Za fotky za hodinku chce fotografka 200 - 300 eur. Je to ok?

Profilova fotka
Poslali mi 3 fotografky cenovu ponuku na rok 2014 a normalne som v soku....
Odpovedať
1
2
To sa mi zda prehnane, my platime za fotografa od rana 7 do 1 rana 300 eur a uz to sa i zda dost...
Odpovedať
Profilova fotka
Za kvalitné fotografie je to uplne normalna cena.
Odpovedať
Profilova fotka
Treba sa na to pozrieť takto, chcem toho fotografa? Páči sa mi jeho práca? Chcem fotky len od neho? Ak áno, cena je v pohode, ak nie môže pýtať aj 50 eur a netreba si ho vybrať.
Odpovedať
no kvalita sa platí ale je to dosť. my sme mali kameramana a jeho žena krásne fotila a spolu si vypýtali len 200 e za celý deň skoro som odpadla. no to bolo v maji 2010
Odpovedať
Profilova fotka
Je to normálna cena, ale za celú svadbu do cca polnoci a nie za 1 hodinku, čo sa nestihnete poriadne ani uvolniť pri fotení.
Odpovedať
No ja som sa taktiez stretla s mnohymi cenami, ale natrafila som na skveleho fotografa (kamosov brat) a on robi genialne fotky s napadom a pytal 200€ za celu svadbu, ze ostane pokial my budeme chciet...ale co som si dala vypracovat ponuky, tak medzi nimi boli taktiez take, kde iba za portretne foto chceli 290€......
Odpovedať
Profilova fotka
Toto je este dobra cena, tak stoja tieto sluzby. A cim lepsi fotograf, tym je cena vyssia. ja som malemu na krstiny zaplatila fotogr. 100e fotil len obrad :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Náš fotograf tiež ide zobrať 200, ale má úplne super nápady na fotenie, aby boli fotky krásne a bude nám fotiť aj obrad ... a svadobné fotky aby naozaj aj vyzerali sa väčšinou fotia 2 - 3 hodinky ...
Odpovedať
Profilova fotka
{-: Mozem na to odpovedat podobne ako zneje otazka je normalne ze ekonomka pyta 300 za danove priznanie ked mam len par faktur, je normalne platit odvody cez 200 euro ked dochodok asi ani nebude, je normalne vobec byt fotografom ked tecchnika stoji tazke tisice a jej zivotnost je tak kratka. Je normalne byt slovakom na Slovensku ked vsetko sa nam zda byt drahe lebo malo zarabame. Je to normalne pretoze je to tak. Cenu mozeme bud akceptovat alebo ju zamietnut a to nielen pri foteni ale aj v potravinach a inych komoditach staci si nekupit dany tovar a radsej hladat inu alternativu potom sa ale otvori otazka co je obsahom daneho tovaru. Niekedy sa podari aj volaco kupit lacnejsie a z dobrou kvalitou a niekedy kupime lacny brak. Staci len dobre hladat ;-) Dam priklad minule mi prisiel hovnocuc precistit upchatu kanalizaciu za 10 min prace vypytal 150 euro spytal som sa ho co na tom tolko stalo ? Odpovedal techniku ktoru musel zakupit aby mi to vycistil nedostal ju totiz zadarmo. Druhy priklad co sa tyka kvality radi chodime do restauracie ze ? pritom v MC donald zaplatime 7eciek za menu za kus zemle zmrazenej asi rok kym si ju neobjedname a na druhej strane pojdeme do restauracie kde v priemere zaplatime 15 euro za normalne cerstve jedlo a s obsluhou. V oboch zariadeniach sa najeme ale ktore na nas zanecha lepsi dojem ?
