Nevesty z Košíc a okolia 2010. Pomôžte s prípravami

Zobraz úvodný príspevok
ahojte buduce pani manzelky :-) ... dufam, ze sa nas tu nazbiera viacej a ze si vzajomne poradime co ano a co nie v Kosiciach ... my planujeme svadbu na 28.8.2010 a zatial mame obehane len 4 saly, kde v 2 nam maju urobit kalkulaciu ... inak nemame vybavene nic!! Precitala som si uz par prispevkov v inych temach a tam uz maju dievcence povybavovane aspon saly, kostoly, urady, kameramana, hudbu, fotografa...takze prave teraz vo mne zacali poriadne ucinkovat stresy :-S ... vie mi niektora poradit este nejaku dobru salu pre cca 60-70 ludi? Taktiez privitam kontakt na dobreho DJ, fotografa a kameramana....dakujem vopred za vsetky prispevky
Odpovedať
ahojte! chcem sa opytat poznate nejake firmy, resp. ludi, co chodia varit na svadbu? okrem gastrorekrea...vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
lucikka, mas skusenosti s tymi topanockami arturo vicci? Su pohodlne? Urcite mrknem, zacina ma chytat zufalstvo :) Inak kamoska si v KE nechavala v salone sit topanky na mieru - vybrala si latku, opatok, dizajn a bola spokojna, ani to nebolo nejake strasne drahe myslim...a niekde som citala ze si mozte doniest aj vlastnu latku. Ja som na to nemala cas kym som bola doma ale tiez je to alternativa... K tym satam cez net - pokial si da niekto sit kopiu znackovych siat, musi ocakavat ze to jednoducho nebude original...nie vsetko su ale kopie znaciek, ja som si vybrala priamo z dizajnov na ebay a boli takmer rovnake ako na obrazku (v popise bolo napisane ze detaily sa mozu trochu lisit). Bala som sa ze tam budu lacne cinske aplikacie, ale su pekne a vysivane perlickami. Ked som ich odniesla na skratenie aj krajcirka pochvalila, ze su dobre usite... Ale urcite treba davat pozor na referencie predajcu, vela neviest bolo sklamanych...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte,tak uz mam o jednu starost menej,dnes som zaplatila zalohu kameramanovi ;-) co sa tyka tych topanok na mieru tak co ja viem tak ich robia v salone maggie
Odpovedať
taak, dnes sme uz na 100% potvrdili aj fotografa - Fero Kollar a uz sme boli aj vybavit papier o prelozeni z matriky na furci na Juh. To budeme absolvovat zajtra. Takze uz len kameraman a potom mozme vybavovat tie ostatne drobnosti.
Odpovedať
v maggie robia boty WITT - mne sa tie Witt nelubia - myslim ze maju asi len 1 pekny model, taky ten s perlickovou aplikaciou.. neviem. radusiq - Tie boty arturo vicci su podla mna fajn, ako samozrejme ze existuju aj luxusnejsie :D, ale 3 tisic za svadobne boticky ktore si obujem jeden krat za zivot mi pride vela. Arturo vicci som videla za cca 1700 korun, ale pride mi ze ta cena je nejaka vysoka, ked v polsku stoja 1000 korun.
Odpovedať
Profilova fotka
tak sa pridavam aj ja...svadba bude 28.08 Zatial mame salu, fotografa a na dj-ovi pracujem, vyzera ze sa dohodneme :-) a bola by som tomu rada... nauku sme uz jednu absolvovali, zijeme mimo KE, takze sa tomu prisposobuju terminy a predpokladam, ze u nas na fare by nemal byt problem(mame to odsuhlasene telefonicky) :-) takze osobne to vybavim neskor. Bola som v ceremoni skusat saty - prsitup bol super, len neviem, skoro vsetky saty na mna posobili tak, ze uz boli asi 100krat v cistiarni... a za tu cenu sa mi to nezda byt ok... prajem vsetkym prijemne a bezproblemove pripravy :-)
Odpovedať
Baby, ako to riesite s fotografom? :-. Ja mam strasnu dilemu. Totizto potrpim si na fotky, chcem pekne hlavne tie spomienkove fotky, ale chcem aj nejake fotky obradu a zo svadobnej hostiny, aby tam pobudol aspon do tej 8mej-9tej dajme tomu, ale vysolit za fotografa 300-400 eur je podla mna moc :-| Tak ja uz vobec neviem, akeho fotografa? Ak viete o niekom, kto by ma mohol zaujat, prosim odporucte.
