Svadba v Banskej Bystrici. Poraďte

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, je tu niekto kto bude mať svadbu v okolí BB. My budeme mať 16.9.2006 a začínam sa rozhliadať. Potrebovala by som hlavne poradiť nejakého dobrého kameramana, fotografa, a tiež vizážistku a kaderníčku... ak máte niektorá nejaké tie skúsenosti, lebo už som hľadala skoro všade ale akosi ma nič neoslovilo. Ďakujem vvveeeeeeeeeelllllllllllllmi. ;-)
Odpovedať
Ahojte, prave zacinam planovat svadbu = takze prvy problem. miesto. chcela som sachticky, pretoze budem mat ca. 100 ludi a mnohi potrebuju prespat. termin, co som chcela, je obsadeny (9 mesiacov dopredu!). pozna niekto nejaky iny pekny hotel v okoli, kde sa zmesti 100 ludi a maju aj izby na prespanie? nemalo by to byt viac ako 40 km od bystrice, niekde v peknom prostredi, najlepsie v horach. a nejakeho DJ, ktory mi zahra aj U2 alebo pink floyd? na ludovky si nepotrpim a dost sa hudby obavam. ak samozrejme vobec najdem miestnost, kde sa vsetci pomestime.. Diky!
Odpovedať
ahoj majka, pokial viem hotely na velku svadbu su na sliaci a tiez v brusne, neviem presne ako sa volaju, ale hadam ich najdes na internete. alebo potom aj hotel lesak v tajove, to je skor z nizsej cenovej kategorie ale je v peknom prirodnom prostredi. co sa tyka nazorov, to ti neviem povedat, lebo som zhanala tiez salu pre vela ludi, ale napokon sme sa rozhodli pre lacnejsiu verziu v jedalni.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte bystricanky, ktore sa vydavate: mna to caka tiez ale nezijem v BB, takze organizovanie bude pomerne zlozite..ale zacinam robit prehlad ohladne restauracii: takze ak mate nejake referencie na Bastu, Beniczkeho dom, Barbakan, Cerveny rak, Penzion kuriu, Bocu, tak dajte vediet... chcela by som prijemny dlhy obed...ibaze drahy je vegetarian, takze by som potrebovala, aby mi spravili nieco typom svedske stoly, kopa zeleniny, slovenske speciality....nic stredomorske (buduci je talian!!! - snad im nedam jest, to co jedia aj doma a lepsie :-D )... poradte !!!!!!!! ;-) a co prijemne ubytovanie za rozumnu cenu s ranajkami v centre???? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Katari/nka/???.... ;-) , No huraaaa.... niekto z BB!!!! Ja som tu tiez 'este' nova. Som tiez z BB ale uz cez 10rokov zijem von /USA,UK/. Svadbu mame zarezervovanu na 11Juna2011. Moj buduci je z Juznej Afriky /nastasie s UK passom/. Obrad bude vo Farskom kostole /za Barbakanom/ a recepcia v hoteli Sachticka. Tiez sme chceli Beniczkeho /centralna poloha/, ale budeme mat vyse 80 hosti, takze by sme sa tam nepomestili /a hosti nechcem rozdelit do dvoch miestnosti/. My s mojim drahym sme boli doma vo Feb a pobehali zopar hotelov/restik. V BB teda toho vela na vyber nieje. Hlavne ak budes mat viac nez 60 hosti. Boca myslim robi svadby do 65 ludi, vyzera to tam pekne a ceny su primerane. V Benizskom sa do prednej miestnosti zmesti do 50 ludi, zvysok by si musela dat vedla. Cenovo trosku vyssie, ale viem, ze je tam dobry standard. Boli sme aj v hoteli Narodny Dom a Luxe. Lux vyzera dobre, lenze svadba sa tam musi ukoncit do 0300 - ale ja