Svadba v Banskej Bystrici. Poraďte

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, je tu niekto kto bude mať svadbu v okolí BB. My budeme mať 16.9.2006 a začínam sa rozhliadať. Potrebovala by som hlavne poradiť nejakého dobrého kameramana, fotografa, a tiež vizážistku a kaderníčku... ak máte niektorá nejaké tie skúsenosti, lebo už som hľadala skoro všade ale akosi ma nič neoslovilo. Ďakujem vvveeeeeeeeeelllllllllllllmi. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj martina..ja zijem v rime..a 3000 eur za site saty nedam ani za svet..takze bud poziciam..ale moj styl maju malokedy..jednoduche, rovne, splyvave, bez zbyorcnych ozdob ale s napaditym strihom...skor sa uprednostnuju krinoliny....a v rime to kupovat vazne nebudem..este som sa uplne nezblaznila :) alebo som nasla na nete: luciela - typ Angel. a som rozmyslala, po pouziti ich dat prefarbit ( co by podla majitelky nemal byt ziadny problem) a pouzivat ako spolocenske...dufam, ze nepriberiem :) ceny su fantasticke... tak len dufam ,ze to nieje nejaka kacica..ale na druhej strane som citala nazory a jedna babenka sa vyjadrila, ze saty odtial su fantasticke a sadnu aj bez skusania... (co je zvycajne podmienka, ked si nieco dava susit) a majitelka sa vyjadrila, ze ich siju v taliansku...takze neviem..vaham... este mam cas..obehnem si svadobne salony a uvidim... :) K
Odpovedať
zeny, neviete nahodou o nejakej dobrej cukrarke v okoli BB?prosim ip. diky:-)
Odpovedať
Viem o jednej v Slovenskej Lupci, tie rucne site svadobne topanky co sa tu spominali maju aj v malom svadobnom obchodiku v narodnej a da sa tam vyskusat aj velkost a vidiet aj celkom dost druhov. Som sa dohodla ze pokial mi nesadnu tak si ich nechaju a objedname dalsie. Pokial chces kontakt na tu cukrarku poslem do IP.
Odpovedať
Ahojte, so snubencom sa nam pacia obrucky v zlatnictve Alfredo v BB. Mate niekto skusenost s tymto zlatnictvom?
Odpovedať
Ja zase hladam nejakeho zlatnika - mozno aj zivnostnika, ktory urobi pekne obrucky zo zlomkoveho zlata za dobru cenu. Poznate niekoho takeho v okoli BB?
Odpovedať
Profilova fotka
v zlatnictve pri leninovi robia obrucky zo zlomkoveho zlata a maju peknu pracu.. myslim, ze za robotu uctuju asik 20eur za gram
Odpovedať
super diky, asi sa tam pojdem pozriet.Kolko gramov zvyknu mat obdrucky?
Odpovedať
Profilova fotka
zalezi od velkosti a hrubky- nase mali cca 10 gramov + 10% sa ratalo na straty (hrubka myslim 6 mm a velkosti 49 a 66). ale obrucky nam spravili podla nakresu a my sme velmi spokojni.. kludne sa chod spytat, s nejakym obrazkom, ti povedia ci ich vedia spravit, alebo nie.. ale maju aj oni nejaky katalog, len tam je toho malicko.. a davaju si na to 30 dni vacsinou..
