Nevesty z Košíc a okolia 2010. Pomôžte s prípravami

Zobraz úvodný príspevok
ahojte buduce pani manzelky :-) ... dufam, ze sa nas tu nazbiera viacej a ze si vzajomne poradime co ano a co nie v Kosiciach ... my planujeme svadbu na 28.8.2010 a zatial mame obehane len 4 saly, kde v 2 nam maju urobit kalkulaciu ... inak nemame vybavene nic!! Precitala som si uz par prispevkov v inych temach a tam uz maju dievcence povybavovane aspon saly, kostoly, urady, kameramana, hudbu, fotografa...takze prave teraz vo mne zacali poriadne ucinkovat stresy :-S ... vie mi niektora poradit este nejaku dobru salu pre cca 60-70 ludi? Taktiez privitam kontakt na dobreho DJ, fotografa a kameramana....dakujem vopred za vsetky prispevky
Odpovedať
bianca ak sa tebe páčia rukavičky a hodia sa ti k štýlu šiat ktoré budeš mať tak si ich zober aspoň na fotenie. Pekne by to vyzeralo s dáždnikom xi xi... Vec vkusu. Ak sa ti to páči prečo nie...
Odpovedať
Dik mavanhaken. este sa rozhodnem pri skuske siat pred svadbou :) Viete mi poradit kde v Kosiciach robia pekne oznamenia za ok cenu? velmi som to este neriesila ale chcem poriesit aj oznamenia a tak uz by som mala vacsinu veci urobenych.
Odpovedať
Profilova fotka
No uz aj ja mam konecne kupene popolnocky,bola som pozerat aj v boome,ale nakoniec som si ich kupila v galerke v celestiale ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
oznamenia - ja som objednavala cez pamas, kde ich mozte vidiet a obj. okrem netu napisem cez IP aby mi admin nevymazal prispevok ]-(
Odpovedať
bianca2 no dobre oznamka robia v moldave nad bodvou vo svadobke za rozumnu cenu alebo graficke studio ps svadba na internete mozes si vybrat vzor,pismo text aj vlastny a nas vyslo 70ks pozvaniek a 25 ks oznameni aj s postovnymna nejakych 25 eura.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte nevesticky, pridavam sa k Vam ak mozem :-N ... Bianka, a nerozmyslala si nad samovyrobou oznameni a potom si to das vytlacit ako fotku?
Odpovedať
ahoj luci, vitaj :) ako sa robi ta samovyroba? nestudovala som to tak neviem :) vies mi poradit? je to potom lacnejsie? dik.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za privitanie... x-) x-) Bianka, my si tiez robime sami navrh na oznamenia a potom to dame urobit ako fotky, teda vyvolat vo formate 10x15cm vo fotosluzbe s matnym povrchom, ale to nakoniec dame do tlaciarne vytlacit ;-) ... Myslim, ze Ta to vynde lacnejsie a mas to podla seba... poznas program Photoshop? Ja v nom s nim pracujem velmi casto, kamaratime sa spolu :-D ... Ja som teraz pred tyzdnom robila navrhy na etikety na vino, na kamaratovu scadbu...ak chces vidiet mozem pridat do albumu, aby si mala ako taku predstavu... Ako pokracujes s pripravami? Vidim, ze mas svadbu tyzden po mne :-) , uz mate vsetko vybavene ;-)
Odpovedať
Ahoj luci jasne pridaj aby som videla. Ja photoshop velmi nepouzivam ale partner ano, tak mozno nieco vykuzlime :) Aj my sme chceli svadbu povodne 21.8. ale uz bola mnou preferovana sala obsadena tak sme si ju o tyzden posunuli, este stihame par dni pred mojou 30-tkou :) Tie dolezite vacsie veci uz mame poriesene ako sala, jedlo, obsluha, ziva hudba, obrad bude vonku pred hotelom kde bude aj hostina, kamera. foto este dotahujeme, mame viacero ponuk tak zvazujeme cena/kvalita. vyzdobu sme predbezne dohodnuti uz len treba dotiahnut detialy v ramci vyzdoby. saty mam uz pozicane, kedze su ivory tak este musime kupit pre partnera koselu, kravatu. topanky uz mam. popolnocky zatial nie ale zvazujem ze budem mat svoje cervene. na zavijanku - redovy - mam kroj od mojej starkej. vacsina kolacov a torta je dohodnuta na pecenie, este potrebujeme jednu pekarku na dopnenie mnozstva kolacov :) alkohol sme uz zacali kupovat, prave sme kupili 18 L hruskovice v metre, kedze bola za dobru cenu. aj ked som z KE, partner je z RV tak svadba bude pri Roznave, este mi ostava poriesit tu uces a make-up, co som zatial neriesila. asi som vymenovala vsetko co mame takze ostava kopec drobnosti :) a ty luci pochval sa co uz mas :)