Odpovedať
Profilova fotka
cena len za hodinu je velmi vela, to ste sa asi zle pochopili. dnes sa ceny za fotenie svadby pohybuju od cca 300 do 1500 EUR. zavysi od balika ktory si vyberies. ale za 500 EUR mozes mat velmi pekne a kvalitne fotky. bohuzial je to dnes tak, pokial chces mat profesionala. alebo sa popytaj v okoli ci dakto nepozna nieoho zo zalubou fotenia a zrkadlovkou, daky amater. nemu das 100 EUR a budes dufat, ze to dopadne dobre. napady na fotenie svadobnych portretov je na tomto portaly kopa.
Odpovedať
ja som sa z rovnakeho dovodu rozculovala nad kameramanmi... no treba si uvedomit, ze ak si vyberie teba (na hodinu), nebude si uz moct vybrat niekoho ineho, kto by mu zaplatil za cely den. a predsa nemoze dat sumu taku, aby sa mu to neoplatilo...
Odpovedať
Profilova fotka
záleží aj od toho, koľko foto za tú hodinu urobí a ako veľmi sa ti práca toho/ktorého fotografa páči...ale aj tak sa mi to zdá dosť veľa... za 300 € si môžeš zaplatiť fotografa na celú svadbu - a nie iba na 1 hodinu..takže podľa mňa je to dosť
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Je to naozaj len za "hodinku" fotenia(predpokladam s profi vybavenim, skusenostami, napadmi a fakturou na tych 200-300eur), alebo su v tom zahrnute este aj desiatky hodin, ktore stravi pri upravach fotografii v pocitaci? Mimochodom, portrety sa daju o nieco lacnejsie nafotit cez tyzden, mimo sobotu. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
za hodinu fotenia je to vela podla mna,ale tak kazdy fotograf si ocenuje svoju pracu inak
Odpovedať
ak je to hodinova marza nie je to malo ale na druhej strane pre neho sa to nafotenim este len vsetko zacina
Odpovedať
Profilova fotka
Za jednu hodinku to jednoznacne nie je ok :D :D :D
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som si to este raz precital,ci to je ozaj za hodinu fotenia... kazdopadne praca fotografa sa nekonci len fotenim ale dalsim casom straveným za pc. Nebudem tu obhajovat cenu techniky ......tiez nepojdem jazdit preteky so seriovym autom, na druhej strane kto zo zakaznikov rozozna ci fotka bola fotena na fulframe alebo apsc, ci bola clona f1,2 alebo f1,8 ;-) Ale kopa ludi nevidi do zakulisa co vsetko je za tym nez sa spracuje fotografia....zacina to samotnym fotenim ktore je pre svadby uplne specificke, je to ine ako ked sa foti napr. reklama kde je cely tym ludi a je cas spekulovat v podstate nad vsetkym,u svadieb mate len jeden pokus (ked som isiel fotit prvu svadbu tak som dve noci poriadne nespal a na WC som bol viac ako casto :-D ) pokracuje to spracovanim fotiek, pripravou do tlace (s tym spojena kalibracia monitora,tlaciarne a pod.) Nieje to ako ked sa vrati niekto z dovolenky a do pc si nakopiruje 1500 fotiek a tym to hasne :-)
Odpovedať
Ja sa skor divim, ze sa niekto stale divi na cenach.... pritom je kopec ludi, co sa fotenim nezivia (maju ine zamestnania) ale fotenie ako hobby uz niekolko rokov a fotia fakt pekne a na urovni a vedia nafotit aj svadby a za "par" eur, ako privyrobenie....(napr.200-300€ za celu svadbu!!!) a ak sa niekto boji ist do fotenia svadby s takymto clovekom,staci si ho "otuknut" dajme tomu na foteni nejakych rande fotiek a uvidite.... Ja osobne by som isla len do tohto.
Odpovedať
Profilova fotka
nájde sa tu nejaký aj z Humenného?