Odpovedať
Profilova fotka
silence, my sme riesili podobnu dilemu, aj 300-400 eur sme boli ochotni dat ak by to stalo za to. Ale nestalo - ti za 300-400 eur sa mi nezdali nijako dobri, ti lepsi boli tak od 600 vyssie a navyse uz boli vsetci obsadeni. Tiez si potrpime na fotky, navyse obaja trochu fotime...nakoniec sme sa rozhodli pre Vencurika. Fotky co sme videli velmi pekne, referencii malo ale vsetky super, a na hostine ostane az do rana. Cenovo tiez super...tak dufam ze nebudem sklamana. Zdalo sa mi to trosku divne ze tak lacno, ale ked som si porovnala jeho fotky a tie za 300-400 eur tak jednoznacne vyhrava...
Odpovedať
Profilova fotka
kočky a o ktorej je tá výstava v Košiciach toho 7.2.?
Odpovedať
ja som tiez mala problem s fotografom a kameramanom. Nakoniec sme sa dohodli s bratrancom, ktory robi profesionalneho fotografa pre casopis, takze nas bude fotit on a bude k dispo celu celucicku svadbu aj s pripravami. Takze mam radost. Foti krasne, urobil nam super jesenne predsvadobne fotecky :-) . Este s nim ale asi budeme musiet zajst do domu sv. alzbety, pretoze tam je dost blbe svetlo, tak aby si to skusil, pretoze nie je z Ke a asi tam ani nikdy nebol - a vravi sa ze dom sv. alzbety je pohrebisko fotografov :-D prave kvoli tomu, ze amater nevie ako pracovat so svetlom tak prave z domu vychadzaju spackane fotky... Kameramana som nakoniec dostala dohodeneho od maminy (lepsie povedane od jej dobrej kamaratky) a so synom robia svadby ako dvojka DJ-kamera, tiez budu k dispozicii celu celucicku svadbu a kamera aj cez pripravy - dohodli sme sa na 500 euro, co si myslim ze za dvoch je perfektna cena. Pan je velmi sympaticky, syna som este nevidela, ale som presvedcena ze to bude super. Kocky s tymi cenami v KE - ceny su extremne nafuknute, hlavne kvoli tomu ze je tam par fotografov ktori sa v spravnom case dostali do povedomia a urcuju ceny. Ja by som osobne 500 euro za fotografa co mi spravi par fotiek nedala - pride mi to strasne vela, a vobec sa vam nedivim, ze sa rozculujete.
Odpovedať
radusiq, nad Vencurikom som uvazovala aj ja. Ale stale nie som rozhodnuta - budem vahat, az nakoniec bude obsadeny, vsak :-D - ma pekne fotky, ale nie je to uuuplne to co hladam... ach jaj =-) kameramana je lahsie najst ako dobreho fotografa za rozumnu cenu :-N lucikka, mas pravdu, strasne vysoke su ceny. Ale nielen co sa foto tyka, vseobecne sluzby ohladom svadieb, no des tie ceny. Moja sestra sa sice vydavala 7 rokov dozadu, ale chyta sa za hlavu, ze to enormne zdrazelo. 2x take ceny ako ked sa vydavala ona :-(
Odpovedať
Profilova fotka
silence no ani u mna nie je stopercentny, ale nic lepsie som nenasla, a uz vobec nie pod 600 eur. Inak sa mi veeelmi lubil Zahumensky (cenu neviem, ale je myslim z Blavy tak by sa asi muselo este priplacat za ubytko/cestu) ale uz bol obsadeny...
Odpovedať
Článok sa načítava...
prosim ta a mas ho aspon rezervovaneho?
Odpovedať
Profilova fotka
mam, uz od oktobra :)
Odpovedať
ahojte kocky, neviete mi poslat link na svad. veltrh v KE? hladam program, co tam bude, kto tam bude, resp. kontakt na niekoho, kto prenajima miesto alebo co. dakujeeeeem! x-)
Odpovedať
Profilova fotka
simka9122008: vystava trva od 10:00 do 18:00 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dík a nevieš koľko je vstupné?
