Svadobné prípravy v Martine. Poraďte mi čo,kde,ako...

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte...Viete mi prosím odporučiť z vlastnej skúsenosti dobrú vizážistku, kaderníčku, kvetinárstvo, fotografa, kameramana a reštauráciu pre 50-70 ľudí, proste všetko čo k tomu patrí..Ja mám ešte času ale pomáham kámoške ktorá je momentálne v Nemecku...Ď
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky,dakujem vám všetkým za pochvalu výberu oznámenia. Mirka:najprv som to skúšala si vyrobiť sama,v Coreli a vo fotopeinte,no a ked mi to nešlo-(fakt náročná grafika),vypátrala som si tu na stránke adresu presne na tú firmu,ktorá ich vyrába.No a v stredu ich už budem mať doma. :-D Veronika,napíšem ti do IP všetky podrobnosti,ak aj ty také chceš. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nika mas v oknach krasne kvety, co su to zac?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kočky
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Miška, :-) ..........Majka,myslíš na balkone zo zadu paneláku? Ako ste prežili piatok 13teho?
Odpovedať
Profilova fotka
čaute kočky... pripájam sa k pochvale pre strawbery- fakt pekné oznamká :-) Inak bola som v tescu a tie vyrezavatka odtial stiahli :-( skusim zistit u známej prečo... a piatok 13teho som prezila uzasne - stal sa zo mna bakalár (BC.)- zjednodušene bacil :-D tak sa vytešujem ako decko.... majte sa krasne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
zoska gratulujem!!!!!!!! x-) x-) x-) Ja som prezila tiez pekne, bola som na skuske siat a v stredu mam prist na konecnu skusku a aj bizu, zavoj dohodnut a ked vsetko bude ok, tak uz si to rovno zoberiem aj v stredu domov. Nika nie v predu, kde mate za oknom taky krasny kvet, nekvitne, ale je zeleny. Ale ked sme sa boli prejst vo stvrtok, tak som videla, ze mate okna pootvarane na balkone. Miska ty kde vlastne byvas?
Odpovedať
ahojte košuťanky :-D ale sa nám to tu riadne zosvadbilo 2-3 svadby v jeden deň to je teda dosť ako keby sa vrece roztrhlo :-D A inak ja budem mať svadbu asi tiež tento rok v na začiatku septembra nakoľko asi bocian okolo náš preleteľ :-) no uvidíme v pondelok budem mudrejšia.
Odpovedať
Profilova fotka
zak blahoželam zoska a kde si vlastne chodila do školy?? škoda že tie vyzeravatka stiahli už sa asi na to vykašlem a budem mať take oznamke ake su ved na tom svadba nestoji.... majka ja byvam momentlálne na stránach u priatela ale inak so m z jahodník
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte...asi nepojdem prec cez víkend, tak sa dojdem asi mrknut na Majku :-) Len neviem v ktorom kostole, ci na severe alebo v meste to bude...tak napis Miske: chodim do školy do BB na právnickú, ešte ma čakajú 2 roky do JUDr :-( Ale teraz uz mám volno a mozem sa naplno venovat svadbe :-D Ozaj Maji, ako na skuske, uz bola v pohode?