Odpovedať
Profilova fotka
baby prosím netušíte niektorá čo je tá skratka SD v B.Bystrici? viaceré to tu ospevovali že je to pekné miesto aj ked sa tam nedá oddávať, jedny tam mali zásnuby....malo by to byť asi dakde v okolí barbakanu
Odpovedať
Profilova fotka
babenky: ake mate skusenosti s kvalitou jedla v hoteli Lux, v hoteli Gala hronseku a v hoteli Sachticky a vo Fuggerovom dvore v selciach??? vdaka K
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj katari, Sice som tam nejedla, ale sefkucharom z Beniczkeho nam bol odporuceny hotel Sachticka. My Sachticku mame rezervovanu, ale idem ju zrusit, lebo nam nahodili Eur52.00 na osobu... neviem, ci to kvoli tomu, ze ja zijem mimo SK ale ta cena je bez ubytka a viacmenej alkoholu, co sa mi zda na tento (stale trochu komunizmon zavanajuci) hotel prilis vela. Ale pocula som, ze svadby su tam velmi pekne... Boli sme aj v Luxe, tam mi nacenili okolo EUR40-45 ak sa dobre pamatam, akurat, ze svadby tam musia skoncit o 3 rano, kvoli tomu, ze potrebuju restiku pripravit na ranajky. Ohladom Galy ti nepomozem. Vo Fuggerovom Dvore mal svadbu moj brat a kamoska. Brat nebol velmi spokojny so servisom (malo casnikov na pocet ludi, jedno prislo studene). Zato kamaratka si ich nesla vynachvalit. Mala 45 ludi. Daj vediet, ako sa rozhodnes. My mame napokon Beniczkeho aj ked neviem, ako sa tam pomestime... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
to som zvedava..najprv musim s mamou zviest boj o svadobne menu. ona ma uplne inu predstavu ako ja (ja chcem jedno predjedlo, polievku, dve cestovinove jedla a dve mäsove a 2 alebo 3 prilohy) a ona este viacej plus bufet..a mne sa to na obed zda byt privela... ale idem poslat menu do vsetkych styroch a pockam si, co mi nahodia. sachticku sme ale relativne vylucili, lebo ak si tam hostia nezoberu izbu musia soferovat do BB, co pod vplyvom akehokolvek mnozstva alkoholu nemusi byt to prave orechove... tak vazne neviem :( najradsej by som mala tajnu svadbu... z tohto sa ide clovek zblaznit... nehovoriac o papieroch, ked sa sobasis s turistom. :( mati : kde zijes???
Odpovedať
Článok sa načítava...
Neskúšali ste Barbakan ? My mame svadbu zabezpecovanu bystrickou agenturou farebna nevesta a v Barbakane sme si mohli povedat do akej sumy sa chceme zmestit co sa tyka jedla, kolace a alkohol si mozeme doniest, len nealko sa musi zobrat od nich. Dokonca nam v agenture u nich vybavili aj sobas u nich ale nakoniec sme sa rozhodli pre klasiku na mestskom urade. este zaujimavy priestor v BB a okoli je Divadlo u Greskov v Tajove.
Odpovedať
Profilova fotka
victoria223, jeeej dalsia nevesta s CB vyzdobou. ;-) martina380, no mne sa na Sachtnickach vobec nepaci, chodievame tam, aj sa najest, niektori casnici su az prilis ochotni, niektori sa ani neusmeju su tam asi za trest. sestra tam bola na svadbe a bola sklamana. aj ked jedlo sa tam da. my rozmyslame nad Fugerovym dvorom alebo este sme nasli aj v Brusne, chceli sme povodne Beniczkeho dom alebo Barbakan, ale potrebujeme aj izbu kvoli malej, takze hladame hotelik, penzion a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
katarinka - v Putney, Londyn a ty? ;-) victoria223 - my sme rozmyslali nad Barbakanom, ale brat ma odhovoril... vraj sa tam v poslednych rokoch vymenilo prilis vela majitelov... ale neviem, moze tam byt pekna svadba... zuzik25 - no vsak mne ta Sachticka tiez velmi 'nevonala', lenze budeme mat okolo 80ludi a to sa tazko pomesti do restiky. :-( Tiez budeme mat okolo 20-25 ludi zo zahranicia (moj snubenec je Anglican), takze potrebujeme tiez ubytko, preto sme rozmyslali, ze hotel by bol idealny. Ale napokon vyhral aj tak Beniczky. Ludia sa budu musiet ubytovat po hoteloch okolo namestia, co by nemal byt az taky problem (Boca, Arcade, Narodny dom..). My budeme mat sobas v kostole za Barbakanom, takze tymto padom nam odpadne preprava. To by malo usetrit nejaky ten centik. :-)
Odpovedať
Ahojte kocky, neviete mi poradit ohladom miesta na svadbu v BB. Kukam, ze tu mate skusenosti s roznymi podnikmi v BB, len ja by som sa chcela zmestit cca. do 23 - 25 EUR na osobu s menu typu pripitok, predjedlo, polievka, hlavne jedlo, bufet a kava. Ostatne ako alko, nealko, kolace by som si chcela doniest. Pricom by bolo uplne super, keby sa okrem menu nic dalsie neplatilo. Hosti bude cca. 50. Skusala som pisat do niekolkych retauracii a velmi ma prekvapilo, ze cez mail sa so mnou ani nebavili, ze vsetko len osobne a hned chceli vediet termin pre pripadnu rezervaciu. Trochu ma to sklamalo, nakolko sa mi nechce obiehat vsetky restiky v BB, chcela som ist uz len do tych co vyberiem do uzsieho vyberu.