vyhanat hosti nechcem... :-S Narodny Dom je dost osarpany a tmavy... :-| Ohladom ubytka, ja budem hostom davat viac moznosti: Hotel Sachticka /kedze tam bude hostina/, Boca, Hotel Arcadia, Narodny Dom, Lux... myslim, ze je tam toho okolo namesita dost. Mne vsade ponukli zlavu na ubytko - suma zalezi od poctu izieb. Usudzujem, ze svadbu chces mat v centre. My sme tiez chceli /odburalo by to starosti s dopravou/ ale napokon sa mlademu najviac zapacili Sachticky. Moj brat a kamoska mali svadbu vo Fuggerovom Dvore /Selce/. Tiez je to tam pekne, ale zase... nie v centre a pre nas male. :-( Daj vediet, ako sa dari s pripravami. ;-)
Odpovedať
Ahoj Katari, takisto nas caka svadba v BB. My zijeme v Prahe, cize tiez organizujeme na dialku, ale mensiu :-) Budeme mat v beniczkeho dome, lebo sa zmestime do 50 ludi. Zvazovali sme Sachticku a Fugerov dvor, oboje su velmi pekne. Polovica hosti bude z CR a polovica z BB, cize sme sa rozhodli zostat v BB, aby sme nemuseli presuvat vsetkych svadobcanov mimo. Beniczky vyhral aj z toho dovodu, ze tam budeme mat vsetko na jednom mieste, starky su malo pohyblivy.Nebudeme mat svadbu v kostole, tak civilny obrad aj hostina bude u Beniczkeho. Vegatarian som aj ja, bude dvojite svadobne menu :-D a s ich ponukou a servisom sme boli zatial vzdy spokojny. Dalsia vec, ktora mi vyhovuje je, ze zabezpecia aj vysluzky, ochutnas, objednas kolace, a oni ich aj pobalia hostom. My nemam v plane to piect doma, ani skladovat, ani niekoho ukolovat z rodiny, aby vysluzky balil ked bude niekto odhadzat. Co je nevyhoda oproti Fugerovmu dvoru je, ze ubytovanie bude mimo. z BB budu spat doma :-) a ceskych sme rozdelili na kamaratov a rodinu a kamosi pojdu do Penzionu kuria (prijemne izbicky na peso od namestia, s ranajkami za prijatelnu cenu) a rodina z CR pojde do Luxu, cize rozvoz budeme zabezpecovat. Co sa ubytka tyka v centre sme osobne cez Vianoce presli asi vacsinu ubytovani a ta Kuria nam vysla ako najlepsia, ziadny luxus, ale na jednu noc...Inak dobry je aj hotel Urpin (bohuzial bez ranajok, ale novo rekonstruovany) a Narodny dom, sme boli kuknut izby a pacilo sa nam (maju ranajky a je takisto rekonstruovany, z vnutra su izby pekne, vonkajsok udesny). Penzion Boca som si tiez zistovala, ceny velmi dobre, zlava na ubytko, ale je to bohuzial male, aj na nasu svatbu, by sme museli byt v doch miestnostiach a izieb tiez nebolo dost. Od jednej kocky tu som dostala refe na Beniczkeho, tak v pripade zaujmu pisnem do IP, ale ak budete velka svatba, nebude to tam idealne. Arcade sme boli kuknut osobne koli ubytku, no tak nic moc, z vnutra tmave a ceny naprosto prehnane. drzim palce, keby nejaky dotaz kludne tukni ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
