Nevesty z Košíc a okolia 2010. Pomôžte s prípravami

Zobraz úvodný príspevok
ahojte buduce pani manzelky :-) ... dufam, ze sa nas tu nazbiera viacej a ze si vzajomne poradime co ano a co nie v Kosiciach ... my planujeme svadbu na 28.8.2010 a zatial mame obehane len 4 saly, kde v 2 nam maju urobit kalkulaciu ... inak nemame vybavene nic!! Precitala som si uz par prispevkov v inych temach a tam uz maju dievcence povybavovane aspon saly, kostoly, urady, kameramana, hudbu, fotografa...takze prave teraz vo mne zacali poriadne ucinkovat stresy :-S ... vie mi niektora poradit este nejaku dobru salu pre cca 60-70 ludi? Taktiez privitam kontakt na dobreho DJ, fotografa a kameramana....dakujem vopred za vsetky prispevky
Odpovedať
Profilova fotka
dianka funguje to bud ako klasicka drazba - mas fotky dizajnu, zadas si kolko max si ochotna zaplatit a ked to vyhras, zaplatis, a napises im mail s farbou siat ake chces (maju vzorkovnik, kopec farieb na vyber), miery (tiez maju taky navod ake miery treba zobrat, ale pisu ze odporucaju dat sa odmerat profesionalom) a pripadne nejake upravy. A o par tyzdnov mas saty doma :) Alebo to mozu mat nastavene ako "Buy Now" - maju tam uz fixnu cenu za ktoru to hned kupis a dalej postupujes rovnako. V podstate je jedno ktoru si vyberies, cenovo to vyjde rovnako (v aukcii kupis lacno a postovne je drahe, v "Buy Now" je cena vyssia ale postovne je menej. "Buy Now" je asi lepsie ak sa bojis ze to budes musiet vratit, pri aukcii sa zase nemusis bat cla ;-)) Ja som sla cez aukciu. S vracanim zalezi od predajcu - vacsinou to nie je problem, ale musis zaplatit postovne. Bat som sa fakt nebala - slo o par korun, ak by to nevyslo, nic by sa nestalo. Ratala som s tym. Obrucky - pobehali sme par obchodov v KE kym sme boli doma na dovolenke, nakoniec sme kupili v Rubine na Hlavnej - vyuzili sme to ze ich mali hotove vo vsetkych velkostiach a netrebalo cakat. Ale viem si predstavit urcite aj krajsie...nadherny vyber mali v Zlato Lux, plus Ti ich upravia ako chces (uzsie-sirsie, ked chces niekde o pasik menej alebo navyse - cokolvek podla Tvojich predstav)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak my už máme zarezervovanú fotografku, konečne o jednu starosť menej, už iba miestnosť a kameramana, ostatné potom postupne, oznámka, šaty atd.
Odpovedať
Ahojte :) My planujeme svadbu zatial na 3.7 a nemame skoro nic, az na moje saty :D a viem len tolko, ze by som chcela vyzdobu cyklamenovu a cyklmenovu kyticu a vo vlasoch zivy kvet :)) samozrejme, cyklamenovy :))
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som chcela jemnú fialkovú, aj výzdobu aj svadobnú
Odpovedať
Profilova fotka
simka ja budem mat svetlofialovu vyzdobu. nie som z nej nejak unesena, ale je najkrajsia z ponuky, tak nebudem vymyslat. Ake kvietky k nej planujes? Ja by som rada tulipany, ale prave v takej farbe sa mi az tak nepacia...
Odpovedať
Profilova fotka
No neviem ja to nechám na maminu, ona je kvetinárka, aj keď už na invalidnom, tak svadobnú bude robiť ona.