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna je to prehnana cena.... ak ide len o hodinku( skor by som suhlasila za celu svadobnu hostinu by tolko ešte ušlo)...niesom fotograf,len môj názor,že za hodinku je to prehnaná suma
Odpovedať
Profilova fotka
Cena je veľmi závislá od kvality a od toho či fotograf činnosť vykonáva legálne :-) Ďalšia vec je samozrejme to, že ak chceš od fotografa len pár fotiek ale zobereš mu svadobný termín v "horúcej" sezóne, kedy si za ten ďeň normálne vie zarobiť niekoľko sto € tak si musíš priplatiť aj za to. Prípadne ak ide len o portrétne foto skús sa dohodnúť na fotenie mimo soboty a istotne ušetríš :-) Veľa štastia s hľadaním. Pekný deň.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
V tej sume predpokladam je : 1 hodina priprav (kontrola techniky, zehlenie oblecenia,) 1~2 hodiny fotenia v tom je brainstorming ze " co z vami :) ako vas otocit ako vas natocit, kde vas postavit, kde usadit, kde vobec pojdeme. 1 hodina import a zaloha dat ?? postproces nemam sajnu kolko natom bude robit, kazdy ma iny workflow. Vystup fotografii: asi na DVD cize treba napalit urobit obal cize taka polhodina dalej roboty spalena elektrina a Odovody statu Nakoniec to je od 3,5 hodin roboty len surovo robota + celkovo myslienka a podpis fotografa na style fotiek a nasledne postproces a export fotiek klientom a samozrejme a odvody statu zato ze som mohol pracovat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
V sume nie je len ta hodina fotenia, častokrát je to len menšia časť práce. Nejaký ten čas rátajme na dohodnutie detailov a presun na miesto fotenia. Záloha fotografií. V mojom prípade fotografie zálohujem na 3ks HDD nech je to 100% istota. Finalizácia fotografií u mňa prebieha samotnou úpravou fotografií a retušou. Čiže 1hod fotenie môže trváť aj 10 hod práce, keď sa to má spraviť kvalitne.
Odpovedať
akoze na Slovenske platy ANO je to vela penazi.... a chapem aj Vas vsetkych fotografov co vas to Dotlko !! ale zial na slvoenske platy si nie kazdy moze dovolit... mohli by ste mat aj nejaky lacnejsi balik... s menej vecami ako takto..... Ako ma zaplatit nevesta 300 za fotografa ked tak zarobi za mesiac 350 EUR hmmm no zial ..... a este aj pridam ako tak pozeram niektore fotografie tu na MS tak by som za ne nedala ani Euro !! :(((( zial. otras ziadna inspiracia... date prstene do seba, saty na vesiak a licenie no sorry ale za 300 EUR majte aj nejake tie normalne napady !! no a teda nezabudnime na tu spanlenu elektrinu no poriadne som sa zabavila heheheh a co este ??? za benzin, za vzduch ?? och hruza
Odpovedať
Profilova fotka
súhlasím s @monika15 Je to na SVK pomery veľa, aj keď rozumiem aj fotografom (drahá technika, "umenie"). Oháňajú sa však nešťastne tým že to môže byť aj 10 hodín práce, no nech je to aj 16. Moja otázka na nevesty: koľko z Vás zarobí za dva pracovné dni 300 €? Pri 20 dňovom pracovnom mesiaci by to bolo 3000 a to už by som si veru povedala že naozaj slušný plat :D - môžem si aj niečo dovoliť.... A pozri, ja som stála o jedného fotografa, ktorý si myslel že už aký je bohovský a neskutočný umelec, ale namala som záujem o full balík za 680 eur, tak sa vykrúcal ako taký had, tak som si povedala že mu nedám ani euro a kašlem aj na jeho fotky. 300 € je vlastne ešte OK cena, ak sú fotky pekné :)
Odpovedať
Profilova fotka