babenky a to uz vybavujete??? ja to chcem mat buduce leto a este som nemala odvahu strasit moju polovicku s tym, ze kolko chce mat na svadbe ludi z talianska.....by sa na mna pozrel stylom, ze preco robim paniku :) sobas bude v hronseku ale svadobcania, ti cezpolni, budu byvat v BB a hostinu - obed (pravbdepodobne--dlhocizny) chcem mat niekde na namesti s peknym vyhladom...pocula som ze ze rybarska restauracia u beniczkeho ma vyhlad na namestie..okrem toho by malo byt dobre aj Olivo. problem je, ze vsetky restiky davaju talianske menu ... a to predsa nemozem naservirovat talianom !!!! :-N tak si budem musiet pobehat, ze kde mi spravia oblozene misy, vybar z jedal atd...slovenske speciality....tak som zvedava... vy budete mat svadby cez vikend, ze??? ja asi kvoli casovej zaneprazdnenosti ( a ako sa tak divam na vasu aktivitu aj sikovnosti, hodim termin na pracovne dni) myslite ze mozem??? uz ste sa pozerali, kde vam spravia svadobne licenie??? :)
Odpovedať
katari: no ja myslim, ze rezervovanie zakladnych veci - ako miesto je tak akuratne na case, pre nas, co to mame tento rok :-) mame svatbu 28.8.2010 (v tom case su v BB oslavy SNP cize uz v zime mi hovorili, ze maju tolko a tolko izieb plnych). Este nemame vybavene ziadne formality - typu ziadost na urade. To bude trochu komplikovanejsie, kedze buduci manzel je cech (to budes mat podobne, cech-talian z hladiska papierov to nehra rolu). To si potom mozeme popisat skusenosti :-D Co sa ubytka tyka, tak to mame rezervovane, lebo som to chcela obehnut vsetko, ked som bola doma cez vianoce. Pojdem domov zase teraz niekedy a ak to vyjde chcela by som vyskusat uces a licenie, urcite Ti potom supnem referencie, mam doporucene od mamky, ale ani jedno nemam vyskusane =-) My budeme mat svatbu v sobotu a bolo mi povedane, ze cez tyzden sa neoddava, ale urcite to vyskusaj aj sama mozno Ti povedia nieco ine, pripadne sa s nimi mozno bude dat dohodnut, ale standard je sobota (maximalne asi mozno piatok). Nam povedali, ze mame dojst v maji so vsetkymi potvrdeniami (u partnera) podat ziadost. No, ale Ty mas naozaj kooopec casu s tym zacat za 3/4 roka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
veru aj zacnem asi koncom toho roku..len potrebujem zistit ake dokumenty potrebujeme mat poprekladane a pooverovane..ja v tal, on na svk... :) to bude asi pekny gulas...viem, ze nesmu byt starsie ako pol roka...takze aj tak casu dost..ale paci sa mi ta predstava hladat a vymyslat.. :) tak hladam a vymyslam... inak..dobre kadernictvo je aj na hornej ulici oproti Kakatke (tej ulici)..len neviem ako sa vola... babenky, ak mate niektora jemne vlnite vlasy....ktora kadernicka si s nimi vie poradit??? ja ich take mam a ony si ziju svoj vlastny zivot...vyrovnaju sa..potom zbrckaveju, vyrovnaju..a tak... :( obcas som z nich totalne zufala... pekny den :)
Odpovedať
ahoj katari, ja mam jemne vlasy a obcas su trochu vlnite a obcas rovne, takako pises ty. mne robila uces bratrancova manzelka, ktora je kadernicka. mozes kuknut moj album. ja myslim, ze s akymikolvek vlasmi sa da vymysliet pekny uces :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte..vdaka za tip....uvidime.. co vymyslim....mam proooblem ....kde v BB sa da urobit svadobna hostina (obed - pravdepodobne) s okolo 80 hostami??? som hodila foplena otazku, ze kokych chce pozvat moja polovicka, tak z neho vyhrklo..ze nejakych 50 :-S :-S :-S :-S :-S :-S tak sme s ahned dostali na 80-100 ludi... baby radte !!!!!
Odpovedať
ahojte kde budete mat svadby?