Odpovedať
Profilova fotka
Bianka, hodila som nejake typy do albumu....Photoshop je vec vyborna, len je vela coho sa ucit 8-( ... no, a co mame my? Takze hala, kostol, kamera, fotograf, dj su zarezervovani. Vyzdobu pomalicky davam dokopy, inac vcera sme objednali obrucky tak uz len cakame na dorucenie, neviem sa dockat ako budu vyzerat :-D . Satky mam rezervovane v Maggie salone, ale zhanam na redovy, mam v albume ako by mali vyzerat, len neviem ci ich zozeniem, ak nie dam si ich sit.Dostala som dobry typ na skvelu krajcirku. Pre mastavajuceho zatial mame topanky, oblek sa ide dat sit niekedy v polke maja alebo ku koncu tak uvidime. No a kolaciky mame rezervovane, pecie nam ich znama, len torticky este dokopat a najst dobreho 'tortiara' :-D , alkohol zhaname, uz mame hruskovicu a fernet citrus..rozmyslame nad vinom..Ake mate vy? Takze asi tolko? Chodime uz na nauky, uz mame tri za sebou a dve pred sebou :-D ... Jaaaaj, a zabudla som na nasho maleho cervika :-D , pre neho prave zhanam taktiez garderobu :-D :-D :-D .. a kde mate presne v RV?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahojte, ja som tiez uvazovala povodne o oznameniach - samovyrobe - ale ked som si naratala material, vyslo mi to tak isto, a to by som nemohla nic pokazit. ja som chcela robit oznamka z taky pekny kvalitnych papierov+latka nieco take ako vlizelin s roznymi potlacami - mam polovicku v Nemecku a ked som tam objavila min. rok taky speci obchodik na taketo somarinky ako su papiere, sviecky maslicky a i. bola som presvedcena ze ine nechcem. casom som vsak zmenila názor a v podstate prehodnotila som viac veci co chcem na svadbu a do akej ceny mienim ist. akurat pierka si robim sama.
Odpovedať
Profilova fotka
baby ste jedna otazka, viete kde sa daju plnit balony heliom v KE? pripadne za aku cenu? alebo ako ich planujete upevnovat? ja by som chcela aby mi "stali" a to bez helia asi nepojde....
Odpovedať
Ahoj luci, hviezda. Luci, nasa svadba bude pri roznave hotel hradok, taky horsky hotel, velmi pekny uz sa tesim. a vy kde mate? my to budeme mat pre cca 90 ludi. tie oznamka su velmi pekne tak pouvazujeme, zistim si ze zhruba kolko stoji tlac ci sa nam to oplati alebo dame rovno vyrobit. vcera mi kamaratka povedala ze oni robili v Sagitte, ze tam maju siroky vyber oznameni. inak tvoj album je krasny, vidiet ze to mas premyslene, sikulka. co sa tyka alkoholu u nas, tak mame uz konaky nakupene zhruba 7 l, hruskovica 18 l, este chceme slivovicu, fernet, vodku a biele a cervene vino, nejake sudove, partnerova rodina vie zohnat, len si este musim urobit prieskum kto co pije aby sme vedeli kolko nakupit. asi vacsinu nakupime v metre teda az na to sudove vino. luci, mozem sa ta spytat z kadial mas organzu a co stoji taka rolka? my asi budeme mat vyzdobu z kvetinarstva len s ami to zda dost drahe, okolo 650-700 eur sala a obrad vonku tak rozmyslam ze co viem urobit sama, aj ked navleky a slavobrana na obrad vonku by bola z kvetinarstva. ja mam inak saty z ceremoni, skusala som aj v maggie, vsade maju krasne. hviezda - neviem velmi poradit balony, kedze ja to nebudem mat, viem ze kvetinartsvo v RV to vie spravit ale to ti asi nepomoze.
