Svadobné prípravy v Martine. Poraďte mi čo,kde,ako...

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte...Viete mi prosím odporučiť z vlastnej skúsenosti dobrú vizážistku, kaderníčku, kvetinárstvo, fotografa, kameramana a reštauráciu pre 50-70 ľudí, proste všetko čo k tomu patrí..Ja mám ešte času ale pomáham kámoške ktorá je momentálne v Nemecku...Ď
Odpovedať
Majkaa aj ja sa pridavam, poprosili sme v potravinach, ci by nam take sluisne krabice nepoodkladali a uz pomaly mame zo 6 krabic. A tiez zhanam male krabice na vysluzky , ale aby mali tu rucku tak do srdca krojene. Videla som ich na jednej svadbe a boli velmi krasne.
Odpovedať
od kureniec chod normálne ku nám do jednoty alebo nech ide tvoj priateľ a je oni su ochotné tie predavačky a odložiati toľko koľko ich budeš potrebovať. A máš to zadarmo a nemáš to ani ďaleko a je .
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte nevestičky, tento týžden by som chcela poriešiť obrucky, viete mi poradiť kde ste si obručky kupovali, kde maju pekny tovar a aj ceny ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj dievočky, ako som si kukla bolo to tu dosť hustééééé. Nejaká ta debata s DJom... no ale o inom som chcela. miska-kac- my sme mali cca. 60-70 ľudí, ale jednu fonánku sme ani nezapojili, pretože sme tam chceli bielu čokoládu a ja som kúpila takú ktorá sa nedala dobre roztopiť ;-( , takže skoro celú noc fakčila len jedna a musím povedať že bola úspešná. Takže myslím, že pre vašich 40 hostí bude jedna absolutne stačiť. tak asi toľko, páááá
Odpovedať
Profilova fotka
A Majuška (majkaa) ja viem že sme "susedky". Ved sme sa vtedy stretli u Bagoňu...síce som vtedy ešte nevedela , že si to ty :-D . Ale verím, že keď sa konečne na trvalo oteplí, budeme sa v Košutkoch stretávať častejšie... pa ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ivasi inak tam staci dat normalnu varovu čokoladu??? No aj ja verim že by mala uspech, do kedy ti treba dat vedieť že či ju berieme???
Odpovedať
ahoj Miska kac, tak to s tou obycajnou cokoladou by som neriskovala, iba ak potrebujes, ze namiesto krasnej fontanky ti bude vsade navokol striekat cosi ako cokolada zmiesana s olejom... Baby vam sa zda byt uplne v pohode sa nalievat obycajnym stolovym olejom :-o :-p Vsak sa vydavate len raz,tak nech je predsa vsetko poriadne...su veci na ktorych sa da usetrit, ale vsak ani satocky si nekupujete tie najlacnejsie... Ved ked uz chcete fontanku, tak nech to aj vypada...prepacte ak som sa niektorej dotkla.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj stridza a si myslíš že ked si daš koláč s čokoladou polevou že ta čokolada je čím riedená aby sa dala rozotrieť na ten koláč??? A ked si daš v cukrarni banan v čokolade tak ta čokoláda je čím asi riedená aby bola lesklá a dala sa pekne poliať len OLEJOM Ale určite na tej belgickej čokolade niečo bude to netvrdím....
Odpovedať
Miska niesom odbornik, ale predsa len ked sa ta belgicka cokolada predava ku fontane, ma to svoj vyznam. Verim, ze to cosi stoji, ale mas to uz 100%. Znama bola teras kedysi na svabe a nevesta bola tiez sa usetrenie, tak tam dala nejaku obycajnu cokoladu a doliala olejom...vysledny efekt? Cokolada netiekla z fontanky tak krasne ako si predstavovala a "prskala". A neviem si nic lepsie ani predstavit ked po sytej veceri si este niekto pochutna na "oleji" Neverim tomu, ze svadobcania sa budu mat este chut zabavat... Skoda, ze fontanky v tej dobe, ked som sa vydavala neboli take in, ako teraz. Celu svadbu sme si hradili sami, no fontanku by som urcite brala aj s tou "drahou" belgickou cokoladou. Ako vidim, este stale sa neviete poucit, ze nie vsetko co je lacne, musi byt aj dobre. Ked na to vsak pridete, bude uz neskoro...