Odpovedať
shaarka: tak skusala som si to aj ja dat do google a ništ...asi ten program držia v tajnosti, aby sme boli motivované tam prisť :-) ...len zas odsediet si to tam 8 hodin je asi blbost :-) ...tak ak sa niektorej podari najst link na ten program tak šup sem s nim ....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby.. Mi mame svadbu 15.5.2010.. a zatial co mame je pre mojho mileho oblek. :-( chcela som ma svad. hostinu ale tak vsetko sa zrutilo co sa tyka rodiny vsetci sa rozvadzaju a tak a budeme ked budeme mat 7-10 ludi na svadbe spolu aj snami. A preto hladame salonik ale dat za salu 200 a plsu este obed. menu. Tak sa mi to zda privela. Neviete o niecom kde sa za salu neplati?? dakujem :-)
Odpovedať
diablikovci, my mame 110 ludi a budeme mat v Rubine v Krasnej nad Hornadom, v kongresovej sale. Ale maju tam aj restauracnu cast, kde robia male rodinne oslavy, pripadne male svadby. Neviem ti povedat, ci sa nieco plati za tu restauracnu cast, ale my neplatime nic. Platime menu, potom po 21. hodine personal a klimatizovanu miestnost na kolace a alkohol (33euro). Takze teoreticky aj ta restauracna by mala byt bez poplatkov. Kludne zavolaj majitelovi, na stranke maju kontakt, je to velmi sympaticky a ustretovy mlady muz :-)
Odpovedať
moja znama mala svadbu v rubine a sice bola spokojna, ale pokial si dobre pamatam, tak cosi tam nebolo v poriadku - tusim ze museli svadbu skoncit skor (zeby az nasilu?), lebo personal nedodrzal dohodu a chceli mat zaplatene viac ako sa povodne dohodli (po urcitej hodine)...??? naozaj nepamatam, ale jej nick poslem do IP. dufam, ze si dobre pamatam :-|
Odpovedať
dianka, veru nemozem uverit, ze o par dni je tu VELTRH s velkym nielen V :-D :-D a clovek sa nevie dopatrat k infoskam... nechapem. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte nevesty, ja sa vydavam 23.10.2010 svadba bude v Hiltone, uz rezervovane- na oktober bol inac uz velky problem skoro vsetko obsadene. Obrad bude v Dóme, uz rezervovane. Satky mam rezervovane v salone v BA, lebo tie co som chcela nikde na SR nemaju len tam.Tiez mame kameramana, s tym fotografom mam tiez hlavu v smutku. Strasne palky. Nerozumiem ani algoritmu ako robia tie ceny, ked kameraman zoberie za svadbu 300 s tym ze je tam 12 hodin, potom musi zostrihavat 8 hodinovy zaznam, vyraba 4 vyhotovenia DVD, a fotograf pofoti hodinku potom tych 20 foto upravi a vybavene. 450 a vyssie- ako uvadzaju takmer vsetci sa mi zda priam neslusne pytat. Bud nas bude fotit moj kamarat, alebo potom fakt neviem, no 450 eur nedam za fotky. Tiez by ma zaujimalo kedy bude vystava svadba.
Odpovedať
Profilova fotka
jééj ahojte nevestičky ;-) aj ja sa k vám pridávam svadbu mám 5.6.2010 v dome svatej Alzbety a v restauracii Cassovia na terase:)zatial mame len salu,kostol,zhruba aj obrucky,pozvanky,kameramana uz asi tiez len este pozrieme jeho dvd ci sa nam paci len DJ este nemame :-( a so satami mám hroznú dilemu,tak veľmi by som chcela aby boli krásne,vydávam sa predsa len raz,už mám rezervované jedny v salóne maggie ale stále nachádzam krajšie a krajšie a som z toho nervózna :-N objednávala ste si niektorá šaty cez ebay??alebo je to prílišné riziko?môj nastávajúci o tom nechce ani počuť ale videla som tam jedny moje vysnívané :-N a koľko budete mať ľudí na svadbe??nám vyšlo až 96,zdá sa mi to hrozne veľa ale nedá sa už nikoho škrtnúť :-D
Odpovedať
Ahoj Eli, pisala som ti uz na fore o cassovii, my tam mame svadbu po vas :) Tiez sme na tom podobne, akurat ja nad satami este rozmyslam, stale ked idem nejake pozerat zacnu sa mi pacit nejake ine :) Ale uz viem aspon aky styl hladam, nasla som uz jedny co mi myslim pasuju a aj pasuju k mojej povahe. My tam budeme mat cca 70 ludi. V Meggie mas ake saty rezervovane?