Odpovedať
mate niekto skusenosti s restauraciou magnolia? planujeme tam mat svadbu,hosti sa tam zmesti do 60, my mame cca 50 je tam pekne prostredie aj okolie, teraska...varia super a robia aj welness stravu-vela zeleniny lahke chutne jedla...kde planuje svadbu vy?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte kocky my tiez ideme mat svadbu BB a konkretne hotel Dixon, 60 ludi maju krasnu vyzdobu a cele sa mi to tam velmi paci. Dalo sa rozumne dohodnut na podmienkach, co si mozme doniest, cena bola adekvatna, tak sme si zabookovali restiku tam... Darling,akurat minule som si vsimla tu restiku, vyzera fakt pekne, ale blizsie info nemam :-| kedy idete mat svadbu?
Odpovedať
Profilova fotka
a este jedna otazka na Bystricanky: odkial idete mat satocky? po velkej noci to chcem zacat riesit, tak ak mate nejake tipy, budem vdacna :-D
Odpovedať
miska200: ja si davam saty sit v bystrici u jednej sikovnej pani, ale bola som aj skusat saty v svadobnom salone DESIGNS na namesti, nad restauraciou cerveny rak, su tam velmi sikovne kocky....vyber nie je velky podla mna, ale myslim ze sa tam da vybrat. je chcem vsak kratke saty, tak preto sa siju:-))viem, ze velmi dobrý vyber je v salone oproti Kapitolu, ale tam ak prides jednoduchsie oblecena, tak podla toho sa k tebe spravaju (vlastna skusennost - som sa na tom pobavila) ;-) darling3366: v magnolii su krasne priestory-presne skor pre mensiu svadbu, velmi ustretova majitelka, zatial mam len skusennost pri organizovani prednasok v tychto priestoroch...ale svadba tam musim byt krasna:-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
ahojte babenky :) mate niektora skusenosti s restauraiou barbakan a beniczkeho domom??? obsluha, jedla..chut, atd... a co saty? ja mam zalusk na jednoduche, empirove, splyvave...daju sa niekde v bb zohnat??? sit si ich dat nechcem, lebo to by mi lezali v skrini... cize len pozicat alebo kupit na nete :) viete mi niektora poradit? a dalsia otazka....cirkevny sobas. ja som evanjelicka, partner ateista...ale je krsteny..to by nas v kostole mali sobasit bez problemov, nie??? pekny den :)
Odpovedať
Jej ahojte, ja uz to mam za sebou a z BB (za) sice nie som ale vsetko som riesila prave v BB - saty, vlasy, make up doplnky, spolocenske saty , fotograf proste uplne vsetko. Podla mna mate stastie lebo v BB urcite najdete vsetko co potrebujete :)) budem Vam drzat palce. Mna licila sl.Zuzka Janosikova a cesala Anka Luptakova a dodnes k nim chodim, bola som max. spokojna hlavne preto ze nepatrim k uplne dokonalym typom . Mam hrozne vlasy (stryri chlpy na hlave ) hroznu plet no proste zleee :) a citila som sa ako hviezda Saty som mala z salonu sposa tiez BB, mile dobry vyber a prijatelne ceny, zaroven mi zabezpecili vsetko pohare, oznamka, pierka, bizu,.... vsetko :) Tak skuste a dajte vediet ako ste dopadli :) pa
Odpovedať
miska200 ahoj miska nakoniec budeme mat svadbu aj my v dixone lebo pocet hosti sa nam zdvihol zo 40 na 55 a to by v magnolii nebolo nic moc, sice sa tam zmesti 60 ludi ale s tancovanim by bol problem,tak sme si vybrali dixon.v dixone sa dalo na vsetkom dohodnut, super pristup....fotografa uz mas? a kameramanana? koho?