Odpovedať
Profilova fotka
Zoska obrovitánska gratulka,prelomila si mítus neštastia v ten den :-D no a konečne tu môžeš s nami tráviť viac času. ;-) ..........dakujem za pochvalu oznamiek. Majka,takže to všetko sú muškáty,nejaká nová odroda.........no a ten zelený,tak to ani mi nevieme,sme to dostali a kvitne to na bielo a vyzerá to potom ako kali vysiace :-) Miška a kde na stránach?ja tam mám babku a dedka,tak preto sa pýtam :-D Jééééé,Veronika bude možno prvá tehu z nás tohtoročných nevestičiek a ja som už chcela uzatvárať stávky :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Inak ešte niečo,nám sa dnes konečne ozval kaplan ohladom tých naúk,tak už nech to mám za sebou. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Veronika tak to je uzasneeeeeeee, ze cakate babatko, taaaaaak drzim palceky x-) Zoska my mame svadbu na namesti v kostole, lebo tam je lepsi pristup a pravdu povediac viac sa nam paci ten kolkol. Bude o 16tej. Ale ak ta nahodou nespoznam, tak sa vopred ospravedlnujem, lebo urcite budem trosku mimo x-) . Nika ale su to potom velmi pekne muskaty, pekne to vypada z ulice. Tak uz aj ty zacnes sa skolit, to je fajn, lebo o jednu starost menej budes mat. Joj my sa tak prijemne tesime na svadby, ale mam pocit, ze priatel viac ako ja, uz pocita kolkokrat sa vyspime :-) .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Majka,aj ja sa teším na sobotu,ked vás uvidím ako vysmiaty víjdete z vchodu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak baby asi to tak bude že sa všetky stretneme na majkynej svadbe :-) majak chceš budeme na teba hádzať ryžu 8-) že koľko ryže toľko detí
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Miška,no veru,všetky sa tam stretneme,aspon sa uvidíme,..............s tou ryžou je to dobrý nápad :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, baby skoda ryze x-) . Juj ale nejak sa nam prestava darit. Lebo priatelova babka nevieme ci pojde, potom jeho stryko a dnes mu volal aj bratranec, ze je v nemocnici. A to je ten z najlepsich bratrancov. A aj moj jeden bratranec povedal, ze nepojde. Vsetko su to vazdne dovoduy, tak nikomu nic nevycitame, len sme z toho smutni, ze tam nebudu. Juj baby sme z toho taky... :-( Moj priatel je ale od nedele taky zlaty. Stale mi hovori, ako ma lubi, aka som pekna :-N a pocita uz dni. Velmi sa na to tesi. Pravda aj ja, ale je mi luto, ze asi nepojde tolko ludi. A urcite sa budem tesit na vas x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Maji, to je fakt smola..ale neboj dopadne to dobre ;-) Uz sa vám to riadne kráti, ja so rátala za kolko to máme my a vyšlo mi 7 týždnov, myslela som ze to je dlhšie =-) Ak prídem v sobotu pogratulovať tak ti určite poviem kto som, to som ani nepredpokladala, že by si ma poznala :-) Ale teraz to vyzerá tak že pojdem asi zhánať dakde mimo MT popolnočné šaty, lebo nič nemožem zohnať :-( Všetky sú robené na 170cm a ja mám 180cm...a chcem dlhé, doteraz som musela furt robit kompromisy- mávala som trištvrťové alebo po kolená, ale teraz chcem dlhé!!! Neviete mi poradiť? Ževraj každú sobotu v Polľskom Tešíne majú super trhy so spoločenským oblečením...
Odpovedať
zoska gratulujeeeeeeeeeeeeeeem este raz k tomu BACILOVI ;-) :-D a na folklorne nejdeme ;-( :-( 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
zoska tak to ti ja vobec neviem poradit, lebo ja mam zas opacny problem, vsetko skracujem aj nohavice ked si kupim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ti ani ja neviem poradiť zoska ja mam skôr opacny problem ale ja si idem dat saty sit... majka netrap sa nevie vždy je vsetko sto percentne nemoze to prejs len tak lachko ale ked bude po svadbe udes mat tolko krasnych dojmov ze na tie malickosti zabudnes
Odpovedať
Profilova fotka
Už ma tiež napadlo že si dám ušiť, ale ja som dosť nerozhodný človek a vybrať látku, ktorá by sa mi páčila aj farebne aj materiálom- to by bola fuška a potom vybrať strih...no neviem neviem a už nemám moc času na vymýšlanie... asi pojjdem do toho tešína a ak ani tam nič nebude tak skočím za krajčírkou hned bud. pondelok... Ešte je tu šanca že nájdem nejaké krásne ktoré ma oslovia aj ked nebudú dlhé :-N
Odpovedať
Profilova fotka
no budem ti drzat palce
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby.Majka,to je mrzuté,ale určite to aj ich mrzí,no netráp sa-oni by to nechceli.Ten Minko je ale zlatý ako ta podporuje,vidno,že ta nesmierne miluje :-D Zoska,tak to Polsko ti ja môžem iba odporučiť.....môj brat,mama a otec si tam idú kupovať svadobe oblečenie. Bol by v tom čert,aby si si tam nič nenašla. Miška,ako pokračujú prípravy?