Odpovedať
Profilova fotka
caute..nuz moj prvy favorit bol tiez barbakan..kym sme neurobili tu chybu, ze sme sa tam isli najest .... :-N a navyse, tym, ze bude svadba v lete ( adufam, ze vyjde pocasie, nie ako teraz) pod tou sklenenou strechou sa vsetci uvarime... fuggerov dvor bol aj moj favorit, potom ako som ho videla... uzasne prostredie a aj hranie pre deti, ubytko... sachticky maju peknu salu ale jest pod dohladom vypchatych vlkov, rysov a medvedov..tak to teda nie. nehovoriac o tom, ze odsoferovat si to v pripitom stave po skonceni svadobneho obeda nieje nic moc. takze ostava lux a hotel gala v hronseku. obrad bude v hronseku v drevenom kostoliku, takze logicky by bol vhodny gala...ale my chceme po obrade ist robit fotky do bb na namestie a potom sa znovu vracat do hronseku?? ale aj to sa da...maju krasnu zahrad(ku) a ochotnych veducich..aj ked, sa mi mala ozvat prevadzkovatelka este kym som bola na slovensku a ona nic...ale idem im napisat a uvidim. v najhorsom pojdu nasi. janka: nuz to neviem. napr. lux za hlavne menu uctuje 19 eur plus 10 eur za bufet a nealko beries od nich, rovnako ako aj jeden druh alkoholu. a tak je to zhruba u vsetkych, ze to s napojmi maju nejako obmedzene. a s tym datumom...ten som im musxela nahlasit aj ja a nic sa nestalo..len si to zapisali a hned na to znovu zabudli. ja som restiky pozerala na nete, ako maju kapacitu a fotky a menu a potom som si urobila vyber.....skus restauraciu angels na hornej ulici, boca na dolnej. beniczky si uctuje okolo 40 eur.. takze neviem. mati: ja som v rime :) inak mam dalsiu otazku: dobra a rozumna kadernicka a kde urobia pekny svadobny make up??? ahojte :)
Odpovedať
Ahojte, my mame svadbe na tych Sachtickach ,o ktorych pisete...ale my sme zatial spokojní od zaciatku sme tam chceli mat svadbu pretoze som tam bola spoluziacke na svadbe a bolo to perfektne, a pocula som aj od inych co tam mali svadby, ze boli nadmieru spokojni....My mame svadbu teraz 25.9. martina380- ked chcete usetrit nejaky ten centik ako pises tak urcite neubytujte hosti v hotely arcade izba na noc cca 80eur, co zas sachticky maju 52eur na noc a je to pri tom horsky hotel a ma tak isto 3hviezdy ako arcade. Toto vlastne nasvedcuje, ze vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. A vlastne vsetky hotely co si vymenovala su drahe pretoze sa nachadzaju v centre mesta takze tam moc teda neusetris.