Odpovedať
baby odkial budete brat kvety? ja by som chcela na stoly zive kyticky aj ikebanu budem potrebovat.. ale zatial vobec netusim odkial. Asi by som chcela ruze. Existuje niekde v kosiciach velkosklad odkial by sa to dalo dopredu objednat a vziat aj ked clovek nepodnika? A od koho budete brat tortu - myslim tu hlavnu, ktora sa kraja pred svadobcanmi. Ja chcem uplne jednoduchu , ale chcem aby bola vkusna, ziadne umelohmotne prstene, ani labute a marcipanove ruze, chapete - tak nejaku pekarku, pripadne cukraren, kde maju vkus. A cca kolko by ta hlavna torta mohla stat? mate nejake info? :-.
Odpovedať
Profilova fotka
lucikka, tusim Ginka takto dodavala kvety, ale skusenosti s nimi nemam...a torta - na vkuse cukrarky nezalezi, povies aku chces a taku ti urobia... Mne bude piect jedna pani podla fotky, dufam ze to dobre dopadne :)
Odpovedať
no prave na Ginku nemam velmi dobre referencie - su drahi jak slak a nic moc. Ohladom tej cukrarky - ja praveze nechcem "dufat ze to dobre dopadne", chapes... |-|
Odpovedať
radusik - aku cenu ti cca ta pani cukrarka povedala?
Odpovedať
Profilova fotka
Nedavam ziadne referencie, ja som si vybrala na zaklade fotiek toriet tej pani, ale nechutnala som od nej tak mi neostava ine ako dufat :) Chcela som tym povedat ze podla mna na vkuse cukrarky nezalezi, hlavne ze vie spravit vsetko tak ako si to Ty predstavujes...kazda lepsia cukrarka by sa mala vediet pohrat s marcipanovymi ruzickami, ale to, ze to vie by som nebrala ako minus...
Odpovedať
jasne, neberiem nic ako minus, len hladam zensku s vkusom, ktora by mi nevnucovala nejake "umenie" co sa mi nelubi... vies, aby nebola prilis proaktivna a ja aby som z jej "proaktivity nebola nestastna :-D :-p .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte, tak my už máme rezervovanú miestnosť, aj fotografku a kameramana
Odpovedať
noo simka9122008 tak vy ste nejaky šikovni :-) Pred nedavnom ste mali len fotografku a uz aj miestnost a kameramana? Kde to nakoniec budete mat? A koho mas ako kameramana? lucikka: ja som dostala kontakt na jednu tetu z Malej Idy a z Budimira, ktore piekli kamoskam kolace a torty. Kolac ich vychadzal na 7 SK a torta tusim 150 Sk na kilo a torta ma tak cca 10 kg, cize ta to vyjde na 1500 Sk. Potom som este dostala odporucanie na cukraren na KVP a vraj je aj nejake fajne cukrarstvo na jazere niekde uz blizko krasnej tusim. Ale tam neviem ake su cenove relacie, este sa tam len chystame. Vsade je najlepsie si dohodnut ochutnavku a potom si vybrat tu naj tetušku :-D ... co sa tyka kvetov, tak mame jednu znamu ktora ma kvetinarstvo ale do IP mi napisala aj jedna babenka Martinka, ktora ma kvetinarstvo mimo KE, takze ak chces na nu kontakt tak ti ho preposlem do IP. Vraj ma dobre ceny :-) arcanea: tak to aby si sa poponahlala v tom vybavovani ;-) ... ani sa nenazdas a datum 3.7. bude tu...si priamo z KE? Kolko budete mat ludi? Nakolko by si si mala predovsetkym obehat miestnost, matriku resp. kostol a zabukovat si dany termin, lebo moze byt ze nakoniec na toho 3.7. nebude nic volne podla Vasej predstavy.