Odpovedať
Profilova fotka
strawbwery pripravy pokarčuju nijako :-D viem že je to hamba ale ja som bola minuly týžden bez zubu tak som sa zle cítila a teraz moja lask aochorela ma teploty takže tak
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby chcem vas poprosiť o radu ja som s kysuc a u nas je na svadbe zvykom, že sa po polnoci vybera do taniera rodina nam pod šatkou hadze korunky na prilepšenie, hadze sa tak po 500,- no a problem je že neviem ako je to tu v martine, u nas uz boli svadby tak to kazdy berie ako normalku ale neviem ako to mam povedat peťkovej strane nejde mi ani o tie peniaze ako o to aby sa niekto necitil trapne .... a Peťko nemam maminku a buduci svokor mi v tomto nepomoze, ako to riešite vy popripade ake mate zvyky tu v mt
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Miška,zbieranie o ktorom ty hovoríš prebieha ako tzv.redový tanec.Nevesta je v strede parketu,okolo nej robia kruh svadobčania.Obyčajne krsná mama sedí na stoličke pri nej s nadobou na peniaze-zakritou.No a každý kto chce s nevestou tancovať,musí najprv zaplatiť. No su kadejake obdoby tochto zvyku.Niekde,aby sa šetrilo nevestou,tak je v strede aj ženích-on tancuje so všetkými ženami a ona zas mužmi. Priamo na tento tanec je určená aj pesnička,ktorú určite majú všetci svadobný DJ-ovia či skupiny. Slová v piesny sú takéto,,nevesta sa raduje,nevesta sa raduje bo s nou sestra tancuje,,V piesni sa vymenuvávaju všetci s rodiny. No,odčepčenie o pol noci je asi všade,však?Dalej hádzanie kytice slobodným ženám,dražba podväzku,či nevestiných topánok,no a únos nevesty.
Odpovedať
Profilova fotka
ano viem ze sa niekdy s nevestou tancuje u nas na kysuciach sa redovi tanec nerobi ale ja sa prisposobim, len chcem vediet ci je to vsade zname popripade ako to mam druhej strane povedat ze sa bude este vyberat ...... je mi to dost hlupe
Odpovedať
Profilova fotka
miska my mame presne ten isty problem. Priatelova strana to bere ako samozrejmost, ze sa dava do vienka, ale dava sa tolko kolko clovek chce dat, cize aj 100sk. No ale tod problem, nasa strana vobec neviem ci o tom vie a je mi to tiez trapne im to hovorit. Tak sme to tak spravili, ze DJ, ktory je aj zarovno starejsi, povie, ze ide len o symbolicku sumu, tak hadam sa nik neurazi, lebo naozaj ja tam hosti nechcem mat preto aby mi este davali peniaze, je mi to blbe. Tak kto da da, a kto neda tak neda.
Odpovedať
Profilova fotka
a este som sa z toho tak vyzliekla, ze naozaj nevieme co ten nas starejsi vymysli, lebo aj my sa chceme zabavit a uzit si to. A to vedia aj ostatni, tak potom to nebude na nas :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ja som taka stastna, tak nakoniec ide ten bratranec a dnes som si bola po saty. Este som si ich vyskusala a su naozaj krasne, a tie doplnky to nieco neuveritelne az som sa tak triasla.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?