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky, Nema niektora z Vas nahodou skusenosti s Hotelom Sachticka?... dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Jeeej Darling super... Dixon je ozaj na urovni a vyzera to tam velmi pekne, maju vsetko potrebne, nemusis riesit vlastnu vyzdobu, mozno par drobnosti... a balonova vyzdoba nema chybu... Mame uz vsetko, co teraz by asi malo byt vybavene: kameramana - p. Lutty, fotograf - p. Mališka - oboch ich mala kamoska a ich praca sa mi paci a hlavne to neprehanaju s cenami... Dokonca som si uz aj vybrala saty, Salon DESIGNS, perfektna cena, sikovne kocky, fakt som sa citila skvele... kupila som u nich aj moje vysnivane svadobne topanocky a aj nausnicky... bola som maximaaalne spokojna... este som bola aj v OCA - nove svadobne centrum Angelo - mali nadherne Pronoviasy - aj som bola nalomena na jedny, ale nakoniec som sa kvoli cene rozhodla pre DESIGNS a ich Maggie Sottero :-) Ale aj v OCA bola velmi sikovna a prijemna pani, ktora urcite vie poradit, saty su uplne nove a za skoro polovicne ceny ako v Nicole ZV... urcite odporucam... takze som bola len v tychto 2 a to som nasla troje siat, ktore sa mi neskutocne pacili a nevedela som sa rozhodnut, ktore si vyberiem... fakt super
Odpovedať
tak super miska, nemas album? zeby si sa pochvalila satami:-) ked si bola v OCA, mali tam aj tie rucne site topanky (nebudem spominat nazov, ale asi vies...ak nie napisem ip)? potrebujem ich omrknut a vyskusat, a potom objednat z netu....:-)
Odpovedať
Profilova fotka
miska200 ten váš p.Lutty kameraman - lumastudio má hneď prvú stránku na svojom webe skoro doslovne odpísanú od Artvidea. To je čo za "profíka" čo si ešte aj web skopíruje od iného :-| Jaj tá naša Bystrica zaspatá :-(
Odpovedať
Profilova fotka
A podstránka "Svadby" rovnako. Skopírované zo stránok Artvideo :-D Ako mne je hneď jasná úroveň nimi poskytovaných služieb :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Jarmilka :-) ako videla som DVD aj z Artvidea a aj od p. Luttyho - nevidela som tak ziadny vacsi rozdiel... okrem toho, ze Artvideo - cenova ponuka o 100% vyssia ako p. Lutty a ak tam aj su nejake kvalitativne rozdiely, mne ako laikovi nepripadaju hodne tej ceny... kto co skopiroval ma absolutne nezaujima, to je ich vec... ja som so svojim vyberom spokojna, urcite nepotrebujem komentare niekoho, kto si vybral konkurencnu spolocnost...
Odpovedať
Profilova fotka
miska200 ani ja som ich nemala. Ale je to divné keď sa kopírujú stránky či nie?
Odpovedať
Profilova fotka
lucy.ka bude svadobny album :-D :-D :-D v OCA mali tie topanky, co myslis... ale myslim, ze nemali vsetky cisla so vsetkych typov, lebo ich bolo strasne vela... ale snad budes mat stastie :-) a Ty uz mas nejake satocky poskusane, salony obehane?
Odpovedať
miska, tak svadobne salony som obehla az dva:-p , kedze som uz vedela, ze si saty dam sit, tak reku len zo srandy, ze uvidim ako na mne vyzeraju niektore tie saticky....ale skusanie ma len utvrdilo v rozhodnuti dat si ich usit:-) ja chcem kratke, takze preto:-) kuk do mojho albumu-posledne foto,tak nieco na ten styl... pojdem pozret do OCA, diky za info. kameramana neriesim, ten je zajednany, je to chalanisko co studuje tento odbor a privyraba si natacanim svadiem, chceme to ponat trochu inak, ako aj celu svadbu, tak si myslim, ze dobre rozhodnutie.... baby a nerieste, kto kolko pyta a v akej kvalite, ak sa niekto rozhodne pre danu firmu/kameramana a je so svojim rozhodnutim spokojny, tak potom je vsetko goood.....:-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?