odpovedať
Profilova fotka
Obsluhovanie zabezpečil otco, oslovil jedneho casnika a ten si zabezpečil partnerku na obsluhovanie. Stravu nam varili kucharky z jedalne, ja som si objednala co chcem, mali sme hlavne jedlo a potom svedske stoly. Vsetko bolo tip-top. Vyhodou bolo, ze kedze mama robi na pedagogickej, tak poznala aj veducu jedalne aj kucharky, tak sa s nimi lahko jednalo.
Odpovedať
Profilova fotka
No, super, že sa vám takto všetko vydarilo :-) Čo si sem nechodievala aj pred svadbičkou?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som sem obcas zasla, pozerala som si o com tu takto diskutujete, ale kedze som z Teplic, tak som sa nejak nezapojila, myslela som, ze je to viac o Martincakach :-) . A tiez ten cas, clovek ked sa raz rozpise, tak uz potom je na nete stale a uz v robote nic neurobi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ako si inak spokojna s manzelskym stavom? :-) Ty uz si vydata vyse roka, oproti mne mas naskok, tak som len zvedava. Zmenilo sa nieco tym, ze ste sa vzali?
Odpovedať
Profilova fotka
Aaale, boli tu nejaké žienky aj z Horného Turca :-) Noo, tak u nás sa zmenilo, lebo sme po svadbe začali spolu bývať. Takže sa zmenilo dosť. Keby sme aj predtým spolu bývali, myslím, že by sa toľko nezmenilo. Vy ste bývali spolu pred svadbou?
Odpovedať
Profilova fotka
V podstate ano, on byva v RD a ja som u nich bola takmer kazdy den po skonceni vysky, teda cca 4 roky. Sice som mu nemusela prat, varit atd..., takze to bolo viac take bezstarostne spolocne byvanie. Ved som mu aj vravela, ze ked chce aby som sa onho starala, tak si ma musi najprv vziat :-D no a stalo sa, tak teraz uz aj varim (snazim sa) a uz sme si kupili aj pracku, tak budem aj prat :-) . Byvame vsak u svokry, tak to nie je uplne, ze sme sami.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ale myslim, ze sme boli na seba dost zvyknuty, takze z toho, ze uz byvame spolu aj oficialne som nemala ziaden sok :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Tak vám želám, nech sa vám podarí čím skôr osamostatniť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No neviem, neviem, nevyzera to na to. Chystame sa byvat aj nadalej u svokry, ona je sama v RD, tak si chceme osamostatnit aspon poschodie. Tak hadam to bude dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
OK, hlavne, aby ste si rozumeli ;-) Pa nabudúce
Odpovedať
Profilova fotka
tak pa
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby,tak mi máme za sebou žiadosť o uzatvorení manželstva,no a dnes máme sedenie v kostole s lekárom.Zajtra ideme koooonečne do tej Prievidze.Už máme úspešne rozoslané všetky pozvánky a už sa aj našli ludia čo nemôžu prísť:(...............no. Ako sa máte vy babenky?
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte ma napadlo-idete na svadobnú cestu niektorá a kde?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby... teda ste sa riadne rozpísali za ten deň... :-D miska: s líčením som bola spokojná, trochu nezvyk, ja sa totiž malujem inak, ale bolo mi L´úto večer sa odmalovať :-) tie fotky niesú dobré, lebo sa tam lesknem, ale normálne som mala aj dobrý make-up...kvalitný strawbery: V krkonošiach bolo fajn, počasie mohlo byť lepšie, ale dalo sa...Inak nad svadobnou cestou rozmýšlame do turecka, asi nejaký last minute Zajtra idem po katalóg fotiek tôrt do košút (Hurbanova 5)- nejaká kočka tam pečie...a zákusky bud. týžden do belej, myslím p. kováčová- vela ludí ju chváli-tak uvidíme... V piatok chceme zbehnúť do Stavoindustrie...oni nám budú robiť j výzdobu+ my dačo dokúpime drahý má ale po š dnoch dovolenky kopu roboty, tak uvidím ako budeme stíhať...lebo aj on chce byť pri všetkom, ale inak sa tvári, že je mu to v postate jedno :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Zoska,fúúúúha Turecko-velmi zaujímavá volba :-D ..........my tento rok nebudeme môcť,tak až budúci sa niekam vyberieme-Egypt ma láka Tak vydíš ako dobre vybavuješ a rýchlo.........zvládnete to,držím päste ;-)
Odpovedať
ahojte, je tu niektorá...? ja som sa včera nestihla rozlúčiť lebo mi volali, že mi vezú prírodný kameň o dve hodiny skôr ak som bola dohodnutá. tak sa chcem ospravedlniť. Ďakujem za všetky rady a idem si ešte pozrieť len link od teba Mirka. Už som pozerala aj ten hotel Gader, ako si radila suzi81 a tiez to vyzera dobre. Ešte som sa chcela opýtať či je v Turci nejaký farár ochotný urobiť cirkevný sobáš mimo kostola, napr. na záhrade. Lebo viem, že je s tým problém. Ozvite sa ak niektorá z vás už niečo také absolvovala alebo aspoň o tom počula. Vopred vďaka!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj buckuliakova-ako sa voláš menom?.....bolo by to jednoduchšie ta oslovovať,ak nevadí. Mám pre teba zlú správu-nikde v Turci nezoženieš nikoho kdo by Vás mimo posväteného miesta-kostol,kaplnka oddal,ak ide o cirkevný sobáš - mohlo to byť,ale neschválili novelu. Ja to mám vyzistené už dávno,kedže sme o tom s priatelom snívali. Ak by išlo o civilný sobáš,tak kludne aj v poli,ale takto bohužial nie :-|
Odpovedať
ahoj strawbery, volam sa Sisa (Silvia). Tak to sú zlé správy a tak trochu som to aj tušila, lebo tiež som niečo začula, že to neprešlo. Tak si tú hanbu užijem asi u nás vo Vači v kostole :-D . Keby bolo na mne tak by stačil civilný sobáš, ale čo človek nespraví pre priateľových rodičov... x-) A ty budeš mať civilný alebo cirkevný sobáš?