Odpovedať
Profilova fotka
Ale ten olej tam ani necítiš a do tej belgickej čokolády tiež musia niečo dať aby bola tekutá.... A čo mi písala ivasi ona bola spokojná amožeš tam dat bud mlieko alebo smotanu, prípadne maslo........... Ide o to aby ta čokoláda bola tekutá. Je podla mna prehnané tvrdenie, že sa bude niekto liať olejom..... 8-) :-)
Odpovedať
Ahojte babenky, prosiim o radu, ke ste si davali robit oznamka? Rada by som videla aj vzorky,a neviem kde je nejaka firma. Nemame vobec narocne poziadavky. Radte prosiim.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, Tinea ;-) U nas boli oznamka zo samovyroby. Ale keby som este potrebovala, urcite by som sa obratila na nejaku firmu. Skusala som to aj pred svadbou, ale pri nasom pocte oznamiek (vari 60 ks) sa tlaciarne tvarili, ze sa im pri takom malom pocte neoplati vytvarat nejaky vzor. :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja ešte oznamka síce nemám ale tiež to bude samovyroba, ale pokukaj na nete ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj babenky. miska_kac- my sme dávali normálnu varovú čokoládu- takú tú s "hviezdičkou" :-D (to aby som náhodou nehovorila značku...) a fungovalo to. A s tým či ju berieš, alebo nie to neponáhľa. V kľude si to zváž a potom sa ozvi. ;-) stridza- nehovor o niečo čo si nevyskúšala... ak sa ti zdá, že na našej svadbe čokoláda z fontánky striekala, tak zbehni na očné... A keď už toľko filozofuješ... nie všetko čo má značku a je drahé musí byť aj dobré. Ja som kočkám radila z vlastnej skúsenosti(čokofontánku sme použili cca.6krát) a nie z rečí typu "jednapanipovedala"...Ak máš pocit že útočím, tak nech, ale nepáči sa mi ako chceš baby poučovať a sama si to ani nevyskúšala... :-x Toť vše, pá kočky
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, tak my to po tomto víkende máme už za sebou... Bolo to naozaj všetko krásne, presne tak ako som si to vysnívala. Čítala som si už dlhšie o čom si tu píšete, len som pred svadbou už nemala čas sa zaregistrovať. miska_kac, my sme mali na svadbe tiež Mira Doricu a starejšieho Martina Kminiaka, supéééééééér zábavu vedia urobiť. Keď to človek nezažije, tak si to nemôže vedieť ani predstaviť. Ja som tiež nevedela, že to bude mať taký ohlas medzi našimi hosťami. Všetci si pochvaľovali aj výber hudby aj celý priebeh svadby, ktorý kočíroval Martin. Inak babenky, keby ste ho počuli ako hrá na tej svojej heligónke (dokonca aj s heligónkou za hlavou) a ako pekne spieva... Stridza má trochu aj pravdu, várová čokoláda s olejom nikdy nemôže nahradiť pravú belgickú čokoládu. Ja som mala možnosť to porovnať a rozdiel v chuti je naozaj obrovský. Ešte dávame fotečky dokopy, potom pridám aj galérie.
Odpovedať
Profilova fotka
miska kac ja zasa tiez suhlasim s ivasi, jedla som aj z belgickej aj z obycajnej cokolady a mne zas chutila ta obycajna, ta belgicka sa mi zdala taka umela, proste na tieto nase su nase slovenske jazycky skor uz zvyknute. Myslim si, ze ak sa rozhodnes pre fontanu, tak to skus na skusku s tou obycajnou ako ti radila ivasi a potom uvidis. Ja si myslim, ze tolko peniazkov len do cokolady vrazit je uz malichernost. Ale 100bab 100 nazorov na vsetko, tod moj nazor. Nastastie sme kazda ina a kazdej inej je nieco dobre a pre tu druhu moze byt to iste zle, ved potom by podnikanie neexistovalo a na trhu by bol len jeden druh potravin, jeden druh hudby... Myslim, ze treba sa poradit hlavne s partnerom a ak sa zhodnete, ze belgicku, tak belgicku a ak ti poradi, ze je to zbytocne drahe tak obycajnu, ved na svadbu ste dvaja. x-) . Tade budem sa tesit na fotecky, a dufam, ze ich das cim skor. A oznamka si tiez vyrabam sama, je to lacnejsie a mas pocit, ze si je to tvoja praca, ale pravda zalezi ci mas na to cas.
Odpovedať
Profilova fotka
majkaa, súhlasím s tebou. Každý musí zvážiť svoje možnosti a podľa toho sa rozhodnúť. A aj to je pravda, že nie každému chutí to isté. :-)
Odpovedať
Ivasi, toto je slobodne forum, mozem povedat to co si myslim ;-) tak sa drz pri zemi... Trosku odbocim, ale chodim casto po recepciach a pohybujem sa medzi smotankou, tak s tymi fontankami s belgickymi cokladami mam skusenosti viac ako dost.. Tade, vidim, ze vies o com som pisala s tou belgickou cokoladou...ani pralinky z belgickej cokolady niesu take ako tie obyc, ale to ti ktori obracaju kazdu korunku na nespravnom mieste sotva pochopia... :-D Inac toho starejsieho ma kamaratka 31.5. na svadbe, tak sa uz tesim. Dodatocne ti blahozelam k Vasej svadbicke. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
fuuuha! Tu sa nejako otepluje. :-. Tade, tesim na fotky. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to je teplo, taka som rada, uz je tu letooooooo. Anculka je tu teraz moja sestra a ukazala som jej tvoju fotku a povedala, ze ta pozna z chlebu a, ze ste sa ako male kamaratili aj so Sasou.