Odpovedať
Profilova fotka
Hviezda, aj my budeme mat balony plnene helium, ale ma nam ho zabezpecit kamarat x-) , ale ak si pozries web stranku kovac servis bodka sk x-) tak tam predavaju heliove flase taktiez sme mali najprv tuto variantu, ale neskor sa ponukol kamarat tak neodmietnem :-D a ak si das do vyhladavaca tak su vela heliovych flias aj na prenajom.... Bianca, jeeej, Hradok, tak sme boli v decembri na svdbe, bolo tam super, a je tam krasne, velka sala... x-) Organzu som kupovala z UK, vlastne celu vyzdobu mam z UK, kedze po prepocitani je to asi o polovicu lacnejsie ;-) , tu rolku organzy 25metrov mam tusim za 15eciek a tu na SVK len meter stoji okolo 1-1.5ecka :-( , takze som nemala o com premyslat... Vinko, stale zvazujeme, ale sudove nechceme...Aby sme potom ked sa nevypije mohli este uskladnit a pomali vytahovavot a popijat :-D :-D A s oznamkami vazne neviem, ja len, ze original je len jeden :-D :-D :-D , ked si vyrobis podla seba....este sme to ani velmi neratali ako to vynde ;-)
Odpovedať
Ahojte nevesticky. luci, ano hradok je krasny, tesim sa. sala je velka a my budeme mat 90 ludi, chcela som velku salu aby sa dobre tancovalo, bude ziva kapela. zvykneme chodit na hradok do sauny a bazena, je tam krasne prostredie, tak sme si to vybrali aj na svadbu. jedine ta vyzdoba ma tam trosku trapi, nemaju ani zakladne veci hotel, len take starsie obrusy tak to budeme riesit cez kvetinarstvo, lebo podla partnera aj navleky su nutne a tym padom sa nam cena vysplha. ine restauracie robia aspon zakladnu vyzdobu a hradok nema nic. na to ze sa tam casto konaju svadby by mohli byt lepsie vybaveni, ale inak vsetko ostatne je super. a ty kde budes mat svadbu? dnes sme v jednom obchode nasli dzusy 100% 2 litre za 1.09 eur jablko a pomaranc, je to dobra cena co myslite? ja nekupujem dzusy tak neviem a na hostine sa toho dost popije, bude leto. tak asi nam treba ratat aspon 2 L nealka na hlavu, co myslite?
Odpovedať
Profilova fotka
bianca2 ahoj, no asi si ma s niekym mylis lebo ja tu album nemam :-D máme v KE ale hotely mame este booknute 2, do mesiaca ti poviem ktory vezmeme- tiez 80-90ludi. organza a ine somariny su najlacnejsie v ginke v barci (5m rolka 40cm š. bola okolo 4,5€). a priprav sa, ze tam stravis hodiny ;-) porovnavala som viac KE agentur a webshopy. mna vyjde ozdoba okolo 300-400€ a to su v tom uz aj zive kvety na stoly. ziadne slavobrany nechcem, ale v ginke maju na prenajom aj to. ja mam svietniky, sviecky, behun latkovy zn. duni, mozno dokupim aj organzu alebo nejake stuzky, venceky a srdiecko na auto samovyzdoba+organza na masle do kostola+ zive kvety do saly. navleky, upravu stolov mame v cene aj servitky. mala som sice ine predstavy kedysi ale vobec ma to teraz uz netrapi, kedze si vsetko takmer budem robit sama. pre mna su najpodstatnejsie zive kvety, tie vyjdu cca 200€ zvysok tie blbosti co si myslim, ze je dobra cena. jeej boze moj, to helium je take drahe, no este zvazim ci mi-nam to za to stoji. radsej si kupim asi nieco na svadobnu cestu :-D plynara kamarata nemame ;-( alko mame z metra vratene vina-templarske+mikulov. dala som si zistit ceny dole v tokajskej oblasti tak som skoro odpadla ako sa "podnika" na vychode, 0,5l 4,8€ bez etikety!!! a to nebolo archivne ani ine speci vino. chceli sme take na vysluzku s nasou etiketou ale ak nic ine nezozeniem v normalnej cene dokupime v metre a poviazem maslicky a koniec :-) my mame termin v oktobri a budem kupovat 2l nealka/os. v lete by som kupila aj 2,5l.