Odpovedať
jankastubka: My sme mali svadbu na Kolibe - Straze, to je nad Zvolenom. Neviem si to vynachvalit, skvela prevadzkarka, velmi ochotna, super jedlo, obrovske porcie, prijemny personal. Cena nas vysla cca 23 eur na osobu (pripitok, predjedlo, polievka, hlavne jedlo, kava, svedske stoly), po dohode to uzavreli cele len pre nas, bolo nas 49. Doniest sme si mohli uplne vsetko, alko, nealko, ovocie, ... Nie je to az tak priliz "kolibovite", citili sme sa velmi prijemne. Ak by si chcela nejake foto tak napis. ;-) Katari: ja som bola velmi spokojna s kadernickou Ankou Kuklicovou, salon je oproti Luxu (neviem ako sa to vola, ale je tam aj kozmeticka-tiez odporucam, manikura a pedikura). A kto by chcel este skvele kvetinarstvo (velky vyber, super ceny, velmi velka ochota) tak odporucam kvety Kamelia na Dolnej. 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
vikina09 - Verim, ze v hoteli Sachticka moze byt pekna svadba a my este stale rozmyslame, ze kde to bude lepsie ale ta cena ma naozaj dost odradza. Co sa tyka hotelov, my ich neplatime. Nasim hostom je uplne jasne a samozrejme, ze si ubytko zaplatia samy (takisto ako letenky) a samy si aj vyberu hotel, v ktorom chcu zostat. Tu v Anglicku je to samozrejmostou. Vela stastia s pripravami. ;-)
Odpovedať
Dakujem, no ked budem mat po svadbe napisem aka bola.... ;-)
Odpovedať
V Narodnej ulici otvorili tento tyzden novu svadobnu predajnu a maju tam kopu peknych drobnych veciciek. Kamaratke robili cez vikend vyzdobu kostola.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, tak ja mom volala kvoli svadbe do Dixnou a pani vyratal menu asi tak 35 eur na osobu, s polievkou, pred jedlom, hlavnym jedlom, s glirovackou okolo deviatej a pol litrom vina na osobu. A mozem si doniest vlastne ovocie, slane pecivo a alkohol. len pivo nealko a kavu musim odobrat z hotela. Najprv som si myslela ze nas bude do 60 ale stale sa ten pocet zvysuje a je problem ist niekde dalej ako napr. na Sachticky. Ja som zo Skubina/Podlavice takze to bude aj najblizisie a obrad bude v radvani v kostole. ja budem mat internacionalny mix. Turecky, svajciarsky, srbsky a slovensky. a svadbu by mame naplanovanu na 23. jula a to ta ma mama a starka meniny. a chcela by som objednat brusnu tanecnicu trosku na obohatenie vecera nieco pre slovakov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
pre brusne tance : http://www.zunabb.com/alishaba/index.htm milaciky: preco taka zmiesana svadba?? odkial je partner?
Odpovedať
Profilova fotka
Moj partnej z Turecka a mame vela znamych vo svajci roznych narodnosti multy kulty
Odpovedať
Profilova fotka
katari dakujem za tip. ta je naozaj super.
Odpovedať
Profilova fotka
Baby kolko stoja svadobne oznamenia a kde ste ich dali robit
Odpovedať
Profilova fotka
milaciky: asi vsetky svadobne agentury spolupracuju s touto tu: www.pamas.sk ceny su rovnake ako v agenture a je jednoduchsie sa dohodnut rovno s nimi. zijete vo svajciarsku?? kde? ja som stravila uzasny rok v Baden-würtembergu - vo Freiburgu :) inak zuna je sympaticka super baba a skvele tancuje.
Odpovedať
Profilova fotka
Ano zijeme vo svajci v nemecky hovoriacej casti. Ja neviem kde zacat s planovnim, ale zhanam nejake miesto kde by sa mala svadba konat. Pani z Dixona sa mi stale neozvala pre menu, ale v oktobri ideme na slovensko tak si chceme s priatelom obzriet par restik a mam dohodnuty termin v Narodnom dome, tam som mala stuzkovu a pojdem a do Beznickeho. cez vykend som bola na nete a naslom som svadobne oznamenia cez turecku agenturu a dokonca ich poslu na slovensko a sto kusov stoji asi tak do 40 euro.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte Bystricanky, doteraz som len sledovala forum, ale kedze moj datum - 23.10. sa zavratnou rychlostou priblizuje, rada by som si vymenila par skusenosti a nabrala este info, ake sa len da. Velmi by ma zaujimalo, ci niektora neviete o nejakom peknom mieste na fotenie v BB a blizkom okoli. Nefandim si s pocasim, aj ked dufam, ze akurat vtedy nebude liat ako z krhly. Takisto mam porblem najst schopneho kameramana. Neviete o niecom? Dakujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?