Odpovedať
Tade prosiim posli kontakt na DJ a toho starejsieho, oni robia len spolu?
Odpovedať
Profilova fotka
Tinea, posielam Ti kontakt cez IP. Inak robia aj super výzdobu videla som ju na svadobnom veľtrhu v BB. Ja som chcela ich výzdobu tiež na svadbe ale bohužiaľ už boli s výzdobami obsadení, tak som to potom nechala radšej na hotel, pretože inde som sa už s takou výzdobou nestretla. Tá hotelová bola podobná ako robia všetci ostatní a navyše bola už v cene.
Odpovedať
Profilova fotka
Tenea, zabudla som Ti odpovedať. Neviem či robia len spolu, pretože my sme chceli jednoducho obidvoch a neľutujeme, že sme sa takto rozhodli.
Odpovedať
ahoj Tade, mas peknu galerku, srdecne ti blahozelam. Bola si krasna nevesticka ;-) Trosku som vsak nepochopila, lebo pisala si kdesi, ze sa ti paci vyzdoba a sluzby p. Bagonu a nakoniec si mala vyzdobu v cene v toho hotela.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Leslie. Nakoniec sme si dali hotelovú výzdobu preto, lebo sme nenašli žiadnu inú firmu, ktorá by robila výzdobu ako pán p. Bagoňa. Ostatné firmy ktoré sme oslovili ponúkali len výzdobu ktorá vyzerala tak, ako robia aj hotely už v cene miestnosti. Výzdoba pána Bagoňu je však úplne iná. Veľmi ma mrzí, že bol už na môj termín p. Bagoňa obsadený...tie obrusy, mašle, stoly a stoličky nemajú žiadnu chybu. Sú z úplne z iného materiálu ako sa bežne používa, žiadne stopy po skladaní, všetko majú krásne vyžehlené...proste nááádhera... Majú aj takú nádhernú svetelnú stenu, to som tiež inde nevidela. No čo, už som to oželela.
Odpovedať
Profilova fotka
My si vyzdobu budeme robit sami, ja neviem mna to bavi a mam pocit, ze to co spravim je moja praca a nie praca inych. Ale pravda aj my sme uvazovali nad touto variantou, ale ta cena bola pre nas vysoka, ale keby mala peniazky tak.... x-) . Ano vyzdobu ma peknu. My to urcite tak pekne nebudeme mat, ale ved hlavne je ze sa lubime, vsak :-N x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Naš pravdu Majkaa. Ale my sme chceli spraviť našim hosťom prekvapko. Vieš si to predstaviť, keď by vošli do sály a... Proste všetka tá nádhera, to by nám stálo za tie pengy. Veď je to len raz...
Odpovedať
Profilova fotka
tade mas pravdu, to by stalo za tie pohlady. Vsak ale zalezi co je pre mladomanzelov prioritne, pre nas to nebolo a ani neni, pravda aj ked na pohlad je to pekne. Hlavne je aby bola zabava, ak mas krasne ozdobenu salu, vyborne jedlo, krasne saty, super DJ, super starejsieho a hosti mas bez nalady, proste nepatria medzi ludi aby sa zabavali tak je to tazke. Myslim, ze ale nasa a priatelova rodinka k nim nepatri.
Odpovedať
Profilova fotka
Veronika-Strawbery ved si hovorila, ze tu budes teraz chvilku castejsie, kde sa moja tulas, alebo si velmi chorucka? Pochvalim sa, my sme boli v Bille a dali nam tie krabice hned na pockanie na tie kolace taka som rada. A co sa tyka oznamka, tak este nemame, lebo jedno strasne mile dievca mi pozicia vyrezavatko taky krasny kvietok a tak cakam nan, tak to este nemame a neboj sa ani my nemame este jedlo vybrate.
Odpovedať
Profilova fotka
Majkaa, tak to ti poviem, že ten náš starejší aj s Dj by aj mŕtveho postavili na nohy. Všetci naši hostia si pochvaľovali, že na takej svadbe ešte neboli. Joj som taká rada, že to tak dobre dopadlo. Prajem všetkým nevestičkám, čo to ešte májú pred sebou aby ste niečo také zažili aj na svojej svadbe.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?