Odpovedať
Profilova fotka
jeej sorry, to bola reakcia na 2 prispievatelky, beriem spat :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Bianka, my mame svadbu v Centrume...hotel nam zabezpecuje 'vstupnu branu'- svadobny obluk, ikebany na stenu a zakladnu vybavu ako su servitkya tak. Mame pozicane od nich aj navleky na stolicky ;-) ... Aj my mame tak 80ludi a asi 10deticiek x-) x-) . Vina stale riesime, len degustujeme a degustujem, ak je nejaka akcia tak hned nabehneme kuopime po flaske a chutname :-D ... Hviezdicka, no helium je riadna palka, ale ked chcem tak to musim mat :-D , to som cela ja :-D :-D :-D . A to vazne az na tolko vynde cela vyzdoba? Tak ja vsetko, co mam nakupene, zatial nic ine neplanujem, tak ma dokopy vysla na 120eciek :-p , uz len pohare, na stol nejake vazy, a kvetinova vyzdoba na stol... myslim, ze tot vsio :-D :-D ...a teraz rozmyslam nad pustanim lampionov o polnoci, takze mozno dalsia investicia :-N
Odpovedať
Profilova fotka
luci dobre rano, pozri ja som chcela ten behun od duni a to stalo 40€ 25m, organza stojí nemej. chcem vela sviecok, tj potrebujem aj vela svietnikov. nasla som vcera v ikei nove svietnicky takze asi uz ziadnu organzu ani masle nebudem kupovat len tieto ruzove svietnicky dokupim, 1ks 1,49€. ja som si kupovala aj vela veci na skusku, doma som si dekorovala stol a fotila, takze mozno 30€ pojde aj "do kosa" kedze tie veci nevyuzijem. ale radsej si to ujasnim teraz za 30 ako potom kupit vyzdobu za 200 a nebyt s tym spokojna. v tom su uz aj stuzky co si robim sama a menovky a menu, takze sa mi to nezda vela. u nas zavisi vela za kolko kupime a ake obrucky, pretoze sa nam obom pacia znackove, ktore su sakramentsky drahe, takze ak zabezpecime toto, mozno bude aj helium :-D pekny den
Odpovedať
Profilova fotka
Hehe, takze nakoniec helium? urcite zvitazi ;-) , verim Ti :-D :-D :-D ...mne sa balonova vyzdoba velmi paci a nechcem sa toho zrieknut, vsak balony uz nakupene... x-) Ja viem, s tou vyzdobou, euro ku euru a uz je z toho par stovak, ja poznam tiez taketo nakupovanie, tiez mi vsetko treba :-D a potom to ani nevyuzijem... :-p a ake obrucky sa vam lubia? ak smiem vediet :-N , zvedavost to som ja :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahojte, luci, hviezda. Hviezda - asi som mala na mysli Luckine foto, ma pekny album a posielala mi tam oznamka na ukazku. Obe mate dobre ceny za vyzdobu, asi sa pojdem pozriet do ginky, nam sa to vyplha preto, ze hradok nema pekne obrusy, tam je hned pozicanie obrusov okolo 35 eur+10 eur banketova sukna na hlavny stol, potom servitky, oni nic nedavaju, dalej navleky s maslami na 90 stoliciek 2.55 eur/ks, vazy s kvietkom, dalej svietniky a sviecky. slavobrana na obrad vonku a 2 stojany s kvetmi stoji len 67 eur. ikebanu na hlavny stol mame 3 v 1 - tj naprv na auto, potom na obradny stol vonku a potom na stol mladomanzelov, co mi podla mna rozumne navrhla kvetinarka, stoji 50 eur.pozriem asi aj tu organzu lebo ona mi ponuka 9m za 8.40 eur, je taka vysivana tj nie obycajna ale mne sa paci aj obycajna. tak sme kupili tie dzusy, maju teraz akciu v tescu z 2.20 na 1.09 eur 2 litorvy jablko 100% a aj pomaranc 100%. 1L vychadza na 0.55 eur. volala som do Metra tam maju po 0.73 eur 1L pomaranc a 0.69 eur za 1 L jablko. kupili sme 64 litrov spolu :) neskor asi dokupime vody a colu a malo by to byt ok. voda bude do rezervy aj viac a v cene nam da hotel na osobu este 0.5 malinovky (fanta alebo sprite) naviac takze budeme mat 2.5 l na osobu a asi aj viac, kupime extra mineralku. Inak v Metre maju teraz hruskovicu 0.5 l Imperial za dobru cenu 4.08 s DPH au nas vacsina bude pit hrusku.