Odpovedať
Profilova fotka
Dianka kameramana budem mať odporúčeného od fotografky, je to Oliver Balogh a posedenie bude v Čínskej reštaurácii
Odpovedať
dianka288 ano,priamo z KE sme :) ludi budeme mat malinko,tak do 45 :) noo..asi budeme mat v Hummeri, je to tam celkom pekne..tie priestory nam vyhovuju..maju aj termin volny..je rezervovany..v sobotu ideme pozriet vyzdobu,budu mat svadbu a dame zalohu asi :) len fotografa neviem ako..ani DJa..kameraman by mozno aj bol..zajtra nam ma doniest nejake dvdcka,nech si pozrieme a rozhodneme sa..:) ah a kolace,torta,kvety..oblek..je toho dost..:) nealko ideme kupit na ukrajinu-tam stoji 2l cocacoly len okolo 15sk v prepocte na koruny este..:)
Odpovedať
dianka - hej, ta baba napisala aj mne, takze diky, kontakt na nu mam. Tak ta torta 1500 korun - no pekne. Na druhej strane som uz pocula aj ine palky za tortu ako 3 tisic a tak... 15 korun za colu je velmi slusna cena :)
Odpovedať
lucikka :) aj ja si myslim,preto vsetky tie fanty,sprite a coly pojdeme kupit tam :) fakt sa oplati :)
Odpovedať
arcanea to faaakt ??? wow...som nevedela, ze tam maju take ceny...tak to tam asi zajdeme aj my :-D ... a alkohol sa tam neoplati? Hoci tam asi nebudu mat original spiš hrušku, čo? :-) :-) A prave my hovori drahy, ze z ukrajiny sa tušim da brat max 1 flasa alkoholu na hlavu? Neviete? a vidis arcanea, ze uz nieco mas povybavovane :-) simka9122008: tak v cinskej to musi byt zaujimave :-) Kedy mate termin? A videli ste aj ukazky toho Olivera? Lebo aj ja nahanam kameramana a zatial nejako nemam stastie. Uz mam dojednane nejake stretnutia a uz sme aj par absolvovali, ale neboli sme spokojny bud s cenou alebo s pracou.
Odpovedať
dievčatá a neuvažovali ste o hotely u LEVA?NEMáTE S NíM NEJAKé SKúSENOSTI,
Odpovedať
dianka288 no,to sa vybavilo len v priebehu tychto dni..:) alkohol sa neda odtial..ale maju tm tiez dobry..minule smekupovali jahodu a stala asi euro litel?alebo tak :D a bola fakt chutna,ziaden lieh:D ale cez hranicu len liter na hlavu sa da prenasat,co sa tyka alkoholu..
Odpovedať
a baby..kde si davate robit make up?:)
Odpovedať
Profilova fotka
Arcanea, no my väčšinou mávame rodinné oslavy vždy tam v čínskej, sme tam spokojný a neví6de to draho, aj moja mamina tam mala svadbu Termín máme 24.7.2010 Ešte práce toho kameramana som nevidela, ale chcem za ním zájsť a popozerať jeho práce, len som si ho zaistila
Odpovedať
Profilova fotka
No ja mám jednu kočku, len ju musím zavolať či má vtedy voľno, ona robí aj nechty
Odpovedať
mne bude robit makeup kamoska - robi s kozmetikou MaryKay a hlavne ma pozna, takze vie asi ako sa licim. :-) Ja si dlhe nechty robit nedam - spravim si klasicku francuzsku manikuru, to si zvladnem spravit sama po tych rokoch, akurat mozno skocim na manikuru apedikuru, nech mi da ruky a nohy "profesionalne" do laty manikerka. Vy si davate robit tie dlhe nechty?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja až také dlhé nechty nebudem mať A práve teraz som si zajednala už aj výzdobu x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mám jednu otázočku, kupujete si samé podväzky?
Odpovedať
Profilova fotka
Budem mat svoje nechty, ziadne umele, ale dlhsie ak sa nepolamu a upravene manikerkou... Simka ja som si podvazok som si kupila sama, mal by ho obstarat niekto iny?
Odpovedať
Profilova fotka
Zdá sa mi že ho majú kúpiť tvoje kamošky pri rozlúčke so slobodou
Odpovedať
Profilova fotka
Volala som už aj tú pani zo salónu, tak na prvú skúšku šiat idem koncom februára
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?