Odpovedať
Profilova fotka
Eli neboj sa len si poriadne over predavajuceho, ja som velmi spokojna. A neboj sa, uz ich mam sice doma, a aj tak mam rovnaku dilemu - stale pozeram po inych, zdaju sa mi krajsie, ale vzdy len dovtedy kym sa zase nepozriem na tie svoje :) Dnes som si v salone dokonca jedny vyskusala a nechybalo vela a bola by som ich aj kupila (uuuzasne La Sposy, navyse mali vypredaj kolekcie takze boli za par korun)
Odpovedať
shaarka, vzdy sa najde niekto, kto nie je s niecim spokojni. Na nikoho nenajdes 100% pozitivnych referencii. Ale na Rubin som citala minimalne 90% pozitivnych, majitel sa mi zda solidny, povedal, ze co si dame do zmluvy, to bude na isto platit. Sala sa mi paci, navyse vela sal na vyber som nemala, kedze mame 110 ludi (vacsina sal je na takych 80), plus nehovorim o tych, ktore uz boli obsadene. A tazko povedat, co to je skor skoncit...spominal mi jednu svadbu, kedy este o 7mej rano tam bola polovica svadobcanov a hned na obed tam mali mat dalsiu akciu, cize trebalo vsetko vyupratovat, odznova pripravit. To sa mi uz nezda taktne hulakat tam takto do rana. Jasne, ze taky clovek ma potom pocit, ze ho vyhnali... nehovorim, ze to boli oni, len vravim priklad na to, ze vzdy sa najde niekto, kto je s niecim nespokojni. Ja verim, ze budem medzi tymi 90% spokojnych :-) danka.chomka, no veru, to si vystihla s tym foto. Citala som inu diskusiu tu na fore, kde mnohe nevesty povazuju za normalne, ak si fotograf pyta 2000eur :-. Velmi ma to zaskocilo, kolko ich tam bolo takych, ktore su ochotne dat za fotografa taku nenormalnu palku ( ved u mensich svadieb pomaly tolko stoji cela hostina) hmm, no neviem, to mi skor pride ako vytahovanie sa, ze ja na to mam, ale za normalnu cenu to rozhodne nepovazujem. Mam dojem, akoby pre niektorych ludi peniaze uz nemali ani hodnotu =-) eli333, my mame dokopy cca 110 ludi. Z nasej strany 65 a ten zvysok draheho hostia. A to robime v rodine uz druhu svadbu, cize ked sa sestra vydavala, tak len z nasej strany bolo cez 90 ludi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No mne sa už vidí veľa dať za fotografa 300-400 eur, my nerobíme veľkú svadbu, budeme mať tak okolo 20 ľudí, nič veľké, iba v kruhu najbližšej rodiny
Odpovedať
ahojte babenky :-) ... tak som rada, ze nas tu pribuda stale viac a viac ... simka9122008: ja som bola tiez toho nazoru, ze niektore ceny za fotografa su abnormalne a jeden si za pracu dokonca pytal 600 € co som si pomyslela, ze blááázen. Chcela som mat ale toho naj fotografa a ked som si pozerala fotografie od roznych autorov na strankach tak fakt nie je fotka ako fotka. Urcili sme si, ze dame max 400 € a takeho sme aj nasli...Hoci aj to je vela, ale tieto ceny sa teraz pohybuju tak a na fotky sa budeme naozaj pozerat castejsie ako napriklad na DVD...a ak bude nejaka taka naj, tak si ju dame vytlacit na vacsi rozmer a zaramovat. radusiq: ako to vlastne funguje cez ten ebay? to je ako drazba? Neviem ci by som zas mala odvahu kupit nieco co si neviem vyskusat a ani chytit aky to je material a podobne..Nebala si sa toho? A ak nahodou nebudu dobre, tak sa to da vratit, ci nie? eli333: my mame svadbu 21.8. a budeme mat cca 70 ludi. Mam kontakt na jedneho DJ-a, ktoreho sme si aj my rezervovali a je vraj jeden naj z Kosic a neberie nejak velmi vela. Poslem ti kontakt do IP tak mu skus zavolat ci je volny na Vas termin..Inak ako ste kupovali obrucky, cez net, alebo ste pochodili predajne po KE? Co sa tyka siat, ja som este nevyskusala ani jedny a uz by som asi aj mohla. Tiez sa chystam do Maggie...je tam pekny vyber ako aj pristup? danka.chomka: vystava je 7.2.v hoteli centrum od 10.00 do 18.00. ...inak babenky napiste mi ako to riesite s obruckami. Kupujete ich cez net, alebo ste pochodili predajne v KE alebo aj v inych mestach? Dajte mi echo kde maju pekny vyber a cca ako sa pohybuju ceny v meste ak to mate prejdene. Na nete som nasla jedny co sa nam pacia a tie vychadzaju za 470 €.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?