Odpovedať
luci, asi sa pytas hviezdy na obrucky my napriklad budeme mat klasicke, nam sa paci zlte zlato a partner aj tak velmi nie je na prstene, neviem ci ju vobec bude nosit haha :) tak my vezmeme klasiku a stoji len 200 eur. inak v Roznave maju aj dalsie pekne obrucky a stoja len okolo 200 eur, kombinacia bieleho a zlteho zlata a podbne. pytali sme sa ich ze kde teda su tie drahe obrucky lebo tam mali kopec obrucok okolo 200 eur a ani velmi drahsie neboli :) pre kazdeho je asi nieco ine podstatne, pre mna je to obrad vonku, hradok, a svadobna cesta, pre mojho partnera ziva hudba (on je hudobnik) a dobre jedlo a pitie pre hosti, tj dobra zabava a este kamera. ja asi obetujem dobreho fotografa v mene exotickej svadobnej cesty o ktorej snivam od malicka :) a fotograf bude priemer.
Odpovedať
Profilova fotka
Bianka, presne ako pises kazdy chce nieco ine viac, po com sniva...ja snivam mat hlavne dobreho fotografa, pekne fotky, pekne zatisia na fotkach, kedze uz tie osobky na nich budu vyzerat ako budu :-D :-D :-D , nie velmi rada sa fotim, ale naopak rada fotim inych :-D , hlavne nasho maleho-velkeho cervika :-D S obruckami je to asi ako s Tebou, taktiez Peto nerad nosi prstene takze sme urobili kompromis a vyberal on, ale som rada, ze mame aspon vkus rovnaky :-p ...My budeme mat z chirurgickej ocele, tie ja mozem :-D .... Dievcata uz mate premyslene menu? Dajte nejake typy...ja stale rozmyslam, my budeme mat prvy chod a potom uz len formu svedskych stolov...
Odpovedať
este mame menu dotiahnut so sefkucharom hradku, ale co mame predbezne dohodnute tak bude medzi 16-17:00 pripitok, predjedlo sunka syr alebo nieco podobne, polievka gagorikova, hlavne jedlo kuracie prsia so syrom, priloha ryza a opekane zemiaky a salat, potom medzi 21-22:00 dalsia asi vyprazany rezen a zemiaky, plus salat a po polnoci bufet. mne sa to zda vela jedla a veceru druhu by som vypustila ale na dedine su take zvyky a ziva hudba hra vybrane piesne k druhej veceri, co sa nam zas nehodi k bufetu :)) kolko kolacov beriete do saly? nam hotel odporucil v lete max 5 na hlavu (plus ked slane a kysnute kolace - zaviny atd), mne sa zda malo 5 kolacov na hlavu, neviem.
Odpovedať
luci, koho mate fotografa? ja nad nimi spekulujem lebo aj ma trosku tahaju dorbe fotky ale my sme uz s partnerom za 13 rokov pochodili po vela dovolenkach a mame haldy fotiek, ktore sme najprv triedili albumy atd a na poslednych dovolenkach sa nam uz ani fotit velmi nechcelo. a to prvy krat ked som bola v dominikanskej tak sme urobili 900 fotiek za tyzden a krasne albumy a uz teraz sa nam nechce. ale na svadobnej ceste urcite zas nafotim vela :) partner sa vcelku nerad foti, tak neviem ako bude pozovat 2-3 hodinky fotografovi v exterieri a potom este pocas celej svadby no to som zvedava :)))))
Odpovedať
Profilova fotka
Bianca, mame Peta Sulovskeho ako fotografa.... a tiez mame pat kolacov na hlavu, mne sa to zda vela, ale radsej viac ako menej...pre troma tyzdnami sme boli na svadbe kamaratovi a im sa na stoloch zvysilo strasne vela kolacov :-( ...takze ani neuvazujem, ze by som dala viac, skor menej... Aj s tym jedlom...je toho strasne vela na tych svadbach, len sa doslova prejedat, ale co uz ...svadba je svadba :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
...nam svadba zacina neskor, my mame obrad v kostole 'len' o 17.00, takze do saly sa dostaneme mozno o 1800 + - ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
supeer, vyhodilo ma odtial a polhodinovy prispevok je v .....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?