Odpovedať
Profilova fotka
tak caute babule, tak ahoj buckuliakova, ja mam svadbu v Piatrovej a tiez tam idem ubytovavat, cena ubytovania je iba 200 SK,- nie su tie izby moc luksisne ale na prespatia su v poho ... inak aj na civilny sobas ty treba povolenie pre to konkretne miesto a inak len taka perlick aprave v tejto Piatrovej to maju bidela som fotky a bola to krasna svadba pod holim nebom..... co sa tyka balonparty, ja som si cez nich vybavila DJ a starejsiho ale ak ide o vyzdobu, co ja viem ??? Viac sa mi paci od Vierky SZabovej a zistila som ze je aj ovela lacnejsia, co som chcela mi ona ponukla o polovicu lacnejsie ale to je vec vkusu ..... ja ti mozem poslat linka aj na balonparty aj na Vierku ..... A kolacom asi venuj fakt najviac casu Inak baby poradte mi niekoho kto robi pekne torty, nie take staromodne ze cokoalda kokos a tak.... chcela by som peknu elagantnu ..... inak ja som mala spoluziacku Zuzku Buckuliakovu ale to je asi iba nahoda
Odpovedať
Profilova fotka
Pre silviu: Co sa tyka toho obradu, tak ak chces nieco netradicne, tak mam tip, kamarat, ten co mal hostinu v tom hoteli Gader, tak sobas mal v starom drevenom kostoliku v skanzeme v Martine. Bolo to take ine a podla mna aj romanticke. Pred sobasom sa tam este vmedzi domcekami a v prirode fotili, tak si myslim, ze je to pekne prostredie. Pre Misku-kac: tak taketo torty robi aj ta cukrarka z Mosoviec, co som ju spominala a za dobru cenu. Mozete si pre nu prist bud den pred tym, alebo v sobotu.
Odpovedať
ahojte baby+nove baby.. tak vidim ze sa to tu rozrastlo.. my sme uz uspesne doma z dovolenky, vlastne ani uz poriadne neviem, ze sme niekde boli... nam sa to uz krati - 30 dni a je to tu - takze sa aj tempo zacalo zrychlovat vcera sme boli s maminou a skor-vokrou menu a chlast a nealko objednat, objednala som dnes krizik do kostola, svadobnu knihu hosti, mam uz topanky, syn moj ma uz aj oblek (drahy este stale nie) nehovorim o topankach a koseliach... cestou z dovolenky som si v duty free shope kupila nausnice swarowski (meskalo nam 2 hodiny lietadlo - tak co som mala robit :-D ) v pondelok sme boli zajednat saticky pre malu druziku..+ uz mame hotove menovky aj take vysacky na flase do vysluziek..vsetko to spomaluje fakt, ze tu mame bordel doma - prave malujeme, drahy vrta a stavia novy nabytok.dnes nam prisli uz aj matrace a postielka uz tiez stoji tak nasa prva spolocna skoro manzelska x-) inak stale neviem co budeme robit ak bude v den D prsat, pretoze forograf atelier nema a ani by som take foto nechcela.. tiez neviem ako vyriesit ze sa pojdeme potom fotit a ludia budu musiat na nas nejakych 45 minut cakat.. ako to idete robit vy? pred sobasom sa mi to nerata a po sa da az po veceri a to uz bude sero... sorciera: idem ucit na hurbanku - tam mi ide aj synacik a uz sa celkom tesim aj ked ma vsetci odstrasuju..
Odpovedať
Profilova fotka
Silvi,práveže my máme cirkevný sobáš,preto to tak ovládam,priatel je nábožensky založený,či iba jeho rodičia? Ahooooj Miška,ako sa máš?....my sme akurát dnes boli to sako vybavovať,no krása a aj závoj som si kúpila :-D ,kedže ten,ktorý my budú nukať na požičanie sa mi moc nezdá..........som taká rada,no. Silvisa,tak sa dohodni s DJ-om a s niekym s rodiny,že sa zatial o hostí postarajú-tanec plus nejaká zábavna hra,no. My sa chceme fotiť po obrade.
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte niečo.........nepozná tu niekto fotograga s Turčianských Teplíc?má aj svoju internetovú stránku.
Odpovedať
Profilova fotka
stravbery a nevies meno toho fotografa? inak som rada s tebou z toho zavoja, uz sa nam to krati čo ;-) ja sa velmi tesim ako budem pobehovat v bielich satach ..... :-D inak mi s petkom sa fotime pred obradom, chceli sme fotografa iba na par zaberov a takto nam to aj vyhovuje potom sa mozme venovat hostom ......
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?