:) :) dobrá diskusia, aspoň sa tu niečo hýbe :D :D ale aj tak, trošku zbytočné polemiky. Však keď chceš dať 200€ dáš, keď nechceš nedáš, také jednoduché. Veď v tejto sfére je taká obrovská konkurencie, že jeden druhého za 10€ "podreže" len aby tú svadbu mal. Však keď kliknete na "Profesionálov" časť Foto a video s prehľadom prevyšuje všetky ostatné kategórie, a ten počet je len špička ľadovca :D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, dobrá debata len fakt dokopy o ničom. Dať či nedať za 1hod. fotenia 200-300€? Ako tu bolo povedané, ak chcete tak dáte, ak nie tak si nájdete lacnejšieho, veď trh je presýtený amatérmi za 50€. Ďalšia vec, nevesty ak chcete ušetriť, tak počkajte po sviatkoch bude na trhu určite viacej ponuky typu: nafotím celú svadbu za 100€ nakoľko všetky elektrodomy ponúkajú zrkadlovku za super cenu cca 350€. Reálna cena za celú svadbu na Slovensku sa hýbe u NORMÁLNYCH PROFESIONÁLNYCH FOTOGRAFOV cca od 300 -500€ samozrejme čím známejší fotograf, tým zaplatíte viacej aj 1000€, ale to je tak vo všetkom dj, kameramani, svadobné sály, svadobné účesy .......................... Treba si uvedomiť, že ten čo sa tím živí, má určité náklady na živnosť, techniku, čas...... Príklad: Amatér: foťák za 500€ objektív 500€, ak je pokročilí, tak druhý objektív 500€ možno blesk 100€ laptop 350€ softvér nelegálne stiahnutý spolu cca 1950€ Profesionál (konkrétne moja výbava) 2x foťák Nikon D800 cca 5000€ 6x objektív cca 6000€ 3x externé blesky cca 1000€ Štúdiový blesk 900w na exteriérové fotenie s vlastným zdrojom 220v 1000€ PC a softvér 3000€ Samozrejme ďalšie drobnosti, ale to tu rozpisovať netreba. Spolu cca 16 000€ Samozrejme 200€ mesačne za živnosť. A samozrejme treba pozerať aj na čas, ktorý trávi fotograf za PC. DJovi dáte 300€ zahrá svadbu, po svadbe zbalí a má zarobené, ale fotograf po svadbe ešte len začína pracovať a trávi za pc more času. Tak potom o čom to je, keď zoberiem 300 – 400€ za svadbu a to sa zdá ešte niekomu veľa!? Najväčšia chyba akú robia nevesty, že zoberú fotografa amatéra z rodiny alebo známeho, lebo si kúpil zrkadlovku a na dovolenke nafotil pekné fotky, tak prečo by nezvládol svadbu!? Len za tento rok prišli ku mne 3 kamošky s dvdčkom zo svadobného fotenia od fotografa a s plačom sa ma pýtali, či sa dá spraviť niečo s fotkami a to len preto že boli lakomé zaplatiť fotografa. Tak ešte raz pre všetkých čo chcete ušetriť na fotkách alebo videu, počkajte do januára a potom bude na trhu určite veľa ponúk za pár korún, len sa ešte nerozbaľovali darčeky. A na záver ešte jedna vec. Všetci čo tu ale aj v druhých skupinách a témam obhajujete profesionálov za pár korún, tak prečo nemáte ich prácu napr. fotky z fotenia tu v albume? Lebo keď prečítam príspevok typu: my sme mali známeho čo nám to nafotil za pár € a fotky sú nádherné, úžasné... tak väčšinou dotyčná osoba ani 2-3 roky po svadbe nemá ani jednu fotku v albume.
Odpovedať
waw, to je cena, riadna!!!! :D ale vidím, že niektorí sa tu vedia pekne obhájiť :) :) :) no my sme za fotenie na celej svadbe platili (už si to presne nepamätám) 500 eur.... a to sme mali umelecké fotenie (3 hodiny) fotenie obradu a zábavy (do asi 2 hodiny rannej ) :) a potom sme mali ešte jedno umelecké fotenie po svadbe (pár dní po svadbe, vo vode) takže..... ja som bola max. spokojná a cena bola v pohode, fotky sú skvelé!!!!! a zážitok z fotenia bol úplne super- aj som sa čudovala ako som si to užila :) dobre si pozrite, či sa vám to oplatí a či práca fotografa stojí za to :)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?